+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 101
  1. #1

    [ST220] Sonda lambda do ST220, jaka ?

    Witam !
    Mam do zakupienia dwie przednie sondy lambda do mojego Steka.
    Problem w tym, ze nie mam pojecia jakie ?
    Czy ktos moglby mnie pokierowac, jakie sondy kupic
    Chodzi mi raczej o oryginalne, chyba, ze sa lepsze zamienniki...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    maciek
    Opis
    mondeo st220
    Od
    07 Nov 2006
    Mieszka w
    dęblin
    kup oryginaly będziesz miał penosc ze będzie służyć
    taka sobie

  4. #3
    No wlasnie nie wiem, ktora jest oryginalna... W ford czesci i ewcar nie ma sond motorcrafta. Sa jakies inne, ale to chyba nie oryginaly.
    Czy ktos zna jakis namiar na sklep gdzie mozna kupic oryginalna ? Rozumiem, ze oryginalna jest marki motorcraft ?

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Orginalna jest z logo Forda i NGK takie robi
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant Awatar Jones
    Opis
    st220
    Od
    22 Mar 2010
    Mieszka w
    Świdnica
    Witam ,doklejam sie do pytania bo wywaliło mi check'a ,na kompie pokazało,,obie lambdy,,a nie wiedzialem ze są 4...
    cięzko znależc po sklepach oryginały a ja tez byłem przekonany ze orginały forda robi tylko motorcraft,,na allegro jest jedna orginalna http://moto.allegro.pl/item985897668...0_3_0_efi.html
    ponoc w serwisie 7 stówek ,,ma ktos namiar na jakies lepsze żrodełko

  7. #6
    Kursant Awatar Cars
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    01 Mar 2010
    Mieszka w
    Piotków Tryb-Łódź
    Mogę tylko podpowiedzieć że porządny odczyt błędów z kompa odczyta ci która sonda jest uśpiona a nie taki odczyt przez laptopa i program np. za 200 zł ja u siebie odczytałem konkretnie która sonda miła wade a dokładnie Brak podgrzewania tlenku itd... i wyszło że 3 za katem - wymieniłem i wszystko ok

    Człowiek tylko człowiek zęby wylatują - włosy wypadają- wzrok słabnie - kości trzeszczą - auto tylko auto jak Dbasz tak Masz !!!

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Cars
    że porządny odczyt błędów z kompa odczyta ci która sonda jest uśpiona a nie taki odczyt przez laptopa i program np. za 200 zł
    Nic bardziej błędnego
    Nawet darmowe programy diagnostyczne mają podgląd pracy podzespołow,
    Sam odczyt błędów bardzo często właśnie nic nie wnosi i trza załączyć podgląd pracy.
    A jak to było wielokrotnie opisywane "fachowcy" posiadający kompy serwisowe w warsztacie, najczęściej zerkają tylko w odczyt błędów i jak nic nie wyskakuje, to nie zadają sobie trudu żeby przejść do odczytu pracy, no i stąd później takie a nie inne opinie.

    Tu akurat najważniejszy jest człowiek a nie sprzęt.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    Tu akurat najważniejszy jest człowiek a nie sprzęt.
    święta prawda...znam gościa co WDS-a ma i ledwo nim potrafi odczytać błędy
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  10. #9
    Cytat Zamieszczone przez Cars
    Mogę tylko podpowiedzieć że porządny odczyt błędów z kompa odczyta ci która sonda jest uśpiona a nie taki odczyt przez laptopa i program np. za 200 zł ja u siebie odczytałem konkretnie która sonda miła wade a dokładnie Brak podgrzewania tlenku itd... i wyszło że 3 za katem - wymieniłem i wszystko ok
    ELM+ScanXL+Ford addons odczytasz niemal wszystko, co do sond lambda to sobie bez problemu narysujesz wykres pracy każdej z osobna...

    Dodano po 1 min.:

    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    A jak to było wielokrotnie opisywane "fachowcy" posiadający kompy serwisowe w warsztacie, najczęściej zerkają tylko w odczyt błędów i jak nic nie wyskakuje, to nie zadają sobie trudu żeby przejść do odczytu pracy, no i stąd później takie a nie inne opinie.
    Dokładnie, podstawa to solidna analiza logów, a żeby to zrobić trzeba mieć spore pojęcie o danym silniku...

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A np do samej lambdy to i komp nie potrzebny, bo spokojnie miernikiem za 20zł można ich pracę skontrolować
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    A np do samej lambdy to i komp nie potrzebny, bo spokojnie miernikiem za 20zł można ich pracę skontrolować
    Ale trzeba wczołgać się pod auto.

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak ktoś ma schemat i potrafi go czytać to weźmie sygnał przy PCM-ie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Kursant Awatar Cars
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    01 Mar 2010
    Mieszka w
    Piotków Tryb-Łódź
    Panowie spokojnie ja tylko opisałem swój przypadek na swoim aucie co było z sondą a odczyt był na AutoBoss V - 30 i porównywałem jego możliwości z takim sprzętem jak Elm 327 i po 1 to nie ma tyle funkcji co autoboss i elm opisuje błędy bardzo ogólnie a nie szczegółowo ale proszę nie robić z mojego opisu jakiejś propagandy czy też coś złego Jeśli coś pomyliłem i uraziłem kogoś to Seredcznie Przepraszam

    Człowiek tylko człowiek zęby wylatują - włosy wypadają- wzrok słabnie - kości trzeszczą - auto tylko auto jak Dbasz tak Masz !!!

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Hehe nie ma żadnej napinki, po prostu luźna dyskusja
    Fakt że niektóre opisy błędów są lepsze na firmowym sofcie ale co z tego jak diagnosta ich nie rozumie.
    No i to co pisałam, "fachowcy" poczuwają się właśnie tylko do odczytu błędów i jak nic nie jest odnotowane, to nie raczą albo nie potrafią przejść w ciut bardziej zaawansowane opcje programu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Fiat Panda
    Od
    21 Nov 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    Cars a jakie były u Ciebie objawy, że musiałeś wymieniać sonde?

  17. #16
    Kursant Awatar Jones
    Opis
    st220
    Od
    22 Mar 2010
    Mieszka w
    Świdnica
    Ja jestem świezo po wymianie sond przednich
    zielone końcówki ,logo forda,napisy nic nie wspominaja o ngk..tylko NTK bo sa to sondy szybszej reakcji czy cos takiego....

    powodem był zaświecony check na desce ,kasowanie nie pomogło ,wywaliło znowu ,,,podgląd kompem w prace sond wykazał,,jedną umartą a drugą umierającą....
    dorwałem nowe okazyjnie w sumie 4 stówki sztuka ....
    to ponoc te same co do japońców ,tylko wtyczka inna,,zresztą u mnie były wtyczki zielone a kupiłem jedną zieloną a jedna szarą i w tej szarej trzeba było takie bolczyki ubpiłowac ,pozatym wszystko gites pasi.....

    aha no i spalanko po miescie spokojnie jeżdząc było ok20 literków,,narazie ponoc sondy się uczą itp.... wiec wiele nie spadło ,ponoc po wymianie jakies 200 kilometrów sie wszystko "dociera"...

    Dodano po 1 min.:

    komp pod którego podłączałem to było jakieś Launch 4.3.1 czy jakos tak....

  18. #17
    Kursant Awatar Jones
    Opis
    st220
    Od
    22 Mar 2010
    Mieszka w
    Świdnica
    no to se pojeżdziłem ,tydzień czasu i znowu check'a wywaliło ,pewnie znowu sondy ,jutro jade na kompa........ehhhhhh

  19. #18
    Hi!

    I jak temat potoczył się dalej?

    Kiedy byłem tydzień temu w trakcie zakupu STelli na diagnostyce, mechanik pokazywał mi wykres prac sond z komentarzem, że jedna w zasadzie umiera i to kwestia czasu kiedy padnie całkowicie. Rzeczywiście jej reakcje choćby na dodawanie gazu były dużo słabsze.

    Po zakupie auta, kiedy kilka dni temu byłem w znajomym (naprawdę dobrym) warsztacie, chłopaki po dwóch dniach testów stwierdzili, że na ten moment nie ma co szukać dziury w całym i żeby zostawić sondę... I tak się zastanawiam, co z tym fantem dalej zrobić...

    Pytanie: W Mondeo Mk III są 4 sondy?!! A nie dwie...(przed/za katalizatorem)? Bo już głupi jestem...

    Pzdr!
    Peter

  20. #19
    Mistrz pobocza Awatar wrozek
    Imię
    Michał
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Kraśnik
    Cytat Zamieszczone przez Petersan
    W Mondeo Mk III są 4 sondy?!! A nie dwie...(przed/za katalizatorem)? Bo już głupi jestem... Shocked
    W ST220 są 4.
    2 przed katalizatorami i 2 za.
    Pozdrawiam !

  21. #20
    EXTREME1982
    Gość
    witam jesli chodzi o sondy to tylko orginal koszt ok 700 stowek za nowa ale nie ma co wchodzic w jakies podrobki raz pozalowalem plnow dla swojego steka i po pol roku to samo wiec nie warto. firma NTK jak wspomnial kolega Jones z logiem Forda ale jak bedziesz kupował to po vin - e za katem sa koncówki niebieskie wiem bo taka kupowalem przed zielone pozdro

Podobne wątki

  1. [Duratec] Sonda Lambda I i II - jaka różnica?? Mk2
    By marcin_8902 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 14:50
  2. [Zetec] Jaka Sonda Lambda będzie najlepsza??
    By pepo666 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 19:19
  3. [Duratec]Sonda lambda na jaka wymienic orgin czy zamiennik?
    By Marcinu83 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 17:50
  4. [MkIII] ST220 sond lambda oraz kompatybilność z innymi.
    By sajmon in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-07-2010, 00:15
  5. [Duratec]Sonda lambda - jaka?
    By Alekolo in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-04-2010, 23:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów