+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1
    Kursant
    Od
    27 Feb 2008
    Mieszka w
    Radziejów/Bydgoszcz

    [MkIII]ROZWIĄZANIE - stukanie w desce rozdzielczej.

    Cześć,

    od jakiegoś czasu strasznie męczy mnie uporczywe stukanie dochodzącę jakby z wnętrza deski rozdzielczej - gdzieś po lewej stronie konsoli - co ważne tylko podczas jazdy na nierównościach, odgłos jest taki, jakby kawałeczek plastiku pukał o jakąś plastikową puszkę...

    Myślałem, że może to ten schowek po lewej stronie pod kierownicą stuka, potem zastanawiałem się nad lewym słupkiem (ale on jest dobrze spasowany) i w końcu nie mam juz pomysłów co robić...

    Nie wydaje mi się, żeby stuki dochodziły z obudowy kolumny kierowniczej - tylko z wnętrza plastiku...

    ROZWIĄZANIE PROBLEMU (odnalezione na forum FORDa) :

    Po podniesieniu maski widzimy dwa trzymające ją podnośniki. Przy podnośnikach od strony maski (z góry) wystają elementy przypominające kły. Są one po obu stronach maski - i to one są przyczyną stuków. Uderzają na nierównościach o plastikowy element będący obudową osadzenia wycieraczek. Wydaje się, że to niemożliwe, że takie małe coś powoduje tak wkurzające dzwieki - ale wystarczy poprosić kogoś żeby popukał kluczykiem w ten plastik na zawnątrz szyby (od wycieraczek) a samemu siedzieć w środku.

    Rozwiązanie problemu : OWIJAMY WYSTEJĄCE "KŁY" TAŚMĄ IZOLACYJNĄ...

    Jeżeli ktoś będzie miał taki problem z hałasami/stukami z wnętrza deski rozdzielczej polecam na początek sprawdzić czy takie rozwiązanie nie pomoże. U mnie pomogło...

    Pozdrawiam !

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    A to przypadkiem nie będzie padnięty łącznik stabilizatora? Tradycyjny stukot z lewej strony (bo zwykle ten się wybija najszybciej). Pozdrawiam
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + MB Vito W639 115 CDI + MB Sprinter 2,2CDI + Ranger Wildtrak 3,0 TDCI + Mondeo MkII 2,0 B 99r & John Deere power

  4. #3
    Kursant
    Od
    27 Feb 2008
    Mieszka w
    Radziejów/Bydgoszcz
    No niestety nie jestem obeznany mechanicznie i na chłopski umysł bym stwierdział, że to gdzies z okolic deski i własnie wnętrza słychać te stuki. Może i łacznik stabilizatora, ale rozpatrzmy wszystkie możliwości...

    Podczas mocniejszego przyśpieszania na równej nawierzchni też słychać to stukanie, cały czas po lewej stronie...może ta informacja jakoś pomoże?

  5. #4
    Kursant
    Od
    27 Feb 2008
    Mieszka w
    Radziejów/Bydgoszcz
    W pierwszym poście wiadomości uzupełniłem treść o rozwiązanie problemu...

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Bogdan
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    08 Apr 2007
    Mieszka w
    Śląsk
    Miałem dokładnie ten sam problem. Owe "kły" (inni mówią na nie "płetwy") okleiłem skotem i po problemie. Zacznij od najprostszych rozwiązań.
    Pozdro.
    Mondeo XI.2003 r, 2.0 TDCI, 115 PS, kombi (po liftingu), 174 tys. km

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Zbyszek
    Opis
    Ford Mondeo III 1,8 (125KM)
    Od
    10 Jul 2008
    Mieszka w
    Przemyśl
    Dzięki za pomoc, u mnie był efekt ocierania plastiku o plastik, zaklejenie kłów pomogło.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar kazik80
    Opis
    Mondeo
    Od
    25 Mar 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Czesc mam ten sam problem, wali mi cos w okolicach deski rozdzielczej (blizej szyby)niby stukanie, przsowanie sie jakiegos plastiku, rozebralem cala deske, powyciagalem zegary, zmacalem ale nie znalazlem niczego co moglo by tam tak latac a lata gdy jade po nierownosciach przyspieszam czy skrecam...moze to pomoze co przeczytalem w poscie mam taka nadzieje bo te stukanie doprowadza mnie do szewskiej furii i gotow jestem wysiasc z auta i kopac w blotnik dzis sprawdze Wasza teorie dotyczaca tych "klow" moze pomoga.

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar kazik80
    Opis
    Mondeo
    Od
    25 Mar 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Zrobilem jak mowiles i gitara stukanie juz nie w#$$%$%

  10. #9
    Kursant
    Od
    27 Feb 2008
    Mieszka w
    Radziejów/Bydgoszcz
    Ciesze się, że udało się komuś oszczędzić nerwów związanych z tym uporczywym stukaniem...sam byłem w szoku, że taka może być przyczyna tego pukania...pozdrawiam

  11. #10
    Klubowicz Awatar basil
    Model
    Fiesta w kopłakach
    Silnik
    Diesel
    Od
    05 Oct 2006
    Mieszka w
    Jelcz-Laskowice
    Dobrze wiedzieć
    Swoją drogą do czego to doszło żeby nasze mondki naprawiać na taśmę klejącą
    No ale najprostsze rozwiązania są najlepsze.
    Należę do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek w V6
    MOC zaś jest wszystkim, powoduje że ludzie którzy nigdy nie widzieli tego co ja, widzą nawet to czego ja nie widziałem

  12. #11
    Kursant
    Od
    27 Feb 2008
    Mieszka w
    Radziejów/Bydgoszcz
    No patrząc na problem z perspektywy rozbierania deski rozdzielczej (co oczywiście okazało by się niekonicznie pomocne w tym przypadku) to faktycznie głupia taśma izolacyjna okazuje się darem niebios...co ja bym zrobił bez forum ...

    Ciężko o bardziej wkurzającą rzecz w aucie niż takie stuki...

  13. #12
    Witam,

    u mnie też takie coś występuje po lewej stronie kokpitu przy podszybiu przy lewym słupku. U mnie pomaga położenie łapki w tym miejscu, tylko na dłuższą metę jest to mało wygodne (trzebaby mieć ręce jak u orangutana).

    Czy u was w tym samym miejscu coś stukało, pukało, brzęczało?
    2001r, 2.0 TDDI, 90 kucy, czarna perła kombi
    Zapraszam na www.niesiedzpodblokiem.pl

  14. #13
    Kursant
    Od
    27 Feb 2008
    Mieszka w
    Radziejów/Bydgoszcz
    U mnie stuki dochodziły z właśnie lewej strony. Myślełem, że to gdzieś w środku - podejrzewałem ten otworek z równoległymi plastikami w desce albo jakiś ułamany kawał plastiku. Zaryzykuj poważny wydatek na taśmę izolacyjną i zobaczymy czy coś się zmieni... Dziwne jest to, że po dociśnieciu hałas znika...ale to może nowa wariacja tego samego problemu.

    Pozdrawiam

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar kazik80
    Opis
    Mondeo
    Od
    25 Mar 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Tak u mnie tez to BYLO stukanie z lewej strony bardzo glosne i wnerwiajace ale i z prawej tez sie dalo to odczuc wiec owinolem tasma 2 strony i jak cisza...teraz wnerwiaja mnie inne trzeszczenia ale juz tsaki jestem bede je eleminowal jak pasozyty

  16. #15
    Kursant Awatar rzez
    Model
    MK5
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    mk5 ecoboost
    Od
    31 May 2007
    Mieszka w
    Warszawa - Sadyba
    Nie sposób wyrazić mojego nieskończonego wk.....ieina spowodowanego wielokrotnym rozbieraniem i składaniem deski rozdzielczej w poszukiwaniu przyczyny tych postukiwań.
    Przysięgam: Czytać forum zanim wezmę do ręki śrubokręt!!!!!, Szukać prostych rozwiązań!!!! Dzielić się wiedzą w zakresie rozbierania deski rozdzielczej!!!!

    Dziękuję rozkoszując się błogą ciszą
    MkIII 2.0 TDDi, Ghia, kombi. 115KM, cb Alan 101, antena magnes Wilson

  17. #16
    Kursant
    Od
    27 Feb 2008
    Mieszka w
    Radziejów/Bydgoszcz
    Enjoy

  18. #17
    Pieszy
    Opis
    Mondeo
    Od
    05 Jun 2008
    Mieszka w
    Poznań

    stuki w desce rodzielczej

    Witam
    W moim mkIII miałem bardzo denerwujace stuki na nierównościach przy większej prędkości - wyraźny stukot pod szybą z prawej strony. Rozebrałem deskę dwa razy i nic ale w końcu przyczyne znalazłem i podzielę się nim tutaj. A więc: stukot dochodził jakby z deski rozdzielczej pod szybą a naprawdę stukała maska. Wytarł się plastik przy zawiasie, łatwo to zauważyc po podniesieniu maski, przy amortyzatorze z maski wystaje taki kieł który opiera się o zawias nadwozia na którym jest plastikowa zawleczka (ktora u mnie sie mocna wytarła) i praktycznie metal stukał o metal na nierównościach. Może komuś moje rozwiązanie będzie pomocne.
    Pozdrawiam

  19. #18
    Dziekuje serdecznie kolego rozkreciłem polewe auta zeby znalezdz co tak puka obklejenie pomogło

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez Kastor
    Może komuś moje rozwiązanie będzie pomocne.
    na pewno
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  21. #20
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK 3 2.0 TDDI 115 KM
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    czy ktoś mógłby pokazać na jakims przykładowym zdjęciu o jakie kły chodzi?
    byłbym wdzieczny za pomoc.

Podobne wątki

  1. [MkIII] stan licznika na desce rozdzielczej mk3
    By lukaswer1983 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 21:02
  2. [mk2]wymiana podświetlenia w desce rozdzielczej
    By kamil9005 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-03-2009, 09:48
  3. [MkIII] Ilość zarówek 3V w desce rozdzielczej
    By 7masz in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2008, 13:22
  4. [MkI] Kontrolki na desce rozdzielczej
    By robebor in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-12-2007, 12:26
  5. [MkI] [MKI] kontrolki na desce rozdzielczej
    By laylow in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-10-2006, 09:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów