+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    25 Jan 2017
    Mieszka w
    TK

    Ocieranie o obrót przy skręcaniu w lewo

    Witam

    autko mam od niedawna, w telegraficznym skrócie (przepraszam za nieznajomość terminologii):
    - słychać było stuki z prawej strony przód na dołkach (poprzedni wł. w tym celu wymieniał amortyzator {podobno wszystkie}, poduszkę am., łącznik stabilizatora, sworzeń wahacza)
    - w międzyczasie tym samym kołem na śniegu uderzyłem przy 20km/h w krawężnik bokiem na skręconych kołach - felga w porządku, rozjechana zbieżność, skręcona kierownica lekko w prawo
    - słychać ocieranie (jakby o obrót) jak skręcam w lewo, najbardziej na rondzie słychać - nie jestem pewień, ale CHYBA wcześniej tego nie było, ale mam auto za krótko i nie jestem w stanie potwierdzić, czy po uderzeniu, czy było już wcześniej
    - 2 mechaników widocznych szkód po uderzeniu nie zaobserwowało, to uderzone koło lekko cofnięte (niby w normie), zbieżność przód ustawiona - po wyjechaniu kierownica lekko w lewo :/ - do poprawki
    - dziś wymienione sprężyny tylna oś (po pęknieciu z prawej strony - myślałem, że to może to ociera, ale nie) i załatwiona sprawa ze śrubami, żeby można było ustawić zbieżność tył, także da się kręcić/odkręcić
    - nie słychać żadnych wspomnianych stuków z przodu z prawej..... (????????????)
    - trzeba dokończyć zbieżność
    - nadal coś ociera, nie jestem w stanie stwierdzić gdzie...
    - łożysko?

    Byłbym wdzięczny za pomoc, podpowiedź, od czego zacząć

    Dziękuję
    Ostatnio edytowane przez MIMO ; 25-01-2017 o 20:57

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MIMO Zobacz posta
    to uderzone koło lekko cofnięte (niby w normie)
    Nie ma raczej żadnych norm na cofnięte koło... Jak cofnięte to w tyłek dostał wahacz a w gorszym razie sanki...
    Cofnięte koło trze o nadkole do którego się przybliżyło. Na moje to wahacz masz do wymiany cały... I lepiej się pospieszyć bo jak pęknie to będzie nieciekawie.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 25-01-2017 o 21:12

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    25 Jan 2017
    Mieszka w
    TK
    Na pomiarze mam - nie wiem, czy to akurat to: Nierównoległość osi -0°10'.

    32144133730_0c6462538d_o.jpg
    Ostatnio edytowane przez MIMO ; 25-01-2017 o 21:49

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa

    Ocieranie o obrót przy skręcaniu w lewo

    A jeśli to jest faktycznie w normie to raczej nie ma co się martwić. U mnie nierównoległość osi wynosi 4mm ale zarówno z przodu jak i z tyłu. I to też jest w normie...



    Wahacze mam wszystkie oryginalne, a sanki zawieszenia nigdy nie odkręcane. Widocznie tak to z fabryki wyjeżdża.

    A nie masz przypadkiem krzywego drążka kierowniczego? Pierwsze co się krzywi przy uderzeniu bokiem koła to właśnie drążek kierowniczy.
    W sumie sam odpowiem, na pewno masz krzywy drążek (bez obrazy...) skoro przestawiła się zbieżność. W sumie jeśli jest krzywy to przy pełnym skręcie koło może być za daleko wychylone i też może ocierać.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 25-01-2017 o 22:02

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    25 Jan 2017
    Mieszka w
    TK
    Na dwóch stacjach byłem i nic nie zauważyli. Myślałem, że sprężyna, a tu nadal coś ociera. Nie wiem, może poprosić kogoś na początek, żeby oblookał podczas skręcania kołami....
    Nie wiem od czego tu zacząć i czy to w rzeczywiście norma z tą nierównoległością...
    Wiadomo jakie te nasze drogi są, ale wydaje mi się, że delikatnie ściąga auto w prawo... Dokończę tą zbieżność i zobaczę, co dalej. Może opony... z tym ściąganiem.

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MIMO Zobacz posta
    wydaje mi się, że delikatnie ściąga auto w prawo
    Nie dziwne, że ściąga skoro maż złe kąty zbieżności i pochylenia koła. Najpierw sprawdzić drążek a potem robić geometrię. Skoro się przestawiła to coś się skrzywiło. Przecież nie przestawiła się dlatego, że drążek wykonał sam kilka obrotów na regulacji, tylko dlatego, że coś się skrzywiło... Ustawianie geometrii na krzywym drążku/wahaczu nie ma jakiegokolwiek sensu. I tak zbieżność się rozjedzie po skręcie kół jeśli się ustawi OK na wprost. Reasumując: nie ustawisz poprawnie geometrii/zbieżności na krzywych elementach zawieszenia.

    PS. Gdyby była tylko zła zbieżność to mógłby być tylko krzywy drążek czy końcówka, a gdy jest jeszcze zły kąt pochylenia koła to już może świadczyć o krzywym wahaczu czy nawet zwrotnicy.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 25-01-2017 o 22:56

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    25 Jan 2017
    Mieszka w
    TK
    chodzi o te wartości -0°54' i 0°53' ?

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    25 Jan 2017
    Mieszka w
    TK
    ustawiłem przód + tył zbieżność - jest o wiele lepiej ze skrętem kierownicy i zjeżdżaniem, krótko po mieście jeździłem, ale praktycznie niezauważalnie. ciekawe...
    pojeżdżę trochę, odezwę się w związku z tym niebawem, może te oponki jeszcze rozjeździć... bo tył nie był raczej na pewno ustawiany od dłuższego czasu.
    co do tarcia to nadal jest. podniósł mi przód tylko i kręciliśmy, ale nie było słychać

Podobne wątki

  1. [MkIII] Jednostajny warkot przy jeździe na wprost i w prawo, przy skręcaniu w lewo cisza.
    By dexter74 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 20:22
  2. [MkIII] Przy delikatnym skręcaniu w lewo czuć skoki na kierownicy co to może być?
    By LukaszS84 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 19:37
  3. [MkII] Problem przy skrecaniu dziwne ocieranie,pyrkanie...
    By gienek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 00:29
  4. [MkI] Przy skręcie w lewo kierownica nie odbija + auto ściąga w lewo przy hamowaniu
    By mkonieczny in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 01:24
  5. [MkIII] Wyje z tyłu przy lekkim skręcaniu w lewo
    By Langi_84 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 16:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów