+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 53
  1. #21
    Niedzielny kierowca
    Model
    audi
    Silnik
    2.0 TFSI
    Opis
    a4 allroad
    Od
    04 Dec 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Z reguly pseudo xenony oslepiaja, lub robia mocna poswiate (strasznie rozporoszone swiatlo). Mam nadzieje, ze wszyscy wiedza, ze w razie kolizji jesli sie trafi na kogo kumatego pod drugiej stronie i rozpozna nieoryginalne swiatla to sprawe ma wygrana mimo, ze moze byc jego wina (no moze za przypadkiem jak jechal na czerwonym, nawalony itp). Np pojdzie na czolowke z wami, bedzie wyprzedzal, wyleci z zakretu i w was wywali, mowi panie wladzo oslepil mnie i prosze mu sprawdzic swiatla. Myslicie, ze policjant po zobaczeniu nie oryginalnych swiatel bedzie dochodzil, czy naprawde oslepialiscie kogos?

    ---------- Post added at 22:10 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Michal55 Zobacz posta
    Najwiecej krzycza ci co sie tym nie bawili tylko widzieli jakies auto na "sloikach" ktore istotnie oslepia, poporawnie ustawiony reflektor z gladkim "szklem" z dobrzez zrobionym palnikiem H7 HID o barwie 4300-5000 nikogo nie bedzie oslepial.
    Zaloz swiatelka takie sobie i powiedz gdzie bedziesz jechal, wywale lekko w ciebie i chetnie pozbede sie fiesty na twoj koszt Szkoda, ze czesc ludzi ma naprawde problem z mysleniem i typowe polskie podejscie do wszelkich przepisow.
    Ostatnio edytowane przez Korton555 ; 23-11-2011 o 23:08
    A4 allroad 2.0 tfsi, VW cross polo 1.2 TSI
    ---------------------------------------------------

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pieszy
    Opis
    Mondeo 2.0TDDI
    Od
    10 May 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    zostaw kwestie przepisow bo tu nie jest napisane ze to jest zgodnie z nimi ja mowie tylko ze to nie oslepia jesli spelni sie pewene warunki , a na swoj koszt to mozesz se w mur [Ciach] ta fiesta jak ci nie potrzebna
    Ostatnio edytowane przez Krzychu32 ; 31-12-2011 o 22:12 Powód: Edycja wulgaryzmu.
    2.0 TDDI 130Km/320Nm

  4. #23
    DarkMK3
    Gość
    hehe co jest najlepsze jesteśmy w UE w UK te ksenony są zgodne z prawem, i z przeglądem, ale my musimy mieć własne przepisy :/

  5. #24
    Cytat Zamieszczone przez Korton555 Zobacz posta
    Mam nadzieje, ze wszyscy wiedza, ze w razie kolizji jesli sie trafi na kogo kumatego pod drugiej stronie i rozpozna nieoryginalne swiatla to sprawe ma wygrana mimo, ze moze byc jego wina (no moze za przypadkiem jak jechal na czerwonym, nawalony itp). Np pojdzie na czolowke z wami, bedzie wyprzedzal, wyleci z zakretu i w was wywali, mowi panie wladzo oslepil mnie i prosze mu sprawdzic swiatla. Myslicie, ze policjant po zobaczeniu nie oryginalnych swiatel bedzie dochodzil, czy naprawde oslepialiscie kogos?
    Trochę Cię fantazja poniosła.
    Ostatnio edytowane przez badger ; 20-07-2012 o 23:57

  6. #25
    Niedzielny kierowca
    Model
    audi
    Silnik
    2.0 TFSI
    Opis
    a4 allroad
    Od
    04 Dec 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez badger Zobacz posta
    Trochę Cię fantazja poniosła.
    Jak dla mnie to sobie mozes zalozyc co chcesz, chocby lampiony, ale juz slyszalem o orzeczeniu winy dla wlasciciela nielegalnych ksenonow, mimo iz nie byl bezposrednim sprawca wypadku. Oczywiscie, nie dziala to zawsze, bo jesli ktos ci wjedzie w tylek, to sie ma nijak - ale jak zauwaza to mandat i tak dostaniesz. Tak czy siak, jest to nielegalne.
    http://motoryzacja.interia.pl/wiadom...ksenony,521573
    A4 allroad 2.0 tfsi, VW cross polo 1.2 TSI
    ---------------------------------------------------

  7. #26
    Mistrz pobocza Awatar maciek666157
    Imię
    Maciek
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondek 97r 2.0 pb/lpg (kombi) Mondek 97 2,5 V6
    Od
    21 Nov 2010
    Mieszka w
    Belchatow
    Cytat Zamieszczone przez Korton555 Zobacz posta
    Zaloz swiatelka takie sobie i powiedz gdzie bedziesz jechal, wywale lekko w ciebie i chetnie pozbede sie fiesty na twoj koszt Szkoda, ze czesc ludzi ma naprawde problem z mysleniem i typowe polskie podejscie do wszelkich przepisow.
    ??????i tak Twoja wina.Masz zachowac sie tak na drodze,by zadny zewnetrzny czynnik nie wplynal na prowadzenie przez Ciebie fiesty...
    najszybciej?nawet jak ja nie mam stopu to i tak Ty placisz,jak wjedziesz mi w zderzak

    ---------- Post added at 19:40 ---------- Previous post was at 19:38 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Korton555 Zobacz posta
    Z reguly pseudo xenony oslepiaja, lub robia mocna poswiate (strasznie rozporoszone swiatlo)
    a moje wies-xenony swieca dobrze i nie oslepiaja.
    Wiec prawo sobie,a my sobie
    "...nie bój się zmiany nalepsze..."[IMG][/IMG]
    Nie jestem wstanie podporządkować sie ludzkiej głupocie...Ale patrzeć na nią,uwielbiam

  8. #27
    Kursant Awatar GumaMK3
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Mondeo Mk3 ST220
    Od
    27 Nov 2011
    Mieszka w
    Kamień Pomorski
    Cytat Zamieszczone przez Bajek Zobacz posta
    Co do samopoziomowania, to jak lampa w czasie jazdy po dziurach ma się ruszać? Przecież światło jest szybsze niż ruch silniczków. Każda dziura byłaby korygowana po fakcie.
    Co do MKIII to tam światła korygują się tylko raz po odpaleniu auta. Czyli jeżeli odpalisz auto z 1 osobą i potem naładujesz cały bagażnik to lampa się nie skoryguje.

    Nie róbcie z samopoziomowania jakiejś turbo technologi, to zwyczajne automatyczne obniżanie świateł. Jak doładujesz auto na halogenowej żarówce to też będziesz walił po oczach. Prawda samopoziomowanie ma wyeliminować oślepianie, ale równie dobrze można to zrobić kręcąc pokrętłem od położenia świateł.
    Zgadza się. Spotkałem sie z rożnymi opiniami o samopoziomie najczęściej wypowiadają się ludzie którzy nie mają pojęcia w temacie . Ten w mk3 to śmiech trzeba wyłączyć i właczyć światła aby wypoziomowało.
    Chociaż w domu głód i nędza sześć cylindrów mnie napędza...

  9. #28
    Mistrz pobocza Awatar maciek666157
    Imię
    Maciek
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondek 97r 2.0 pb/lpg (kombi) Mondek 97 2,5 V6
    Od
    21 Nov 2010
    Mieszka w
    Belchatow
    Cytat Zamieszczone przez GumaMK3 Zobacz posta
    Co do samopoziomowania, to jak lampa w czasie jazdy po dziurach ma się ruszać? Przecież światło jest szybsze niż ruch silniczków. Każda dziura byłaby korygowana po fakcie.
    Co do MKIII to tam światła korygują się tylko raz po odpaleniu auta. Czyli jeżeli odpalisz auto z 1 osobą i potem naładujesz cały bagażnik to lampa się nie skoryguje.

    Nie róbcie z samopoziomowania jakiejś turbo technologi, to zwyczajne automatyczne obniżanie świateł. Jak doładujesz auto na halogenowej żarówce to też będziesz walił po oczach. Prawda samopoziomowanie ma wyeliminować oślepianie, ale równie dobrze można to zrobić kręcąc pokrętłem od położenia świateł.

    Cytat Zamieszczone przez GumaMK3 Zobacz posta
    Zgadza się. Spotkałem sie z rożnymi opiniami o samopoziomie najczęściej wypowiadają się ludzie którzy nie mają pojęcia w temacie . Ten w mk3 to śmiech trzeba wyłączyć i właczyć światła aby wypoziomowało.
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...wanie-ksenonów
    "...nie bój się zmiany nalepsze..."[IMG][/IMG]
    Nie jestem wstanie podporządkować sie ludzkiej głupocie...Ale patrzeć na nią,uwielbiam

  10. #29
    Kursant Awatar Kedzier
    Imię
    Konrad
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    mondeo 2.0 tdci
    Od
    03 Jul 2010
    Mieszka w
    Piaseczno
    A co w sytuacji kiedy ma się ksenon z fabryki i włoży się do niego zamiast philipsa po 200 za sztukę tani zamiennik za 15 za sztukę, co wtedy? ma się tylko połowicznie legalne oświetlenie? :-)

  11. #30
    Mistrz pobocza Awatar maciek666157
    Imię
    Maciek
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondek 97r 2.0 pb/lpg (kombi) Mondek 97 2,5 V6
    Od
    21 Nov 2010
    Mieszka w
    Belchatow
    Cytat Zamieszczone przez Kedzier Zobacz posta
    A co w sytuacji kiedy ma się ksenon z fabryki i włoży się do niego zamiast philipsa po 200 za sztukę tani zamiennik za 15 za sztukę, co wtedy? ma się tylko połowicznie legalne oświetlenie? :-)
    Niestety, tak:banghead::banghead::banghead::banghead:
    Wpadles chyba w temat nie do konca czytajac o co kaman

    Kuknij dokladnie o czym Koledzy pisza

    Wysyłane z mojego Xperia J za pomocą Tapatalk 2
    Ostatnio edytowane przez maciek666157 ; 09-07-2013 o 08:40
    "...nie bój się zmiany nalepsze..."[IMG][/IMG]
    Nie jestem wstanie podporządkować sie ludzkiej głupocie...Ale patrzeć na nią,uwielbiam

  12. #31
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 2,5 2001 z podtlenkiem LPG :)
    Od
    23 Oct 2009
    Mieszka w
    wałcz okolice
    Dziennik ustaw poz 966 tabela do oceny pojazdu na przeglądzie poz 4.1.4. c -Usterka istotna
    4.1.5 c Usterka istotna
    wynik badania negatywny
    to samo przy kontroli policji jeśli zauważą zabrany dowód, pozdrawiam

  13. #32
    Mistrz pobocza Awatar maciek666157
    Imię
    Maciek
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondek 97r 2.0 pb/lpg (kombi) Mondek 97 2,5 V6
    Od
    21 Nov 2010
    Mieszka w
    Belchatow
    Cytat Zamieszczone przez piotr82 Zobacz posta
    Dziennik ustaw poz 966 tabela do oceny pojazdu na przeglądzie poz 4.1.4. c -Usterka istotna
    4.1.5 c Usterka istotna
    wynik badania negatywny
    to samo przy kontroli policji jeśli zauważą zabrany dowód, pozdrawiam
    Ludzie
    Piszecie o przepisach i tak w kolko... Kazdy wie jak jest. (sam jezdzilem mk1 na xenonach + soczewki, przez rok). Zrobilem kilka na sprzedaż. I co?
    I zabranie dowodu przy kontroli, czy nie podpisanie przegladu.... He he




    Wyfałkowane
    "...nie bój się zmiany nalepsze..."[IMG][/IMG]
    Nie jestem wstanie podporządkować sie ludzkiej głupocie...Ale patrzeć na nią,uwielbiam

  14. #33
    Zielony listek Awatar Alanos77
    Imię
    Alan
    Model
    Mondeo MK 1
    Silnik
    1.8 115 KM z LPG
    Opis
    531 917 650
    Od
    12 Dec 2013
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój (SJZ)
    Pseudo kseon-OWCĄ nie, dzisiaj nad ranem wracałem z wodzisławia śl ze stacji ratow. górniczego z ćwiczeń,jadę sobie przez lasek marklowicki,normalnie jest tam prostka z 1,5 km i rowki po obu stronach, jedzie z naprzeciwka klient starą Civiką Jak by inaczej palant pseudo wieś i jego nie oślepiające nikogo HID-y,ławka z parku na bagażniku z tyłu jako lotka i silnik 1,4 ha ha,ale wracając te jego Hidy tak dawały że zjechałem na pobocze i czekałem aż przejedzie,każdy z tych co mają te pseudo Hidy to totalny wiochmen choćbyśmy nie wiem co tu mówili to i tak stwierdzą że oni nie oślepiają,mam nadzieję że kiedys jadąc z własną rodziną wpadną do rowu przez takiego co ON NIE RAZI,tego Wam życzę pseudo kseonowcy wieśniaki.
    Ostatnio edytowane przez Alanos77 ; 12-02-2014 o 21:29

  15. #34
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    25 Nov 2014
    Mieszka w
    Radom
    Witam.
    Nieco odświeżę temat. Sprawa zamontowania palników xenon w miejsce przykładowo żarówek H7 to nie taka prosta sprawa jak by się wydawało. Reklama czyni cuda, my przyjrzyjmy się sprawom technicznym. Jako że optyką zajmuję się od wielu lat, dołożę swoje trzy grosze do tematu.
    Podstawowym elementem reflektora samochodu jest lustro wklęsłe czyli odbłyśnik. Lustro jest zaprojektowane do konstrukcji żarówki jako źródła światła i typu wiązki świetlnej jak powinna powstać. Żarnik żarówki znajduje się w ognisku reflektora ( czytaj lustra). Zmiana na inną konstrukcje żarówki, zmienia położenie żarnika względem ogniska. Daje to w efekcie inna wiązkę świetlną, od zamierzonej konstrukcyjnie.
    Efekt będzie taki że może być podniesiony kąt padania światła , co będzie powodować oślepianie pojazdu nadjeżdżającego. Regulacja reflektora w takim wypadku może być nie wystarczająca, ponieważ kąt wiązki światła będzie za duży.
    Palnik xenonowy to również typ żarówki. Tylko do każdego typu xenonowej żarówki musi być obliczony reflektor czyli odbłyśnik. Wtedy urządzenie będzie poprawnie pracować.
    Nie polecał bym montażu palników xenonowych do reflektorów nie konstruowanych do tego źródła światła.
    Pzdr

  16. #35
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Cytat Zamieszczone przez Thoorn Zobacz posta
    Nie polecał bym montażu palników xenonowych do reflektorów nie konstruowanych do tego źródła światła.
    Za wyjątkiem chińskich HIDów jest to raczej nie możliwe. Prawda jest taka że po wymianie żarówki wypadało by sprawdzić światła bo każda może być trochę inna, ale to już odrębna sprawa. Całkiem inna sprawa to modyfikacja lamp na ksenonowe przy zastosowaniu komponentów innych marek przystosowanych do pracy z konkretnym modelem ksenonów /posiadających legalizację/. Oczywiście każda taka ingerencja w lampę powoduje utratę homologacji.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  17. #36
    Mistrz pobocza Awatar swojtas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2.2TDCI
    Od
    10 Apr 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    jak ktoś wcześniej pisał, najgłośniej krzyczą Ci co się tym nie bawili Dołożenie hida zamiast halogenu? Ok ale tylko do soczewki. Nie zgodzę się z tobą Thoorn. Porównywałem kiedyś hid H1 z żarówką H1 i bańka wyładowcza znajduje się w tym samym miejscu co wolfram w halogenie. Długość łuku wytwarzanego w hid jest zbliżonej długości co wolfram. po zamontowaniu takiego hida w soczewce od halogenu mamy taką samą granicę światło cienia z tym tylko że ta granica jest inaczej ukształtowana dla xenonu i halogenu ( z korzyścią dla halogenu - lepsze oświetlenie pobocza ).
    Co do oślepiania innych kierowców, halogenem też nie raz dostałem po oczach jak ktoś miał w lampie luźne lustro lub źle ustawiony poziom.
    Wielu twierdzi że samo poziomowanie musi być i kropka. Taka insignia nas prawie zawsze oślepia chociaż posiada układ samopoziomowania itd, ale jest ustawiona na granicy oślepienia i nie zdąży zareagować na naszych kochanych drogach i oślepia osoby jadące z naprzeciwka! Co do samych hidów to też trzeba uważać bo większość zakłóca pracę radia i cb więc jedynie oryginalne przetwornice wchodzą w grę.
    podsumowując jestem za hidem ale tylko i wyłącznie w soczewce! inna opcja nie wchodzi w grę.

  18. #37
    Niedzielny kierowca Awatar skamil89
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    05 Sep 2011
    Mieszka w
    Wójcin
    Cytat Zamieszczone przez swojtas Zobacz posta
    Co do samych hidów to też trzeba uważać bo większość zakłóca pracę radia i cb więc jedynie oryginalne przetwornice wchodzą w grę.
    podsumowując jestem za hidem ale tylko i wyłącznie w soczewce! inna opcja nie wchodzi w grę.
    tak jak kolega powiedział zakłucaja CB a i bez soczewki swiatło po calosci i oslepianie innych wiem bo miałem
    Ostatnio edytowane przez skamil89 ; 06-01-2015 o 20:23

  19. #38
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    większość soczewek halogenowych nie nadaje się do hidów.
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  20. #39
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCI 182 KM 417 NM
    Od
    05 Oct 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Tyberiusz Zobacz posta
    większość soczewek halogenowych nie nadaje się do hidów.
    miałem w focusie lampy dayline z soczewką h1, dołożyłem później hid. dawało radę, nie raziło, aż w końcu kiedyś wymieniłem soczewki na bi xenon z audi q7 z żarówkami d2s - wtedy to dawało dobrze

    jeżeli chcecie mieć podobne światło do xenonu, a macie zwykłe lampy - sprawdźcie żarówki osram hyper. co prawda są to żarówki typu offroad ale sa powszechnie stosowane w ruchu ulicznym, barwa światła jest idealnie biała oraz nie razi innych aut

  21. #40
    Mistrz pobocza Awatar swojtas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2.2TDCI
    Od
    10 Apr 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    jak będą dobrze ustawione reflektory czy to halogenowe czy xenonowe to nie będzie razić, no chyba że do zwykłych lamp hida wrzucimy Ciekawe jak z żywotnością tych żarówek osrama.

Podobne wątki

  1. [MkIV] Bi Ksenon
    By zero in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 17:59
  2. [MkIII] Przerabianie lusterka zew...
    By gienek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 00:22
  3. [MkI] Ksenon MKI
    By VvOnski in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 00:47
  4. [All] Ksenon KIT
    By guliwers in forum Tuning
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 11:32
  5. [TD MkI] Przerabianie wtryskiwaszy
    By djxander in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-02-2010, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów