+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 39 PierwszyPierwszy 123456713 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 767
  1. #41
    Zielony listek Awatar damnie88
    Imię
    Damian
    Opis
    MKIII 2.0 tdci
    Od
    17 Sep 2009
    Mieszka w
    Głogów
    O wysokości chodzi ? Czy o co ? Bo z tymi wysokościami to jeszcze nie patrzyłem.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Chodzi o to że jak wrzucic pasek z diód to to homolagcji nie bedzie miec a więc uzywanie tego jest niezgodne z przepisami.

  4. #43
    Zielony listek Awatar damnie88
    Imię
    Damian
    Opis
    MKIII 2.0 tdci
    Od
    17 Sep 2009
    Mieszka w
    Głogów
    Myślałem o takich z homologacją, ale umiejscowione w halogenie, aby się tak w oczy nie rzucało, ale widzę, że chyba nic z tego Dzięki za podpowiedź.

  5. #44
    Mistrz pobocza Awatar piniu10
    Opis
    ponownie MKII 2.0 16v
    Od
    06 Jun 2008
    Mieszka w
    Wągrowiec
    wysokosc chyba 25 cm od ziemi a odleglosc miedzy lampami chyba 60 cm
    mondeo II 2.0 16V 99r


    663446727 Zbyszek piniu10@poczta.onet.pl

  6. #45
    Przepraszam, ja akurat wbiję się troche w dyskusję, bo nie sądze bym dała radę i chciała wstawiać światła dzienne, wystarczy mi wymiana żarówek w mijania, padła mi jedna, ale jak wymieniam jedną to potemnierówno świecą, więc wymienię dwie. Chodzi mi o to: co najlepiej do mijania kupić, bo w końcu i tak ciągle trzeba włączać i robię to odruchowo; chcę coś dobrego, żeby mi zaraz się nie przepaliło.

  7. #46
    Mistrz pobocza Awatar Gurgul99
    Opis
    Mondeo
    Od
    17 Aug 2008
    Mieszka w
    Opolskie
    To zależy od tego ile jeździsz w nocy i czy naprawdę potrzebujesz super hiper duper żarówek +120%... Jeśli nie to kup coś normalnego, Hella longlife albo Philipsa premium... Zmieścisz się w 50PLN z przesyłką...
    Można wydać 100PLN na żarówki i wnerwiać się później jak jedna strzeli... i zachwycać się efektem placebo jak to Mondeo na długich zapala trawę na poboczu..

  8. #47
    Dzięki, co do jeżdżenia w nocy - cóż coraz częściej będę z pracy wieczorem wracać, bo robi sie coraz szybciej ciemno ;/ nie chcę 120% to przesada, nie chce innym na drodze walić po oczach, ale w innym wątku ktos pisał o +80% Philipsa, czy to jest ok, czy np lepiej =%0%?? co jest takie do miasta, zeby nie za słabe i nie za mocne...

    Dodano po 57 sek.:

    +50% miało być

  9. #48
    Zielony listek
    Opis
    fort
    Od
    03 Mar 2009
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Mam Tungsram +50% - zadowolony. Świecą nieco bardziej białym światłem niż standardowe, mają niby filtr UV i kosztują niewiele więcej niż najtańsze żarówki.
    MK1 1.8 TD

  10. #49
    A co to za żarówki? Bo na razie czytałam tylko o Philipsach. I jak bardzo różni się +50 od +80?

  11. #50
    Zielony listek
    Opis
    fort
    Od
    03 Mar 2009
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    MK1 1.8 TD

  12. #51
    Wg wielu wypowiedzi, światła dzienne powinny wyłączyć się w momencie włączenia świateł mijania. Otóż nigdzie jeszcze tego nie zauważyłem. Wiele samochodów wieczorem jeździ jednocześnie na mijania + dziennych. Co lepsze, nawet te najnowsze Audi z fabrycznie zamontowanymi dziennymi... też przy włączonych światłach mijania mają jednocześnie włączone światła dzienne. Chyba nie da się zrobić tak żeby dzienne wyłączały się przy światłach mijania. Też się napaliłem na dzienne, ale chyba z nich zrezygnuję, bo nie chcę mieć kłopotów z drogówką

  13. #52
    Mistrz pobocza Awatar Gurgul99
    Opis
    Mondeo
    Od
    17 Aug 2008
    Mieszka w
    Opolskie
    Da się to zrobić przez przekaźnik, sygnał do świateł mijania poprzez przekaźnik rozwiera obwód świateł jazdy dziennej.
    Powiem Ci szczerze że w czasie kontroli drogowej nikt nie będzie Ci się patrzył na mechanizm podłączenia świateł, chyba że ktoś naprawdę czepliwy. Może to sprawdzić diagnosta na przeglądzie ale też wątpię. Już prędzej drogówka sprawdzi czy to "dzienne" czy przeciwmgłowe.
    Połóż sam instalację do świateł i później podjedź do elektryka samochodowego tylko żeby spiął Ci to z przekaźnikiem. Roboty niewiele więc i kasa mniejsza, położenie instalacji to nie problem jeśli wiesz co to plus, minut i konektorek.
    Jak coś pisz, wszyscy chętnie pomogą.

    edytka: z przełącznika świateł wychodzi masę "wyprowadzeń" - nie ma takiego na którym napięcie pojawia się tylko przy włączeniu pozycji i znika po przełączeniu na mijania?

  14. #53
    Zielony listek
    Opis
    fort
    Od
    03 Mar 2009
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez Gurgul99
    edytka: z przełącznika świateł wychodzi masę "wyprowadzeń" - nie ma takiego na którym napięcie pojawia się tylko przy włączeniu pozycji i znika po przełączeniu na mijania?
    Chyba nie, a po co Ci to?

    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...wtopic&t=61578
    MK1 1.8 TD

  15. #54
    A można taką listwę LED włożyć pod reflektor? Nie chcę ich montować w zderzaku, tylko pod kloszem, słyszałem że potrzebne są na kloszu jakieś literki RL oznaczające homologację, kto kurde będzie patrzył czy są tam wyryte takie literki?? Chyba się nie ma czego obawiać, nawet jeśli nie mam tych "homologacyjnych oznaczeń" na kloszu?

  16. #55
    Mistrz pobocza Awatar Gurgul99
    Opis
    Mondeo
    Od
    17 Aug 2008
    Mieszka w
    Opolskie
    Możesz a nawet powinieneś się obawiać. Jeśli na LEDach nie masz homologacji to sorry - zamontowanie jest niezgodne z przepisami.

  17. #56
    Zielony listek
    Opis
    fort
    Od
    03 Mar 2009
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Sorry, ale tak w ogóle co się tak niektórzy uparli na światła do jazdy dziennej?
    Że diodowe, żeby wyglądać prawie jak audi czy co?
    O oszczędnościach i ekologii mi nie wciskajcie kitu, bo najchętniej każdy miałby i tak pod maską V6, albo lepiej V8 gdyby tylko takie wyprodukowali.
    MK1 1.8 TD

  18. #57
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez loa
    Sorry, ale tak w ogóle co się tak niektórzy uparli na światła do jazdy dziennej?
    Że diodowe, żeby wyglądać prawie jak audi czy co?
    O oszczędnościach i ekologii mi nie wciskajcie kitu, bo najchętniej każdy miałby i tak pod maską V6, albo lepiej V8 gdyby tylko takie wyprodukowali.
    dokladnie, tak jak kolega pisze.... ekologia? raczej ciezko w to uwierzyc...

    moze chęć upodobnienia sie do audii tanim kosztem?

    Generalnie, jaki to koszt, zainwestowac nawet raz w roku na wymiane nowych zarowek markowych, np. Philips Vision +50%, koszt, jakies 50 zl... no i zadnych problemow podczas kontroli...

    Panowie, czasami nie warto kombinowac... - ale to tylko i wylacznie moje prywatne zdanie...

  19. #58
    Mistrz pobocza Awatar Gurgul99
    Opis
    Mondeo
    Od
    17 Aug 2008
    Mieszka w
    Opolskie
    Mam światła jazdy dziennej, w nocy śmigam sporadycznie, no może 15% jazdy to noc. Po co mam palić główne światła jak mogę dzienne? Kosztowały 50zł i to cały wydatek. Oszczędny nie jestem bo gazu nie chcę, nie będę mieć, podobnie jak raczej nie kupię kopciucha.
    A V8 będę mieć tylko raczej nie od Forda

  20. #59
    Zielony listek
    Opis
    fort
    Od
    03 Mar 2009
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez Gurgul99
    Mam światła jazdy dziennej, w nocy śmigam sporadycznie, no może 15% jazdy to noc. Po co mam palić główne światła jak mogę dzienne? Kosztowały 50zł i to cały wydatek.
    No dobra, ale nie tylko o noc przecież chodzi.

    Cytat Zamieszczone przez Kodeks Drogowy
    2. W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania, kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej.
    Okazuje się, że w porze jesienno zimowej, to tych świateł mało co możemy używać i cały czas musimy się pilnować, żeby w odpowiednim momencie przełączyć na światła mijania.
    Ten problem nie występuje w automatycznym włączniku świateł mijania, który ja na przykład sobie zmontowałem i od tego czasu zapomniałem raz na zawsze o światłach.
    Dlatego dziwie się montowaniu świateł do jazdy dziennej w samochodzie.
    Nawet jeśli kupiłbym auto z fabrycznie montowanymi światłami jazdy dziennej czy też dołożonymi przez jakiegoś poprzedniego właściciela, to nie wiem czy chciałoby mi się ich używać.

    Ot tylko tyle, ale jak zwykle co kto lubi.
    MK1 1.8 TD

  21. #60
    Mistrz pobocza Awatar Gurgul99
    Opis
    Mondeo
    Od
    17 Aug 2008
    Mieszka w
    Opolskie
    Są zwolennicy jazdy na światłach dziennych i mijania i wątpię, czy jeden przekona drugiego, skoro nie ma większych różnic w spalaniu czy użytkowaniu pojazdu... Każdy swoje chwali

Podobne wątki

  1. [MkIII] Nie gasnące światła do jazdy dziennej DRL
    By Dexterek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 21:27
  2. [MkIII] Światła do jazdy dziennej
    By krzych76 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 23:19
  3. [MkIII] światła do jazdy dziennej
    By przemek0113 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 22:16
  4. [MkII] Światła do jazdy dziennej.
    By magier76 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 13:36
  5. [MkII] Światła przeciwmgielne czy do jazdy dziennej...
    By EgzeCutor in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-03-2007, 06:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów