+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    [MkIII]wewnętrzna dolna strona drzwi - słaby punkt mondiego

    Witam,

    słyszałem, że słabym punktem mondiego jest dolna wewnętrzna część drzwi - lubią rdzewieć w tym miejscu. U mnie zauważyłem, że rzeczywiście w zimie zbiera się tam woda i jest tam wiecznie mokro w tym miejscu.

    Jest jakiś na to patent?
    2001r, 2.0 TDDI, 90 kucy, czarna perła kombi
    Zapraszam na www.niesiedzpodblokiem.pl

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Wa-wa & Sulejówek City

    Re: [MkIII]wewnętrzna dolna strona drzwi - słaby punkt mondi

    Cytat Zamieszczone przez grzybsonek
    Witam,

    słyszałem, że słabym punktem mondiego jest dolna wewnętrzna część drzwi - lubią rdzewieć w tym miejscu. U mnie zauważyłem, że rzeczywiście w zimie zbiera się tam woda i jest tam wiecznie mokro w tym miejscu.

    Jest jakiś na to patent?
    Reklamacja u dealera . MkIII mają 12-to letnią gwarancję na perforację, pod jednym malutkim warunkiem

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    Robert
    Model
    MK4 Titanium Kombi
    Silnik
    2.0 TDCI chip 180HP
    Od
    20 Feb 2008
    Mieszka w
    Głogów
    ja mialem wymieniane kierowcy i tylne od pasazera na gwarancji. teraz widze ze mocno mi ida tylne od kierowcy ale gosc od ktorego kupilem jezdzil na serwisy tylko przez okres gwarancji mechanicznej i podbijal na blache tez a pozniej mu sie nie chcialo i musze teraz blacharza odwiedzic

  5. #4
    Gwarancja jest może i na 12 lat ale z tego co słyszałem to jest wszędzie uznawana oprócz Polski, więc do Holandi mam trochę nie po drodze.

    Panowie o konkrety proszę!
    2001r, 2.0 TDDI, 90 kucy, czarna perła kombi
    Zapraszam na www.niesiedzpodblokiem.pl

  6. #5
    Jest jakiś na to patent?
    sa nawet dwa:
    1.nie kupowac MKIII
    2.jesli juz popełniles ten blad to zdemontowac gumową listwe uszczelniajaca na progach
    bedzie głosniej ale zdrowiej

  7. #6
    1.nie kupowac MKIII
    2.jesli juz popełniles ten blad to zdemontowac gumową listwe uszczelniajaca na progach
    bedzie głosniej ale zdrowiej
    Punkt 1 nie dotyczy

    A przy 2 to nie zamierzam jeździć z założonymi nausznikami i udawać że w MKIII jest znakomite wyciszenie kabiny. Da to radę jakoś zabezpieczyć, odmalować jakimś mazidłem (nie wiem może Hammeridem)?
    2001r, 2.0 TDDI, 90 kucy, czarna perła kombi
    Zapraszam na www.niesiedzpodblokiem.pl

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    Mondeo Kombi MKIII 2,0 TDCi
    Od
    14 Aug 2007
    Mieszka w
    Słupsk
    U mnie ruda wyłaziła już na zewnątrz ale jestem już po poprawkach. Mój lakiernik po zerwaniu starej farby i tej gumy (nie wiem co to jest do końca), która jest położona na rancie drzwi, po wyczyszczeniu i pomalowaniu nie nakładał takiej grubej warstwy tej gumy jak fabrycznie. W tej chwili wydaje się że jest swobodny odpływ wody z kanalików
    Było:
    Srebrne Mondeo Kombi Trend 2001r.
    1.8 Benzyna + Gaz BRC Sequent 24
    Jest:
    Srebrne Mondeo Kombi 2,0 TDCi 2006r.
    I JEST PIĘKNIE

  9. #8
    witam,

    ostatnio naczytałem się forum o lakierowaniu autek i mam smaka żeby po zimie zaraz przyatakować rudą na moich drzwiach. Nie zamierzam wypluwać się z kasy bo ponoć walka z rudą to partyzantka. Dlatego też zamierzam rudą najpierw usunąć jakimś tam druciakiem a potem pomalować jakimś mazidłem przeciw rdzy.

    Panowie co polecacie za mazidło? Hammeride odpada ze względu na to, że jest czuły na wibracje i po jakimś czasie odłazi.
    2001r, 2.0 TDDI, 90 kucy, czarna perła kombi
    Zapraszam na www.niesiedzpodblokiem.pl

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar leszcz
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 170PS
    Opis
    MK4 benzyna :D
    Od
    22 Mar 2005
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ

    Re: [MkIII]wewnętrzna dolna strona drzwi - słaby punkt mondi

    Cytat Zamieszczone przez grzybsonek
    Witam,

    słyszałem, że słabym punktem mondiego jest dolna wewnętrzna część drzwi - lubią rdzewieć w tym miejscu. U mnie zauważyłem, że rzeczywiście w zimie zbiera się tam woda i jest tam wiecznie mokro w tym miejscu.

    Jest jakiś na to patent?
    czy patent czy tez nie...... nie wiem ........

    ja akurat nie mam zadnej tam rdzy ...ale postanowiłem sobie kupic preparat WURTHA do profili zamknietych ..... mimo ze on do zamknietych dałem go własnie tam..... to taki wosk bezbarwny co wypiera wode i daje tam jakąś ochrone ...zamierzam co jakiś czas tam pryskac


    pozdr T


    ps Krzys68 ( Krzysiek ) nie uważam że błędem jest kupowanie MK3 czy tez innego Mondka ( MK2 ) ... nie kazdego jest stac na Merca , Porche czy tez Ferari
    Moje MK4 z MODami -Convers+ z wizualizualizacją parktronika ,tempomat,autoryglowanie,lampki w poszyciu drzwi,zasłonki w drzwiach i inne DIAGNOSTYKA

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar GTomek
    Opis
    MK3 TDCI 130KM KOMBI
    Od
    02 Sep 2007
    Mieszka w
    Warszawa WF.....
    a akurat nie mam zadnej tam rdzy ...ale postanowiłem sobie kupic preparat WURTHA do profili zamknietych ..... mimo ze on do zamknietych dałem go własnie tam..... to taki wosk bezbarwny co wypiera wode i daje tam jakąś ochrone
    dokładnie kupiłem podobny preparat jak kolega tylko że nie wurtha ale przynajmniej woda tam się nie zbiera tylko ucieka i jest sucho
    BYŁO: MK3 TDDI 115KM 2001 HB BLUE THUNDER (kasacja)
    JEST: MK3 TDCI 130KM 2005 KOMBI SILVER ARROW

  12. #11
    To dotyczyło chyba tylko wersji przed liftem. Była to ponoć wada fabryczna. Ja miałem wymienione wszystkie cztery drzwi na gwarancji.

  13. #12
    Ale czy ten WURTH można stosować na rdzę? Wydaje mi się, że nie, dlatego rudzielca przyatakuję STALOCHRONEM na rdzę. O wynikach oczywiście uprzejmie doniosę.
    2001r, 2.0 TDDI, 90 kucy, czarna perła kombi
    Zapraszam na www.niesiedzpodblokiem.pl

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar leszcz
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 170PS
    Opis
    MK4 benzyna :D
    Od
    22 Mar 2005
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ
    Cytat Zamieszczone przez grzybsonek
    Ale czy ten WURTH można stosować na rdzę? Wydaje mi się, że nie, dlatego rudzielca przyatakuję STALOCHRONEM na rdzę. O wynikach oczywiście uprzejmie doniosę.
    aaa a Ty masz tam juz rudą ???
    o tym nie wspomniałeś ........
    Moje MK4 z MODami -Convers+ z wizualizualizacją parktronika ,tempomat,autoryglowanie,lampki w poszyciu drzwi,zasłonki w drzwiach i inne DIAGNOSTYKA

  15. #14
    Witam,

    wczoraj przyatakowałem rudą na moich drzwiach. Powiem tak blacha, która jest używana w drzwiach w moim mondim to poprostu tragedia. Wydaje mi się, że ona na nie widziała nigdy ocynku :[ Drzwiczki na dole umyłem najpierw wodą z detergentem, potem umyłem je benzynką, a potem rudej dowaliłem odrdzewiaczem. Następnie zapodałem druciak na wiertarę i pojechałem do gołej blachy. Oczywiście trochę rudej zostało, jednak wszelką luźno związaną udało się usunąć. Co ciekawe jak zacząłem druciakiem jeździć to guma/plastik/jakaś masa na złączeniu blach odeszła osłaniając kolejną rudą. Znowu ją przyatakowałem druciakiem i pojechałem na koniec STALOCHRONEM. Wydaje się, że na jakiś czas powinno to starczyć - dam znać po następnej zimie jak się ta farba sprawdziła.


    Jeżeli tak to u mnie wygląda to podejrzewam, że u was drzwi w tych miejscach także są zardzewiałe, tylko tego jeszcze u niektórych nie widać, ale wystarczy usunąć tą masę na łączeniu blach i napewno coś się znajdzie.
    2001r, 2.0 TDDI, 90 kucy, czarna perła kombi
    Zapraszam na www.niesiedzpodblokiem.pl

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 15:06
  2. [MkII] Gdzie wspólny punkt dla włączników drzwi?
    By borejek343 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-11-2007, 23:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów