+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 12345612 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 269
  1. #21
    Bolo
    Gość
    Witam.
    Mam mondeo MKII 1.8 16V zetec + LPG + lubryfikacja. Od nowości jeździ na Motocraft 5W30 taki też lałem, ale stuknęło mi już 200 tys i słyszałem że przy takim przebiegu powinno się już przejść na półsyntetyk. Czy to prawda ? Silnik oleju nie bierze, jeżdże raczej krótkie trasy po mieście i nie za szybko (ok 130). Chciałbym poznać wasze opinie

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #22
    Nieprawda.

  4. #23
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Co 15 tyś. w zupełności wystarczy; tak chyba nawet zaleca książka Etzolda.
    Od ostatniej wymiany przejechałem 11 tyś. i poziom oleju na razie jest bez zmian, nie muszę dolewać Metal Cud jakiś...
    Tylko ,że ja lubię czasami poszaleć autkiem po torze ,więc przy butowaniu to jednak trochę bierze oleju.I jednak wolę z tego względu troszkę częściej zmieniać
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  5. #24
    Pogromca zakrętów Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    Chciałbym poznać wasze opinie
    Jak zacznie chlać oleum to wtedy można pomyśleć o zmienie oleum albo samochodu.


    Tylko ,że ja lubię czasami poszaleć autkiem po torze ,więc przy butowaniu to jednak trochę bierze oleju.I jednak wolę z tego względu troszkę częściej zmieniać
    Bardzo dobre podejście do tematu. Pozdrawiam
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + MB Vito W639 115 CDI + MB Sprinter 2,2CDI + Ranger Wildtrak 3,0 TDCI + Mondeo MkII 2,0 B 99r & John Deere power

  6. #25
    Cytat Zamieszczone przez Bolo
    Witam.
    Mam mondeo MKII 1.8 16V zetec + LPG + lubryfikacja. Od nowości jeździ na Motocraft 5W30 taki też lałem, ale stuknęło mi już 200 tys i słyszałem że przy takim przebiegu powinno się już przejść na półsyntetyk. Czy to prawda ? Silnik oleju nie bierze, jeżdże raczej krótkie trasy po mieście i nie za szybko (ok 130). Chciałbym poznać wasze opinie
    Jeśli zacznie podbierać olej to wtedy zmienisz sobie np. na 10W40na, a w tej chwili masz OK.
    Mondeo MKII Ghia 2,5 V6, 17/40/215, -35mm H&R, Xenon, LPG SQ56, POLONEZ gaźnik 3 in 1 noPB, LPG, CNG + sonda lambda

  7. #26
    Niedzielny kierowca Awatar tomascor
    Imię
    Tomek
    Opis
    MK2 2.5v6 LPG STAG300
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Rumia
    Cześć wszystkim , mam szybkie pytanie , byłem u mechanika bo mam mały wyciek z pod miski . W związku z wymianą uszczelki wymieniam olej i filtr , teraz pytanie do was ponieważ zaproponował biorąc pod uwagę wiek auta iż można już zalać 10w40 , tyle że nie mam bladego pojęcia czy to nie zrobi krzywdy Vce ?? prosze was o pomoc ...


    Bylo: Kaszel , Mercedes 2.3 106PS AUTOMAT , Passat B3 1.9TD , Uno 1.0 , Brava 1.9D , Marea 2.4TD 125PS, Mondeo MK2 1.8TD Kombi , Passat B5 1.8 20V... Jest MK2 2.5v6 LPG

  8. #27
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tomascor Zobacz posta
    zalać 10w40 , tyle że nie mam bladego pojęcia czy to nie zrobi krzywdy Vce ??
    Ta specyfikacja jest zalecana do naszych silników.
    U nas przy kupnie silnik miał nalatane chyba 200tyś i lekkie zapocenie przy wale, zalane mobilem 0/50? zalałem fordowskim 10/40 i od tego momentu żadnych zapoceń nie ma. Hydraulika nie klepie, silnik się nie przegrzewa, nie ma problemu z odpalaniem przy mrozach ( chodzi o to że olej nie "trzyma" silnika jak jest tęgi mróz)
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #28
    Niedzielny kierowca Awatar tomascor
    Imię
    Tomek
    Opis
    MK2 2.5v6 LPG STAG300
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Rumia
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez tomascor Zobacz posta
    zalać 10w40 , tyle że nie mam bladego pojęcia czy to nie zrobi krzywdy Vce ??
    Ta specyfikacja jest zalecana do naszych silników.
    U nas przy kupnie silnik miał nalatane chyba 200tyś i lekkie zapocenie przy wale, zalane mobilem 0/50? zalałem fordowskim 10/40 i od tego momentu żadnych zapoceń nie ma. Hydraulika nie klepie, silnik się nie przegrzewa, nie ma problemu z odpalaniem przy mrozach ( chodzi o to że olej nie "trzyma" silnika jak jest tęgi mróz)
    Ok dziękuje za szybką odpowiedź , zakupię fordowski


    Bylo: Kaszel , Mercedes 2.3 106PS AUTOMAT , Passat B3 1.9TD , Uno 1.0 , Brava 1.9D , Marea 2.4TD 125PS, Mondeo MK2 1.8TD Kombi , Passat B5 1.8 20V... Jest MK2 2.5v6 LPG

  10. #29
    Pogromca zakrętów Awatar Krzychu32
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Lancia Kappa
    Silnik
    2.0 VIS 155KM
    Opis
    PB+LPG
    Od
    19 Feb 2008
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    A ja tam od 10W40 wzbraniam się jak najdłużej, póki nie będzie mi chlał oleju to będę go zalewał 5W30, a jak silnik troszkę podupadnie na kondycji to pomyśle nad zmianami
    Cytat Zamieszczone przez tomascor Zobacz posta
    zaproponował biorąc pod uwagę wiek auta iż można już zalać 10w40
    a co ma wiek auta do rzeczy ? silnik sie liczy, jak nie bierze oleju i ogólnie jest OK ,to dlaczego zmieniać ? nie rozumiem ...

  11. #30
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Krzychu32 Zobacz posta
    a co ma wiek auta do rzeczy ? silnik sie liczy, jak nie bierze oleju i ogólnie jest OK ,to dlaczego zmieniać ? nie rozumiem ...
    dokładnie...a lejąc 10W40 sami szukamy kłopotów...zaraz niektórzy napiszą, że olej to olej proponuje zalać 15W40 i przykatować ten silnik efekt będzie widoczny na 100% tylko polecam zaopatrzyć się w dobre assistance pamiętajmy że ten silnik jest na łańcuchu, muszą napinacze dostać ciśnienia oleju aby napięły się łańcuchy rozrządu co do 10W40, jeździć można, kilka osób znam osobiście co na takim jeżdżą... tyle że po co zmieniać z 5W30 na 10W40?? A i ważne też, że te silniki mają słabą pompę oleju, lubi sobie naglę paść więc łatwiej jej pracować na 5W30 niż na 10W40 a tym bardziej na 15W40
    Ostatnio edytowane przez GrekuPL ; 31-01-2013 o 22:41
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  12. #31
    Niedzielny kierowca Awatar tomascor
    Imię
    Tomek
    Opis
    MK2 2.5v6 LPG STAG300
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Rumia
    Cytat Zamieszczone przez Krzychu32 Zobacz posta
    A ja tam od 10W40 wzbraniam się jak najdłużej, póki nie będzie mi chlał oleju to będę go zalewał 5W30, a jak silnik troszkę podupadnie na kondycji to pomyśle nad zmianami
    Cytat Zamieszczone przez tomascor Zobacz posta
    zaproponował biorąc pod uwagę wiek auta iż można już zalać 10w40
    a co ma wiek auta do rzeczy ? silnik sie liczy, jak nie bierze oleju i ogólnie jest OK ,to dlaczego zmieniać ? nie rozumiem ...
    Przelatałęm hmmm 8kkm i na bagnecie nie zeszło nic ( było na 4/5 i tak stoi ) a jeśli nawet to w takiej proporcji że tego nie zauważyłem . Poczytałem trochę czystej teorii odnośnie gęstości oleju itp. Z tego co naisane wynika że NIE WOLNO lać mineralnego do chydrauliki , lecz 10w40 jest dopuszczalny w sytuacji gdy silnik ma w granicach 200kkm ( tak zakładam że mam mimo tego co widnieje na liczniku ) ,ale to czysta teoria . Teraz jestem głupi ,boję się że jak zaleję zalecanym 5w30 to okaże się że nagle silnik po tygodniu będzie sikał z każdej strony :/


    Bylo: Kaszel , Mercedes 2.3 106PS AUTOMAT , Passat B3 1.9TD , Uno 1.0 , Brava 1.9D , Marea 2.4TD 125PS, Mondeo MK2 1.8TD Kombi , Passat B5 1.8 20V... Jest MK2 2.5v6 LPG

  13. #32
    Zielony listek
    Imię
    Iwo
    Model
    Alfa Romeo 166
    Silnik
    3,0 V6
    Opis
    Alfa Romeo 166 3,0 V6
    Od
    27 Oct 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Hmmm , tak sobie czytam i nie wiem co mam myśleć , bo ja u siebie jeżdżę po wymianie silnika na pół syntetyku Castrol Magnatec 15W40.

    Jak do tej pory nic się nie poci i nic nie ubyło.

    W poprzednim silniku lałem mineralny.
    Alfa Romeo 166 3,0 V6

  14. #33
    Niedzielny kierowca Awatar tomascor
    Imię
    Tomek
    Opis
    MK2 2.5v6 LPG STAG300
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Rumia
    Cytat Zamieszczone przez Mad_MAX Zobacz posta
    Hmmm , tak sobie czytam i nie wiem co mam myśleć , bo ja u siebie jeżdżę po wymianie silnika na pół syntetyku Castrol Magnatec 15W40.

    Jak do tej pory nic się nie poci i nic nie ubyło.

    W poprzednim silniku lałem mineralny.
    Z tego co czytałem to jasno wynika że jak silnik posiada chydrauliczne popychacze nie wolno lac mineralnego z prostego powodu ,zapychają się kanały olejowe ( które z wiekiem i przebiegiem auta i tak są zwężone ) a o konsekwencjach nie trzeba pisać , co do półsyntetyku wynika z tego że jest dopuszczalny w ekspoloatacji .

    PS. niech się wypowiedzą inni ... wydaje mi się że nie powinno nic się dziać z silnikiem

    ---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 23:00 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Mad_MAX Zobacz posta
    Hmmm , tak sobie czytam i nie wiem co mam myśleć , bo ja u siebie jeżdżę po wymianie silnika na pół syntetyku Castrol Magnatec 15W40.

    Jak do tej pory nic się nie poci i nic nie ubyło.

    W poprzednim silniku lałem mineralny.
    Z tego co czytałem to jasno wynika że jak silnik posiada chydrauliczne popychacze nie wolno lac mineralnego z prostego powodu ,zapychają się kanały olejowe ( które z wiekiem i przebiegiem auta i tak są zwężone ) a o konsekwencjach nie trzeba pisać , co do półsyntetyku wynika z tego że jest dopuszczalny w ekspoloatacji .
    Ostatnio edytowane przez tomascor ; 31-01-2013 o 23:02


    Bylo: Kaszel , Mercedes 2.3 106PS AUTOMAT , Passat B3 1.9TD , Uno 1.0 , Brava 1.9D , Marea 2.4TD 125PS, Mondeo MK2 1.8TD Kombi , Passat B5 1.8 20V... Jest MK2 2.5v6 LPG

  15. #34
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    w ST mam 260tys km i jeżdżę na 5W50 valvoline VR1
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  16. #35
    Niedzielny kierowca Awatar tomascor
    Imię
    Tomek
    Opis
    MK2 2.5v6 LPG STAG300
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Rumia
    Greku a przypadkiem nie robiłeś przy wymianie uszczelki pod głowicą takich gadzetów jak uszczelniacz wału i regeneracja głowic ??


    Bylo: Kaszel , Mercedes 2.3 106PS AUTOMAT , Passat B3 1.9TD , Uno 1.0 , Brava 1.9D , Marea 2.4TD 125PS, Mondeo MK2 1.8TD Kombi , Passat B5 1.8 20V... Jest MK2 2.5v6 LPG

  17. #36
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez tomascor Zobacz posta
    Greku a przypadkiem nie robiłeś przy wymianie uszczelki pod głowicą takich gadzetów jak uszczelniacz wału i regeneracja głowic ??
    raczej, że robiłem...ale przed robotą uszczelek też na nim jeździłem

    ---------- Post added at 14:41 ---------- Previous post was at 14:40 ----------

    Cytat Zamieszczone przez tomascor Zobacz posta
    Greku a przypadkiem nie robiłeś przy wymianie uszczelki pod głowicą takich gadzetów jak uszczelniacz wału i regeneracja głowic ??
    aaa...w mkIII jest teraz 299tys km i 5W30 forda jeszcze jest
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  18. #37
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MKIII 2,5 V6 (kombi 2001r)
    Od
    10 Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Witam,
    to ja zapytam o wasze doświadczenia w drugą stronę - czyli przejście z półsyntetyka (10W40) na pełny (5W30).
    Auto dopiero kupiłem - ma 242 tys. i jeździ na Mobilu 10W40.
    Chciałem zmienić na 5W30 - zapewne lepszy ale i rzadszy.

    Czy mieliście tego typu doświadczenia ?
    Czy silnik nie zaczął 'lać' olejem ?

    Co sądzicie o takim pomyśle ?

  19. #38
    Kursant Awatar Mysz
    Imię
    Witek
    Opis
    Ford Mondeo mk2 2.5v6 Ghia 97
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Płock
    Ja tam jeżdżę na 10w40 Mobila, bo fordowy 5w30 jest moim zdaniem za rzadki na nasze warunki klimatyczne, bez przesady, to nie Syberia. I nie widzę problemu przejścia na półsyntetyk, bo Formula E 5w30 forda stosowany przy wprowadzeniu na rynek mondeo 1 czy 2 był olejem MINERALNYM, zaś obecny Formula F 5w30 może jest już full syntetykiem, ale pewności bym nie miał.

  20. #39
    Zielony listek Awatar koni
    Imię
    konrad
    Opis
    renault scenic 1.9 dTi 99'
    Od
    09 Jun 2010
    Mieszka w
    kraśnik
    ja jeżdzę na valvoline 10w40,wcześniej był castrol 10w40,a jeszcze wcześniej raz silnik był zalany mineralnym 15w40 przez paca (poprzedniego właściciela magistra inżyniera) jak dla mnie jest ok,ale 5w to mi mój mechanik odradził przy tym przebiegu(obecnie 267000 km).
    Mk II GREEN Juice GHIA & DURATEC 2.5l inside i kuchenka - była ... niezapomniana...
    jest - Renault Megane Scenic 99' 1.9 dTi ma być Espace F1 kiedyś...

  21. #40
    Mistrz pobocza Awatar guliwers
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BESTIA
    Od
    17 Dec 2009
    Mieszka w
    Darłowo
    Mam teraz zmianę oleju i obecnie jeżdżę na castrol edge sport 0w40
    Może być czy zmieniać ?
    BESTIA ST220 '04 Telefon: 609369936

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] olej XR SYNTH 5W30
    By Palec in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 20:45
  2. [MkIII] OLEJ 5W30 FORMULA F Motorcraft
    By robertn in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 00:08
  3. [Zetec]olej 5w30 czy gestszy??
    By grzesio1912 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-06-2009, 14:29
  4. [All] Olej forda formula 5w30 ?
    By DarekII in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 04-05-2008, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów