+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK4 2.0 LPG
    Od
    29 Mar 2007
    Mieszka w
    Sulejówek

    Samoczynne przełączanie na benzynę tylko na wstecznym

    Witam wszystkich
    Od jakiegoś czasu zauważyłem, iż mój mondek samoczynnie przełącza się na benzynę tylko podczas ruszania na wstecznym. Obroty są nieistotne 1k, 2k, 500rpm, pod górkę i na płaskim za każdym razem widzę że mruga kontrolka i po jakimś czasie słyszę dźwięk elektrozaworu w butli. Reduktor KME Silver i listwa Dragon przelatały 46kkm, a oba filtry 3,8km. Ciśnienie na reduktorze wynosi 1.1 lub 1.3, nie pamiętam dokładnie. Podczas jazdy do przodu podczas spokojnej jazdy lub dynamicznej nigdy nie przełącza. Spotkaliście się z takim ciężkim przypadkiem?
    Będę wdzięczy za każdą podpowiedź.
    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez pabloss ; 20-09-2018 o 22:12
    był MKIII 2.0 GHIA + LPG (STAG 300)
    jest MKIV 2.0 + LPG


  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar grubasq
    Opis
    FORD Mondeo MKIII 2.0 KOMBI Pb+ LPG
    Od
    30 Mar 2008
    Mieszka w
    Płock,Starachowice
    A nie masz czasem zamontowanego zbiornika odwrotnie?

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka

    skype:grubasq

    >Grupa Płocka<

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    Ile masz gazu w zbiorniku jeśli masz mało a z iornik jest zamontowany na "wstecz" to może się tak dziać jeszcze ze możesz sprawdzić stawiając auto na wzniesieniu przodem i tyłem
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK4 2.0 LPG
    Od
    29 Mar 2007
    Mieszka w
    Sulejówek
    Hej.
    Nową butlę mam od dwóch lat i wcześniej się tak nie działo. A jak powinien być zamontowany zawór w butli otworem do przody czy tyłu ? Jutro sprawdzę jak jest u mnie.
    był MKIII 2.0 GHIA + LPG (STAG 300)
    jest MKIV 2.0 + LPG


  6. #5
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK4 2.0 LPG
    Od
    29 Mar 2007
    Mieszka w
    Sulejówek
    Hej.
    Zawór mam zamontowany otworem do przodu auta. Od tygodnia zauważyłem również iż tylko gdy auto jest nagrzane i stoję w korku przełącza się na benzynę. Jak ruszam przełącza na gaz, toczę się powoli na gazie, delikatnie hamuję przełącza na benzynę przy stanie zbiornika 3/4. Nie sądzę żeby była to wina odwrotnie zamontowanego zbiornika, ponieważ wcześniej było dobrze i do tego lubię czasami dynamicznie przyspieszyć a w tym przypadku nigdy nie zrzuca na benzynę. A jak zawór zasysa gaz z butli, przez rurkę ? Może ona spadła.

    Rozumię, iż odwrotnie zamontowany zawór może powodować samoczynnie przełączanie podczas ostrego przyspieszania i hamowania ale u mnie dzieje się tylko podczas bardzo małych prędkości np w korku lub jeździe na wstecznym na wzniesienia np do garażu i do tego przy obojętnym jakim poziomie gazu w butli, czy są to opary czy dopiero co zatankowany zachowuje się jak opisałem wcześniej.

    W tygodniu zapytam się jeszcze mojego gazownika, może on spotkał się z takim przypadkiem

    Pzdr.
    był MKIII 2.0 GHIA + LPG (STAG 300)
    jest MKIV 2.0 + LPG


  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pabloss Zobacz posta
    przez rurkę ? Może ona spadła.
    Jest taka możliwość, szczególnie przy metalowych rurkach, bo były wersje z plastikowymi i one lepiej się sprawdzały. Kolejna możliwość to, że sam wielozawór przy ruchach odcina przepływ, kolejna że jakiś kabelek luźnawy i przy ruchu odcina np zasilanie któregoś elektrozaworu.
    Równie dobrze czujnik ciśnienia na reduktorze może szwankuje i zaniża ciśnienie, możliwości jest sporawo, trza by się zapiąć interfejsem do kuchenki i pozerkać co się dzieje, jakie kody błędów się zapisały.
    Samemu to jedynie możesz sprawdzić poprawność zapięcia wtyczkek przy elektrozaworach (czy nie zaśniedziały) i przy reduktorze kabelek od czujnika ciśnienia.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 14-11-2018 o 12:58
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK4 2.0 LPG
    Od
    29 Mar 2007
    Mieszka w
    Sulejówek
    Hej.

    Sprawa się rozwiązała. Uległ przetarciu kabelek od czujnika temperatury przy reduktorze w miejscu niewidocznym przy samym wyjściu z tegoż czujnika. Objawy zaczęły się w ostatnich dniach nasilać. Dziwne, że na trasie gaz działał za każdym razem. Przełączał się na benzynę tylko na wstecznym i podczas jazdy w korku. Po podłączeniu kompa temperatura reduktora z uszkodzonym czujnikiem wynosiła -30st.

    Pzdr.
    był MKIII 2.0 GHIA + LPG (STAG 300)
    jest MKIV 2.0 + LPG


Podobne wątki

  1. [MkIII] Przełączanie na benzynę
    By jacola in forum LPG
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-10-2014, 20:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 19:29
  3. [MkII] Przełączanie się na benzynę
    By k_oza in forum LPG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-07-2009, 21:27
  4. [MkI] przełączanie na lpg
    By grzesiek78-78 in forum LPG
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-04-2008, 11:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów