+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 82
  1. #21
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    mocnym deptaniem na niskich obrotach
    Carpe diem...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez PoPo Zobacz posta
    Koło dwumasowe Duratec-HE

    Ja byłem zdziwiony gdy wymieniałem sprzęgło w 2.0 Duratec-HE i się okazało, że tam siedzi koło dwumasowe i w dodatku jest do wymiany
    Do benzyny strasznie ciężko jest kupić takie koło. Sklep mi sprowadzał zza granicy i tylko oryginał Motorcrafta (LUK już do benzyny nie produkuje), cena 1550zł po długim targowaniu się i kupnie całego kompletu ze sprzęgłem LUK`a :P Ogólnie auto szarpało przy ruszaniu i redukcji biegu, coś cicho klekotało pod maską a sprzęgło brało na samej górze, czyli standardowe objawy jak w TDCi. Po wymianie kompletu sprzęgła i zaślepieniu EGR wszystko chodzi jak nowe Przy okazji wymieniono mi płyn hamulcowy dzięki czemu wysprzęglik chodzi bardzo lekko. Koszt takiej robocizny to 950zł. Całkowity koszt wymiany kompletu sprzęgła + koło + to o czym pisałem wyżej - 3400zł, ale warto
    Ładnie Cie skroili za robociznę. Normalna cena to 500zl max. Zaślepiłeś EGR ? Dlaczego ? Nie wywala błędu ?

  4. #23
    Cytat Zamieszczone przez rafek Zobacz posta
    A powiedzcie mi czym najszybciej można załtwić dwu mas w TDCI 130 km . Zero startów ze świateł i przyczepki brak .
    Jazdą na zbyt niskich obrotach (a szczególnie przyspieszaniem na zbyt niskich obrotach).

  5. #24
    tomekemot
    Gość

    Wink Witam...

    Je wymieniłem koło dwumasowe przy około 175 tyś. (2.0 TDDi 115KM)okazało sie ze sprzęgło było zupełnie nie wyaksploatowane... teraz mam prawie 300 tys i odpukac nic sie nie dzieje, a sporo jeździłem z ciezką przyczepą kampingową.

  6. #25
    geo.adi
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez corrleone Zobacz posta
    A jaka jest cena kompletu dwumasy luk'a do tdci 2.2??
    na allegro kupilem za 1700 PLN

  7. #26
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    Ja uważam, że bardzo dużo zależy od stylu jazdy, u mnie było wymieniane przy 240 tys i był orginał wsadzony, mechanik uważał, że nikt tam wcześniej nie zaglądał, chociaż z drugiej strony LUK chyba tyle nie wytrzyma

  8. #27
    Zielony listek Awatar hubciox
    Imię
    Hubert
    Opis
    Ford Mondeo MKIII
    Od
    08 Mar 2007
    Mieszka w
    Trzebinia
    witam! moje autko MkIII ma stukniete 230tys i poszlo kolodwumasowe plus wymienilem sprzeglo(zestaw) cena jakies 2400 lUKA z robocizna i trafilo na mnie,troche mie zdziwilo bo jakos nim nie targam po drogach...

  9. #28
    Kursant
    Opis
    mk3 2004 TDCi Ghia 130KM
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Rybnik
    Powiedzcie mi mam 2.0 TDCi 130KM 2004r od dwóch dni i chciałbym wiedzieć jak jeżdzicie tzn. przy ilu obrotach zmieniacie biegi? Co macie na myśli "jazda na niskich obrotach"? Przy jakiej przędkości wchodzicie na 6 bieg - bo znajomy mówił mi że powinno 6 wrzucać przy 140km bo jak mniej to szkodzi dwu masie? Czy jadąc 60km/h jechać na 3 biegu 2200obr czy na 4 1900obr?
    Ostatnio edytowane przez joeblack_23 ; 13-10-2011 o 20:35

  10. #29
    Mistrz pobocza Awatar Wilhelm
    Imię
    Marcin
    Opis
    Foka ST
    Od
    17 Jan 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Ja jeżdzę na 1 do 20, 2 do 40, 3 do 60, 4 do 90, 5 do 120
    Wolnossąca to może być kobieta...

    WWW.FORDTUNING.PL

  11. #30
    Kursant Awatar pieter77
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mondeo mk3 2.5 V6 + LPG
    Od
    14 Jun 2009
    Mieszka w
    Dębica

    Dwumasa

    Koło dwumasowe kończy się "jazdą jak emeryt" czyli jazda z małą prędkością na wysokim biegu (np. 5 i 60km/h) i do tego jeszcze przyspieszanie z wysokiego biegu (bo po co redukować jak i tak pociągnie) - i tak pada dwumasa.
    Z doświadczenia wiem że zakładanie sztywnego koła zamachowego się nie opłaca bo czasami wychodzi drożej niż dwumasa i po założeniu sztywnego koła występują większe drgania przenoszone na samochód i głośniejsza praca silnika.
    Wiem to z doświadczenia bo ostatnio zakładałem do focusa 1,8 tdci sztywne koło na życzenie klienta - efekt rozczarowanie klienta bo auto głośniej chodzi i bardziej buda drga.

  12. #31
    Zbanowany
    Model
    brak
    Silnik
    brak
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Jowisz
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    Ja uważam, że bardzo dużo zależy od stylu jazdy
    Oczywiście. Mój tata ma 2.0 TDCI 115KM z nalotem 352000km i nadal posiada fabryczną dwumasę.

  13. #32
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    No niestety, dwumasa szybko dostaje po głowie jazdą "na emeryta". Utrzymywanie obrotów np. na piątym biegu poniżej 1500 to zabójstwo. Któryś z kolegów pytał o prędkości przy jakich należy przełączać biegi:
    1 - 0-25 km/h
    2 - 25-40 km/h
    3 - 40-55 km/h
    4 - 55-72 km/h
    5 - pow. 72 km/h

    Stosując tą zasadę, przełączałem biegi po przekroczeniu na określonym biegu danej prędkości. Mówiąc inaczej, jak przełącznie biegów nastąpi w okolicach 2500-3000 obr., to będzie OK.

  14. #33
    Pochłaniacz prostych Awatar batman72
    Imię
    Wojtek
    Model
    Ford Ranger '22
    Silnik
    2.0TDCI 170KM
    Od
    25 Mar 2009
    Mieszka w
    Nieuw Vennep
    Cytat Zamieszczone przez Jarek92 Zobacz posta
    mechanik mi mówił, że bzdurą jest zmienianie koła dwumasowego na zwykłe koło bo wałek jest wtedy za bardzo obciążony i może ulec uszkodzeniu
    srutututu majty z drutu- jakoś w latach 90 i wcześniej nikt nie widział w autach kół dwumasowych i robiło się kilometry.
    I to nie tylko w byle jakich pierdziawkach- mocniejsze auta również nie miały tego wynalazku.
    Ranger '22 2.0 TDCI 170KM, Transit Connect '18 1.5 TDCI 120KM Powershift. Focus CC '07 2.0 145KM

  15. #34
    Kursant Awatar mariozycho
    Imię
    mariusz
    Model
    MONDEO
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    300.000 mil
    Od
    14 Nov 2009
    Mieszka w
    UK
    i TU się zgadzam ja zrobiłem na na pełnym m kole ponad 100tysi i wszystko ok. Powiem więcej silnik pracuje lepiej,mniej pali no i ma wyraźnie lepszego kopa. tak jak tu wcześniej ktoś pisał tarcza sprzęgłowa ma sprężyny a masa pełnego koła jest mniejsza co się przekłada na moc . Ciekawe czy któryś z was słyszał o dwu masie w rajdowych autkach tam na wet specjalnie się odchudza koła zamachowe w celu poprawienia osiągów

  16. #35
    Pytanie "przy jakich obrotach zmieniać" jest lekko bez sensu. To zależy. Jadąc ze stałą prędkością po płaskim można mieć niższe obroty, jadąc pod górę wyższe, przyspieszając jeszcze wyższe.

  17. #36
    Kursant
    Opis
    MDO MK3 TDCI
    Od
    03 Dec 2008
    Mieszka w
    Gdańsk
    Pada mi dwumasa w TDCI 130KM 6biegów, i zacząłem się rozglądać, znalazłem cos takiego z normalnym kołem zamachowym

    http://allegro.pl/sprzeglo-mondeo-2-...082938517.html


    czy ktoś ma coś takiego?
    jak to działa, wszystko jest OK?
    czy jednak skałdać wersję z dumasą od LUK?

    Czy wysprzęglik hydrauliczny zawsze trzeba wymienić przy wymianie sprzegła?

  18. #37
    sosnowicz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez asd1 Zobacz posta
    http://allegro.pl/sprzeglo-mondeo-2-...082938517.html
    czy ktoś ma coś takiego?
    jak to działa, wszystko jest OK?
    czy jednak skałdać wersję z dumasą od LUK?
    Czy wysprzęglik hydrauliczny zawsze trzeba wymienić przy wymianie sprzegła?
    Jak masz czas to poczytaj: http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/60532
    Auto jeździ do dzisiaj już u innego właściciela, żadnych negatywnych objawów, pęknięć, złamań czy dewastacji. Moim zdaniem nie ma się czego bać.

  19. #38
    Kursant
    Opis
    MDO MK3 TDCI
    Od
    03 Dec 2008
    Mieszka w
    Gdańsk
    Dziękuję bardzo za link, przeczytałem i wygląda OK.
    Ostatnio edytowane przez asd1 ; 05-02-2012 o 12:42

  20. #39
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    mi sie chyba odzywa dwumasa
    czasami cos sie telepie w silniku i znika po wcisnieciu sprzegla
    dodatkowo jak gasze silnik na luzie to slychac telepotanie, ale jak gasze ze wcisnietym pedalem sprzegla to gasnie cichutenko
    wystepuje jeszcze jakies burczenie przy okolo 1800 obr, tylko czy to jest od dwumasy?
    auto ma najechane 194 tys. i sprowadzilem je w grudniu
    przed kupnem zrobilem test dwumasy i nic nie bylo slychac, ale teraz wylazlo

    jakie maga byc skutki rozsypania sie dmumasy
    czy musze wymieniac wszystko, tj. sprzeglo i docisk?
    jak maa skrzynie 6 to wysprzeglik tez musze wymieniac?
    Ostatnio edytowane przez gruniu ; 19-03-2012 o 19:25

  21. #40
    Niedzielny kierowca Awatar wrc1000
    Imię
    Tomek
    Opis
    BYŁ Mk1 kombiaczek 96' V6 Executive jest MK3 TDDI 119 HP Ghia 01r. też kombiaczek, Focus Mk1 1.4
    Od
    27 Jul 2009
    Mieszka w
    Warka
    Ja jestem po wymianie dwumasy - kupiłem na alledrogo zestaw LUK-a z wysprzęglikiem za 1307zł z przesyłką (oczywiście F Vat + gwarancja). TDDI 115KM 2001r.
    U mnie dwumasa hałasowała niemiłosiernie, przebieg 230kk(licznikowe) i była od nowości ( tak powiedział mechanior).
    Pytałem o stałe koła i powiedział że kilka zakładał do mondków- jeden lata w firmie i już około 120kk bezproblemowo.
    Aha docisk i tarcza sprzęgła prawie jak nówki.
    Ostatnio edytowane przez wrc1000 ; 19-04-2012 o 15:40

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z kołem dwumasowym
    By Maciucha512 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-05-2012, 16:40
  2. [MkIV]Czy w mondeo MK IV jest system
    By ginekskinek in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-04-2010, 23:49
  3. [MkIV]Co to jest i do czego bo ja nie wiem
    By leszcz in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2010, 20:07
  4. Co to jest pod kołem zapasowym ??
    By Global in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-08-2005, 23:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów