+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    [ST220] Tuning kolektora dolotowego i programu w Vtech ?

    Witam !
    Czy ktos z szanownych forumowiczow robil moze modyfikacje w Vtechu swojego ST220 ? Przerobka kolektora dolotowego +modyfikacja programu i podobno dochodzi do ok 250 KM i 6,5s do setki.
    Ciekaw jestem jakie sa wrazenia po tej modyfikacji, bo zastanawia sie nad nia i nie wiem czy warto ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    T5
    Opis
    Titanium X
    Od
    22 Aug 2008
    Mieszka w
    Radom
    A jaka cena tej modyfikacji?
    ST220 było i znowu wróciło ha ha ha

  4. #3
    2100zl

  5. #4
    Kursant Awatar cwirek77
    Opis
    Volvo S60R
    Od
    16 Feb 2007
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Witam

    Niech sie wypowie Kolega Przemo1903 . Miałem się wybrać do Krakowa na tą modyfikacje ale akurat coś wypadło. On ma auto po byłym właścicielu Vtechu.
    Ford Mondeo ST220 Kombi 2004r.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków

    Re: [ST220] Tuning kolektora dolotowego i programu w Vtech ?

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek_rr
    Witam !
    Czy ktos z szanownych forumowiczow robil moze modyfikacje w Vtechu swojego ST220 ? Przerobka kolektora dolotowego +modyfikacja programu i podobno dochodzi do ok 250 KM i 6,5s do setki
    Przeróbka kolektora czy przepustnicy? Nie widziałem na ich stronie modyfikacji kolektora
    Link do wyszukiwarki Vtech'a
    Jeśli chodzi o przeróbkę przepustnicy tzw. "thinblade" w 2,5 V6 to IMO nic to nie daje. Efekty po zmianie programu jeśli chodzi o KM i Nm są takie same w autach bez przeróbki przepustnicy jak i w tych z przeróbką - cały czas mam na myśli 2,5 V6.

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    No ale tu mowa o 3.0 V6 a nie o 2.5 V6.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Tak, ale modyfikacja przepustnicy tzw. "thinblade" polega chyba na tym samym w 2,5 i 3,0. Przynajmniej u mnie też zrobili "thinblade".

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Cytat Zamieszczone przez boro
    Tak, ale modyfikacja przepustnicy tzw. "thinblade" polega chyba na tym samym w 2,5 i 3,0. ....
    Być może (a nawet na pewno ) polega na tym samym, natomiast wynik i efekt tej modyfikacji w 3,0 ST220 jest duzo bardziej odczuwalny - tam gardziel przepustnicy stanowi wiekszy problem ograniczajacy osiagi niz w silniku 2,5 litra.

    Na FCP jest chyba dwóch chłopaków po tym modzie i maja shamowane po ok. 250 i jeszcze pare koników
    Kwatery na lato w Gdansku

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Jeśli ta modyfikacja polega na tym samym czyli na zmniejszeniu przekroju tego pręta na którym jest zamocowany motyl to jaki to może przynieść efekt? Przecież to w żaden sposób nie zwiększa przekroju gardzieli przepustnicy, choćby tak jak mod w 2,5 V6 polegający na założeniu przepustnicy od ST200, która chyba jest większa.

    No i czy ktoś to sprawdzał ile daje sama modyfikacja przepustnicy bez zmiany programu w ST220? Bo może te 250 KM to wynik samego programu?
    Wiesz, trochę sceptycznie podchodzę do tych wszystkich obietnic i cudownych modyfikacji po tym jak moja V-ka po programie i modyfikacji przepustnicy miała bez problemu wypluć min 175 KM , a wypluła tylko 166 KM czyli tyle samo ile dwie inne V-ki również po chipie w V-techu.

  11. #10
    Cytat Zamieszczone przez MAG
    Cytat Zamieszczone przez boro
    Tak, ale modyfikacja przepustnicy tzw. "thinblade" polega chyba na tym samym w 2,5 i 3,0. ....
    Być może (a nawet na pewno ) polega na tym samym, natomiast wynik i efekt tej modyfikacji w 3,0 ST220 jest duzo bardziej odczuwalny - tam gardziel przepustnicy stanowi wiekszy problem ograniczajacy osiagi niz w silniku 2,5 litra.

    Na FCP jest chyba dwóch chłopaków po tym modzie i maja shamowane po ok. 250 i jeszcze pare koników
    Bez modyfikacji ukladu dolotowego i wylotowego? Nie mozliwe Bajki opwiadaja
    Zycie jest piekne, tylko kasy ciagle brak

  12. #11
    Kursant Awatar cwirek77
    Opis
    Volvo S60R
    Od
    16 Feb 2007
    Mieszka w
    Ostrołęka
    [Bez modyfikacji ukladu dolotowego i wylotowego? Nie mozliwe Bajki opwiadaja[/quote]


    Chyba możliwe gdzieś widziałem wykresy z hamowni. Sam też sie zastanawiam czy robić chipa. Czy poprawi osiagi tak żeby to odczuć.
    Ford Mondeo ST220 Kombi 2004r.

  13. #12
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Cytat Zamieszczone przez cwirek77
    Czy poprawi osiagi tak żeby to odczuć.
    w kieszeni odczujesz.
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  14. #13
    Kursant Awatar cwirek77
    Opis
    Volvo S60R
    Od
    16 Feb 2007
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez Michal-ol
    Bez modyfikacji ukladu dolotowego i wylotowego? Nie mozliwe Bajki opwiadaja
    Witam

    Dolot mam zamówiony K&N a co zrobić z układem wylotowym ( wywalić katalizatory) tylko czy wtedy nie bedzie się CHECK swiecił? Robił ktoś coś z wydechami w ST220. Mam na myśli wydech przelotowy ile to może koni dać i czy trzeba nowe rury z kwasówki wspawywać czy wystarczy katalizatory wywalić. TYlko tak żeby się nic nie świeciło na desce.
    Ford Mondeo ST220 Kombi 2004r.

  15. #14
    Przemo1903
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez LaBobas
    Cytat Zamieszczone przez cwirek77
    Czy poprawi osiagi tak żeby to odczuć.
    w kieszeni odczujesz.
    W osiagach tez. i roznica jest spora. Wiecej na ten temat napisałem na Ford Club Polska

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Bugatti Veyron
    Od
    30 Apr 2009
    Mieszka w
    łódź

    ale ciekawostki.

    panowie w silnikach wolno ssących podstawa zwiększenia mocy to zapewnienie jak najwięcej powietrza aby ciśnienie dolotu powietrza było jak największe! przepustnica jak największa i kolektor ssący jak największa objętość. to podstawowe różnice zwykłej v-ki i st.
    oczywiscie wałki rozrządu głowica i wiele innych detali w st jest inna niz w zwyklej.
    zanim zaczniecie zmienia programu którym wymusicie wiecej paliwa najpierw dajcie swobodny dostęp do powietrza a zobaczycie ze program niewiele juz zmieni poza spoalaniem.
    niesamowite efekty bez programu da wlot powietrza na masce i uszczelnienie dolotu powietrza podanego z maski do przepustnicy . można też rozwiercic przepustnicę założyc motylka dopasowanego do nowej średnicy przepustnicy.
    pozdrawiam

  17. #16

    Re: ale ciekawostki.

    Witam kolegów,

    Poniżej wyniki z hamowni Vtech'u po przeróbce tylko przepustnicy w ST220.
    Program był nieruszany.



    Autko z 2003 roku, przebieg w momencie wykonania modyfikacji 102 tys km.
    Z wyczuwalnych zmian - silnik po modyfikacji ma mniejszą ochotę gasnąć przy ruszaniu z niskich obrotów.


    // Obrazki max 640x480 pix, powyżej tylko thumbnail'e

  18. #17
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Prawda jest taka że każde autko zmierzone drugi raz na hamowni zachowa się lepiej i da lepsze wyniki niz przy pierwszym pomiarze

  19. #18
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Dacia Logan
    Silnik
    Diesel z LPG
    Od
    01 May 2007
    Mieszka w
    Kraków
    STraits czyli jeden wielki "wałek" ???

    Wolna jazda jest niebezpieczna bo człowiek zasypia za kierownicą

  20. #19
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Cytat Zamieszczone przez STraits
    Prawda jest taka że każde autko zmierzone drugi raz na hamowni zachowa się lepiej i da lepsze wyniki niz przy pierwszym pomiarze
    Nie zgodze się z Tobą Marcinie - mój w trakcie ostatniego hamowania przy pierwszym pomiarze miał 190KM, a przy drugim 188KM, ale za to troszkę mniej pofalowany był przebieg krzywej momentu obrotowego
    Kwatery na lato w Gdansku

  21. #20
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez MAG
    Cytat Zamieszczone przez STraits
    Prawda jest taka że każde autko zmierzone drugi raz na hamowni zachowa się lepiej i da lepsze wyniki niz przy pierwszym pomiarze
    Nie zgodze się z Tobą Marcinie - mój w trakcie ostatniego hamowania przy pierwszym pomiarze miał 190KM, a przy drugim 188KM, ale za to troszkę mniej pofalowany był przebieg krzywej momentu obrotowego
    Wszystkie które mierzyłem na hamowniach VTecha zachowywały się tak samo. Drugi pomiar i nagle 2 do 5KM więcej. Dlatego dałem sobie z tym spokój... :-)

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Zaolejona połowa kolektora dolotowego.
    By marcinek73 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2011, 10:13
  2. [ST200] nr zaślepki kolektora dolotowego-EGR i kolektora wydechowego-EGR
    By GrekuPL in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-04-2011, 10:55
  3. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-04-2009, 08:03
  4. Czyszczenie kolektora dolotowego...
    By STraits in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-07-2006, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów