+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21
    Kursant
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI
    Od
    24 Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja nie czekając na cieplejsz dni (ogrzewany garaż) zabrałem się dzisiaj do roboty.
    Niestety nadal bez poprawy. Opisze poniżej.

    Załatwiłem drugi panel sterowania wiec zabrałem się za demontaż konsoli.
    Podłączyłem nowy panel i nic nadal tylko wieje na szybę
    Zajrzalem do tej klapki, która widac po rozbraniu konsoli - pracuje/działa.
    Więc zmieniłem jedną z żarówek w swoim panelu i złożyem go spoworotem.

    Kolejna sprawa to sliniczki.
    Dostałem się do nich i tez ok. Jeden ten pierwszy patrzac od gałki zmiany biegów ok bo widac ja pracuja trybiki. Drugi od regulacji odkreciłem i podłączyłem żeby zobaczyc czy napewno kręci i kręci wiec założyłem spoworotem.
    Czyli panel ok , silniczki ok jedna z klap ok (tylko jedną widziałem )

    Moim zdaniem jakieś inna klapa, która jest gdzieś indziej sie przycieła bo minimanlnie wieje też na nogi.
    Moze jakieś dodatkowe rady co sprawdzić?

    Z góry dziekuję
    Milosz
    Rafał
    Mk III `03 2,0 TDCI (115PS) kombi

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI
    Od
    24 Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Nic a nic zero pomysłów?
    Rafał
    Mk III `03 2,0 TDCI (115PS) kombi

  4. #23
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Witam

    Panowie dołączę się pod temat. TDDI 2001, KLIMA I NAWIEW manualne.

    Problem jest taki : wiej ok na każdym głównym czyli szyba,nogi, kabina ale nie wieje na pośrednim czyli pokrętło w opcji pół nogi pół kabina i pół nogi pół szyba - problem polega tylko na pośrednim z nogami z innymi jest ok- czy to tak ma być?

  5. #24
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez rednaxelA
    U mnie tak było jak był zle panel podlaczony - silniczki sie resetowaly - szly do konca i wracaly - sprawdz polaczenia do nich i w panelu
    Wczoraj sprawdziłem wszystkie przewody i połączenia.Wg mnie jest w porządku.Może czegoś nie wiem,na co mam zwrócić szczególną uwagę.
    Dzisiaj rano znowu silniczki włączyły się samoistnie i pracowały kilkanaście sekund.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  6. #25
    Kursant
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI
    Od
    24 Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Może dzisiaj ktoś coś podpowie ;-)
    Rafał
    Mk III `03 2,0 TDCI (115PS) kombi

  7. #26
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Czy to jest technicznie możliwe?Silnik zmiany kierunku nawiewu pracuje prawidłowo,ale nie zmienia położenia klapy sterującej?Przy każdej zmianie położenia pokrętła,czy na nogi,czy na twarz słychać jego pracę.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  8. #27
    Kursant
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI
    Od
    24 Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Podłączyłem się dzisiaj pod kompa i wyszło, że nie działa sterownik jednej z klap (nie pamiętam dokładnie nazwy, ktora pojawiła się na kompie). Czy wiecie co można z tym zrobić? wymienić?

    Jak daliśmy polecenie zmiany kierunku na kompie to pokazał, ze jest to możliwe czyli klapa mechanicznie ok chyba
    Rafał
    Mk III `03 2,0 TDCI (115PS) kombi

  9. #28
    Kursant
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI
    Od
    24 Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ciągnąc dalej wątek poszukałem w necie czy są w MKIII jakieś inne sterowniki okazało się, że nie ma . Pewnie komp miał na mysli silniczek.
    Wieć kupiłem dwa uzywane (poniewaz sa dwa rodzaje w mondeo) i dawaj sprawdzac wszystkie raz jeszcze.
    Wszystkie 3, które sa identyczne działają ok. ale przy okazji chyba znalazłem o co chodzi.
    Silniczki maja "bolce" kóre wchodzą w otwory regulując położenie klap.
    Jeden otwór jest pusty w tym sensie, że bolec nic nie reguluje poprostu sobie się kręci w otworze. Prawdopodobnie spadła klapa i jej element, który jest w otworze i dlatego nie zmienia położenia klapy.
    Patrząc na silniczki na samochodzie jest to ostatni na górze (dwa są mniej wiećej na tym samym poziomie a jeden poniżej).
    Wydaje mi się , że pozostała mi tylko wizyta u mechanika bo sam to już raczej nie podołam - chyba, że macie jakieś pomysły jak się dostać do tej kalpy ?
    Rafał
    Mk III `03 2,0 TDCI (115PS) kombi

  10. #29
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Nooo,gratulacje,to jest odkrycie.Zrobiłeś duży krok do rozwiązania naszego problemu.Sądząc po ilości wyświetleń postu,temat ma dość duże zainteresowanie.Ja,niestety,nie mam możliwości "pogrzebania" w nadmuchu.Garażuję "pod chmurką" a temperatura,jak wiesz,mocno na minusie.
    To co piszesz jest,prawdopodobnie,przyczyną,tylko jak się do tego dobrać.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  11. #30
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez milosz1
    Ciągnąc dalej wątek
    Porobił byś fotki co i jak wygląda a szczególnie te "bolce" coby był pogląd jak to działa i wrzuciłbyś do tego działu
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...viewforum&f=48
    jakby Ci się chciało, to byś dorzucił jakiś króciutki opis jak to działa.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #31
    Kursant
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI
    Od
    24 Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Fotek nie robiłem bo mam dosyć ciemno w garażu a z lampa były by prześwietlone.
    Co do bolców to wystarczy wejść na alledrogo i wpisac silniczek nawiewu mondeo mkIII i zobaczysz jak to wygląda lub w grafice na google
    Pokręcając pokrętłami bolec przekeca się czyli jak jest w tym otworze to reguluje nastawy klap ot i tyle.
    Szkoda tylko ze u mnie nie ma czego regulować a myślałem, ze wymienie silniczek za 40 zł i z bańki ;-(
    Rafał
    Mk III `03 2,0 TDCI (115PS) kombi

  13. #32
    Kursant Awatar ROMEO
    Imię
    Romuald
    Opis
    MKIII TDDI 2002
    Od
    29 Apr 2009
    Mieszka w
    Sławoborze /k .Świdwina/
    Cytat Zamieszczone przez barbarian15 Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedż i wskazówkę.Jak tylko przyjdą "lżejsze" temperatury zabiorę się do roboty.
    Przeglądam forum co jakiś czas i wszyscy mają przeważnie takie same objawy czyli wieje tylko na szybe ,ale przeleciałem jusz wszystko łacznie z wyciągniętym panelem środkowym tylko ja jak wyciągnołem panel wymieniłem sobie przyokazji żaróweczki .prawda przy pokrętłach nie ma żadnych przewodów podciśnienia .Silniczki od strony schowka pracują i dalej lipa czekam na coś nowego z waszej strony POZDR...
    I wszystko jasne... !!

  14. #33
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 2.0TDCI 2005
    Od
    11 Apr 2011
    Mieszka w
    Siedlce
    Cytat Zamieszczone przez ROMEO Zobacz posta
    prawda przy pokrętłach nie ma żadnych przewodów podciśnienia .Silniczki od strony schowka pracują i dalej lipa
    Cała obsługa modułu klimatyzacji jest elektryczna. Jeżeli silniczek Ci się kręci to sprawdź czy klapa się porusza?
    Jak masz już zdjęty panel centralny to już widać klapę i można zobaczyć czy się porusza.

  15. #34
    Kursant Awatar ROMEO
    Imię
    Romuald
    Opis
    MKIII TDDI 2002
    Od
    29 Apr 2009
    Mieszka w
    Sławoborze /k .Świdwina/
    Daliście mi po czapie musze to sprawdzić bo u mnie jest podobnie wieje na szybe a na twarz nie ,musze to koniecznie sprawdzić w wolnej chwili biore sie za to i to napewno sprawdze..ale czy poruszające się klapki bo jusz teraz nie pamiętam// te klapki widać gdy sie zdejmie schowek pasażera..pozdro dam znać co i jak ..
    I wszystko jasne... !!

  16. #35
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 2.0TDCI 2005
    Od
    11 Apr 2011
    Mieszka w
    Siedlce
    Jak zdejmiesz schowek to klapek nie widać i nie widać czy się ruszają czy nie. Jedynie można je usłyszeć.
    Ostatnio edytowane przez tlopuc ; 27-05-2011 o 10:59

  17. #36
    Kursant Awatar ROMEO
    Imię
    Romuald
    Opis
    MKIII TDDI 2002
    Od
    29 Apr 2009
    Mieszka w
    Sławoborze /k .Świdwina/
    znalazłem przyczyne Z MIESIĄC TEMU zauważyłem przy wymianie żaróweczek w panelu środkowym jak poruszają sie klapki iiii co sie okazało że ta klapka która regulije nawiew w panelu środkowym porusza się słabo aaale nie że wolno tylko że robi małe ruchy góra dół myśle msyślę iiii poprostu zle były dopasowane te ząbki z śilniczkiem tzn. silniczek kręciłale ząbki przy klapce były zle zgrane z silniczkiem niby wszystko chodziło ale za małe ruchy robiła i nie regulowało nawiewu dopasowałem ząbki klapki do silnika żeby robiła większe ruchy i cud reguluje szyba panel przedni nnnooo wszystko tak jak być powinno, szukałem długo aż wkońcu znalazłem .
    I wszystko jasne... !!

  18. #37
    Pieszy
    Model
    MKIII 3.0
    Silnik
    3.0 204 KM
    Od
    12 Oct 2015
    Mieszka w
    Leżajsk
    mam podobny problem, wieje na szybę+nogi i temperatury nie mogę zmienić. konsola nawiewu po lifcie....




    Łukasz MKIII 2005 3.0 V6

  19. #38
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RLE Zobacz posta
    mam podobny problem,
    No a cokolwiek już wykonałeś z podanych wyżej porad?
    Choćby sprawdzenie czy pracuje silniczek od kierunków?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #39
    Pieszy
    Model
    MKIII 3.0
    Silnik
    3.0 204 KM
    Od
    12 Oct 2015
    Mieszka w
    Leżajsk
    tak nasłuchiwałem czy silniczek działa i działa, wyjąłem bezpiecznik od klimy żeby go zresetować i teraz zamiast na szybę+nogi to wieje na "twarz"....

  21. #40
    Pieszy
    Model
    MKIII 3.0
    Silnik
    3.0 204 KM
    Od
    12 Oct 2015
    Mieszka w
    Leżajsk
    problem rozwiązany. był nim bezpiecznik 69 lub 72...

Podobne wątki

  1. [MkII] Nawiew tylko na szybę przednią
    By szymonch85 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 256
    Ostatni post / autor: 04-02-2018, 14:42
  2. [MkII] Nawiew tylko na przednią szybę.
    By maniek1001 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 12-05-2016, 19:05
  3. [MkII] nawiew tylko na przednią szybę
    By brevo in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 20-06-2013, 23:29
  4. [MkI] Ciepło tylko na przednią szybę
    By Varm in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-12-2012, 17:25
  5. [MkII] Nawiew tylko na przednią szybę
    By Crazy Iwan in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 23:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów