+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30

Wątek: Automat szarpie

  1. #1
    bartosch1
    Gość

    [MkIII]Automat szarpie

    Witam,mam pytanie odnośnie automatycznej skrzyni biegów w Mondku Mk III 2.0.Konkretnie chodzi mi o sens wymiany oleju w skrzyni i jak się to ma do dziwnych objawów w czasie jazdy.Teraz opiszę objawy:Podczas przełożenia dźwigni z neutral na drive następuje wyraźne szarpnięcie,gdy przełączam z drive na neutral również szrpie ale delikatniej.Druga rzecz,podczas jazdy gdy skrzynia przerzuca z 1-go na 2-gi bieg też potrafi szarpnąć,zwłaszcza przy zimnej skrzyni i dynamicznej jeździe,choć nie jest to regułą.Zastanawiam się co może być przyczyną takich objawów i czy ewentualna wymiana oleju poprawi sytuację.Dodam jeszcze,że auto jest z 2001 roku i ma przejechane 130 tyś kilometrów.Z góry dziękuję za porady!

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zastanawiam się co może być przyczyną takich objawów
    Zacznij od poduszki pod skrzynią, obejrzyj czy nie jest zerwana czy mocno wygnieciona.
    Olej to sobie przy 200tyś zmień.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Dacia Logan
    Silnik
    Diesel z LPG
    Od
    01 May 2007
    Mieszka w
    Kraków
    chodzi mi o sens wymiany oleju w skrzyni i jak się to ma do dziwnych objawów w czasie jazdy
    Olej wymień jak nie wiesz kiedy był wymieniany a czy się poprawi to nie wiem.

    Wolna jazda jest niebezpieczna bo człowiek zasypia za kierownicą

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar radeq
    Opis
    mk1
    Od
    18 Jan 2006
    Mieszka w
    warszawa, warszawa, warszawa... cwks legia...
    nie wiem co Ci naprawi usterke, ale jak "dynamicznie" jak to nazwales smigasz na zimnym, to tylko kapliczke sobie zbuduj przed garazem, i zacznij sie modlic... a dodatkowo w czolko sie mocno trzasnij....


    KOMBI 1.8 PB, 94r, CZERWONY

  6. #5
    Bartosch - odpowiedz mi na pytania:

    1. czy szarpnięcią miedzy D i N występują przy wciśnietym hamulcu ?? czy zmieniasz między N i D bez hamulca ??
    2. co do szarpniecia 1 -> 2 to już Ci radeq powiedział - moze trochę dosadnie ale ... jak można na zimnym silniku i skrzyni jeździć dynamicznie ??
    niech oba zespoły najpierw temperaturę "roboczą" osiągną

  7. #6
    bartosch1
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez radeq
    nie wiem co Ci naprawi usterke, ale jak "dynamicznie" jak to nazwales smigasz na zimnym, to tylko kapliczke sobie zbuduj przed garazem, i zacznij sie modlic... a dodatkowo w czolko sie mocno trzasnij....
    He,he,kapliczkę sobie postaw i pomódl się o więcej szacunku do siebie i do innych.Pisząc "dynamicznie" miałem na myśli jazdę w warunkach drogowych poza miastem,a nie w jeździe po uliczkach osiedlowych.

  8. #7
    bartosch1
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez MacKo
    Bartosch - odpowiedz mi na pytania:

    1. czy szarpnięcią miedzy D i N występują przy wciśnietym hamulcu ?? czy zmieniasz między N i D bez hamulca ??
    2. co do szarpniecia 1 -> 2 to już Ci radeq powiedział - moze trochę dosadnie ale ... jak można na zimnym silniku i skrzyni jeździć dynamicznie ??
    niech oba zespoły najpierw temperaturę "roboczą" osiągną
    Odpowiadam na pierwsze pytanie:Oczywiście,że przy wciśniętym hamulcu!

    Na drugie odpowiedziałem już powyżej ,nie mniej dosadnie...

  9. #8
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Wąteczek zamykam, jak wam nerwy przejdą, lub dyskusja zejdzie na bardziej merytoryczne tory, dajcie znać - odblokuję.
    wypisuję się z tego kraju...

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    DURATEC
    Od
    07 Jan 2015
    Mieszka w
    wrzesnia
    Witam. Chętnie się podepne pod wątek. Mam identyczne objawy. Zmieniam z p na n na hamulce i nie jeżdżę dynamicznie na zimnym☺ sprawdzałem olej w skrzyni i jest czysty i klarowny koloru miodowego. Z tym ze trudno powiedzieć czy jest max czy za dużo bo bagnet jest mocno umazany i nie widać precyzyjnie.

  11. #10
    Kursant Awatar mortas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    26 Jan 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Dla każdego poszarpywanie będzie odczuwane inaczej, trochę to wszystko mało obiektywne. Moja też potrafi zmienić bieg bardziej "twardo" (ale chyba więcej przejmowałbym się gdyby tego nie robiła, a przeciągała) i ciężko nawet zaobserwować przy jakich warunkach to robi.
    Pewnie, że najlepiej poradzić wymianę oleju, ale bez weryfikacji kogoś kto dokładnie wie jak ASB ma się zachowywać prawidłowo, to wywalać 450 zł ot tak sobie - dyskusyjna sprawa, przy tak opisanym problemie, na forum nie szukałbym rozwiązania.
    Uwaga!! Post może być skażony myślą!!! https://www.youtube.com/user/mortas7...view=0&sort=dd

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    DURATEC
    Od
    07 Jan 2015
    Mieszka w
    wrzesnia
    Czyli generalnie zostawię sprawę a jak się zacznie poważniej knocic to remont albo wymiana. Teraz nie będę inwestować. Spuszcza tylko olej do odpowiedniego poziomu bo mam o jakieś 7 mm ponad zakreskowane pole

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cichu098 Zobacz posta
    Czyli generalnie zostawię sprawę
    Jedno z dwojga, albo problem jest "zewnętrzny" - poduszka silnika, luzy w napędzie,
    albo np taśma hamulca luźna czy wytarta. Sprawdź poduszki (szczególnie tę przy podszybiu) i sprawdź luzy na przegubach, jak OK to osobiście jeździłbym do zarżnięcia skrzyni.
    Oczywiście mogą być i inne przyczyny elektrozawór w skrzyni czy konwerter, ale na obecną chwilę j/w pisałem jeździłbym do końca (po sprawdzeniu poduszki, napędu) bo jest duże prawdopodobieństwo że problem nie nie będzie się pogłębiać i zmieniałbym skrzynię/remontowa dopiero jak by już naprawdę ostro waliło.
    Olej można kontrolnie zmienić samemu statycznie, około 5 litrów będzie trzeba, bo wyeksploatowany może też dawać takie objawy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    DURATEC
    Od
    07 Jan 2015
    Mieszka w
    wrzesnia
    Piękne dzięki. Olej wymienię bo i tak wszystkie płyny będę zmieniał i przy okazji remontu zawiechy. Sprawdzę poduchy i zobaczymy co czas pokaże.

  15. #14
    Zielony listek Awatar Gl5er
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Cichy popylacz :P
    Od
    16 Mar 2015
    Mieszka w
    Ksawerów
    Ale wiesz jak sie sprawdza olej w ASB?

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    DURATEC
    Od
    07 Jan 2015
    Mieszka w
    wrzesnia
    W każdym temacie na forum dotyczącym ASB jest opis jak sprawdzić olej wiec trudno popełnić błąd.

    Przynajmniej tak mi się zdaje.

    Ja sprawdzałem tak:

    Wróciłem akurat z trasy 70km
    Stanąłem na płaskim
    Musiałem zgasić silnik na chwile żeby otworzyć maskę
    Następnie odpaliłem pochodził chwile a w tym czasie pozmieniało biegi z góry na dół pare razy i na odpalonym sprawdzałem.

    Okazało się ze na bagnie jest jakieś 5 mm nad zakreskowanym polem.

    Wyssalem nadmiar do poziomu 3 mm poniżej max i generalnie podczas zmiany biegów jadąc na D jest lepiej. Przy przełączanie np z r na d jeszcze czuć szarpniecie. W weekend wymieniam olej na świeży. Zobaczymy co się poprawi bo ten jest lekko ciemny.


    Zauważyłem jeszcze ze gdy zmienia bieg podczas zakrętu lub jadąc na rondzie to szarpniecie nie ma wcale.

    Podejrzewam poduszki które też na czasie będę wymieniał.

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    DURATEC
    Od
    07 Jan 2015
    Mieszka w
    wrzesnia
    Panowie poduszka pod silnikiem była wytrzepana do zera wiec wymienilem. Olej wymieniłem przez bagnet (żeby się nie paprac. Pompka wyssane jakieś 3.5l w baniak. Następnie świeży olej w identyczny baniak i taka sama ilość i wpompowane spowrotem) . Olej był lekko ciemny ale opiłków nie widziałem wiec chyba mechanizmy ok.

    Podsumowując. .. jest dużo lepiej. Auto nawet lepiej przyspiesza. Górna poducha skrzyni na 100% tez wywalona ale ją wymienię później. Na postoju jeszcze czuć szarpniecia przy przesuwaniu lewarka i jak baaardzo delikatnie się rozpędza. A przy troszkę dynamiczniejszym przyspieszaniu jest swietnie☺ praktycznie nic nie czuc

    Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

  18. #17
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cichu098 Zobacz posta
    jest dużo lepiej.
    Weź za jakieś 200 kilosów ponownie podmień olej, bo jeszcze trochę starego zostało w samej skrzyni i w namokniętych tarczkach.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    DURATEC
    Od
    07 Jan 2015
    Mieszka w
    wrzesnia
    Tak zrobię. Jeszcze tylko pytanie. Elfmatic g3 mi doradzono. I takim też zalalem. Można przy nim zostać?

    Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Tylko żeby te 200 było do rozgrzania porządnego skrzyni, bo przy krótkich przebiegach to skrzynia się mocno nie nagrzewa i olej na tarczkach słabiej "zmienia"

    ---------- Post added at 14:13 ---------- Previous post was at 14:07 ----------

    Cytat Zamieszczone przez cichu098 Zobacz posta
    Elfmatic g3 mi doradzono. I takim też zalalem. Można przy nim zostać?
    A którą masz konkretnie skrzynię? jak CD4 to szkoda przepłacać bo ATF220/DextronII idealnie się sprawdza, jak Jatco to nie wiem co tam jest najlepiej/najoptymalniej lać.

    ---------- Post added at 14:14 ---------- Previous post was at 14:13 ----------

    A najlepiej to jakbyś jednak spuścił korkiem spustowym olej.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    DURATEC
    Od
    07 Jan 2015
    Mieszka w
    wrzesnia
    Trochę mnie zaskoczyles.

    Zwykła. Nie tiptronic. A jak to sprawdzić?

    Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Duratec]Automat czasem szarpie przy zmianie biegów
    By Maniekson in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 27-12-2010, 10:58
  2. [MkI] szarpie, stuka automat w mk1
    By arnixx in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-07-2009, 10:54
  3. [MkI] Automat...
    By raf1k in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 03-01-2007, 10:34
  4. [MkI] [automat] automat nie zmienia biegów
    By mondio in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2005, 21:23
  5. Szarpie skrzynia (juz nie szarpie:)
    By piatek77 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-09-2005, 13:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów