+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    Toyota Avensis T25
    Od
    09 Aug 2005
    Mieszka w
    Warszawa

    Jakie mondeo wybraæ, na co zwróciæ uwagê?

    Witam,
    jako nowy mówiê wszystkim dzieñ dobry.

    Chce kupic Mondeo pierwszej serii. Mam na to oko³o 6-7 ty¶. czy za te pieni±dze kupiê auto, którego nie trzeba od razu reanimowaæ? w perspektywie mam zamiar za³o¿yæ LPG - jaki silnik najlepiej to zniesie?
    na co zwróciæ szczególn± uwagê przy zakupie, jakie s± typowe usterki/bol±czki tego auta? jak z wytrzyma³o¶ci± mechaniki, rdz±? obecnie je¿dzê Golfem, czy ceny czê¶ci i awaryjno¶æ Mondeo jest na podobnym poziomie?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrêtów
    Imiê
    My name is Gladiator
    Model
    SAM
    Silnik
    SAM
    Opis
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sam_(motoryzacja)
    Od
    17 Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa

    Re: Jakie mondeo wybraæ, na co zwróciæ uwagê?

    Cytat Zamieszczone przez Agamek12
    Witam,
    jako nowy mówiê wszystkim dzieñ dobry.

    Chce kupic Mondeo pierwszej serii. Mam na to oko³o 6-7 ty¶. czy za te pieni±dze kupiê auto, którego nie trzeba od razu reanimowaæ? w perspektywie mam zamiar za³o¿yæ LPG - jaki silnik najlepiej to zniesie?
    na co zwróciæ szczególn± uwagê przy zakupie, jakie s± typowe usterki/bol±czki tego auta? jak z wytrzyma³o¶ci± mechaniki, rdz±? obecnie je¿dzê Golfem, czy ceny czê¶ci i awaryjno¶æ Mondeo jest na podobnym poziomie?
    Szukaj tutaj:
    http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modu...ewtopic&t=4356
    Pozdrawiam
    vMZe

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby
    A wogóle to na ca³ym Forum szukaj, ostatnio pe³no w±tków w temacie jw. Jak bêdziesz mia³ jakie¶ szczegó³owe pytania, to pisz.
    Suzuki Vitara Long 2,0 V6 LPG 1997
    Peugeot 307 2,0 HDI (b³eee)
    Kaszuby

  5. #4
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    27 May 2005
    Mieszka w
    Be³chatów
    najlepiej zeby juz bylo z LPG i zeby jeszcze na zarejestrowanie zostalo i krzynke pifka
    Powodzenia w szukaniu.
    Proponuje jednak pozbierac jeszcze troche forsy, bo jesli kupisz za tyle ile chchcesz - realnie 4-5 tys za samochod (instalka to okolo 2000) to na pewno mozesz kupic starego anglika albo pojazd szrotowy

    W kazdym razie powodzenia

    Daj znac o efektach
    Pzdr ____________________________ srebrne zagazowane MKI 1.6 16V

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar HEVA
    Model
    By³ MKIV 2012 Titanium jest Mazda CX5 Sport
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Apr 2005
    Mieszka w
    UK

    Re: Jakie mondeo wybraæ, na co zwróciæ uwagê?

    Cytat Zamieszczone przez Agamek12
    Witam,
    jako nowy mówiê wszystkim dzieñ dobry.

    Chce kupic Mondeo pierwszej serii. Mam na to oko³o 6-7 ty¶. czy za te pieni±dze kupiê auto, którego nie trzeba od razu reanimowaæ? w perspektywie mam zamiar za³o¿yæ LPG - jaki silnik najlepiej to zniesie?
    na co zwróciæ szczególn± uwagê przy zakupie, jakie s± typowe usterki/bol±czki tego auta? jak z wytrzyma³o¶ci± mechaniki, rdz±? obecnie je¿dzê Golfem, czy ceny czê¶ci i awaryjno¶æ Mondeo jest na podobnym poziomie?
    ZAWSZE 1000-1500 na remont auta musisz liczyc. 1000 to minimum - rozrzad, oleje, pasek, filtry, ew. klocki...
    Do tego moze dojsc wiele innych ciekawostek, ktorych tak na oko na placu nie da rady wyszukac. Np. tarcze hamulcowe, bebny, uklad wydechowy, katalizator moze sie konczyc.... itede...

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Opis
    kerid
    Od
    03 Apr 2005
    Mieszka w
    FSD-Drezdenko

    Re: Jakie mondeo wybraæ, na co zwróciæ uwagê?

    Cytat Zamieszczone przez Agamek12
    Witam,
    jako nowy mówiê wszystkim dzieñ dobry.

    Chce kupic Mondeo pierwszej serii. Mam na to oko³o 6-7 ty¶. czy za te pieni±dze kupiê ?
    No za 6-7 tys to raczej nic ciekawego nie kupisz. Na starcie standartowo czeka Ciê wymiana rozrz±du, p³ynów, filtrów, nie wiadomo te¿ co z klockami, tarczami, ¶wiece, przewody na to mo¿e pój¶æ kolejny 1-1,5tys z³. Je¶li my¶lisz jeszcze o gazie to musisz mieæ min 10 tys i to starczy Ci tylko na instalke II gen, bo do sekwencji musisz do³o¿yæ 2 tys.
    MKI 1,8b combi,automat. BRC Sequent 24.

  8. #7
    waldemarz
    Go¶æ
    Za ta kwote to nie spodziewaj sie jakiegos porzadnego autka, bo juz ten czas sie skonczyl na taniego mondziaka, jesli juz to lepiej poszukaj w Niemczech za jakies od 2000-2500 EUR i sprowadz go. Do tego dojda ci koszty w granicach 2000 zl (akcyza + oplaty rejestracji), ale jeszcze bedzie w dobrym stanie, i za taka kwote w Niemczech czy Holandii mozna dostac rocznik 95-96, a czasami nawet tez 97r.

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar Miroo
    Imiê
    Mirek
    Opis
    MK3 TDDI
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    WP-Plock city
    A po co Ci auto z gazem,kup diesla. :metal
    Sto³eczne Ksi±¿êce Miasto P³ock
    By³o 1.8TD....jest....2.0TDDI

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Opis
    kerid
    Od
    03 Apr 2005
    Mieszka w
    FSD-Drezdenko
    Cytat Zamieszczone przez Miroo
    A po co Ci auto z gazem,kup diesla. :metal
    Po co Ci diesel, kup benzyniaka i za³ó¿ gaz
    MKI 1,8b combi,automat. BRC Sequent 24.

  11. #10
    waldemarz
    Go¶æ
    A po co ci diesel, benzyniak czy LPG kup taki z silnikiem na pedaly.

  12. #11
    Pieszy
    Opis
    Toyota Avensis T25
    Od
    09 Aug 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Wczoraj ogl±da³em Mondeo i dlatego proszê o poradê, czy warto nad nim my¶leæ:
    Mondeo 1993 rok, sk³adak z 1997 roku, silnik 1600, kombi, bez gazu, CLX, granatowy, 2 poduchy, ABS, centralny, radio, wspomaganie, 201000 km.
    Zauwa¿one wady:
    1. pogiêta przednia maska (na samym pocz±tku) - wygl±da jakby kierowca wjecha³ pod jaki¶ ma³y samochód dostawczy - da siê je¼dziæ, ale wygl±da niefajnie - raczej do wymiany ni¿ do prostowania,
    2. przedni zderzak do ma³ego podszpachlowania i lakierowania,
    3. przednie lampy "lataj±" i maj± poszarza³e szk³a,
    4. korozja (ma³e purchle) na tylnym lewym nadkolu (widoczna tylko od spodu),
    5. korozja (rdzawy nalot, bez purchli) na progu tylnych lewych drzwi,
    6. tylny zderzak do wymiany (kto¶ wjecha³ w s³upek),
    7. minimalna wgniotka na tylnej klapie,
    8. ¶wiec±ca siê kontrolka ABS,
    9. tylne amorki do wymiany,
    10. koñcówka dr±¿ka do wymiany
    11. na pasie przednim jest naklejka z jak±¶ informacj± dotycz±c± klimy, której to auto nie ma,
    12. ¿yczliwy s±siad porysowa³ to auto jakimæ gwo¼dziem (na szczêscie nie doszed³ do blachy),
    13. brudny wewn±trz
    Plusy:
    1. suchutki silnik (tylko kurz eksploatacyjny) - nie sprawdza³em jednak, czy filtr pow. jest suchy,
    2. rozrz±d podobno zmieniony 2000 km temu,
    3. ¿adnej rdzy oprócz wymienionej powy¿ej,
    4. dosyæ dobre opony.

    Cena za to auto to 4200 z³. Ile trzeba do³o¿yæ w W-wie, ¿eby doprowadziæ to auto do porz±dku?
    Jak ten silnik sprawuje siê na gazie? i czy ma wtrysk jedno czy wielopunktowy?
    A mo¿e kto¶ przypadkiem ogl±da³ ju¿ to auto? stoi w W-wie na Giblarskiej (Wola), nr rej. FZG ......?

    I jeszcze jedno: w tej chwili je¿dzê Golfem i po przeja¿dzce Mondeo wydaje mi siê, ¿e Golf jest jednak cichszy, ale mo¿e to wina tego egzemplarza?

  13. #12
    No to trochê musisz na niego jeszcze wydaæ, co do rozrz±du je¿eli nie jest to auto od ojca lub brata to by³ siê zastanowi³ czy by na pewno by³ wymieniony (bo kto robi jak by nie by³o do¶æ kosztown± wymianê by zaraz autko sprzedaæ??).
    Wybór oczywi¶cie Twój,
    Pozdrawiam :metal

  14. #13
    Pieszy
    Opis
    Toyota Avensis T25
    Od
    09 Aug 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Akurat to mo¿na ³atwo sprawdziæ (je¶li pasek jest nowy, to bêdzie to widaæ od razu).
    Szacujê, ¿e aby dobrze zrobiæ ten samochód, potrzeba jeszcze extra 1500-2000 z³ + gaz (oko³o 1500-1800) + rejestracja i OC (650 z³), czyli razem 8000-8700 z³.
    Ale mo¿e siê mylê, i koszty s± zupe³nie inne - doradzcie.

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Galaxy
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Pabianice
    Silnik 1,6 to 16-to zaworowy DOHC z wielopunktowym wtryskiem. Je¶li chodzi o gaz to na dobrze za³o¿onej II generacji chodzi on dobrze aczkolwiek w przypadku kombi nie spodziewaj siê rewelacyjnych osi±gów. W sumie za silnikem 1,6 przemawia chyba tylko jedno, troszkê ni¿sze OC. Spalanie 1,6 jest takie samo a nawet wy¿sze ni¿ 1,8. Ja na osi±gi mojego auta nie narzekam ale wyprzedzanie powy¿ej 120km/h z pe³nym obci±¿eniem do przyjemno¶ci nie nale¿y. W przypadku II generacji LPG trzeba dbaæ o ¶wiece i przewody bo inaczej bêd± strza³y a kolektor jest plastikowy. Oczywi¶cie ¶wiece + przewody Motorcraft i ¿adne inne (przewody ok. 120-150, ¶wiece ok. 30/szt)
    Moje modyfikacje: el.szyby x4, el. dach, trip, klima, wnêtrze GHIA, przednia szyba podgrzewana
    A teraz jest Ford Galaxy 2,3 ghia automat lpg

  16. #15
    Cytat Zamieszczone przez Agamek12
    Akurat to mo¿na ³atwo sprawdziæ (je¶li pasek jest nowy, to bêdzie to widaæ od razu).
    Szacujê, ¿e aby dobrze zrobiæ ten samochód, potrzeba jeszcze extra 1500-2000 z³ + gaz (oko³o 1500-1800) + rejestracja i OC (650 z³), czyli razem 8000-8700 z³.
    Ale mo¿e siê mylê, i koszty s± zupe³nie inne - doradzcie.
    Mo¿e siê czepiam ale co je¶li zosta³y stare napinacze??

  17. #16
    Pieszy
    Opis
    Toyota Avensis T25
    Od
    09 Aug 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RockFord
    Silnik 1,6 to 16-to zaworowy DOHC z wielopunktowym wtryskiem. Je¶li chodzi o gaz to na dobrze za³o¿onej II generacji chodzi on dobrze aczkolwiek w przypadku kombi nie spodziewaj siê rewelacyjnych osi±gów. W sumie za silnikem 1,6 przemawia chyba tylko jedno, troszkê ni¿sze OC. Spalanie 1,6 jest takie samo a nawet wy¿sze ni¿ 1,8. Ja na osi±gi mojego auta nie narzekam ale wyprzedzanie powy¿ej 120km/h z pe³nym obci±¿eniem do przyjemno¶ci nie nale¿y. W przypadku II generacji LPG trzeba dbaæ o ¶wiece i przewody bo inaczej bêd± strza³y a kolektor jest plastikowy. Oczywi¶cie ¶wiece + przewody Motorcraft i ¿adne inne (przewody ok. 120-150, ¶wiece ok. 30/szt)
    Mam w Golfie 1600 (ok. 70 km) z LPG i ju¿ to auto ma problemy z dynamik±. Dlatego obawiam siê, ¿e Mondeo z podobnym silnikiem bêdzie jeszcze wolniejsze.

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Opis
    kerid
    Od
    03 Apr 2005
    Mieszka w
    FSD-Drezdenko
    Cytat Zamieszczone przez Agamek12

    Mam w Golfie 1600 (ok. 70 km) z LPG i ju¿ to auto ma problemy z dynamik±. Dlatego obawiam siê, ¿e Mondeo z podobnym silnikiem bêdzie jeszcze wolniejsze.
    Mondeo 1,6 ma 90 KM
    MKI 1,8b combi,automat. BRC Sequent 24.

  19. #18
    Pieszy
    Opis
    Toyota Avensis T25
    Od
    09 Aug 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kerid
    Cytat Zamieszczone przez Agamek12

    Mam w Golfie 1600 (ok. 70 km) z LPG i ju¿ to auto ma problemy z dynamik±. Dlatego obawiam siê, ¿e Mondeo z podobnym silnikiem bêdzie jeszcze wolniejsze.
    Mondeo 1,6 ma 90 KM
    1. nie wiem, po cen ¶miech
    2. golf jest l¿ejszy od mondeo, maksymaln± moc i moment ma na ni¿szych obrotach, co powoduje, ze dynamika obu aut jest (w optymistycznej dla mondeo wersji) porównywalna - spójrz na wykresy mocy i momentu, byæ mo¿e oka¿e siê, ¿e przy porównywalnych obrotach mondeo ma gorsze osi±gi (¿eby nie byæ go³os³ownym: na V przy¶piesza golf z 80 do 120 w granicach od 20 s. (benz) do 24 s. (LPG), przebieg 180.000 km)

    ale ¿eby by³o jasne: nie mówiê tego po to, ¿eby wk³adaæ kij w mrowisko - to tylko moja niezale¿na opinia, nie jestem jakim¶ zboczonym golfiarzem, który zawsze udowadnia wy¿szo¶æ tego modelu nad innymi

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Opis
    kerid
    Od
    03 Apr 2005
    Mieszka w
    FSD-Drezdenko
    Cytat Zamieszczone przez RockFord
    W sumie za silnikem 1,6 przemawia chyba tylko jedno, troszkê ni¿sze OC.
    OC za 1,6 a 1,8 jest takie samo
    MKI 1,8b combi,automat. BRC Sequent 24.

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Opis
    kerid
    Od
    03 Apr 2005
    Mieszka w
    FSD-Drezdenko
    Cytat Zamieszczone przez Agamek12

    1. nie wiem, po cen ¶miech

    ale ¿eby by³o jasne: nie mówiê tego po to, ¿eby wk³adaæ kij w mrowisko - to tylko moja niezale¿na opinia, nie jestem jakim¶ zboczonym golfiarzem, który zawsze udowadnia wy¿szo¶æ tego modelu nad innymi
    ¯aden ¶miech, chcia³em tylko zwróciæ uwagê ¿e Mondeo przy tej samej pojemno¶ci ma wiêcej koników.
    Jest ciê¿sze to fakt ale 20 KM wiêcej to te¿ jest ró¿nica.
    MKI 1,8b combi,automat. BRC Sequent 24.

Podobne w±tki

  1. Jaki silnik wybraæ przy zakupie? Na co zwróciæ uwagê?
    By ¦wierzak in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 03-09-2012, 10:13
  2. Na co zwróciæ uwagê kupuj±c Forda Mondeo z silnikiem 1.8TD?
    By Redakcja in forum Komentarze artyku³ów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 23:52
  3. Na co zwróciæ uwagê kupuj±c Forda Mondeo?
    By Redakcja in forum Komentarze artyku³ów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 23:51
  4. Na co zwróciæ uwagê przy zakupie mondeo
    By pyza_snk in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-02-2007, 12:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów