+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 82
  1. #61
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    kombi
    Od
    18 Jul 2014
    Mieszka w
    Zwoleń
    W moim modku przy naciskaniu sprzęgła słychać dźwięk przypominający szuranie. Nie ma szarpnięć i innych stuków. Samochód przyspiesza jak dawniej. Czy to mogą być objawy zużycia koła dwumasowego?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #62
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Raczej łożysko wysprzęglika się kończy.

    Poszło z mizianego fona.
    wypisuję się z tego kraju...

  4. #63
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    kombi
    Od
    18 Jul 2014
    Mieszka w
    Zwoleń
    Jeżeli łożysko to chyba finansowo będzie mniej bolało? Dziękuję za informację. Pozdrawiam.

  5. #64
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    kombi
    Od
    18 Jul 2014
    Mieszka w
    Zwoleń
    Jednak w moim przypadku to szuranie oznaczało że koło dwumasowe źle się czuje. Wymieniłem komplet i mam teraz docisk sprzęgła, jeszcze przyzwoitą tarczę. Jak komuś byłaby potrzebna to możemy się dogadać. Pozdrawiam Sławek.

  6. #65
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    09 Oct 2014
    Mieszka w
    Płock
    Witam. 01.10.2014 zakupiłem Mondeo MKIII 2.0TDCi 130km 2003r. Jestem nowym użytkownikiem tego auta i uczę się go głównie z tego forum.. Mam problem opisywany niżej czyli pomiędzy 1500-1900obr mam burczenie z silnika(tak mi się wydaje) dodam ,że te "burczenie" wychodzi dopiero przy rozgrzanym silniku. Po rozruchu na zimno jest wszystko normalnie.Na biegu jałowym wszystko jest normalnie. Oczywiscie na pierwszy plan wysuwa się dwumasa do wymiany. Wyczytałem również na tym forum, że możliwym sprawcą może być rurka od intercoolera gdzieś ocierająca. Szczerze wolałbym tą drugą opcję.. z drugiej strony jakiś mocnych wibracji nie odczuwam podczas jazdy, sprzęgło łapie od podłogi.. tylko te burczenie(warczenie)... Czy istnieje taka możliwość, że winowajcą jest ta rurka(przewód) od intercoolera?? Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Zeus88 ; 25-10-2014 o 16:35 Powód: korekta

  7. #66
    Kursant
    Opis
    MONDEO III (B5Y) 2.0 16V 146KM
    Od
    11 May 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Panowie, niestety dopadło i mnie - dwumasa sie posypała.

    No i mam dylemat, kupować nowe koło dwumasowe (ile mniej więcej by to kosztowało), regenerować czy zakładać zwykłe sprzęgło? Jeżeli chodzi o ostatnią opcję to znalazłem sobie takie coś http://www.centrumsprzegla.com/sprze...32,3000951141/ wystarczy kupić taki komplet sprzęgła czy trzeba jeszcze coś dokupić żeby móc założyć to na miejsce koła dwumasowego?

  8. #67
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    Ja bym się teraz nie zastanawiał nawet minuty u siebie w starym tddi wsadziłem sobie nówkę dwumas i po 60 tyś podczas ruszania na wstecznym było już słychać jak coś tam klika. A szwagier w c5 z silnikiem 2.0 hdi pokrewny z tdci w mk4 borykał się ze ślizgającym sprzęgłem. Nowe po 15 tyś znowu ślizgało rozebraliśmy a tam wszystko ok ku naszemu zdziwieniu więc poszedł kit z Valeo i spokój ma od 70 tyś. Mam nadzieje że u mnie w 2.5t jak nastąpi ta niezapomniana chwila to dorwę taki zestaw i będzie na sztywno. Tak jak auta jeździły przez 30 lat i nic się nie działo.

  9. #68
    Kursant
    Imię
    Tomasz
    Opis
    Mondeo Mk II
    Od
    04 May 2006
    Mieszka w
    Warszawa

    Smile Nie przesunięcie osi obrotu ale umożliwienie obrotu kątowego

    [QUOTE=BS;897169]
    Cytat Zamieszczone przez Jarek92
    mechanik mi mówił, że bzdurą jest zmienianie koła dwumasowego na zwykłe koło bo wałek jest wtedy za bardzo obciążony i może ulec uszkodzeniu, nie wiem czy to do końca jest prawda
    dwumas łagodzi naprężenia i niweluje drgania podczas np. ruszania
    ale fakt, któregoś razu będzie trzeba też wymienić dwumas razem ze sprzęgłem a to nie mała sumka
    ...W zestawie z kołem jednomasowym jest KLASYCZNA tarcza sprzęgła ze sprężynami i to ona przejmuje naprężenia (czyli przesunięcie osi obrotu).

    Drobna, ale chyba, istotna uwaga dotyczy zacytowanego sformułowania: "...tarcza sprzęgła ze sprężynami... przejmuje naprężenia (czyli przesunięcie osi obrotu)".

    Rzeczywistość jest nieco inna, mianowicie osie obrotu koła zamachowego (czy jak kto woli - wału korbowego) i wałka odbiorczego skrzyni biegów muszą leżeć na jednej linii, czyli jak mówimy potocznie muszą być centryczne lub współosiowe.
    W przeciwnym razie - gdyby oba wałki nie były dokładnie współosiowe - korzystanie z silnika trwało by bardzo krótko, bo coś musiałoby ustąpić, i zapewne tą częścią która rozleciałaby się pierwsza byłby delikatniejszy wałek skrzyni biegów. W sumie jest mało ważne, co "poleciałoby" najpierw, jako że i tak cały napęd przestałby natychmiast działać.

    Sztuka konstrukcji połączenia silnika i skrzyni polega m.in. na zapewnieniu jak dokładniejszej współosiowości obu urządzeń, co jest warunkiem poprawnej ich współpracy. Nieosiowość, inaczej mówiąc, musi się mieścić w granicach ściśle określonych tolerancji.
    W praktyce - współosiowość obu mechanizmów zapewniają odpowiednio uformowane, dopasowane kołnierze w obudowie sprzęgła i skrzyni oraz kołki centrujące, które umożliwiają zachowanie tych bardzo wąskich tolerancji przesunięć osi.

    Natomiast sprężyny wbudowane w tarczę sprzęgła nie mają na celu usuwania skutków niewspółosiowości wałków - lecz umożliwiają łagodniejsze włączanie sprzęgła.
    Rzecz polega na tym, że w momencie puszczania pedału, kiedy łączymy silnik ze skrzynią biegów - sprężyny te ulegają ściśnięciu, co pozwala na pewien obrót kątowy wałka skrzyni względem walu korbowego (czy koła zamachowego). Proces ten trwa bardzo krotko, a jego konsekwencją jest płynne przejmowanie momentu obrotowego silnika przez wałek skrzyni.

    Może to szczegół,ale myślę, że rozróżnienie funkcji sprężyn w tarczy sprzęgła jest istotne.

  10. #69
    Pieszy
    Imię
    Radek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Mar 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Witam. Mam pytanko. Mam mondeo mk3 1.8 benzyna i wczoraj jak wracałem i chciałem zmienić bieg to wpadło mi sprzegło. czy wiecie może co to się stał? nic wcześniej nie szarpało.

  11. #70
    Niedzielny kierowca Awatar jvsi
    Imię
    Grzegorz
    Model
    Omega B
    Silnik
    147 KM
    Od
    15 Sep 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez Disizmi Zobacz posta
    Z tego co ja się orientuję to wszystkie Mondeo miały montowane koło dwumasowe - zarówno każdy diesel jak i benzyna
    Ostatnio edytowane przez jvsi ; 12-02-2016 o 21:48 Powód: bład

  12. #71
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo III 2,2 TDCi kombi 2005
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    http://autokult.pl/2864,uzywany-ford...yzykowny-zakup
    "Wspólną cechą jest też niska trwałość koła dwumasowego oraz koła pasowego. Z tym pierwszym jest o tyle problem, że właściciele często wymieniają sprzęgło u mechaników bez kwalifikacji, narzędzi i nieznających technologii. Mondeo Mk3 w większości egzemplarzy ma SPRZĘGŁO SAMONASTAWNE, które wymaga stosowania odpowiedniego narzędzia równomiernie napinającego sprężynę talerzową docisku. Sprzęgło zamontowane w klasyczny sposób będzie generowało wibracje, a to one odpowiadają za trwałość koła dwumasowego. Co więcej, trudno o dobry montaż sprzęgła za niewielkie pieniądze, bowiem ta operacja wymaga demontażu ramy pomocniczej zawieszenia. Co warto zaznaczyć, oszczędzanie na wysprzęgliku, który w Mondeo jest zamontowany wewnątrz skrzyni biegów również może skutkować szybszym zużyciem sprzęgła i koła dwumasowego. Trzeba jeszcze wybrać właściwe koło dwumasowe, bo pasujące do jednej wersji silnikowej różnią się kątem przyłożenia i ceną. Różnice w cenie są duże, a w kącie małe. Można przypuszczać, że wybór nieodpowiedniego koła do silnika skraca jego żywotność."
    __________________
    Ostatnio edytowane przez AKuba ; 24-05-2016 o 18:07
    AKuba
    Mondeo III kombi 2005 2,2 TDCi

  13. #72
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    Mi stuka kolo dwumasowe od kiedy kupilem mk3. Najgorsze, ze przy zakupie tego nie slyszalem. Ale mk3 nie bite i zadbane, to pewnie bym i tak kupil.
    Znajomy mechanik mowi, ze narazie nie musze wymieniac, poniewaz drzwi przy otworzeniu jeszcze sie nie ruszaja.
    Tak jest faktycznie?
    Ostatnio edytowane przez gruniu ; 15-11-2016 o 13:18

  14. #73
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    Czy któryś z kolegów regenerował dwumasę? Koszty, efekty? Znalazłem w Rybniku firmę CRM, ktoś, coś o niej wie???

  15. #74
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    naprawdę szkoda kasy na podwójną robotę. włóż nową i masz minimum 50 tkm spokoju a przy regenerowanej nigdy nie wiadomo a na usługi masz tylko 6 miesięcy gwarancji

  16. #75
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    Znajomy mechanik, sprawdzil mi dwumasy i ma watpliwosci, czy to ona stuka. Bo mowi, ze odglos dziwny i tylko na luzie. Raczej skrzynia biegow. Co w skrzyni biegow na luzie, moze stukac?

  17. #76
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    naprawdę szkoda kasy na podwójną robotę. włóż nową i masz minimum 50 tkm spokoju a przy regenerowanej nigdy nie wiadomo
    Nie do końca to wszystko z alledrogo za 1500-1900 to repsety Luka czyli albo zwroty albo to co odkupili od szczęścia zależy ile wytrzyma Moje stare tddi DKZ sam Fordkowski 2680 po robatach luka 1860 NOWE nie naprawiane !!! a gdzie sprzęgło/docik wysprzęglik i śruby ? Co do regenracji to na mieście wołają 650 pln znajomy zrobił 2 gi rok jeździ na pewno to pewniejsze niż to z aleedrogo. Ja wstawiłem Valeo 4 kit i mam mieszane uczucia.


    Cały czas do przodu

  18. #77
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    TDDI
    Od
    29 Aug 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Mnie też czeka wymiana wszystkiego, sprzęgło, dwumas, wysprzęglik , z robocizną wyjdzie 2 tys z produktami luk. Jestem po wymianie koła pasowego i wszystkich rolek z napinaczem i paskiem SKF ( 1000zł ) więc impreza bez końca.
    Ostatnio edytowane przez Fordstang ; 14-10-2017 o 18:36

  19. #78
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Cytat Zamieszczone przez Fordstang Zobacz posta
    Mnie też czeka wymiana wszystkiego, sprzęgło, dwumas, wysprzęglik , z robocizną wyjdzie 2 tys z produktami luk.
    Luka z aledrogo sobie odpuść niech meches załatwia ew. daj w okolicy do regeneracji będzie lepiej niż repset. Ew. pakuj Valeo ale komfortu nie będziesz miał takiego jak przy dkz.


    Cały czas do przodu

  20. #79
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    14 Oct 2006
    Mieszka w
    Piotrków Tryb.
    powitać
    dziwne puknięcie/czknięcie przy ruszaniu (przy bardzo delikatnym jest OK)
    identycznie przy każdy dodaniu/odjęciu gazu przy delikatnej jeździe
    nie szarpie nie rzuca nie trzęsie
    ostatnio zauważyłem (akurat byłem na zewnątrz) że przy gaszeniu auta coś jakby szybko obracającego się zwalniało i na koniec było słychać jakby tarcie metal o metal
    autem jakby delikatnie bujało/falowało ale tylko jak zatrzymam się na zjeździe (wzniesienie) czyli maską w dół


    dwumasa ? można tak jeszcze ciut pojeździć ?

    co myślicie na temat regeneracji ? a może jakaś używka z ZAUFANEGO !!! szrotu (akurat jest do wzięcia za 600zł komplet z najechanymi max 10000km) jako że sam robię max 15000 rocznie to zaczynam się zastanawiać....
    Ostatnio edytowane przez greenu ; 04-03-2018 o 20:06

  21. #80
    Zielony listek
    Model
    MkIII, MkIV, Xf
    Silnik
    2.0 pb, 4.2 V8
    Opis
    2006 + 2004 + 2008 + 2010
    Od
    20 Aug 2014
    Mieszka w
    Krk
    Prawdopodobnie dwumas. Ja w benzynie u zony kazałem założyć zwykłe i działa. Ojciec tez zakładał zwykłe i działa. Auta już sporo najechane mają i zero problemów. Co do regeneracji to ja bym sobie odpuścił. Tarcze "nabijana" ok (wiele razy takie zakładałem) ale dwumas to nie mam przekonania.

    Jeździć możesz nawet az sie rozsypie A tak serio nie ma co za długo zwlekać.
    Ostatnio edytowane przez Peteypee ; 07-03-2018 o 10:45

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z kołem dwumasowym
    By Maciucha512 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-05-2012, 16:40
  2. [MkIV]Czy w mondeo MK IV jest system
    By ginekskinek in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-04-2010, 23:49
  3. [MkIV]Co to jest i do czego bo ja nie wiem
    By leszcz in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2010, 20:07
  4. Co to jest pod kołem zapasowym ??
    By Global in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-08-2005, 23:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów