Zobacz wyniki ankiety: Jaka instalacja LPG

Głosujących
571. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • II - tradycyjna (z mikserem)

    113 19.79%
  • III - wtrysk gazu w fazie lotnej (1 wtryskiwacz gazu na 4 cylindry)

    19 3.33%
  • IV - wtrysk gazu w fazie lotnej z oddzielnym wtryskiwaczem na każdy cylinder

    400 70.05%
  • V - wtrysk gazu w fazie cieklej

    39 6.83%
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 233
  1. #21
    Ja mam MkIII z sekwencja SSW Mistral. Kupilem to auto z gazem i teraz wiem ze poprzedni wlasciciel sprzedal to fajne autko z powodu gazu bo ja od 4 miesiecy kombinuje i wydaje pieniadze zeby zaczal dzialac poprawnie na gazie. robie rocznie srednio 40 tys km wiec troche bym zaoszczedzil na gazie ale SSW Mistral nie daje mi tej mozliwosci. Z tego co sie naczytalem przez ostatnie 4 miesiace to jak bym mial zamiar zalozyc gaz do Durateca- HE to wybral bym BRC sequent-24. Z wtryskami gazu wwieronymi w glowice obok wtrysków benzyny. Wiem ze takie cos dziala. Ale z powodu koniecznosci regulacji luzów zaworowych co 30 tys co jest dosc kosztowna sprawa kupil bym diesla i to passata do diesle forda sa raczej marne z tego co mozna wyczytac na forum.

    Pozdrawiam
    MkIII kombi 2.0 Duratec LPG Mistral-Autronic

    Przepraszam za brak polskich znakow

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Od pół roku jezdze na sekwencyjnej instalacji GAS-TECH
    http://dtgas-system.com.pl/produkcjaa.html
    i bardzo dobrze spisuje sie w moim mondku - 98r.(biała pokrywa zaworów) silnik - 2,0. Silnik pracuje równo, nie czuje utraty mocy a i ze spalania jestem zaodwolony - 8,7 w trasie -1do 1L w miescie. Reasumując - same plusy (nie biorąc pod uwage ceny instalki- 2900PLN)
    MkII 2.0, Sequent Gas, Ghia, sedan- było
    Audi A4 2,4 V6 Avant - jest

  4. #23

    Jakie instalacje LPG do Mondiego

    witam. jak mowilem mialem zalozyc instalke i sie troszke pokulac. dodam ze mam mondiego `98 kombi 1.8. zalozylem Landirenzo II i powiem wam ze calkiem przyzwoicie sie jezdzi. nie odczulem zadnej roznicy miedzy gazem a benzyna. pali ok. 10l gazu (srednio w cyklu mieszanym), jade na pierwsza regulacje bo zrobilem ponad tysiaczek km od zalozenia.

  5. #24
    Niedzielny kierowca
    Od
    22 Nov 2005
    Mieszka w
    Mikołów, Tychy, Rybnik, Chrzanów
    Ja mam skromne 1,6 16V z 93 roku
    Gaz 2 generacja BRC komplet
    Spalanie 10 l / 100 km
    Rewelacja :metal
    KR - Śląskie
    Zielony metalik MkI HTB 1,6 16V CLX 93'
    SRS, ABS , gaz BRC, alu AEZ 15"x7" Clarion, Blaupunkt, nakładki Sparco
    Zamieniłem na VOLVO S70 full opcja !!!

  6. #25
    jjb34
    Gość
    Dzięki wam ludzie za pomoc. Wszyscy w zakładach montujących instalacje polecali a wręcz wpychali na siłę IV-gen. Widzę, że śmiało mogę wsadzić II. Jadę zakładać napisze, co i jak.


    Mondeo 1,6/16V rok 96 (klimatyzacja, elektryka, 2pp, kombi)

  7. #26
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jacek
    Model
    Skoda Octavia II 4x4
    Silnik
    1.8 TSI 205KM
    Od
    06 Sep 2006
    Mieszka w
    back to Ochota:)

    Gdzie instalowac LPG w Warszawie?

    Witam.
    Dziś się tu dostałem i od razu chciałbym zadać proste chyba pytanie.
    Gdzie w Warszawie można dobrze zamontować rozsądną instalację LPG w rozsądnej również cenie. Napisałem do 15 chyba firm i żadna nie ma zamiaru podjąć się instalacji II generacji (tu koszt ok 1600-1900zł). Chcą montować tylko drożyznę sekwencyjną od 2400zł (Landi) poprzez 3000zł (Omegas) do Prinsa za ok. 5000zł.
    Najważniejsze: jutro stanę się szczęśliwym posiadaczem ślicznego zielono-granatowego (w zależności od kąta padania światła) Mk1 1,6 kombi z 1996 roku.
    Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje, będę wdzięczny.
    Pozdrawiam,
    YatZeck_Wawa

  8. #27
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Siedlce
    Ja zalozylem Sekwencje STAG 200 w Siedlcach za 1900 zl. polecam wszystkim te rozwiazanie. oto adres Siedlce ul Targowa tel (025) 632 50 72.

  9. #28
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez jaspa
    kupil bym diesla i to passata do diesle forda sa raczej marne z tego co mozna wyczytac na forum.

    Pozdrawiam
    bo na tym forum pisze się o problemach ... nowe diesle z grupy VW wcale nie mają mniej problemów, a diesle w reniawkach to już wogóle loteria ... każdy samochód ma swoje wady, a niestety coraz bardziej wyżyłowane silniki i kiepskie paliwko robią swoje ....
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  10. #29
    ja mam mondka MkI 96 v6, sekwencje sirocco, przejechane na niej 25000 km i nie narzekam. Co wiecej autko to jest tansze w eksploatacji ni VW T4 2,5 TDI

  11. #30
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jacek
    Model
    Skoda Octavia II 4x4
    Silnik
    1.8 TSI 205KM
    Od
    06 Sep 2006
    Mieszka w
    back to Ochota:)

    Instalacja z lipca 2006

    Wszyacy sugeruja slusznie IV/V generacje, a ja wlasnie widze MkI z 02/1993 (Zetec), ktoremu w lipcu zalozona taka instalacje mikserowa Tomasetto i co ciekawsze ze srubka... Co wy na to? Dlaczego tak jeszcez montuja? A moze ten ekzemplaz ma metalowy kolektor....? (niestety nie umiem zalaczac zdjec....)

  12. #31
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Opis
    Saab 9-3 '06 kombi
    Od
    11 May 2006
    Mieszka w
    Poznań

    Re: Instalacja z lipca 2006

    Cytat Zamieszczone przez YatZeck_Wawa
    Wszyacy sugeruja slusznie IV/V generacje, a ja wlasnie widze MkI z 02/1993 (Zetec), ktoremu w lipcu zalozona taka instalacje mikserowa Tomasetto i co ciekawsze ze srubka... Co wy na to? Dlaczego tak jeszcez montuja? A moze ten ekzemplaz ma metalowy kolektor....? (niestety nie umiem zalaczac zdjec....)
    Gdybyś poczytał troszke o LPG w mondeo to pewnie nie zadałbyś tego pytania. Duzo ludzi ma II gen i plastikowy kolektor (metalowych praktycznie nie ma, są tylko jakies zle wyprofilowane samoruby, jedynie V6 ma fabrycznie metal) Wystarczy utrzymywać silnik w dobrekj kondycji, regularnie wymieniać świece i kable WN, filtry itp. Ja tez mam II gen i zadnego z nią problemu. Pozdrawiam :metal

  13. #32
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jacek
    Model
    Skoda Octavia II 4x4
    Silnik
    1.8 TSI 205KM
    Od
    06 Sep 2006
    Mieszka w
    back to Ochota:)
    Duzo o tym czytam i dochodze do jednego wniosku (patrzac oczywiscie rowniez na samochody "na ulicy"): jakaby instalacja nie byla w identycznych samochodach bedzie sie nawet pod noga tego samego kierowcy zupelnie inaczej zachowywac. Nie wiem, czym jest to spowodowane...
    Taki przyklad: wlasnie gosc, o ktorym pisalem powyzej:
    instalacaja II generacji - polowa znawcow bedzie krzyczec, ze to nie oplacalne, bo spalanie LPG jest 10-30% wyzsze od benzynowego; niebezpieczne, bo prawdopodobne jest wysadzenie kolektora ssacego. Zaloz sekwencje.
    OK. Jest sekwencja Emmegas (ICS-03 + listwa JMU). I co? Spalanie benzynowe (przy silniku 2.0) 10!! litrow, a LPG 12 litrow, wiec w porownaniu z II generacja ZADNEJ ROZNICY. no moze poza cena instalacji 1800zl za II gen i ok. 3000zl za seq.
    Co wazniejsze w tym konkretnym egzemplazu (na seq) silnik niesamowicie dlawi sie na gazie a instalka ma dopiero rok. Co mozna z tym zrobic? Ponoc instalatorzy zalozyli wtryskiwacze ze szczelina nie tej szerokosci, co trzeba. Mi to nic nie mowi, a prawdopodobnie jest do dosc istotne. A moze jeszcze posiadacze 2.0 podziela sie doswiadczeniami nt. spalania benzyny i LPG w tych silnikach, bo 10l bezolowiowki, to moim zdaniem jakies 1,5 do 2 l za duzo. W koncu 1,8 potrafi spalic w trasie ok. 6.5-7.
    Pozdrawiam,
    Y.

  14. #33
    Zielony listek
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Seat Leon Cupra 1P 360HP 440NM
    Od
    01 Oct 2006
    Mieszka w
    Poznań

    LPG

    Ja mam Mondeo Sedan MK1 93r. 16V 115 KM. Mozna do Niego załozyć zwykły gaz, nie sekwencję?? bo nie mam kasy na sekwencję.??

  15. #34
    kayman
    Gość

    PB versus LPG

    witam
    jak ksztaltuje sie spalanie w mk1 2.0 16v na pb a jak na LPG na II generacji i na IV gen. jakie instalacje polecacie jakie firmy optymalna jakosc do ceny czego sie wystrzegac ??

  16. #35

    Re: LPG

    Cytat Zamieszczone przez qczarq
    Ja mam Mondeo Sedan MK1 93r. 16V 115 KM. Mozna do Niego załozyć zwykły gaz, nie sekwencję?? bo nie mam kasy na sekwencję.??
    Bezproblemowo na II generacji bedziesz jeździł

  17. #36

    Re: PB versus LPG

    Cytat Zamieszczone przez kayman
    witam
    jak ksztaltuje sie spalanie w mk1 2.0 16v na pb a jak na LPG na II generacji i na IV gen. jakie instalacje polecacie jakie firmy optymalna jakosc do ceny czego sie wystrzegac ??
    na LPG o 9l w trasie do 11-13 l/100km w miescie

  18. #37
    Zielony listek
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Seat Leon Cupra 1P 360HP 440NM
    Od
    01 Oct 2006
    Mieszka w
    Poznań
    dzięki

  19. #38
    Zielony listek Awatar Andy Ice Man
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Mk III X100 TDCi 130KM '03 Platinum
    Od
    07 Apr 2006
    Mieszka w
    ZST/Oslo
    Siemanko
    Ja w moim Mondim mam instalke ELPIGAZ II generacji z reduktorem Vega, założoną w Grudziądzu. Koszt 1900 zł.
    Wcześniej jeździłem 4 lata Escotrem 1,4 też na instalce ELPIGAZ-u. Przez te wszystkie lata nie odnotowałem żadnych problemów konstrukcyjnych ani użytkowych związanych z instalką. Z czystym sumieniem polecam tego producenta, ważne tylko jest w jakim zakładzie zmontują całą instalację.

    Dla zainteresowanych link do producenta: http://wwwn.elpigaz.com/

    Pozdrawiam :metal

  20. #39

    Re: Gaz-jaka inst.?

    Cytat Zamieszczone przez mondus
    Ja posiadam gaz już 4-miesiąc-Seq.24 BRC-rewelacja,tak jak już pisałem wcześniej ;w trasie pali 8-8,5 l (nawet jak są mrozy),po mieście,na krótkich dystansach(2-3 km)teraz w zimie-11 l.
    Do tego chcę powiedziec przyszłym ;gazownikom;jest to instalacja ,,bezobsługowa,,pełna automatyka,do nas należy tylko tankowanie i nic więcej(oczywiście oprócz jazdy),jeżeli chodzi o spadek mocy i dynamikę-----prawie niezauważalny-----tylko przewrażliwieni będą szukac /mocy/.
    Fakt,cena tej instalacji 3.500 zł,czyli się zwróci-przy dzisiejszych cenach-i rocznej jeździe ok.12-15 tys.km--po 2-2,5 roku
    Pozdrawiam i dużo optymizmu i wiary w MONDKA
    4 miesiace to zakrotko zeby cos o niej powiedziec.Mi do 12 tys nic sie nie dzialo wszysko ok pozniej masakra.Mowia ze ta instalaca ma wady fabryczne wtryskiwacze siadaja i czujniki sisnienia.Jak poczujesz gaz w aucie sprawdz wtryskiwacze.

    Pozdrawiam
    MK1 GHIA 1,8 16V WRZOSOWY METALIK
    LPG SEQENT24

  21. #40
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jacek
    Model
    Skoda Octavia II 4x4
    Silnik
    1.8 TSI 205KM
    Od
    06 Sep 2006
    Mieszka w
    back to Ochota:)
    Zacni wątkowicze: kto w stolicy równei zacnej jeszcze założy dobrze i chetnie II generację do Mondika? Ewentualnie w niedużej odległości od Warszawy...

    Pozdrówka,
    Y.

Podobne wątki

  1. [MkI] jaki gaz do mondiego mkI 1.8
    By luki3410 in forum LPG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2011, 12:45
  2. [MkIII] wewnętrzna dolna strona drzwi - słaby punkt mondiego
    By grzybsonek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-04-2008, 22:38
  3. [MkII] Jakie oponki na DOTZ Daytona 7x17 do mondiego
    By stallone21 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-12-2006, 20:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów