Zobacz wyniki ankiety: Jaka instalacja LPG

Głosujących
571. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • II - tradycyjna (z mikserem)

    113 19.79%
  • III - wtrysk gazu w fazie lotnej (1 wtryskiwacz gazu na 4 cylindry)

    19 3.33%
  • IV - wtrysk gazu w fazie lotnej z oddzielnym wtryskiwaczem na każdy cylinder

    400 70.05%
  • V - wtrysk gazu w fazie cieklej

    39 6.83%
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy 12345678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 233
  1. #61
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK IV 2.5T 2009r, rakieta z LPG
    Od
    03 Oct 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Ja mam 2 mondziaki:
    - MK II z instalacją LPG III generacji Landi, przebieg na LPG - ponad 170 tys km, w sumie ten mond ma 324tys km
    - MK III, kupiony 1 października, 6 października będzie montowana instalacja IV generacji, liczę na to że mój nowszy mondeusz będzie działał tak samo świetnie na LPG jak mój starszy mondziak.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #62
    ja mam v6 to II gen. wysztarczy bo kazdy ma max 2l

  4. #63
    Kursant
    Imię
    Wojtek
    Opis
    mondeo 95
    Od
    27 Oct 2008
    Mieszka w
    Gliwice

    założylem... II gen - jest ok

    Kupiłem ostatnio Mondeo z 95 roku z zetec'em 1,8. Przez 2 tygodnie zastanawiałem się jaką instalacje założyć. 9 na 10 gazowników do których dzwoniłem lub podjeżdżałem mówiła, że tylko sekwencja wchodzi w gre... Zmartwiony już prawie zdecydowałem się wydać na instalacje sekwencyjną tyle ile dałem za auto z opłatami... (co prawda dużo taniej bo od rodziny, ale nie zmienia faktu, że ładując sekwencje podwoił bym jego wartość)

    Tylko jeden gazownik stwierdził, żę założył już mnóstwo instalek II generacji do takich aut i nie było z nimi problemu... Tylko, że ciężko było wierzyć temu jednemu, skoro 9 innych mówiło: "panie, tylko sekwencja!!!". Zastanawiali mnie jeszcze mechanicy którzy w przeciwieństwie do gazowników twierdzili, żę II generacja w autach z plastikikowym kolektorem sprawuje się bardzo przyzwoicie, o ile jest dobrze założona, wyregulowana, a układ zapłonowy sprawny.

    Mając resztki nadziei zacząłem szukać w internecie... tak trafiłem do www.mondeoklubpolska.pl. Po przeczytaniu w ciągu tygodnia wszystkich tematów związanych z LPg, postanowiłem napisać do kilku użytkowników forum maile aby poznać ich aktualne zdanie na ten temat. Tutaj o dziwo, od 9 na 10 osób dostałem szybką i wyczerpującą odpowiedz. Wszyscy posiadacze II gen byli z niej zadowoleni i stwierdzili, że nie ma co zakładać drogiej sekwencji do tak starego auto.

    No więc zdecydowałem się założyć II generacje Landirenzo u gazownika który wczesniej jako jedyny polecał zakładać II gen.
    Oczywiście do montażu zakupiłem nowe kable WN (NGK), a gazownik założył nowe świece boscha. (zmartwiło mnie to bo czytając wcześniejsze wypowiedzi użytkowników wszyscy pisali, że motocrafty itd. ale założyłem, że gazownik wie co robi.) przy zakładaniu instalacji okazało się że mam padniętą sonde lambde i że musze szybko to zmienić, bo tak nie można za długo jeździć. No więc po tygodniu pojechałem wymienić lambde (również bosch - 215 zł - decyzja gazownika).

    Powoli kończąc mój pewnie dość nudnawy wywód chciałem wypisać pare moich uwag odnośnie całej istalacji:

    po przejechaniu 800 km instalacja chodzi bardzo przyjemnie i płynnie. żadnych strzałów, moc silnika jest słabsza na gazie, ale na benzynie też jakby był po założeniu instalacji trochę słabszy. To pewnie wina ingerencji w układ dolotowy powierza. Pali przy ekonomicznej jeździe 8,5 litra LPG (jeżdze w miare ekonomicznie przy stosunki 30/70 miasto/trasa). Kiedy pozwoliłem sobie na trochę szaleństwa i pojeździłem ostro spalił 11,5 litra LPG.

    ciężko dawać jakieś osądy po przejechaniu 800 km, ale na razie wszystko chodzi bez zarzutu. Wydałem w miarę logiczną kasę i nie podwoiłem wartości auta zakładając LPG. Jak przejade jakąś konkretną ilość km napisze co i jak.

    A w tym miejscu chciałem podziękować użytkownikom forum, bo również dzięki ich zdaniu mam w kieszeni 1200 zł więcej.

    Pozdrawiam

  5. #64
    Ja mam sekwencję STAG 300 i nie narzekam Chodzi jak narazie idealnie ,moc jest w 90 % taka sama jak na benzynie ,a co do spalania ... - tyle co benzyny + 10 % Hehe ,pozdrawiam !



  6. #65
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Arek
    Opis
    Mk II
    Od
    13 Mar 2007
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Nie ukrywam, że nie czytałem wszystkich postów, bo może ktoś już o tym napomknął, ale w tej ankiecie brakuje blosa, do którego powoli zaczynam dojrzewać
    Wolność ma zapach benzyny.

  7. #66
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ankieta była zakładana jak mało kto o blosie słyszał.
    Jak nie masz żadnej instalki, to przy obecnych cenach sekwencję się zapodaje, no kwestia jeszcze do jakiego auta, bo np nie zasadziłbym sekwencji do poloneza o wartości 1500zł
    A jak masz II gen to zasadzisz blosa i będziesz happy.
    Chyba, że sam potrafisz wypruć II gen, w hurcie kupić graty do sekwencji, zamontować sekwencję i ją wystroić. Ja jak trafię do fałki co najmniej staga300 do 800zł to blosa do sierki przełożę a do mondka sekwencję wtedy domontuje.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #67
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Arek
    Opis
    Mk II
    Od
    13 Mar 2007
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Sypie mi się II gen. Centralka siadła. Nie steruje silnikiem krokowym. Dorwałem drugą z odzysku, ale okazało się, że nie ma emulacji wtrysków. Chwilowo jest śrubka Mam chęć założyć blosa, bo lepiej na tym wyjdę niż na nowej centralce. Zwłaszcza, że to DT Gas system
    Mam jeszcze problem co założyć do Forda Fusiona, bo jeździ dużo, po mieście i na krótkich odcinkach. Sekwencja zanim się przełączy to już jazda się kończy. Gaszenie i zapalanie. Oszczędność będzie mała, jak większość odcinków będzie pokonywana na benzynie. Też się nad blosem zastanawiam.
    Wolność ma zapach benzyny.

  9. #68
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Arek
    Opis
    Mk II
    Od
    13 Mar 2007
    Mieszka w
    Mazowieckie

    Mam pytanie do znawców instalacji

    Jakie graty będą potrzebne, że by założyć gas z blosem do tego Fusiona z dwiema sondami. W swoim mam jedną to wiadomo, ale z dwoma? Niech ktoś mi podpowie jakie emulacje i co w ogóle trza by kupić. Kosztorys z grubsza sobie zrobię. Z góry dziękuję
    Wolność ma zapach benzyny.

  10. #69
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak nie masz w ogóle instalki to raczej nie warto się pasować w II gen + blos.
    W II gen tak samo ustawiasz temperaturę przełączania jak i w sekwencji, mimo że auto robi małe przebiegi ale dużo to silnik nie zdąży ostygnąć więc te przełączanie będzie szybkie.

    Do II gen musisz zakupić pełną instalkę, ale bez miksera i krokowego, a nie chcą rozkompletowywać.
    Znowu jak pojedyńczo będziesz kupował graty to drogawo wychodzi, no i dodatkowo musisz kupić emulator na drugą sondę, bo jeden jest wbudowany już w centralkę. No i jeszcze blosa dokupić, więc kosztacyjnie może na to samo wyjść jakbyś sekwencję kupił.
    A ten fusion to ile garów ma?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #70
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Arek
    Opis
    Mk II
    Od
    13 Mar 2007
    Mieszka w
    Mazowieckie
    W drugiej generacji ustawiasz temperaturę przełączania ? Przeca przełącza się po osiągnieciu ustawionych obrotów np 2000 obr./min. Problem polega W drugiej generacji ustawiasz temperaturę przełączania ? Przeca przełącza się po osiągnieciu ustawionych obrotów nr 2000. Problem polega na tym, że do przełączenia sie sekwencji na gaz musisz przejechać ze 2km, żeby miał te 30 stopni, a jak masz do przejechania 3 km to sensu brak. Po załóżmy 30 czy 40 minutach znowu przejechanie podobnego dystansu, to jak pisałem praktycznie na benzynie się jeździ. Przy pokonywaniu krótkich odcinków na zimnym silniku i na benzynie wiadomo, że chodzi "na ssaniu" i zużycie benzyny wychodzi 9-10 litrów.
    Ustawienie z kolei sekwencji na przełączanie przy 10 stopniach, to będzie gasł na wolnych obrotach. Chyba, że jest inaczej?

    A tak na marginesie: ma ktoś metę na blosa w dobrej cenie? Do Mondka chce założyć?

  12. #71
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez gronczes
    W drugiej generacji ustawiasz temperaturę przełączania ? Przeca przełącza się po osiągnieciu ustawionych obrotów np 2000 obr./min
    No pewnie, ustawiasz na przełączanie od obrotów i od temperatury, chyba że nie zainstalowany czujn, to opcja nieaktywna. A jak nie masz załączonego przełączania od temperatury to parownik galopkiem wykończysz,
    Jak już masz silnik rozgrzany to nawet jak postoisz te 30-40 minut to temperatura spokojnie te 30 stopni będzie trzymała, chyba że tęgi mróz.
    U nas fałka do 40 stopni dochodzi w jakieś 2 minuty, a latem spokojnie na 25 stopni można przełączanie zmniejszyć.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #72
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Arek
    Opis
    Mk II
    Od
    13 Mar 2007
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Na szczęście już dwa i pół roku i parownik wciąż działa
    Przerabiałem przełączanie na gas przy obrotach już w kilku samochodach i nie zdażyło się aby reduktor się rozwalił
    No to ma ktoś metę na tego blosa w dobrej cenie?
    Wolność ma zapach benzyny.

  14. #73
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez gronczes
    No to ma ktoś metę na tego blosa w dobrej cenie?
    Taniej jak z allegro nie trafisz.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #74
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Arek
    Opis
    Mk II
    Od
    13 Mar 2007
    Mieszka w
    Mazowieckie
    No cóż. Byłem w hurtowni części do instalacji, powiedzieli, że nie sprowadzają, bo to nie idzie. Ludzią biorą mikser, bo tańszy.
    Czyli, że 3 stówki pękną.

    Do drugiego Forda wciąż się waham. Korci mnie ten blossssss
    Wolność ma zapach benzyny.

  16. #75
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie wiem skąd biorą ci z allegro, ale ja po hurtowniach pytałem to od 400zł do 550 w sklepie BRC było, w czasie kiedy na allegro po 350 sprzedawali.
    Cytat Zamieszczone przez gronczes
    Do drugiego Forda wciąż się waham. Korci mnie ten blossssss
    Zobacz jak cenowo wyjdzie II gen+blos+ emulator, a jak sekwencja,

    W sekwencji też można wyłączyć przełączanie w zależności od temperatury, tylko to nie wskazane tak samo jak przy II gen
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #76
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Arek
    Opis
    Mk II
    Od
    13 Mar 2007
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Z grubsza licząc to wyszło 200-300 PLN taniej na korzyść blosa. Różnica niewielka.
    Blos mi się podoba bo jest prostszy, nie ma tych wszystkich elektronicznych gwizdków no i szybciej się przełącza na gassssss
    Wolność ma zapach benzyny.

  18. #77
    Pochłaniacz prostych Awatar Damiano
    Opis
    MkIII '02, 2.0Pb+BRC
    Od
    09 Jan 2006
    Mieszka w
    Człuchów
    koledzy wiem ze bylo milion razy juz o sekwencji ale technika idzie do przodu wiec chcialbym sie Was zapytac, jaka jest teraz najlepsza instalacja do MkIII. i dlaczego wlasnie ta a nie inna? chcialbym poznac wasze opinie jakie sa najlepsze listwy, parowniki itp. oraz jak sie ksztaltuja ceny za dobra instalacje sekwencyjna?
    kiedys poruszany byl temat lubryfikacji. jedni uwazaja ze pic na wode inni ze lepiej ja miec. moze ktos z was sie wypowie, czy widac dzialanie tej lubryfikacji? Przymierzam sie wlasnie do LPG wiec zapraszam wszystkich do dyskusji.pozdrawiam

    Fast cars, big wheels, fat asses, we love this shit...

  19. #78
    Kursant
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    MK2-->Superb
    Od
    29 Oct 2008
    Mieszka w
    SOBÓTKA
    witam!
    Po długich namysłach i przeliczeniach przeczytaniu postów na temat instalacji zdecydowałem się na jej założenie,
    sekwencja (cena 2.300zł) na razie jeżdżę od tygodnia i niema większych problemów, co dalej czas pokaże,
    ale różnica będzie widoczna po miesięcznych wydatkach na paliwo, zwłaszcza jak się dużo jeździ.

  20. #79
    Pochłaniacz prostych Awatar Ufo
    Imię
    Krzysztof
    Model
    Renault Laguna 2
    Silnik
    F4R
    Opis
    byłem-zobaczyłem-tankowałem-pojechałem
    Od
    04 Dec 2006
    Mieszka w
    Siechnice/Wrocław /Radlin k. Wodzisławia Śl.
    BRC 24 sequent -polecam z ręką na sercu.Mój mondek ma teraz 246.000km nalotu z czego na gazie 52.000km. Co roku na przegląd, wymiana filtrów i nic więcej.Zerowy spadek mocy,nie czuję wogóle że na gazie jeżdżę.Osiągi autko trzyma katalogowe.Zużycie oleju około 0,7-0,8L na 15000km czyli na ten przebieg w porządku.Ech jak słyszę bajki że gaz niszczy silnik to już nawet śmiać się nie chce.Dobry gazownik to podstawa

  21. #80
    Zielony listek
    Opis
    Był Mondek jest Alfa
    Od
    24 May 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz, Pionki
    Witam!
    Jestem tu nowy i zastanawiam się nad gazem. W sobotę przyprowadziłem Mondeo 1998r 1,8i i po przeczytaniu wszystkich postów mam mętlik w głowie. Niech ktoś określi czy wszystko w porządku jest i nic się z silnikiem nie dzieje bo wielu mi mówiło że do Zeteca tylko sequent.
    W wiekszości będę dojeżdżać do pracy ok. 10km w jedną stronę i nie wiem czy sekwencja tu mi się opłaci. Ale robię ogólnie sporo km bo raz w miesiącu napewno traska Bydgoszcz - Radom - Bydgoszcz i Bydgoszcz - Włoclawek - Bydgoszcz.
    Mam poprostu obiekcje czy sekwencja zwróci mi się na tak krótkich odcinkach drogi jak dojazd do pracy.
    W poprzednim aucie (Calibra) miałem II gen. i chodziło super.
    Z góry dzięki za podpowiedzi

Podobne wątki

  1. [MkI] jaki gaz do mondiego mkI 1.8
    By luki3410 in forum LPG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2011, 12:45
  2. [MkIII] wewnętrzna dolna strona drzwi - słaby punkt mondiego
    By grzybsonek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-04-2008, 22:38
  3. [MkII] Jakie oponki na DOTZ Daytona 7x17 do mondiego
    By stallone21 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-12-2006, 20:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów