+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Przemysław
    Opis
    St220
    Od
    10 Sep 2006
    Mieszka w
    Zakopane

    Jaka temperatura silnika?

    Do kolegów pytanie. Oglądający moje auto znajomy stwierdził że mam okropnie nagrzane pod maską. Niespecjalnie mnie to przejęło ale tak z ciekawości na jakim poziomie powinna się w 3.0 silniku utrzymywać temperatura na wskaźniku? Mnie bardzo szybko wskakuje na 90 stopni czyli na baczność i tak się trzyma bez wahań w zasadzie. Norma?
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 27-07-2016 o 11:10 Powód: Przeniesienie, prefiks.
    Mondeo III ST220 Panther Black

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Bardzo szybko tzn jak szybko? Włącza się wentylator??? Gorąco pod maską to i w moim 1.8 jest
    wypisuję się z tego kraju...

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez jakubbi
    Gorąco pod maską to i w moim 1.8 jest

    To od tego Twojego Domestosa
    Zabija bakterie i przy tym wydobywają się duże ilości ciepła tak z 20kW.

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Nie ma domestosa - jeszcze
    wypisuję się z tego kraju...

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Przemysław
    Opis
    St220
    Od
    10 Sep 2006
    Mieszka w
    Zakopane
    90 stopni uzyskuje po kilku kilometrach jazdy i cały czas wskazuje tą temperaturę. Norma w silnikach V? mam nadzieję że tak
    Mondeo III ST220 Panther Black

  7. #6
    U mnie po 5 min jazdy po miescie strzałka staje dęba ( 90stp ) i nie opada. No chyba że gorąco jest to co jakiś czas wentylator się włącza. Jeżeli masz 90 stopni i nic się nie dzieje to nie ma problema

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Cytat Zamieszczone przez przemekb
    90 stopni uzyskuje po kilku kilometrach jazdy i cały czas wskazuje tą temperaturę. Norma w silnikach V? mam nadzieję że tak
    W Duratec'ach to norma, 3 km jazdy i wskazówka jest na 11:55 Potem nic nie jest w stanie jej ruszyc choćby o milimetr, nie widziałem jeszcze silnika z takim fantastycznym układem chłodzenia
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  9. #8
    Przemo1903
    Gość

    Re: [MkIII]st220 jaka temperatura silnika?

    Cytat Zamieszczone przez przemekb
    Do kolegów pytanie. Oglądający moje auto znajomy stwierdził że mam okropnie nagrzane pod maską. Niespecjalnie mnie to przejęło ale tak z ciekawości na jakim poziomie powinna się w 3.0 silniku utrzymywać temperatura na wskaźniku? Mnie bardzo szybko wskakuje na 90 stopni czyli na baczność i tak się trzyma bez wahań w zasadzie. Norma?
    myślę że wszytko u Ciebie OK, u mnie jest tak samo i nie drgnie. A wentylatory się włączają dość często.

  10. #9
    Kursant Awatar cwirek77
    Opis
    Volvo S60R
    Od
    16 Feb 2007
    Mieszka w
    Ostrołęka
    U mnie jest to samo 3-5 minut jazdy po mieście i wskazówka stoi (9stp) Czasem się włącza wentylator. Ale to chyba normalne.
    Ford Mondeo ST220 Kombi 2004r.

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    maciek
    Opis
    mondeo st220
    Od
    07 Nov 2006
    Mieszka w
    dęblin
    nie przejmuj sie masz cudne auto u mnie jest tak samo po 5-8 km jest juz pion i to ok a nie jak w innych czekasz i czekasz pozdrawiam
    taka sobie

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Przemysław
    Opis
    St220
    Od
    10 Sep 2006
    Mieszka w
    Zakopane
    no to fajnie już się nie przejmuje i rzeczywiście idzie szybko do pionu i ani drgnie. Więc jest dobrze. Cieszy fakt że coraz więcej jak widzę jest kolegów z stekami jak co to będzie łatwo o radę czy pomoc.
    Mondeo III ST220 Panther Black

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Odświeżę nieco bardzo starawy temat, ale nie chcę zakładać następnego - czy w swoich ST220 ktoś z Was miał taką przypadłość: temperatura na zewnątrz do +30 wszystko ze wskazówką nagrzania ok (pokazuje 90 stopni i ani drgnie). Kiedy na dworze robi się powyżej 30 stopni i jadę w sporym korku, bądź lecę po trasie szybciej niż 90km/h temperatura na silniku idzie w górę. Jazda po autostradzie z prędkością 130km/h i w górę powoduje, że temperatura sukcesywnie zapyla, sięgając nawet i 110 stopni. Płyn chłodniczy wymieniany pół roku temu, żadnych nieszczelności w układzie chłodzenia nie ma, silnik nie pije oleju, wentylator włącza się tak jak powinien - jakieś pomysły, co może być przyczyną nagrzewania się silnika powyżej 30 stopni na zewnątrz?

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Yaro Zobacz posta
    jakieś pomysły,
    Na początek opłukać/obmyć od przodu skraplacz.
    Jak nie pomoże zlać płyn, nalać 2litry octu, uzupełnić wodą destylowaną, potrzymać 24godziny (można jeździć) i powtórzyć zabieg.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Może się nie otwiera termostat? To by było oczywiste dosyć Ale wstępnie jak wyżej.

    Pany a co powiecie na to - korki, upał. Wypas. Nie grzeje się auto nigdy. Prawie. Ostatnio jednak leciałem w przedziale 160-200 na wysokich obrotach - sporo na 4 biegu. I... I temperatura mi poszła w górę. Na zewn. było maks 25*c, wieczór. Zwolniłem do 130-150 na 5tym, puściłem na chwilę nawiew ciepłego - wystudził się w 1-2 minuty. Kiedyś leciałem po autostradzie 200kmh non stop i nie grzało się w ogóle. Chłodnica wymieniona kilka mcy temu razem z płynem. Termostat z 3 lata temu.

  16. #15
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    Takich objawów nigdy nie miałem ale grzał się w korku na klimie, pomogło wymycie chłodnicy, zalepia się owadami latem.
    Co do płukania układu to ja bym proponował zastosować preparaty proteca albo valvoline
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  17. #16
    Kursant Awatar PiraTBHW
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    05 Aug 2016
    Mieszka w
    Józefów
    U mnie czy 35st na plusie czy 20 na minusie bardzo szybko dochodzi do 90 st i trzyma rowno. Na autostradzie ostatnio dosyc długo giołem licznikowe 250 i sie nie podniosło

    Ale

    Icar wpięty w port obd pokazuje inne wartości. Wentylator załącza sie na opór przy jakichś 102st a wyłącza przy ok 90. Nie wiem na ile dokładny jest wskaźnik na desce i na ile realne wartości zczytuje obd...

  18. #17
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    Wskaźnik na desce jest bardzo mało dokładny od ok. 70 do powyżej 100 stoi na baczność

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  19. #18
    Cytat Zamieszczone przez Kleber Zobacz posta
    Wskaźnik na desce jest bardzo mało dokładny od ok. 70 do powyżej 100 stoi na baczność
    Z tego co sprawdzałem to od 90 do 110. Po prostu steruje nim algorytm ECU, oczywiście na podstawie danych z czujnika ECT, ale nie bezpośrednio.

  20. #19
    Kursant Awatar GiiFOTO
    Imię
    Grzegorz
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Dec 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Obserwuję temperaturę w ostatnich dniach swojego auta.
    - pewne jest to, że wskazania wskaźnika na desce nie mają zbyt wiele wspólnego z czujnikiem z czytywanym przez OBD
    wskaźnik na desce można traktować na zasadzie 0 i 1 ( auto ciepłe lub jeszcze zimne )

    W przypadku mojego auta wskazówka na desce idzie do 90oC i tam pozostaje niezależnie od tego co pokazuje OBD.
    - Wg. OBD temp. waha się w okolicach 90oC podczas jazdy stałą prędkością do 120kmh temp. na zewnątrz ok. 18oC odcinek 5km
    - miasto gorący dzień 25oC bez stania w korkach bez klimy ( ew. światła ) temp. 90-104oC ( bardziej w okolicach 100oC )
    Wymieniony w ostatnich dniach:
    - termostat
    - płyn Presotne
    - napinacz paska i pasek
    Wentylator ( nie wiem czy jeden czy dwa ) włącza się przy 103-104oC. Zbija temp. to około 98-97oC.

    Właśnie usiadłem do PC żeby trochę o tym poczytać.
    Mam nadzieję, że wkrótce odezwie się ktoś kto ma poprawnie instalację wodną i napisze jak to powinno wyglądać referencyjne.

    edit.
    W moim przypadku może być uszkodzony rezystor i wentylator chodzi w trybie awaryjnie.
    Ostatnio edytowane przez GiiFOTO ; 16-09-2016 o 10:03

  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez GiiFOTO Zobacz posta
    Mam nadzieję, że wkrótce odezwie się ktoś kto ma poprawnie instalację wodną i napisze jak to powinno wyglądać referencyjne.
    Dziesiątki tematów o tym było/jest na forum
    Są podane temperatury jakie były zmierzone jak wskazówka dotyka białego pola (bodajże 40 stopni) ile jest jak wychodzi za białe pole (60?) i jak jest temperatura jak wskazówka stoi za 5 dwunasta (70-90), a stojąc na dwunastej temperatura jest około 100 stopni.
    Wskaźnik jest tylko poglądowy, i w dodatku w różnych autach ma też różne odchylenia/tolerancję, więc nawet porównując jego wskazania w mondkach z tego samego rocznika, mogą być różnice w faktycznej temperaturze jak wskaźnik przykładowo stoi na dwunastej.


    Cytat Zamieszczone przez GiiFOTO Zobacz posta
    W moim przypadku może być uszkodzony rezystor i wentylator chodzi w trybie awaryjnie.
    W przypadku uwalonego rezystora wentylator załącza się tylko na drugim biegu przy bodajże temperaturze 108.
    A w trybie awaryjnym wentylator chodzi wtedy jak PCM "nie widzi" czujnika temperatury, wtedy najpierw wentylator startuje na pierwszym biegu aby po 2-3 sekundach pracować na stałe na drugim biegu, a jak nie ma widoczności czujnika temperatury i dodatkowo jest uwalony rezystor to wentylator na stałe startuje od razu na drugim biegu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [Duratec] spalanie a temperatura silnika, termostat ???temperatura 78-80 stopni
    By dgra86 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-07-2012, 01:25
  2. [Zetec]jaka powinna być temperatura silnika???
    By marcin840429 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-11-2010, 20:26
  3. [TDCi MKIII] Jaka temperatura silnika [foto]
    By Langi_84 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 21-12-2009, 14:15
  4. jaka temperatura silnika?
    By tedybear in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-12-2007, 10:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów