+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 85
  1. #21
    Kursant Awatar QrzaQ
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    10 Oct 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Dzięki śliczne za ten ranki g, cały przejrzałem, wiem ża na elizówce nie ma co tankować

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Dla Częstochowy polecam Statoil,al.Wojska Polskiego, przy trasie Katowice - Warszawa,
    tankowałem ON.Po pewnym czasie
    wzrosły-obroty biegu jałowego i moc
    silnika.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  4. #23
    Mistrz pobocza
    Imię
    Maciek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo MKIV 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    12 Sep 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Dobrze byłoby zrobić mapę złych i dobrych stacji. Coś w rodzaju tej http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...file=googlemap

  5. #24
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Dla Częstochowy polecam Statoil,al.Wojska Polskiego, /trasa Katowice-Warszawa/
    tankowałem ON.Po pewnym czasie
    wzrosły-obroty biegu jałowego i moc
    silnika.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  6. #25
    Kursant
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeo 1.8 TD 1993 GLX
    Od
    29 Oct 2009
    Mieszka w
    Jabłonna
    Na trasie Lublin - Kielce polecam stacje ORLEN w Kraśniku, pierwsza na wlocie od Lublina po lprawo i w Annopolu, tez na wlocie od Lublina. Paliwo ok, żadnych problemów a i cena najniższa w rejonie. W Kielcach Lukoil na Warszawskiej. Nie polecam stacji SHELL w Kraśniku i prywatnej przed samym mostem w Annopolu. Tam za mało paliwa w wodzie, by jakoś dało się jechać.

  7. #26
    Kursant Awatar ukaszdc
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MK1+ZŁO
    Od
    15 Nov 2009
    Mieszka w
    Plock
    Chciał bym wtrącić swoje 3 grosze , jesli chodzi ogólnie o stacje i paliwa to jeśli stacja jest pod logiem Orlenu czy BP czy Shella , to nie znaczy ze jest tam dostarczane paliwo ( mówie tu o gazie ) z danej rafineri czy jak to tam ,
    osobiscie jestem kierowcą jeżdżę z gazem ( beczka ) i obsługuje wiele stacji ORLEN , SHELL po prostu jest tu wykupiona nazwa czy jakoś tak a paliwa właściciel sobie zamówi z tej firmy zazwyczaj gdzie taniej pozdrawiam

  8. #27
    Mistrz pobocza
    Imię
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Bo niemal wszystkie stacje BP i SHELL w Polsce to franczyzy (prywatne stacje działające jakby na licencji korporacji paliwowej). Podobnie jest z ORLENEM lecz tutaj większość (zdecydowana) jest w rękach samego koncernu z Płocka. Paliwa na BP, SHELL, Statoil i inne - są brane ze składów paliw ORLENU - wiec jest to dokładnie to samo (plus jakiś uszlachetniacz w śladowych ilościach). O ile na stacjach będących w 100% własnością koncernów problemów z paliwem być nie powinno (z jakością), to na stacjach prywatnych (lecz w barwach tych wielkich firm) może być już rożnie. Stacje korporacyjne mają w większości hermetyzacje 2 stopnia instalacji paliwowych, pełna automatyka i zupełny brak dostępu do paliw już dostarczonych przez autocysterny. Dostęp możliwy jedynie przy wlewaniu tego do zbiorników. Na starych stacjach, gdzie dystrybutory są jeszcze z czasów "wczesny gierek" paliwo w zbiornikach mierzy się za pomocą łaty pomiarowej no i właśnie przez ten otwór pomiarowy można dokonywać "cudów". Łata nie zmierzy poziomu wody w zbiorniku, a sonda wraz z automatyką i sterownikiem zbiorników - i owszem :-). Dodatkowo taki sterownik pilnuje obrotu paliwem (np czy suma wydanych paliw przez dystrybutory równa się temu co pokazuje sonda w zbiorniku), pokazuje ubytki, jakieś niekontrolowane ewentualne dolewki, temperaturę itd itp i wszystkie dane idą bezpośrednio po sieci do siedzib koncernów. Tak wiec wniosek może być w sumie tylko jeden - tankować na w miarę nowych stacjach ;-).

    Temat rzeka, ciekawostek z tym związanych jest sporo ale chyba nie o wszystkim można pisać ;-).

  9. #28
    Leje na Orlenach w dużych miastach i póki co nie ma kłopotów

  10. #29
    Kursant Awatar kamilxx89
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 DURATEC
    Od
    04 Dec 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Tesco, na drogowców, paliwo mają z Orlenu, bo nawet ostatnio taką cysternę widziałem, i względne ceny

  11. #30
    Zielony listek Awatar cristoferec
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Audi A6 Avant Quattro
    Silnik
    4.2 299KM ASG
    Od
    10 Nov 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Odradzam Lukoil na ul. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie, dziwny zbieg okoliczności tankowałem tam 2 razy i czułem to samo - muła

  12. #31
    Kursant Awatar Bonnie
    Opis
    MK III Duratec 2.0 kombi
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Wa-wa
    Cytat Zamieszczone przez cristoferec
    Odradzam Lukoil na ul. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie, dziwny zbieg okoliczności tankowałem tam 2 razy i czułem to samo - muła
    To podobnie jak my, raz zatankowaliśmy na Lukoil z tym, że na Puławskiej i był to mocno jęczący muł.
    Natomiast polecić możemy z czystym sumieniem BP na rogu Ciszewskiego i Rosoła i Orlen na Powsińskiej przy TVN. Jak dotąd nie zawiedliśmy się na żadnej z nich.
    Pozdrawiam
    Beata

  13. #32
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    01 Dec 2008
    Mieszka w
    Poznan
    A co myslicie o dodatkach na zime do TDCI 2.0? Bo przez nasze super paliwo na BP lekko zamarzlo i mialem problem z odpaleniem.

  14. #33
    Kursant
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeo 1.8 TD 1993 GLX
    Od
    29 Oct 2009
    Mieszka w
    Jabłonna
    Dodatek przeciw wytrącaniu parafiny jak najbardziej, polecane są: SKYDD, STP formula z antyżelem, tylko nie benzyna i denaturat.
    CO do stacji, to Ostrowiec Świętokrzyski, Statoil, za rondem przy obwodnicy, DK9 kierunek Radom, mają dobre paliwo - nie zamarza. Potem dobre paliwo to stacja BP w Kunowie, kierunek z Ostrowca na Radom.

  15. #34
    Mistrz pobocza
    Imię
    Maciek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo MKIV 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    12 Sep 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie polecam tankowania w Warszawie na Lukoilu przy Kasprowicza 115, paliwo mi zamarzło w czasie jazdy przy -15. Nie jest tam tanio ale paliwo jak się okazało nie jest rewelacyjne.

  16. #35
    Zielony listek
    Imię
    adam
    Opis
    MK3 tdci combi 2006
    Od
    16 Nov 2009
    Mieszka w
    sochaczew
    mogę polecić BP w Ostródzie przy 7-ce. Najtańsze paliwo jakie widziałem na stacjach BP to właśnie tam i tak jest zawsze. Sprawdzam mniej więcej co tydzień-dwa. Chociaż nie mogę powiedzieć nic na temat zamarzania ich ON. Zawsze dolewam cosik na parafine...

  17. #36
    Kursant
    Imię
    Rafał
    Opis
    modeo mk III
    Od
    18 Jul 2007
    Mieszka w
    Janikowo teraz ELBLĄG
    Polecam stację LOTOS na 102 kilometrze trasy nr.7.(tzw. siódemki)Tankuje tam od 3 lat diesla i ani razy nie zamarzło paliwo,oraz ani razu nie czułem różnicy jak tankowałem na Shelu czy BP w Elblągu.Nie polecam stacji ORLEN w Pasłęku.Tam nie tylko ja ale i inni zatarli pompy wtryskowe jeżdżąc na "VERVIE"
    Było MkII 1.8tdi oraz MkIII 2.0 tddi teraz jest mkIII TDCI 130 kucy ,a w dalekiej przyszłości będzie mkIV l;-)

  18. #37
    rustin
    Gość
    Ja polecam stację statoila w zamościu obok kościoła i stację lotos.Niedługo będę miał prawie że pod nosem BP

  19. #38
    W Szczecinie zdecydowanie polecam Shell na Derdowskiego - V-Power 95 i V-Power Racing, a także LPG mają bardzo dobrej jakości i zdecydowanie czuć różnicę - w kulturze pracy silnika i spalaniu. Teraz testuję ich Diesel Extra...

    Orlen na wylotówce w kierunku Polic - Pb95 owszem, niezła, ale Vervy nie opłaca się tam lać - zero różnicy. Oczywiście jakościowej - bo cenowa to i owszem
    utak3r
    MkIII 2.0 TDCi kombi

  20. #39
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    mondeo mk 4
    Od
    05 May 2010
    Mieszka w
    Lublin

    Lublin

    stacja paliw bliska na ul. mełgiewskiej to jest jakaś masakra w lecie w odstojniku miałem mleko a nie ropę kiedyś była to stacja petrochemia chyba


    ale dobre paliwo jest koło leclerca na mełgiewskiej i shell na prusa

  21. #40
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    no ja na shellach tankuję głównie, na prusa i na spółdzielczości, bez zawodów. łukoil przy zamku - na gazie ledwo jechał, waszka tez bez rewelki

    gdzieś w L zatankuję lepszy gaz niż na shellu ?:> taki wiecie, power+

Podobne wątki

  1. [MkI] Gdzie kupić, adresy sklepów.
    By angel42008 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów