Zobacz wyniki ankiety: Jaka instalacja LPG

Głosujących
571. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • II - tradycyjna (z mikserem)

    113 19.79%
  • III - wtrysk gazu w fazie lotnej (1 wtryskiwacz gazu na 4 cylindry)

    19 3.33%
  • IV - wtrysk gazu w fazie lotnej z oddzielnym wtryskiwaczem na każdy cylinder

    400 70.05%
  • V - wtrysk gazu w fazie cieklej

    39 6.83%
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 56789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 233
  1. #161
    Kursant Awatar dzg
    Imię
    Damian
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2002r.
    Od
    17 Mar 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Ja właśnie założyłem instalacje BRC, kosztowało to 2 900zł. Gazownik robił coś dodatkowo, mówił, że w mondeo potrzebna jest taka drobna modyfikacja ze wzgledu na charakterystykę silnika. Ale dodatkowo nic za to nie płaciłem, więc pewnie było w cenie. Butla w kole zapasowym na 53 litry. Kontrolki i przycisk przy dźwigni zmiany biegów, ogólnie polecam Wam inne miejsce, one świecą na żółto a tam lubi padać słońce więc słabo widać. Wlew przy wlewie paliwa, ładnie zamaskowany, nic po aucie nie widać, że na gaz Co do mocy samochodu, nie odczuwam różnicy.
    Ostatnio edytowane przez dzg ; 20-05-2012 o 16:39

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #162
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez dzg Zobacz posta
    Gazownik robił coś dodatkowo, mówił, że w mondeo potrzebna jest taka drobna modyfikacja ze wzgledu na charakterystykę silnika.
    Że niby jaka modyfikacja?? Niech CI wytłumaczy dokładnie co zrobił bo coś mi tu śmierdzi.
    Może kasownik ECU Ci założył. Robią to po to żeby się "check" nie zapalał.

    Niech dokładnie powie Ci co zrobił i niech pokaże Ci miejsce gdzie to zostało zrobione/założone.

  4. #163
    Kursant Awatar dzg
    Imię
    Damian
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2002r.
    Od
    17 Mar 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Będę u niego w tygodniu to dokładnie zapytam. Wcześniej mi tłumaczył, ale zwyczajnie wyleciało mi z pamięci, o ile pamiętam gdyby nie to mogłoby dojść do wypalania jakiś części.

  5. #164
    rustin
    Gość
    pewnie lubryfikację założył

  6. #165
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez dzg Zobacz posta
    o ile pamiętam gdyby nie to mogłoby dojść do wypalania jakiś części.
    No to chyba właśnie o lubryfikację chodzi, to dopytaj i jeśli to to to poczytaj o tym sobie i zdecyduj czy chcesz tego używać.

  7. #166
    Kursant Awatar dzg
    Imię
    Damian
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2002r.
    Od
    17 Mar 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Doczytałem w necie i to lubryfikacja na sto procent. Ogólnie nie wiem co o tym myśleć, jest tyle samo wypowiedzi pozytywnych co negatywnych. Nie wiem czy to coś daje, czy może zaszkodzi.
    Ogólnie, jeśli przestanie się dolewać płynu to po prostu tak jakby przestał z tego korzystać, czy trzeba to wymontować całkowicie?


    Cytat Zamieszczone przez frugo Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez dzg Zobacz posta
    o ile pamiętam gdyby nie to mogłoby dojść do wypalania jakiś części.
    No to chyba właśnie o lubryfikację chodzi, to dopytaj i jeśli to to to poczytaj o tym sobie i zdecyduj czy chcesz tego używać.

  8. #167
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez dzg Zobacz posta
    Ogólnie, jeśli przestanie się dolewać płynu to po prostu tak jakby przestał z tego korzystać, czy trzeba to wymontować całkowicie?
    Szczerze nie mam pojęcia.

    A co potrzeby stosowania to jak instalacja jest poprawnie wyregulowana to nie ma potrzeby stosować lubryfikacji, natomiast jeśli będzie na odwal się zrobiona regulacja to teoretycznie może pomóc aczkolwiek źle założona może zaszkodzić układowi dolotowemu i przepustnicy Wiem zamotane to ale niestety nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi

  9. #168
    Kursant Awatar dzg
    Imię
    Damian
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2002r.
    Od
    17 Mar 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Miejmy zatem nadzieję, że nie zaszkodzi a gazownik przyłożył się do roboty i dobrze wyregulował instalację
    Dużo czytałem o silnikach Forda i ich trudnościach z gazem, jedni chwalą, drudzy przeciwnie, mam nadzieję, że spokojnie wyjeżdżę ze 100kkm bez poważnych napraw.


    Cytat Zamieszczone przez frugo Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez dzg Zobacz posta
    Ogólnie, jeśli przestanie się dolewać płynu to po prostu tak jakby przestał z tego korzystać, czy trzeba to wymontować całkowicie?
    Szczerze nie mam pojęcia.

    A co potrzeby stosowania to jak instalacja jest poprawnie wyregulowana to nie ma potrzeby stosować lubryfikacji, natomiast jeśli będzie na odwal się zrobiona regulacja to teoretycznie może pomóc aczkolwiek źle założona może zaszkodzić układowi dolotowemu i przepustnicy Wiem zamotane to ale niestety nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez dzg ; 20-05-2012 o 22:53

  10. #169
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    No miejmy taka nadzieje

    Cytat Zamieszczone przez dzg Zobacz posta
    że spokojnie wyjeżdżę ze 100kkm bez poważnych napraw
    Jesli wszystko porzadnie ustawil i zalozyl, to na BRC mozliwe bardzo ze sie uda

    A co do problemow Fordow z gazem to po prostu sa czulsze na zaburzenia mieszanki i nie da sie ich na "odczep sie" zagazowac i tyle
    Ostatnio edytowane przez frugo ; 21-05-2012 o 10:44

  11. #170
    Kursant Awatar Chomik79
    Imię
    Krzysztof
    Model
    Było ale już nie ma Mondeo IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 Apr 2012
    Mieszka w
    Kętrzyn
    Zagazowałem dzisiaj swoje MK4 - BRC Sequement 24.11. Po przejechaniu 100 km wrażenia z jazdy jak najbardziej pozytywne.

  12. #171
    Pieszy
    Opis
    mondeo
    Od
    30 Jul 2012
    Mieszka w
    Kłodzko
    Mam mondka 2.0, zaproponowano mi nastepująca instalację gazową: Zestaw to sterownik lpg-tech 214
    Wtryski Hana 2000 Reduktor Acr01. Jestem zupełnym laikiem w sprawach LPG, stąd moje pytanko - co to za instalacja i czy warto?

  13. #172
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 1,8 TD GHIA
    Od
    21 Dec 2009
    Mieszka w
    Ciechocinek
    Ja mam takie pytanie:
    Czy jeśli auto jest przerobione z anglika i ma automatyczną skrzynię biegów, można instalować gaz? Odbywa się to "normalnie"? Czy trzeba jakichś specjalnych instalacji?
    To jest Mondeo z 2000 roku, silnik 2,0 16v (gość podaje, że 136KM, ale bardziej mi pasuje 130KM, 136 były robione tylko w 1996 roku, z tego co się dowiedziałem).

  14. #173
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Bez znaczenia jest jaka skrzynia, czy auto to angol czy po przekładce. Gazuje się silnik a nie kierownicę czy skrzynię biegów
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #174
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 1,8 TD GHIA
    Od
    21 Dec 2009
    Mieszka w
    Ciechocinek
    Dzięki Netoper

  16. #175
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    mondeo mk3 1.8 16v + LPG
    Od
    26 Aug 2012
    Mieszka w
    warszawa
    hej. mi gazownik powiedział ze wystarcza wtryski valteka co wy powiecie o tym? i jak dlugo zakaładali wam instalke?

  17. #176
    Kursant Awatar Chomik79
    Imię
    Krzysztof
    Model
    Było ale już nie ma Mondeo IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 Apr 2012
    Mieszka w
    Kętrzyn
    Montaż instalacji to około 8 godzin

    ---------- Post added at 17:51 ---------- Previous post was at 17:44 ----------

    U mnie po przejechaniu 10 tyś. km na gazolinie BRC odnotowałem:
    - najniższe średnie spalanie - 7.7 l/100km,
    - średnie spalanie - ok. 10 l/100km,
    - najwyższego się nie liczy, ale spalanie rzędu 12 l/100km nie robi problemu (chociażby jazda zimą po mieście).

  18. #177
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez lukas330 Zobacz posta
    hej. mi gazownik powiedział ze wystarcza wtryski valteka co wy powiecie o tym? i jak dlugo zakaładali wam instalke?
    Zmień gazownika. To najgorszy syf jaki jest, wtryski specjalnej troski, a tak konkretnie nawet nie wtryski tylko elektrozawory. Jak już chcesz tanio to niech założy Ci RegFasty, a najlepiej to Barracudy lub Hany.

    Jeżeli instalacja ma być założona i wyregulowana porządnie to auto trzeba oddać na dwa dni.
    Poszukaj na LPG-forum w warsztatach polecanych gazowników ze swojej okolicy, na pewno ktoś się znajdzie

    PS. Oszczędzaj na tankowaniu LPG a nie na zakładaniu bo potem zapłacisz dwa razy No chyba, że nie szkoda Ci auta

  19. #178
    rustin
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Chomik79 Zobacz posta
    Montaż instalacji to około 8 godzin
    Napewno nie w pojedynkę i bez regulacji

  20. #179
    Kursant Awatar Chomik79
    Imię
    Krzysztof
    Model
    Było ale już nie ma Mondeo IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 Apr 2012
    Mieszka w
    Kętrzyn
    U mnie montaż trwał ok. 8 godzin w dwie osoby, no i dodatkowo później regulacje - podczas jazdy oczywiście.

  21. #180
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    MK4 2.0 TDCI 140KM
    Od
    18 Jul 2011
    Mieszka w
    Gostyń
    U mnie sprawa wygląda następująco - mój mondek palił w jezdzie mieszanej około 11-12 L, w trasie około 9-10 L, a w mieście nawet do 14. Trzeba podkreślić że lubię dynamiczną i szybką jazdę. Zakładałem gaz w maju, naczytałem się trochę na temat instalacji i praktycznie do samego końca miałem wątpliwości. Jedyny plus całej sytuacji, że jechałem do gazowników polecanych przez 3 różne osoby. Zaproponowali mi Lovato Smart, mimo że z początku miałem chęć zakładać BRC, jednak poinformowano mnie że na Lovato przejadę więcej, po drugie zakładali do mondków mk3 takich instalacji już setki i mogą mi zagwarantować że wszystko będzie ok. Zgodziłem się i poszedłem na żywioł. Instalacja trwała około 5h, chłopaki praktycznie bez słów zakładali cały osprzęt, widać że to "15-letnie" doświadczenie to jednak nie jest mit. Po założeniu nadszedł czas na ustawienie wszystkiego, jakim szokiem było dla mnie że cała czynność trwała 20-30 min... Wręcz byłem zrozpaczony, czując że coś na pewno będzie nie tak. Zasugerowałem oczywiście że nie podoba mi się ten krótki czas. Poinformowano mnie że nie mam się czym martwić i na pewno będę zadowolony. Więc po 5h wyjechałem od nich. Do dnia dzisiejszego z autem nic się nie dzieje. Jedyne objawy irytujące to falowanie obrotów, które występuje tylko przy maksymalnie rozkręconej klimie (przy podjeżdżaniu np. do krzyżówki) oraz (również przy włączonej klimie i mocno rozkręconym radiu), auto szarpnie na 3,4 biegu przy przyspieszaniu (ułamek sekundy, bardzo delikatne szarpnięcie, niewyczuwalne dla szarego Kowalskiego pewnie, raz na 100km).. Zaznaczę że objawy te nie występują gdy klima jest skręcona na maxa bądź wyłączona (brakuje mu mocy ? przewody, świece, przepustnica?). Nie mogę się do chłopaków od 2 miesięcy wybrać, brak czasu i idiotyczne godziny pracy :/. A co do spalania, tankując bak do pełna za 100 zł (cena gazu 2,30), przejadę około 420-440 km. Auto mam od 2 lat, zastanawiam się nad regulacją zaworów, dla świętego spokoju. Przejechane oficjalnie 90k, do 2010 serwisowane w ASO, kupione w 2011 (rok bez oficjalnego aso). Zdarzyło się może z 3 razy że silnik pracował nierównomiernie przez parę sekund. Jestem niesamowicie wyczulony na każdy klekot, piszczenie itd. Niektórzy mówią że przewrażliwiony. Mam lubryfikację, ciekaw jestem czy spier&%*$ mi ona coś w aucie, czas pokaże. Na tą chwilę jestem zadowolony i mogę polecić lovato. Dużo zależy od umiejętności i doświadczenia gazerów, nawet instalację z najwyższej półki można spierniczyć, jeżeli wezmie się za to jakiś "chłopek-roztropek". Osiągi auta identycznie jak na benzynie, nie odczułem żadnego zamulenia.

    edit:
    Lekką ręką robię miesięcznie 2k-3k+ km.
    Ostatnio edytowane przez maleo ; 10-08-2013 o 22:42

Podobne wątki

  1. [MkI] jaki gaz do mondiego mkI 1.8
    By luki3410 in forum LPG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2011, 12:45
  2. [MkIII] wewnętrzna dolna strona drzwi - słaby punkt mondiego
    By grzybsonek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-04-2008, 22:38
  3. [MkII] Jakie oponki na DOTZ Daytona 7x17 do mondiego
    By stallone21 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-12-2006, 20:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów