+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    [MkI] Prośba o pomoc z Holandii :( auto szarpie, ga

    Drodzy koledzy

    Piszę do Was, ponieważ wyjechałem na wakacje do Holandii, zepsuło mi się auto i nie wiem co mam zrobić…

    Jak widać mam modeno 94rok 1.6 benzyna i gaz. Przed wyjazdem do Holandii powymieniałem wszystkie filtry, zrobiłem zawieszenie i inne pierdoły. Samą drogę do Holandii przejechałem w 95% na gazie (jakoś te stacje znajdowałem). Potem problemy z niepasującymi przejściówkami do mojego zaworu Lovato (już załatwione, tato wysłał mi nowe).
    Po przyjeździe tutaj pojeździłem jakieś 80-100 km na benzynie, potem udało mi się zatankować holenderski gaz. Zrobiłem na nim ok. 200km i zaczęły się problemy. Auto podczas jazdy coraz mocniej zaczynało szarpać. Początkowo na wolniejszych obrotach, potem już na wyższych, nawet ok. 4 tys/min. To bym jeszcze przebolał, najgorsze jest dojeżdżanie do skrzyżowania, ronda, itp., kiedy trzeba zredukować bieg. Każde wciśnięcie sprzęgła i przytrzymanie tak jakieś 2 sekundy powoduje momentalne gaśnięcie auta. Potem po ponownym odpaleniu autko ponownie gaśnie albo dostaje bujawki obrotów i całe się trzęsie. Krokowiec niby czyszczony, może się skopał, ale przy wysokich obrotach jest to samo. Przepływka czysta (może też się zepsuła?). Świece mają 17 tys km, motorcrafta, przewody tyle samo i również tej samej firmy.

    Jestem zrozpaczony. Wszystko dzieje się zarówno na gazie jak i na benzynie. Ważną rzeczą jest to, że po odłączeniu aku na 30 min i podłączeniu go z powrotem wszystko wraca do normy… ale tylko na chwilkę …

    Pracuję tu 3 tygodnie, na razie dostałem 200 euro, za to muszę wyżyć, droga naprawa tutaj nie wchodzi w rachubę a wiatraki (Holendrów tak się tu nazywa) kasują ile wlezie.

    Dziwną rzeczą jaką zauważyłem jest to, że strasznie obniżył się poziom benzyny – miałem prawie ž baka w Polsce, przejechałem na tej benzynie 100, góra 120-130 km, teraz mam ciut powyżej ź tej benzyny. A gaz sekwencja, na gwarancji. Czy możliwe jest, że moje auto pali benzynę razem z gazem ? No mówię, po odłączeniu aku jest rewelacja, auto dostaje kopa, i jeździ idealnie. A potem muli, szarpie, gaśnie i dymi za mocno.

    Może znacie kogoś w Holandii kto mógłby zerknąć? Może wiecie co może być nie tak? Ratujcie mnie, biednego polskiego studenta. Do domu daleko


    Odnośnie palenia benzyny z gazem to nie przesądzam, może podczas moich testów i 'przeganiania' auta tyle spaliłem. Chociaż jak silnik tak mocno czka, najczęściej na biegu jałowym, to słyszę cyknięcie z przełącznika gaz/benzyna, jakby się przełączał.
    Jestem na 'kradzionym' internecie, jutro przyjdę sprawdzić wieczorem.

    Z góry dziękuję



    wyciąłem dwa z trzech znaczników [MkI] - Oktan

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Kolego spróbuj podmienic od kogos przewody i swiece. Mozliwe ze siadly przewody. Motorcraft nie jest tez za bardzo wytrzymaly na LPG. Tymczasowo mozesz kable obkleic tasma izolacyjna kilka razy, wlozyc w jakis peszel lub szlaufik. Pokrop je woda wieczorem odpal auto w ciemnosciach i zobacz czy iskry nie przeskakuja. W razie czego odlacz LPG i zobacz czy na benzynie dobrze smiga, mozliwe ze komp od LPG cos knoci. Posprawdzaj kable od LPG, czy sie gdzies nie przytarly i nie przytopily, podociskaj wtyczki itp. Obejrzyj tez kable od fabrycznej instalacji przy wtryskach, mozliwe ze izolacja Ci sie skruszyla i masz gdzies zwarcie do masy. Sprawdz olej i wode w zbiorniczku wyrownawczym czy nie ma jakis objawow wywalonej uszczelki, tj. babelkowania do ukladu chlodzenia, ubytkow wowdy itp.

    PS. Kolego co do zarobkow to chyba w jakims obozie pracy pracujesz skoro za 3 tyg dostales 200 E. Przeciez to ok 600 zl !

  4. #3
    Klubowicz Awatar Misiek_WR
    Imię
    Krzysztof
    Model
    S-Max & Golf VII
    Silnik
    2.0TDCi180km-2.0TDI150km
    Opis
    S-Max & Golf VII
    Od
    06 Jul 2008
    Mieszka w
    Radom/Warszawa
    Kolego miałem podobne objawy ja bym jeszcze sprawdził cewkę zapłonową czy daje iskry na cylindru u mnie była pęknięta i dlatego mi go szarpało na benzynie i na gazie i chodził jak traktor. Ale równie mogą to być przewody jak kolega wyżej napisał
    Ford S-Max 2.0TDCi 180km Titanium, Golf VIII 2.0 TDI 150km
    Ford Mondeo MKIV 2.0 TDCi 140km Titaium Było
    Ford Mondeo MKIII Duratec HE 2.0+LPG BRC Było
    Ford Mondeo MKII Zetec 2.0 Było
    Ford Mondeo MKI Zetec 1.8 Bylo
    Krzysiek 502754321

  5. #4
    za 2 tygodnie, na resztę muszę czekać, to zaliczka, aczkolwiek kokosów nie będzie. Biuro pośrednictwa bierze ponad połowę.

    Jeszcze ważna rzecz. Do niedawna płyn chłodniczy był zawsze ciut ponad kreską maksimum. A ostatnio, tu w Holandii, właśnie spadł na ciut poniżej minimum. W jeden dzień !! Ale wszystko wygląda na szczelne dolałem ciut przegotowanej wody. Jak się silnik zagrzeje to płynu przybywa, to chyba związane jest z rozszerzalnością cieczy. Aczkolwiek rzeczywiście zniknął ten płyn, teraz wszystko wygląda na szczelne, nic nie kapie, nic nie leci.

    Przewody raczej ok, wyglądają jak nówki. I nie wiem czy to coś z samym lpg, skoro na pb jest tak samo.

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    a ile CI tego plynu przybywa ?? Powachaj go czy nie smierdzi spalinami i czy nie bulgocze jak przygazujesz.

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Może reduktor poszedł i płyn się miesza z gazem.

  8. #7
    No jak przejadę z 30-40 km to z poziomu ciut poniżej minimum robi się poziom równo między min i max. Pomęczę się z tym jutro, ostatnio jak odkręcałem nakrętkę zbiornika to zamiast wykręcić cały korek wyskoczyła mi sprężyna. Ale jutro pomęczę się. Półtorej tygodnia temu, kiedy zauważyłem że płynu jest ciut poniżej minimum po zrobionych 80 km coś tam bulgotało w środku, najprawdopodobniej powietrze, ponoć to normalne...

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    bulgotanie plynu nie jest normalne, zazwyczaj jest to oznaka wywalonej uszczelki pod glowica :/

  10. #9
    Kursant
    Model
    Mondeo MKII + Galaxy MKII
    Silnik
    1,6 + 2,3
    Opis
    (MONDEO MK II 1,6 B+G) + (GALAXY MK II 2,3 B+G)
    Od
    16 Oct 2007
    Mieszka w
    Wola Mielecka
    Przeczytaj to może to ta sama sprawa

    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...EA%BFyk+paliwo

  11. #10
    kurczę, przewody iskrzą po ciemku, szczególnie te, co dotykają silnika. może to powodować powyższe objawy włącznie z paleniem benzyny? (przełączanie zdalne na benzynę jeśli któryś gar za słabo pali)

  12. #11
    spalinami płyn nie smierdzi, raz znika potem sie pojawia, nie wiem co o tym myslec

    z regulatorem - sciagnalem rurke na zapalonym silniku i nic nie leci, zadnej benzyny nie ma a wężyk zasysa

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Cytat Zamieszczone przez rufcio
    kurczę, przewody iskrzą po ciemku, szczególnie te, co dotykają silnika. może to powodować powyższe objawy włącznie z paleniem benzyny? (przełączanie zdalne na benzynę jeśli któryś gar za słabo pali)
    wymien je przede wszystkim lub obwin kilka razy dobra tasma izolacyjna, na jakis czas powinno pomoc

  14. #13
    Tato mi wyśle z Polski przewody. Dziwi mnie jeszcze ten płyn, jednego dnia jest go mało, innego jest max. To jest normalne ?

Podobne wątki

  1. Dla sprowadzajacych auto z Holandii
    By boro in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 10:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów