+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    biela
    Go¶æ

    Ogl±d±³em dzi¶ mondeo - moja pierwsza jazda i kilka py

    Witam

    Ogl±da³em dzi¶ mondeo. Kombi z 1.8TD. Rocznik 2000 wiêc mam kilka pytañ czy tak to ma dzia³aæ co dzi¶ zobaczy³em

    - silnik - to by³a moja pierwsza jazda dieslem wiêc nie mam porównania. Z tego co czyta³em to my¶la³em, ¿e diesel ju¿ jedzie od samego do³u i wymiêka przy 3,5-4 tys obr. Tu by³o inaczej, strasznie wolno rusza³, turbo zaczyna³o braæ tak od ponad 2 tys obr i wtedy zaczyna³ normalnie jechaæ. Czy ten typ i generalnie diesle tak maj±? Odnios³em wra¿enie, ¿e silnik je¼dzi tak miêdzy 2 a 4 tys. obr.

    - zaczyna³y ju¿ rdzewieæ tylnie nadkola, to normalka w tym roczniku? Po za tym mia³ purchawki na drzwiach kierowcy i pasa¿era pod tak± czarn± ramk± wokó³ szyby. Normalne to jest ¿eby tam co¶ rdzewia³o czy raczej co¶ podejrzanego?

    - sprzêg³o dosyæ wysoko bierze

    - skrzynia biegów - wajha lu¼no lata, biegi wchodz± ok, przejmowaæ siê tym?

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Pogromca zakrêtów Awatar Brudsien
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mondeo MKII 1.8pb Kombi
    Od
    30 Sep 2007
    Mieszka w
    Katowice
    To ze turbo bieze przy 2000obr to normalne jest, od samego dolu to biora ale inne disle np te w BMW, ten w mondeo to tylko TD, co do nadkoli to zalezy u jedengo szybciej u drugiego nie, to ze sa te bambelki na s³upkach to zdaza sie i nie jest to wyjatek, co do lewarka skrzyni biegow to moze troche latac ale nie bez przesady, co do sprzegla to trudno powiedziec kazdy ma inna noge, trzeba wyczuc czy sie slizga np rusz z dwojki i jak ruszy to ok, natomiast jak ruszysz z 4 i zgasnie to dobrze jak nie zgasnie zle
    MkII 1.8i 05/1998 Kombi SI

  4. #3
    Poch³aniacz prostych Awatar BartekM
    Imiê
    Bartek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    MKII 1,8 TD - chrupek...
    Od
    07 Feb 2007
    Mieszka w
    Warszawskie Bielany
    Z tego co czyta³em to my¶la³em, ¿e diesel ju¿ jedzie od samego do³u i wymiêka przy 3,5-4 tys obr.
    Ale nie mondeo.

    turbo zaczyna³o braæ tak od ponad 2 tys obr i wtedy zaczyna³ normalnie jechaæ. Czy ten typ i generalnie diesle tak maj±?
    Diesel w mondeo tak ma. Powinien du¿o lepiej jecahæ od 2200 rpm, czyli tak, jak napisa³e¶.

    zaczyna³y ju¿ rdzewieæ tylnie nadkola, to normalka w tym roczniku?
    Przewa¿nie tak.

    mia³ purchawki na drzwiach kierowcy i pasa¿era pod tak± czarn± ramk± wokó³ szyby.
    Je¿eli na dole, to parapety do wymiany. W nich jest taka aluminiowa listwa, która siê utlenia i pêcznieje rysuj±c niemi³osiernie szyby. Choæ w tym roczniku powinny byæ ju¿ plastikowe.

    sprzêg³o dosyæ wysoko bierze
    Znaczy siê powoli siê koñczy. Jak kupowa³em, to te¿ wysoko bra³o. Przez rok nic siê nie zmieni³o. Dopóki siê nie ¶lizga - je¼dziæ.

    skrzynia biegów - wajha lu¼no lata
    Co rozumiesz po pojêciem "lu¼no"? Lekko? Jak biegi dobrze chodz±, to ok.

    Najmocniejsza Endura w MKP - ¿yje

  5. #4
    biela
    Go¶æ
    Je¿eli na dole, to parapety do wymiany. W nich jest taka aluminiowa listwa, która siê utlenia i pêcznieje rysuj±c niemi³osiernie szyby. Choæ w tym roczniku powinny byæ ju¿ plastikowe.
    Nie na dole, mniej wiêcej po ¶rodku z przodu. Ale to wyja¶nia co tam jest .

    Co rozumiesz po pojêciem "lu¼no"? Lekko? Jak biegi dobrze chodz±, to ok.
    Niektóre skrzynie maj± tak, ¿e jak s± na luzie to dr±¿ka za du¿o nie poruszysz bo ma ma³y wolny obszar do poruszania siê, tutaj d¼wignia lata³a mi podobnie jak w lanosie, po prostu lu¼no. Chodzi mi o to, ¿e na luzie mo¿na ni± troche poruszaæ w ró¿ne strony.

  6. #5
    Poch³aniacz prostych Awatar BartekM
    Imiê
    Bartek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    MKII 1,8 TD - chrupek...
    Od
    07 Feb 2007
    Mieszka w
    Warszawskie Bielany
    Z t± skrzyni± wydaje mi siê, ¿e jest ok ale to ju¿ zale¿y od interpretacji (nie pamiêtam ju¿ jak to jest w de³u).

    Najmocniejsza Endura w MKP - ¿yje

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Marek
    Opis
    Mondeo
    Od
    23 Apr 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    z t± d¼wigni± to chyba tak juz jest,ale jakis opór byc powinien przy tym ruszaniu w ró¿ne strony.

  8. #7
    biela
    Go¶æ
    okej, dziêki za wszystkie odpowiedzi, bardzo mi pomogli¶cie .

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar MICZ
    Opis
    przej¶ciowo ¿adne
    Od
    11 Jul 2007
    Mieszka w
    mazury
    z tymi nadkolami to ró¿nie mo¿e byæ

    mój chrzestny ma kombiaka z 93, je¼dzi nim ju¿ ze 3 lata na taksówce i o dziwo nigdzie ¶radów rudej, a nadkola z ty³u maj± wci±¿ nietkniête fabrycznie wyprofilowane ....jak to nazwaæ.... p³askie profile wzd³u¿ne czego w wielu mondkach ju¿ nie ma (szpachla na zjedzonych nadkolach)
    to se ne vrati

  10. #9
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    *T.T.T.M







    *T.T.T.M-ten typ tak ma
    DIESEL TO Z£OOOOO


  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar jvsi
    Imiê
    Grzegorz
    Model
    Omega B
    Silnik
    147 KM
    Od
    15 Sep 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Te nadkola to sie zgodze prawie w kazdym mondku leca ja mam 96 i juz robilem, parapety wada fabryczna uszczelki juz ingerowalem w nie. Z reszta sie zgodze z kolegami.

Podobne w±tki

  1. Pierwsza moja naprawa w MK4- zawieszenie
    By leszcz in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-03-2012, 16:51
  2. [TDDi MKIII] MK III i moja z nim przygoda - kilka pytañ
    By Saren in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 22:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów