+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniew
    Imię
    Zbigniew
    Model
    MKI
    Silnik
    1,9 TDI, 110 KM
    Opis
    Galaxy
    Od
    24 Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecinek (zachodniopomorskie)

    [MkI]jak zmienić licznik na "bez linki"

    chciałbym zmienić licznik z takiego na linką, na taki bez niej, co jest potrzebne oprócz licznika, no i czujnika na skrzyni z samymi przewodami, bez wejścia na linkę, no i jak i gdzie to podłączyć, może ktoś to przerabiał i zechce się podzielić,
    z góry wielkie dzięki
    foto gdzieś wcięło
    tel: 537 409 595

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar tommy77
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo MK1 2.0 16V LPG STAG
    Od
    26 Jan 2008
    Mieszka w
    prawie wrocław
    chciałem kiedyś przerobić ale nie mailem takieto prędkościomierza (bo chyba o to chodzi). Nie wiem jak w TD ale w benzynie jest już taki czujnik zamontowany.Zgodnie z dokumentacja licznik bierze sygnał właśnie z czujnika ale nie wiadomo czy jest przygotowana instalacja pod to.
    MKI 2.0 LPG Ghia Liftback Stardust silver STAG300+Valtek2ohm + soczewki bi-xenon

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MKI
    Od
    23 May 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    A mogę zapytać po co?
    Mondeo 2.0 LPG '93 GLX

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez kamilos_sid
    A mogę zapytać po co?
    nie będzie się gibała wskazówka ja też chciałem zmianiać, ale mówiono mi, że dużo roboty
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniew
    Imię
    Zbigniew
    Model
    MKI
    Silnik
    1,9 TDI, 110 KM
    Opis
    Galaxy
    Od
    24 Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecinek (zachodniopomorskie)
    Cytat Zamieszczone przez Tyberiusz
    Cytat Zamieszczone przez kamilos_sid
    A mogę zapytać po co?
    nie będzie się gibała wskazówka ja też chciałem zmianiać, ale mówiono mi, że dużo roboty
    właśnie to jest denerwujące, ale co gdzie podłączyć niestety nie wiem
    foto gdzieś wcięło
    tel: 537 409 595

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar tommy77
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo MK1 2.0 16V LPG STAG
    Od
    26 Jan 2008
    Mieszka w
    prawie wrocław
    Załatw sobie TISa to znajdziesz tam instalacje do swojego i zobaczysz jak jest podlączone.
    MKI 2.0 LPG Ghia Liftback Stardust silver STAG300+Valtek2ohm + soczewki bi-xenon

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Opis
    MDO MKIII 2,2 TDCI, MKIII 2,0 TDCI i TD
    Od
    06 Jun 2005
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Ja robilem taka przerobke w jednym z autek i warto, przedkosciomierz teraz ladnie dziala nie buja sie przy niskich predkosciach.

    Potrzebny jest czujnik VSS obojetnie czy z w wersji starszej z wyjsciem na linke czy nowszy bez takowego, jesli ma wyjscie na linke to trzeba je zabezpieczyc ja to zrobilem zamknieta koszulka termokurczliwa z klejem. poza tym oczywiscie potrzebny jest zespol wskaznikow z elektronicznym predkosciomierzem (kasowanie dziennego licznika kilometrow po prawej stronie), przewody z wtyczka do VSSa - 3 pinowa trojkatna i jeden pin do wlozenia w puste miejsce wtyczki przy zespole wskaznikow chyba ze auto z check panelem to wtedy VSS juz jest i wstyczka tez jest pelna a tylko bedzie kwestja wymiany wskaznikow na takie z elektronicznym predkosciomierzem.

    Cala robota sprowadza sie do podlaczenia zasilania do VSSa i do licznika bo ma osobne i jest caly czas zasilany z aku i przeprowadzenia sygnalu do licznika. Mozna wykozystac do przeciagniecia tego przewodu otwor po lince. Generalnie max 1 godzina roboty.
    MKIII 2.0 TDCI Ghia , MKIII2.2 TDCI Ghia X, MKIII 2.0 Titanium X, Mk1 94 CLX 1,8 TD Kombi

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar tommy77
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo MK1 2.0 16V LPG STAG
    Od
    26 Jan 2008
    Mieszka w
    prawie wrocław
    Dobra. Tylko jeździłem kiedyś po szrotach jak jeszcze mialem taki pomysł z przerobieniem tego i nigdzie nie mogłem dostać takiego licznika hehe. Wszystko git ale gdzie licznik dostać????
    MKI 2.0 LPG Ghia Liftback Stardust silver STAG300+Valtek2ohm + soczewki bi-xenon

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Opis
    MDO MKIII 2,2 TDCI, MKIII 2,0 TDCI i TD
    Od
    06 Jun 2005
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Liczniki moga byc od obojetnie jakiego MKI z elektronicznym predkosciomierzem. Latwo je poznac po igle kasowania licznika dziennego z prawej strony. Ja zastosowalem od V6 tylko przelozylem obrotomierz ze starego.
    MKIII 2.0 TDCI Ghia , MKIII2.2 TDCI Ghia X, MKIII 2.0 Titanium X, Mk1 94 CLX 1,8 TD Kombi

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar tommy77
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo MK1 2.0 16V LPG STAG
    Od
    26 Jan 2008
    Mieszka w
    prawie wrocław
    A mylisz ze tylko wsadze u siebie ten elektroniczny i będzie działał bez przeróbek? Mam wersje ghia ale to chyba nie ma znaczenia.
    MKI 2.0 LPG Ghia Liftback Stardust silver STAG300+Valtek2ohm + soczewki bi-xenon

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Opis
    MDO MKIII 2,2 TDCI, MKIII 2,0 TDCI i TD
    Od
    06 Jun 2005
    Mieszka w
    okolice Poznania
    W przypadku auta Pb i wersji ghia to wedlug schematow wystarczy tylko wlozyc odpowieni licznik.Jesli by akurat w Twojej wersji instalacji nie bylo VSSa na zlaczu licznika to maksymalna konieczna przerobka to podciagniecie sygnalu VSSa z checka do licznika, czyli bys musial dolozyc w sumie jeden krotki przewod.
    MKIII 2.0 TDCI Ghia , MKIII2.2 TDCI Ghia X, MKIII 2.0 Titanium X, Mk1 94 CLX 1,8 TD Kombi

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar tommy77
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo MK1 2.0 16V LPG STAG
    Od
    26 Jan 2008
    Mieszka w
    prawie wrocław
    ok dzieki . Nie zagłebialem sie w temat jeszcze bo nie bylo okazji jeszcze ale dobra uwaga jak rozpoznać licznik który jest ktory.dzieki
    MKI 2.0 LPG Ghia Liftback Stardust silver STAG300+Valtek2ohm + soczewki bi-xenon

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniew
    Imię
    Zbigniew
    Model
    MKI
    Silnik
    1,9 TDI, 110 KM
    Opis
    Galaxy
    Od
    24 Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecinek (zachodniopomorskie)
    czyli taki czujnik:

    tylko jeszcze który kabelek gdzie podłączyć
    foto gdzieś wcięło
    tel: 537 409 595

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar tommy77
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo MK1 2.0 16V LPG STAG
    Od
    26 Jan 2008
    Mieszka w
    prawie wrocław
    Tak , taki czujnik mam no ale pozostaje jeszcze licznik którego chyba nie bedzie latwo dostac. No i właśnie ma otwór na reset licznika po drugiej stronie czyli trzeba i tak włożyć cala obudowę od licznika km elektronicznego
    MKI 2.0 LPG Ghia Liftback Stardust silver STAG300+Valtek2ohm + soczewki bi-xenon

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniew
    Imię
    Zbigniew
    Model
    MKI
    Silnik
    1,9 TDI, 110 KM
    Opis
    Galaxy
    Od
    24 Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecinek (zachodniopomorskie)
    może jednak ktoś miałby ten kawałek schematu, co, jak i gdzie podłączyć w Td
    foto gdzieś wcięło
    tel: 537 409 595

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar Tomi
    Imię
    Tomek
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI Titanium X Aut.
    Od
    20 Jan 2005
    Mieszka w
    ELW - Koluszki
    Który jest który łatwo rozpoznać.
    Licznik na linkę ma przycisk do kasowania dziennych kilometrów po lewej stronie tych kilometrów, licznik elektroniczny po prawej.

    Na 100% nie wiem czy się potwierdzi, ale licznik na linkę ma koło symbolu dystrybutora strzałkę, która oznacza z której mańki mamy wlew.
    MkI Hb 1.8 16V --> MkII Kombi Ghia --> MkIII V6 Stardust Silver Ghia --> MkIV TDCI Thunder Titanium X

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniew
    Imię
    Zbigniew
    Model
    MKI
    Silnik
    1,9 TDI, 110 KM
    Opis
    Galaxy
    Od
    24 Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecinek (zachodniopomorskie)
    Cytat Zamieszczone przez Tomi
    Który jest który łatwo rozpoznać.
    Licznik na linkę ma przycisk do kasowania dziennych kilometrów po lewej stronie tych kilometrów, licznik elektroniczny po prawej.

    Na 100% nie wiem czy się potwierdzi, ale licznik na linkę ma koło symbolu dystrybutora strzałkę, która oznacza z której mańki mamy wlew.
    ja wiem co i jak wygląda, a prosiłem tylko o schemat podłączenia licznika bez linki, o to jak jest podłączony czujnik ze skrzyni
    foto gdzieś wcięło
    tel: 537 409 595

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar tommy77
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo MK1 2.0 16V LPG STAG
    Od
    26 Jan 2008
    Mieszka w
    prawie wrocław
    a prosiłem tylko o schemat podłączenia licznika bez linki, o to jak jest podłączony czujnik ze skrzyni

    Masz TISa ? taka dokumentacja multimedialna forda. Mam cos takiego w domu na płycie gdzies . Sa tam schematy instalacji wiekszosci fordow i wiele innych do roku 2000. Jak przyjade do domu bo mnie teraz nie ma w kraju to sprawdze co i jak. A Ty nie wiesz gdzie dostać taki licznik elektroniczny? Na allegro widzę że maja same angole na mile
    MKI 2.0 LPG Ghia Liftback Stardust silver STAG300+Valtek2ohm + soczewki bi-xenon

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniew
    Imię
    Zbigniew
    Model
    MKI
    Silnik
    1,9 TDI, 110 KM
    Opis
    Galaxy
    Od
    24 Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecinek (zachodniopomorskie)
    Cytat Zamieszczone przez tommy77
    a prosiłem tylko o schemat podłączenia licznika bez linki, o to jak jest podłączony czujnik ze skrzyni

    Masz TISa ? taka dokumentacja multimedialna forda. Mam cos takiego w domu na płycie gdzies . Sa tam schematy instalacji wiekszosci fordow i wiele innych do roku 2000. Jak przyjade do domu bo mnie teraz nie ma w kraju to sprawdze co i jak. A Ty nie wiesz gdzie dostać taki licznik elektroniczny? Na allegro widzę że maja same angole na mile
    nie tylko angole, dwa dni temu przegapiłem do 1,8td za 65 zł
    foto gdzieś wcięło
    tel: 537 409 595

  21. #20
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez zbigniew
    zbigniew
    udało się zamontować licznik elektryczny zamiast linkowego ?? dużo roboty ? jakiś opis będę wdzięczny...jak podłączyłeś (z którego pinu z czujnika jest info na temat VSS? )
    DIESEL TO ZŁOOOOO


Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 11:44
  2. [ST220] "zapinka" linki od gazu przy przepustnicy
    By guliwers in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-07-2013, 01:52
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-10-2012, 19:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów