+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 82
  1. #41
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK4 2.0 TDCi 2009 r.
    Od
    14 Jan 2012
    Mieszka w
    Świebodzice
    Witam, doświadczonych forumowiczów w temacie 2-masy, wysprzęglika i tych tematów chciałbym prosić o pomoc w zdiagnozowaniu mojego "nowego" zjawiska:
    od 2 dni słyszę dziwne dźwięki z okolic sprzęgła, a mianowicie: po uruchomieniu silnika bez sprzęgła jest cicho i gładko, wszystko zmienia się przy wciskaniu sprzęgła => do połowy zaczyna wydobywać się dziwne piszczenie, coś z kategorii łożysko bez smaru, po dociśnięciu dźwięk ustaje. Pisk pojawia się ponownie przy puszczaniu sprzęgła i ruszaniu, wolna jazda, podjazdy (wolne obroty silnika). I nowy dźwięk, to dzisiaj przy odpalonym silniku daje się słyszeć delikatne chrobotanie również z okolic sprzęgła. Podczas pracy silnika silnikiem nie rzuca, nie szarpie nie ma innych objawów nierównej pracy.
    Pytanie, czy to końcówka koła 2-masowego, czy wysprzęglika z łożyskiem.
    proszę o wsparcie

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Kursant Awatar lordmar
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo MK3 '01 TDDI
    Od
    11 Jul 2010
    Mieszka w
    Łódź / czasami Kutno
    Cytat Zamieszczone przez andreemaku Zobacz posta
    Pytanie, czy to końcówka koła 2-masowego, czy wysprzęglika z łożyskiem.
    Ja miałem podobnie. Poleciał wysprzęglik, jednak jak zaczniesz rozbierać pewnie okaże się, że reszta (tarcza i dwumas) też mają się cienko. Nie polecałbym zmiany samego wysprzęglika bo za niedługi okres i tak zmienisz resztę. No chyba, że są w bardzo dobrym stanie.
    Jeżeli tego nigdy nie robiłeś nie polecam zmianiach tego samemu-> trzeba silnik do góry, rozpiąc wachacze ...
    Przy okazji dwumasy polecam sprawdzić pasek wieloklinowy i rolki oraz pasek waku.

    U mnie cały proces od żężenia do wpadnięcia pedału sprzęgła ( bez wysprzęglenia )trwał dwa dni - bardzo dużo jeżdzę.

  4. #43
    Kursant
    Opis
    mondeo 2.0 tddi
    Od
    02 Mar 2012
    Mieszka w
    Łęczyca
    Koledzy mam taki problem i nie wiem na jaki wydatek musze sie szykować.
    Wczoraj na światłach wpadł mi pedał sprzęgła. wcisnołem do końca wrzuciłem 1 potem nie mogłem przełączyc na 2 a po wciśnieciu pedału nadal ciagnął na 1. potem już nie wciskałem pedału w podłogę i jakos szedł ale nie zawsze biegi wchodziły lekko i precyzyjnie. Czasem przy ruszaniu lekko szarpnie.
    Nie wiem czy to dwumasa czy docisk a może wysprzeglik włazi w docisk?

  5. #44
    Kursant
    Imię
    Konrad
    Opis
    Ford Mondeo MK III '01 Czarne Kombi
    Od
    17 Jun 2009
    Mieszka w
    Radom/Warszawa
    Wszystko do wymiany
    Komplet sprzegla , dwumasa , wysprzeglik

  6. #45
    Zielony listek
    Imię
    Karol
    Model
    Mondeo MKV
    Silnik
    2.0 TDCi 180KM
    Opis
    Vignale 4WD 2017
    Od
    27 Sep 2008
    Mieszka w
    Ilchester UK
    Widze, że temat podmianek na jednomase jest nadal aktualny. Teorie o tym, że się wszystko rozsypie są bzdurne (przynajmniej w moim przypadku). Ja na zamienniku jednomasowym śmigam już prawie 4 lata i wszystko jest OK. Piszecie w tym temacie, że to nowość i tylko do 90 koni. Otóż nie! Ja mam 115 koni i jednomase wstawiałem w 2008r. :P
    BTW. Do TDCI też robią zamienniki np. http://www.ebay.co.uk/itm/MONDEO-2-0...item19c8a8fcc1

    A o swojej zamianie pisałem w tym temacie:
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...wumasa-czy-nie

  7. #46
    Kursant
    Opis
    Mondeo MkIV 2.0 130 MTM6
    Od
    11 Jan 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Nawet jeżeli nie odczujesz po 50 tysiącach km, to odczujesz po kieszeni za 100 tyś km.
    Takie jest moje zdanie.
    Prawda jest taka, że koło dwumasowe tłumi drgania wytwarzane przez układ napędowy, wydłuża żywotnośc skrzyni biegów - synchronizatorów, łożysk itd.
    Po coś je wymyślili.
    Koło sztywne spełnia również takie wymagania, ale w mniejszym stopniu(drgania tłumi tarcza sprzęgła).
    Pytanie, jak w czasie rozłoży się taka inwestycja?

  8. #47
    Kursant
    Opis
    mondeo 2.2 tdci 2004
    Od
    22 Feb 2013
    Mieszka w
    ok.Białej Podlaskiej
    witam.ostatnio czytałem ,że koło jednomasowe można montowac do transita po 2000 roku.więc może do mondeo 2.2 tez podejdzie.mam dylemat ponieważ znów pada mi dwumasa i nie wiem co robic.a mało nie kosztuje.na poprzedniej zrobiłem ok.50tkm.pozdrawiam

  9. #48
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    29 Aug 2013
    Mieszka w
    Tczew
    witam!tak sobie czytam o tych dwumasach i zastanawiam się nad swoim przypadkiem.mk3 2,0 tdci 130 km,6 biegow, kombi ghia 2003r.co najmniej od pół roku jeżdżę z wkurzjącym burczeniem od strony kierowcy przy ruszaniu, przy zmianie biegów na niższych obrotach oraz przy obciążeniu np. pod górkę.w pierwszej kolejności mechanik sprawdził tłumik, później posprawdzał wszystkie plastiki, wymieniłem nawet poduszkę skrzyni biegów i bez zmian.czy takie objawy to może być dwumasa?mam nadzieję że to coś innego.jeśli ktoś miał coś takiego to proszę o pomoc

  10. #49
    Kursant
    Opis
    mondeo 2.2 tdci 2004
    Od
    22 Feb 2013
    Mieszka w
    ok.Białej Podlaskiej
    Witam. Co sądzicie o tym zestawie-cena jest atrakcyjna ale czy to nie mina?Pozdrawiam. http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-dwum...659796992.html




    Na forum nie krzyczymy , nie piszemy tylko wielkimi literami- Proszę o edycję.
    Proszę o uzupełnienie profilu - model i silnik auta.
    Skąd mamy wiedzieć jaki silnik w aucie posiadasz.

    Przepraszam za caps locka-przyzwyczajenie.
    Ostatnio edytowane przez ROBERTJ ; 03-11-2013 o 14:34 Powód: caps lock

  11. #50
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Opis
    Ford Mondeo MK4 1.8TDCi 125KM
    Od
    27 Oct 2008
    Mieszka w
    Tychy
    ja jestem po wymianie calego kompletu (dwumas, sprzeglo, wysprzeglik) - objawy wystapily przy ok 150tys km. Niestety nowe kolo dwumasowe z salonu nie dalo rady i po nie calych 10tys jest do wymiany We wtorek jade na reklamacje

  12. #51
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Opis
    Ford Mondeo MK4 1.8TDCi 125KM
    Od
    27 Oct 2008
    Mieszka w
    Tychy
    wlasnie jestem po wizycie w moim warsztacie. wstepnie stwierdzili ze to "dzwonienie" przy wylaczaniu silnika bez sprzegla to dzwoni wałek sprzegłowy. Sprawdzali w innym samochodzie (tez MK IV) i niby ma tak samo. Ze niby to nie oznacza tez zuzytego wałka sprzegłowego - po porstu ten typ tak ma. Czy ktoś może mi sprawdzić czy cokolwiek "dzwoni" przy wylaczaniu silnika? Bede z góry bardzo wdzięczny

  13. #52
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Cytat Zamieszczone przez ROBERTJ Zobacz posta
    Witam. Co sądzicie o tym zestawie-cena jest atrakcyjna ale czy to nie mina?Pozdrawiam. http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-dwum...659796992.html
    Ja bym sobie odpuścił zakupy z allegro, sam mam nie miło doświadczenie, amorki,sprzęgła cenne drogie rzeczy niech kupuje mechanik bo jak się okaże że lewe są lub on źle założył to on musi to ogarnąć i zrobić aby było dobrze a jak sam przyniesiesz mu graty to policzy ekstra za montaż i demontaż. Te rzeczy powinien załatwiać mechanik szczególnie dkz/amorki i wszystko to co jest problem z aplikacją i demontażem. Nie warto szukać 100 ki extra naprawdę lepiej niech będzie to w jego obowiązkach. Czasem lepiej przepłacić ja raz oszczędziłem 100 kę a teraz się morduję.
    Ostatnio edytowane przez sokoleokoo2 ; 08-12-2013 o 14:07


    Cały czas do przodu

  14. #53
    Kursant
    Opis
    mondeo 2.2 tdci 2004
    Od
    22 Feb 2013
    Mieszka w
    ok.Białej Podlaskiej
    Kolego dziękuje za odzew.Wolałbym kupic sam w sklepie a w razie ''w'' oddać .Jakoś nie ufam tym mechaniorom.to będzie moja druga dwumasa.Na pierwszej zrobiłem ok.60 tysi.Kanałami się dowiedziałem,że mechanik się zamulił i założył od 2.0 i to pewnie nie wytrzymało niutonów.Pozdrawiam.

  15. #54
    Kursant
    Imię
    Bartłomiej
    Opis
    MKIII 2.0 Duratec HE
    Od
    30 May 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Witam.
    Mam pytanie odnośnie mojego problemu.
    Zrobiło się mroźnie i pojawił się taki objaw: odpalam na zimnym silniku, na luzie i słyszę lekkie stukania po wciśnięciu sprzęgła stukot ustaje. Dzieje się tak tylko na zimnym silniku.
    Do tego słyszę lekki wycie na zimnym silniku wydaje mi się że to ze skrzyni.
    Co może być tego przyczyną ? Czyżby dwumasa?
    Ostatnio edytowane przez Tool_Man ; 08-12-2013 o 22:08

  16. #55
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    03 Feb 2014
    Mieszka w
    Toruń

    Czy ten zestaw jest odpowiedni?

    Witam.Znalazłem coś takiego:http://allegro.pl/show_item.php?item=3881447213
    Pytanie-czy ten zestaw na pewno będzie pasował do mojego forda?Niby jest na liście,ale wolałbym mieć pewność.Czy można to sprawdzić po nr.VIN?Mam mondeo kombi mk3,rok prod.03.2002.Silnik tddi,115koni,skrzynia manualna 5biegów.Czy ten zestaw jest kompletny,czy trzeba jeszcze coś dokupić?

  17. #56
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Opis
    Ford Mondeo MK4 1.8TDCi 125KM
    Od
    27 Oct 2008
    Mieszka w
    Tychy
    wyglada ze wszytsko pasuje. Najlepiej napisz do spredawcy maila - zebys na wszelki wypadek miał to na pismie. Cos mi chodzi po glowie ze tdci i tddi mialy inne ale nie jestem pewien

  18. #57
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0TDCI -146KM~410Nm
    Od
    29 May 2012
    Mieszka w
    Kartuzy
    Witam, podłącze się do tematu.
    A mianowicie zbliża mi się wymiana pewnie kompletu ( piszczy wysprzeglik) rozglądam sie za częściami i wpadły mi w oko koła sztywne . Co o nich powiecie? Montował ktoś ? jak wytrzymałość? No i czy ktoś spotkał takie koło do silnika 2,0 TDCI HPCR ?Bo niestety szukałem na alegroszu ale słabo mi to poszlo


    Pozdrawiam )

  19. #58
    Kursant
    Model
    Mondeo MK 4
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    09 Aug 2014
    Mieszka w
    Makow Maz.

    autmat.

    witam wszystich.

    Chcialbym sie dowiedziec, poniewasz posiadam mondka mk4 z 2007 roku. to jest moj 2 monde ale pierwszy raz posiadam automat. mam pytanie. co pwiecie mi na taki obiaw. gdy chamuje autem w ostatniej chwili przed zatrzymaniem jest lekkie szarpniecie. na sporcie jest ono bardiej odczuwalne, czytalem na forach i jedni pisali ze sie wymienia olej inni ze nie. a czy przyczyna moze byc stary olej w skrzyni? chcialbym sie tez dowiedziec czegos o dziurze turbinowej. tez gdy mu depne to tak jak by sie przez chwile dlawil. prosze o pomoc i jekies informacjie. dziekuje.

  20. #59
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    kombi
    Od
    18 Jul 2014
    Mieszka w
    Zwoleń
    Witam.
    Czy w mk3 2001r 90 km występuje już dwumasowe koło i jak to sprawdzić?

  21. #60
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Z tego co ja się orientuję to wszystkie Mondeo miały montowane koło dwumasowe - zarówno każdy diesel jak i benzyna
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z kołem dwumasowym
    By Maciucha512 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-05-2012, 16:40
  2. [MkIV]Czy w mondeo MK IV jest system
    By ginekskinek in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-04-2010, 23:49
  3. [MkIV]Co to jest i do czego bo ja nie wiem
    By leszcz in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2010, 20:07
  4. Co to jest pod kołem zapasowym ??
    By Global in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-08-2005, 23:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów