+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka¿ wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    Poch³aniacz prostych
    Imiê
    Andrzej
    Model
    Focus MK III
    Silnik
    1.0 Ecoboost 125 KM:)
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Ja wczoraj odebra³em auto po czyszczeniu i nabiciu klimy i jakby auto nie to. Ma³o co nie czuæ ró¿nicy czy z klim± czy bez. Przedtem potrafi³o przy ostrym butowaniu nawet troszkê poszarpac, a teraz wszystko ³adnie i p³ynnie i bez takiego mulenia jak by³o.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Poch³aniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imiê
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzieñ
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez Kafar
    Ja wczoraj odebra³em auto po czyszczeniu i nabiciu klimy i jakby auto nie to.
    jaki koszt takiej operacji
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytaj±c o powód smutku, potrafi sprawiæ, ¿e znów wraca rado¶æ.<br><br>

  4. #23
    Poch³aniacz prostych
    Imiê
    Andrzej
    Model
    Focus MK III
    Silnik
    1.0 Ecoboost 125 KM:)
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez daniellomasa
    Cytat Zamieszczone przez Kafar
    Ja wczoraj odebra³em auto po czyszczeniu i nabiciu klimy i jakby auto nie to.
    jaki koszt takiej operacji
    Normalnie jak pyta³em to od 150-190z³ natomiast jako ¿e znalaz³em ¶wietnego mechanika, w dodatku namówi³em firmê by u nich serwisowac nasz± flotê to za odgrzybienie i nape³nienie klimy, wymianê ³o¿yska podpory pó³osi, wymianê czujnika temperatury na deskê zap³aci³em ca³e....100z³

  5. #24
    Poch³aniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imiê
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzieñ
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez Kafar
    zap³aci³em ca³e....100z³
    to siê nazywa mieæ farta
    oby tak dalej
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytaj±c o powód smutku, potrafi sprawiæ, ¿e znów wraca rado¶æ.<br><br>

  6. #25
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    ST
    Od
    27 Jul 2016
    Mieszka w
    Kraków

    Spadek mocy przy klimie

    Te¿ mam to samo przy swoim Mondeo 2.0 diesel 150km. To jest nie mo¿liwe ¿e taki urok auta , wed³ug mnie to g³upoty... by³em wczoraj u mechanika i siê okaza³o ¿e klimatyzacja po w³±czeniu bije 30 barów, a nie powinno tak byæ. Mówi³ ¿e maks 15barow ma byæ na k³amie i wentylatory nie powinny chodziæ na tak zwanym drugim biegu. Do roboty najbardziej sprê¿arka lub co¶ innego. Narazie jeszcze nie zostawi³em im auta bo nie mam czasu , w nastêpnym tygodniu jak zostanie rozwi±zana przyczyna dam znaæ

  7. #26
    Niedzielny kierowca Awatar Daniel_82
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    Mondeo MKIV 1,6 Ecoboost
    Od
    02 Aug 2008
    Mieszka w
    Poznañ
    Cytat Zamieszczone przez Patrykp Zobacz posta
    Te¿ mam to samo przy swoim Mondeo 2.0 diesel 150km. To jest nie mo¿liwe ¿e taki urok auta , wed³ug mnie to g³upoty... by³em wczoraj u mechanika i siê okaza³o ¿e klimatyzacja po w³±czeniu bije 30 barów, a nie powinno tak byæ. Mówi³ ¿e maks 15barow ma byæ na k³amie i wentylatory nie powinny chodziæ na tak zwanym drugim biegu. Do roboty najbardziej sprê¿arka lub co¶ innego. Narazie jeszcze nie zostawi³em im auta bo nie mam czasu , w nastêpnym tygodniu jak zostanie rozwi±zana przyczyna dam znaæ
    Taki wzrost ci¶nienia spowodowany jest przez niedrozny zawór rozprê¿ny, albo zalany osuszacz. dziwne ¿e go¶æ od klimy mo¿e takie g³upoty sugerowaæ. Zreszt± wiêkszo¶æ problemów ze spadkiem mocy jest tym spowodowanych, a chwilowa poprawa po nabiciu klimy jest dziêki osuszaniu uk³adu przez wytworzon± pró¿niê.
    Tanio - Szybko - Dobrze. Wybierz dwa z trzech. By³o MDO II 1,6 16V Go³as;MDO II 1,8 16V GHIA. Jest MK IV 1,6 EcoBoost


  8. #27
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Arturro78
    ale a¿ taki??
    Szkoda ¿e na spota nie wpad³e¶, który¶ z kolegów wsiad³by i sprawdzi³ czy masz standardowy spadek czy nadprogramowy.
    Jak dobrze pamiêtam to by³o wspominane ¿e co¶ oko³o 10- 15 koników zabiera sprê¿arka.
    W Twoim silniku jest 90 kucy jak turbawka zaskoczy, bez niej masz 60 odejmij to co klima mo¿e zabraæ .... a auto wa¿y pó³torej tony.
    Sorry netoper ale bzdury powielasz, jakie 10-15 koni!!???chyba w TIRze. SPRAWNY Kompresor klimy ma 2-4 KW czyli jakie¶ ¶rednio powiedzmy 4KM to jakim cudem po w³±czeniu klimy zabiera 15KM???? I jakim cudem ta przecz±ca praw± fizyki teoria dzia³a tylko albo w 99% przypadków w Mondeo i Fordach??? Je¼dzi³em ju¿ X autami i w ¿adnym nie czuæ ró¿nicy ( lub jest lekko zauwa¿alna na upartego) czy z klim± czy bez czy auto ma 60 czy 200KM a w Mondeo nawet moim to masakra z niby 170 spada na 100. Brakuje jeszcze wpisu ¿e powy¿ej 200 PS Nie czuæ ró¿nicy, bzdura, by³em ostatnio ST220 ogl±daæ i co niespodzianka, mu³ po w³±czeniu klimy i klima ledwo chlodzila, a ST MA trochê wiêcej ni¿ 200PS. Zauwa¿y³em ¿e jak Klima nabita ( co roku w magiczny sposób znika mi trochê czynnika i muszê nape³niac ) i po serwisie problemu nie ma. Kiedy¶ mi jeden kolo od klimy powiedzia³ ¿e tak mo¿e byæ jak ma³o czynnika w³a¶nie jest bo "co¶tam" nie s³ucha³em dok³adnie. Proponujê sprawdziæ wasze uk³ady klimatyzacji, wymieniæ osuszacz, dobiæ klime itd.a nie co roku pisaæ i p³akaæ NA forum ¿e TTTM i co to mo¿e byæ. Jak kto¶ nie robi przegl±du klimy co roku tylko raz na 5 lat lub jak co¶ siê zacznie dziaæ lub przestanie chlodziæ to nie ma co siê dziwiæ ¿e s± pó¼niej.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Qornell ; 08-07-2018 o 20:37

  9. #28
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    SPRAWNY Kompresor klimy ma 2-4 KW czyli jakie¶ ¶rednio powiedzmy 4KM to jakim cudem po w³±czeniu klimy zabiera 15KM????
    A np. takim, ¿e czê¶æ energii potrzebnej do napêdu wentylatora ch³odnic dok³ada siê do obci±¿enia/os³abienia silnika przez obci±¿enie alternatorem. Poza tym nie piszesz o tym, ¿e te wspomniane przez ciebie 60 czy 200KM to jest moc przy konkretnych obrotach a nie np. przy ruszaniu i najwidoczniej je¼dzi³e¶ zbyt ma³± ilo¶ci± aut lub jeste¶ s³abym kierowc± je¶li w ¿adnym aucie poza Fordem nie odczu³e¶ spadku mocy z powodu pracy uk³adu klimatyzacji oraz innych "termicznych" systemów ochrony silnika.

    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Kiedy¶ mi jeden kolo od klimy powiedzia³ ¿e tak mo¿e byæ jak ma³o czynnika w³a¶nie jest bo "co¶tam" nie s³ucha³em dok³adnie
    Nastêpnym razem pos³uchaj
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 08-07-2018 o 21:23

  10. #29
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    SPRAWNY Kompresor klimy ma 2-4 KW czyli jakie¶ ¶rednio powiedzmy 4KM to jakim cudem po w³±czeniu klimy zabiera 15KM????
    A np. takim, ¿e czê¶æ energii potrzebnej do napêdu wentylatora ch³odnic dok³ada siê do obci±¿enia/os³abienia silnika przez obci±¿enie alternatorem. Poza tym nie piszesz o tym, ¿e te wspomniane przez ciebie 60 czy 200KM to jest moc przy konkretnych obrotach a nie np. przy ruszaniu i najwidoczniej je¼dzi³e¶ zbyt ma³± ilo¶ci± aut lub jeste¶ s³abym kierowc± je¶li w ¿adnym aucie poza Fordem nie odczu³e¶ spadku mocy z powodu pracy uk³adu klimatyzacji oraz innych "termicznych" systemów ochrony silnika.

    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Kiedy¶ mi jeden kolo od klimy powiedzia³ ¿e tak mo¿e byæ jak ma³o czynnika w³a¶nie jest bo "co¶tam" nie s³ucha³em dok³adnie
    Nastêpnym razem pos³uchaj
    No i siê zaczê³o, je¿eli wiatrak i Kompresor wed³ug was zabiera 11KW !!!! z ogólnej mocy silnika to gratulujê wam do¶wiadczenia. Jaka moc ma wiatrak/wiatraki w Mondeo do¶wiadczony kierowco? Mówi³em o sprawnym uk³adzie klimatyzacji. Nawet w sluzbowym doblo w Diezlu bez turbo nie by³o czuæ odczuwalnego spadku mocy, w te¶cia astrze 116ps te¿ nie czuæ, u szwagra w a5 177ps te¿ nie czuæ a je¿d¿ê tym autem regularnie, a tak w ogóle to posiadam auta nieprzerwanie od 2002r to proszê nie zbli¿aj mi. W sprawnym uk³adzie klimatyzacji nie czuæ zauwa¿alnie spadku mocy auta a wed³ug waszej teorii ju¿ w salonie mondeo V6 po w³±czeniu klimy zachowywalo siê jak by mia³o 100ps i nikomu to nie przeszkadza³o bo TTTM? I jeszcze jedno, wed³ug tego co piszesz wentylator i Kompresor chodz± ca³y czas po w³±czeniu klimy i wtedy zabieraj± ( razem z kompresorem) 11KW!!! mocy co jest oznak± wadliwe dzia³aj±cej klimy. Szanowalem twoje zdanie Jendrek ale co¶ ci siê porobi³o widzê ¿eby ubli¿ac komus bez znajomosci tej osoby no ale...

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 19:52 ----------

    A no i ¿eby nie by³o, piszê o AC lub o manualu i o normalnym u¿ytkowaniu a nie o sytuacjach gdzie kto¶ ustawia na minimum i wali na maxa tak ca³y czas 700 kilometrów ale nawet wtedy automat wy³±czy jak osi±gnie minimalna temperaturê,tylko kto tak robi i takie zimno wytrzyma.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Qornell ; 08-07-2018 o 21:56

  11. #30
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    No i siê zaczê³o,
    Samo siê nie zaczê³o, wyci±gn±³e¶ post z 28-05-2009
    Poczytaj co inni napisali w temacie, a jak ju¿ tak siê cofn±³e¶ to poszukaj tematów gdzie po hamowni ch³opaki wrzucali wyniki z za³±czon± klim± i bez, co prawda du¿o ich nie by³o bo ze 3-4, ale ja pamiêtam 2, - 8KM i -12, nie pamiêtam jakie silniki.
    A skoro nie potrafisz wyczuæ czy auto jest s³absze czy nie, no to có¿ na to nikt Ci nie pomo¿e.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  12. #31
    Niedzielny kierowca Awatar Daniel_82
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    Mondeo MKIV 1,6 Ecoboost
    Od
    02 Aug 2008
    Mieszka w
    Poznañ
    Przecie¿ nie potrzeba hamowni, ¿eby stwierdziæ ¿e klima do¶æ sporo mocy zabiera. Je¶li w trasie spalanie wzrasta z 7 do 7,5 - 7,8 z w³±czona klima, to znaczy ¿e te 5%-8% mocy posz³o w³a¶nie na klimatyzacjê.
    Tanio - Szybko - Dobrze. Wybierz dwa z trzech. By³o MDO II 1,6 16V Go³as;MDO II 1,8 16V GHIA. Jest MK IV 1,6 EcoBoost


  13. #32
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    U mnie w TDDI 115KM to samo.
    Sprê¿arka co jaki¶czas siê za³±cza i wtedy czuæ ¿e s³abnie. O ile podczas jazdy na trasie jest to prawie nie odczuwalne ( ja odczuwam bo przewra¿liwiony jestem ) o tyle ju¿ w ruchu miejskim po prostu daje siê odczuæ, ¿e klima w³±czona.
    Ja ¶rednio klimê w³±czam raz na miesi±c w rasie 500km. W mie¶cie z racji wiêkszego odczucia s³abniêcia auta wolê mieæ otwarte okna. No, chyba ¿e upa³ no to wiadomo, nie ma rady :-)

  14. #33
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Dorzucê swoje trzy grosze, chocia¿ nic nowego nie wniosê. W ka¿dym samochodzie czu³em pracê klimatyzacji. W tych s³abszych czasem przy ostrym wyprzedzaniu wy³±cza³em klimê. Teraz przy je¼dzie na ni¿szych obrotach czujê kiedy za³±cza siê sprê¿arka, podobnie jak kol. Norbas.
    Mo¿e w silnikach > 200KM tego nie czuæ.

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] Drganie przy w³±czonej klimie
    By andree in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-08-2012, 14:07
  2. [MkII] Problem przy w³±czonej klimie
    By meps11 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-06-2008, 10:53
  3. [MkIII] Szarpie przy w³±czonej klimie
    By Y-si in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-04-2008, 09:28
  4. [MkII] S³aby przy w³±czonej klimie
    By krzychot in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2007, 10:57
  5. Szarpie przy w³±czonej klimie
    By Gumek in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-04-2006, 12:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów