+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    [MKI] nowe ¶wiece, przewody i rozrz±d - proszê o radê.

    Witam serdecznie,

    Posiadam Mondeo MK1 1995 rok z gazem LGP, u¿ytkujê je od 4 lat. Oko³o miesi±ca temu wymieni³em silnik. ¦wiece i przewody do³o¿y³em od starego silnika, mam je od oko³o 1,5 roku. ¦rednio autem robiê oko³o 1000 km miesiêcznie.

    Auto od oko³o 3 tygodni zaczê³o mi strasznie wariowaæ przy odpalaniu. Co¶ strzela w silniku i obroty faluj± od zera do tysi±ca. Muszê czekaæ z 10 min a¿ siê ureguluje i bêdê móg³ jechaæ. Na gazie jest jeszcze gorzej. Znajomy mechanik rzuci³ okiem i stwierdzi³, ¿e 3 ¶wieca chyba siê posypa³a. Czy kto¶ z Was spotka³ siê z takimi objawami ?

    Swoj± drog± ¶wiece i tak powinienem wymieniæ, proszê wiêc o radê czy te ¶wiece bêd± dla mnie dobre :

    http://ford.sklep.pl/pl,product,3209...ayfs,22f1.html

    Dodatkowo my¶la³em te¿ o rozrz±dzie, co mo¿ecie mi powiedzieæ o tym :

    http://ford.sklep.pl/pl,product,3219...rzdu,ford.html

    Bêdê bardzo wdziêczny za odpowied¼ bo tak nie da siê u¿ywaæ auta ;/

    Pozdrawiam wszystkich serdecznie i czekam na info

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrêtów
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / £ód¼
    Skoro tak faluj± obroty to na pocz±tek nale¿y sprawdziæ ¶wiece/przewody wysokiego napiêcia, wyczy¶ciæ bocznikowiec, przep³ywomierz, wykonaæ reset i samoadaptacje PCMa
    Mariusz , tel - 694-765-650

  4. #3
    Tylko teraz kwestia czy warto placic za sprawdzanie swiec i przewodow skoro po 1,5 roku chyba i tak powinienem je wymienic prawda ? zwlaszcza, ze to gazownik.

    a te linki co podalem powyzej nadaja sie do mnie ?

    Dodano po 1 min.:

    "wykonaæ reset i samoadaptacje PCMa" - ile takie co¶ ¶rednio kosztuje? to du¿e kwoty wchodza w gre ?

  5. #4
    Pogromca zakrêtów
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / £ód¼
    Ten zestaw który wrzuci³e¶ w linku pasuje. Jak obecne sprawowa³y Ci siê na starym silniku? Zanim co¶ zakupisz spróbuj wyczy¶ciæ bocznikowca (niestety trudny dostêp, trzeba siê trochê nawyginaæ), przep³ywkê oraz resecik i adaptacja

    Dodano po 1 min.:

    Cytat Zamieszczone przez SebastianM
    "wykonaæ reset i samoadaptacje PCMa" - ile takie co¶ ¶rednio kosztuje? to du¿e kwoty wchodza w gre ?
    Wykonujesz to samodzielnie. Reset polega na od³±czeniu klemy akumulatora na conajmniej pó³ godziny, adaptacje masz opisan± w tym w±tku http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...rticle&sid=145
    Mariusz , tel - 694-765-650

  6. #5
    No na poprzednim silniku wszystko dzia³a³o jeszcze ok, teraz od jakiego¶ czasu zaczê³o siê to dziaæ.

    To resecik i adaptacjê wykonam dzisiaj/jutro rano i zobaczymy jak to wyjdzie.

    Poszukam teraz gdzie¶ co to jest ten bocznikowiec bo nie mam zielonego pojêcia co tak w³a¶ciwie ta nazwa oznacza

    Dziêkujê za odpowied¼. Dam znaæ w tym temacie co z tego wysz³o.

    Pozdrawiam serdecznie !

  7. #6
    Pogromca zakrêtów
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / £ód¼
    Inaczej zwany jest krokowcem - tutaj masz info o nim http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...rticle&sid=151
    Mariusz , tel - 694-765-650

  8. #7
    A powiedz mi proszê - bo nie ma tego w artykule - bocznikowca czyszczê powietrzem sprê¿onym czy czym¶ w rodzaju smaru albo rozpuszczalnika ?

  9. #8
    Pogromca zakrêtów
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / £ód¼
    Ja go czyszczê albo benzyn± ekstrakcyjn± albo ¶rodkiem do czyszczenia silników np K2
    Mariusz , tel - 694-765-650

  10. #9
    Ok, to wezmê siê za niego benzyn± ekstrakcyjn± i jutro dam znaæ co z tego wysz³o, dziêkujê

  11. #10
    Kursant
    Opis
    mondeo mk2 2.0 pb LPG
    Od
    20 Aug 2007
    Mieszka w
    wroc³aw
    witam
    moim zdaniem to nie ma nic wspólnego ze swiecami i przewodami bo wtedy wypadaly by zaplony i silnik by nieregularnie pracowal ale obroty by nie falowaly za falowanie obrotów jest odpowiedzialny bocznikowiec ja jeszcze sprawdzilbym czy nie dostaje sie jakies falszywe powietrze i sprawdzic czy na kompie nie ma bledów czy sterownik nie dziala w trybie awaryjnym po przekreceniu zaplonu jesli slychac pompe paliwa caly czas to jest w trybie awaryjnym

    a dla wszystkich doradców którzy uwazaja ze za faluj±ce obroty odpowiadaj± przewody niech sobie zdejm± z jednej swiecy przewód zaplonowy i zapala silnik

    pozdrawiam Tomek
    011100000010011110001
    wszedzie ta elektronika

  12. #11
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Ada¶ko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbl±g
    Cytat Zamieszczone przez SebastianM
    http://ford.sklep.pl/pl,product,320901,przewody,swiece,zaplonowe,kpl,mo torcraft,ewr11,ayfs,22f1.html

    Ja kupi³em to samo i wyrzuci³em do ¶mieci 200 z³


    ¦wiece to nie s± Motorcraft Platinium, tylko jakie¶ do Poloneza, kable s± równie lichej jako¶ci.

    Ja tam nic wiêcej ie kupiê.

    Kup normalnie w motoryzacyjnym sklepie, czy NGK, czy Bosch (Super Plus albo platynowe)
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  13. #12
    witam drodzy koledzy,

    dzisiaj zrobilem reset i adaptacje PCMa wg porady kolegi mañka,

    rano odpale auto i zobaczymy co bêdzie, jak to nie pomo¿e to wezmê sie za bocznikowca, potem w razie w bede szukal dalej, chwilowo jechalo ladnie ale to moze dlatego ze silnik byl cieply.

    rano napisze co i jak. dziekuje i do uslyszenia jutro

  14. #13
    reset i adaptacja nic nie daly, zimny silnik dalej g³upieje i faluje obrotami przez kilka minut.

    dodam mu gazu w miejscu to zaczyn cos strzelac i jak puszcze gz to gasnie

    sprawdze dzisiaj przewody, pozyczylem nowki, jak to nie pomoze wezme sie za czyszczenie bocznikowca

    pozdrawiam i powiadomie co wyszlo dalej

  15. #14
    Zielony listek Awatar 2kes
    Opis
    MK I 2,0 B+G
    Od
    03 Jul 2007
    Mieszka w
    P³ock
    Kolego mo¿e jeszcze to sprawdzisz http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...609&highlight=
    Ja mia³em podobny przypadek - wymieni³em trójnik i od tamtej pory wsio gra
    Kiedy zdaje mi siê, ¿e wszyscy dooko³a chc± mnie wnerwiæ, muszê pamiêtaæ, ¿e do zrobienia smutnego grymasu potrzeba a¿ 42 miê¶ni, a do wyprostowania ¶rodkowego palca tylko 4...

Podobne w±tki

  1. [MkI] Nowe przewody i ¶wiece a problem nadal jest.
    By bialy2224 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 14:57
  2. [TDCi MKIII] ¦wiece ¿arowe - testowa³em pro¶ba o radê..
    By Daniell82 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 21:08
  3. [MkI] Nowe ¶wiece i przewody do 2,5V6 czy napewno Motorcraft
    By wersus84 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-02-2008, 20:48
  4. [MkI] proszê o radê
    By arturo299 in forum Pozosta³e
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2006, 01:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów