+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 19 PierwszyPierwszy 1234567814 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 372
  1. #61
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez jakubbi
    U mnie matrixy się wyskakały po 8tysiach
    No a jakiś czas temu polecałeś te wtryski na forum i ja już sobie zanotowałem że takie będę montował, i teraz mam namieszane, chyba jak dojdzie do montażu to nie będę nic sugerował gazownikom, bo potem powiedzą mi "takie chciałeś"

    Oni montują od 10 lat po 1-2 aut na dzień, więc to oni lepiej wiedzą co zapodac.

    A wtryski wymienią Ci na gwarancji ? Czy będziesz musiał za to zabulic ? Mówili Ci czy często doznają awarii czy to był pojedynczy wybryk ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #62
    adela
    Gość
    Panowie... Przy takich przebiegach jak piszecie, darujcie sobie te instalacje gazowe.
    Serio.
    Szkoda zachodu.

  4. #63
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez OTTO
    jeśli miesięcznie tankowałeś PB za 250 zł (do pełna bak) to teraz też tyle wydasz z tym że za 100 wlejesz do baku a te reszta pójdzie na ratę. Więc 3 tys nie wywalasz a autko już pracuje na siebie, no bo przecież jeździsz i gaz zaczyna się wracac.
    Nie tak d okońca,gaz taniej kosztuje ,wiec automatycznie więcej jeździsz.A to powoduje ,ze nagle gaz znacznie dłużej Ci się zwraca.Mi gaz się zwrócił po pół roku ,ale robiłem przebiegi ,rzędu około 4 tyś km miesiecznie
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  5. #64
    Zielony listek Awatar lukasz531
    Imię
    Łukasz
    Opis
    MKII 1.8 Zetec+LPG/ DAF CF430
    Od
    24 Feb 2010
    Mieszka w
    częstochowa
    Ja wychodze z założenia że lepiej raz wydać kasę ale żeby nie szaprało po kieszeni. Gaz to dobra sprawa gdy jest dobrze założony.

  6. #65
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez norbi333
    Cytat Zamieszczone przez OTTO
    jeśli miesięcznie tankowałeś PB za 250 zł (do pełna bak) to teraz też tyle wydasz z tym że za 100 wlejesz do baku a te reszta pójdzie na ratę. Więc 3 tys nie wywalasz a autko już pracuje na siebie, no bo przecież jeździsz i gaz zaczyna się wracac.
    Nie tak d okońca,gaz taniej kosztuje ,wiec automatycznie więcej jeździsz.A to powoduje ,ze nagle gaz znacznie dłużej Ci się zwraca.Mi gaz się zwrócił po pół roku ,ale robiłem przebiegi ,rzędu około 4 tyś km miesiecznie
    Zaproponowałem tylko taką alternatywę dla rustina , ja na pewno założę gaz za gotówkę, dlatego kupiłem tańsze (starsze) auto żeby zostało na gaz.

  7. #66
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    [quote="OTTO"]
    Cytat Zamieszczone przez norbi333
    ja na pewno założę gaz za gotówkę, dlatego kupiłem tańsze (starsze) auto żeby zostało na gaz.
    Ale to nie ma znaczenia czy za gotówkę czy na raty.Nadal przelicznik zostaje ten sam
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  8. #67
    Zielony listek Awatar lukasz531
    Imię
    Łukasz
    Opis
    MKII 1.8 Zetec+LPG/ DAF CF430
    Od
    24 Feb 2010
    Mieszka w
    częstochowa
    tak, z tym że nie masz osobnego konta w banku na paliwo. Lepiej wydać raz 2.5tyś zł i płacić 25zł/100km niż 45zł/100km. Wtedy jedziesz na stację i sie cieszysz bo mało zapłaciłeś, a tak to tankujesz za 50zł i paliwa za chwile nie ma. Zresztą, głupie wyliczania robią ludzie, którzy nie zamontowali jeszcze instalacji.

  9. #68
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez norbi333
    Nie tak d okońca,gaz taniej kosztuje ,wiec automatycznie więcej jeździsz.A to powoduje ,ze nagle gaz znacznie dłużej Ci się zwraca

    Albo źle się wyraziłeś, albo ja czegoś tu nie rozumiem ? Każdy na forum Ci to napisze że : Im więcej jeździsz tym szybciej gaz Ci się zwróci"

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  10. #69
    Zielony listek Awatar lukasz531
    Imię
    Łukasz
    Opis
    MKII 1.8 Zetec+LPG/ DAF CF430
    Od
    24 Feb 2010
    Mieszka w
    częstochowa
    Automatycznie więcej się jezdzi ale płacisz tak jak byś przejechał mniej tankując benzynę

  11. #70
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez lukasz531
    tak, z tym że nie masz osobnego konta w banku na paliwo. Lepiej wydać raz 2.5tyś zł i płacić 25zł/100km niż 45zł/100km. Wtedy jedziesz na stację i sie cieszysz bo mało zapłaciłeś, a tak to tankujesz za 50zł i paliwa za chwile nie ma. Zresztą, głupie wyliczania robią ludzie, którzy nie zamontowali jeszcze instalacji.
    To samo próbowałem uświadomic niezdecydowanym na 3 stronie tego tematu. Założyc gaz a potem już tylko się cieszysz i doradzasz innym by też założyli.

  12. #71
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    OTTO u mnie te wtryski sie bardzo dobrze sprawowały. Być może jakieś kuku, jak będę u gazera to mi z powrotem zamontuje tamte. Po prostu nie miał ich na warsztacie, a ja potrzebowałem auto
    wypisuję się z tego kraju...

  13. #72
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    jakubbi a ile już zrobiłeś na gazie, masz tą nieszczęsną lubryfikację ??? (kurcze żebym tym słowem zamieszania nie narobił, bo zaraz rozgorzeje dyskusja, czy to w ogóle działa )

  14. #73
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez lukasz531
    Zresztą, głupie wyliczania robią ludzie, którzy nie zamontowali jeszcze instalacji.
    Miałem gaz w ST 200 więc wiem jaki jest przelicznik

    Dodano po 8 min.:

    Cytat Zamieszczone przez OTTO
    Cytat Zamieszczone przez norbi333
    Nie tak d okońca,gaz taniej kosztuje ,wiec automatycznie więcej jeździsz.A to powoduje ,ze nagle gaz znacznie dłużej Ci się zwraca

    Albo źle się wyraziłeś, albo ja czegoś tu nie rozumiem ? Każdy na forum Ci to napisze że : Im więcej jeździsz tym szybciej gaz Ci się zwróci"
    W moim przypadki miałem auto około 4 lat.Na początku robiłem dużo km miesięcznie wiec instalka mi się zwróciła bardzo szybko.Ale przykładowo ta zima robiłem minimalne przebiegi właściwie do pracy i z pracy,to praktycznie i tak zdecydowanie więcej na pb jechał.W tej chwili też robię na razie znikome przebiegi,wiec instalka jest w moim przypadku nieopłacalna wcale.Wydam 400 zł na paliwo miesięcznie ,to kiedy mi gaz się zwróci
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  15. #74
    rustin
    Gość
    No właśnie jak narazie mi nawet 400zł nie poszło.kolega napisał że do wisły czy coś ma 90km i za 40zł obroci,w takiej trasie może i tak ale jakby te 180km robil normalnie,np tak jak ja to samochód bym gasił i odpalał ok 12 razy po dłuższym postoju więc silnik odpalał by na PB a wtedy ile by wziął benzyny? nie wiem bo nie miałem skewencji ale chyba litr min?

  16. #75
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez rustin
    No właśnie jak narazie mi nawet 400zł nie poszło.kolega napisał że do wisły czy coś ma 90km i za 40zł obroci,w takiej trasie może i tak ale jakby te 180km robil normalnie,np tak jak ja to samochód bym gasił i odpalał ok 12 razy po dłuższym postoju więc silnik odpalał by na PB a wtedy ile by wziął benzyny? nie wiem bo nie miałem skewencji ale chyba litr min?
    Na sekwencji zawsze odpala na Pb.Jak dobrze pamiętam to za 50 zł co miesiąc tankowałem paliwo
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  17. #76
    rustin
    Gość
    czyli na takie odpalanie jak pisałem i to po postoju każde większym ja 6h to ile pb bierze?

  18. #77
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez rustin
    czyli na takie odpalanie jak pisałem i to po postoju każde większym ja 6h to ile pb bierze?
    Tego to nie wiem,bo nie sprawdzałem.Ogólnie latem mało idzie pb,a zimą mało lpg
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  19. #78
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    norbi333 proszę Ci nie wypisuj już takich ideologicznych tez. Piszesz że szybko Ci się spłacił gaz a teraz mało jeździsz to się nie opłaca, chłopie co Ty byś jeszcze chciał ??? Jak się zwróciło to już wyszedłeś na zero a nawet na plus będziesz jak Ci się gaz włączy chocby na 5 km dziennie, nie bądź taki jak Ci co by chcieli "tyłek szkłem wytrzec", sorrry za słownictwo, ale ludzie nie będziecie jeździc na gazie ZA DARMO tylko TANIEJ. I co z tego że zimą więcej zrobię na benzynie niż gazie, i tak jak już jadę na tym gazie to jest TANIEJ, nie czarujmy się każdy litr wykorzystany gazu to 2 zł w kieszeni bo nie był to litr beny. A latem to już w ogóle prawie tylko gaz idzie, więc moja rada norbi333:
    Weż spisz na kartce wszystkie tankowania(np 3 miesiące skora nie zadawala cię bieżąca oszczędnosc) gazu w litach, przelicz ile to kasy i potem zamień to na litry PB i wyjdzie Ci ile zaoszczędziłeś.

  20. #79
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Czytaj ze zrozumieniem.Pisałem o ST 200.W tej chwili nie mam go ,wiec musiałbym zakładać nową instalację gazowa czyli 3-3,5 tyś zł.Więc przy obecnych moich przebiegach bardzo długo by mi się zwracała.Do tego dochodzą droższe przeglądy i częstsze zmiany świec i przewodów
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  21. #80
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez norbi333
    W moim przypadki miałem auto około 4 lat.Na początku robiłem dużo km miesięcznie wiec instalka mi się zwróciła bardzo szybko.Ale przykładowo ta zima robiłem minimalne przebiegi właściwie do pracy i z pracy,to praktycznie i tak zdecydowanie więcej na pb jechał.W tej chwili też robię na razie znikome przebiegi,wiec instalka jest w moim przypadku nieopłacalna wcale.Wydam 400 zł na paliwo miesięcznie ,to kiedy mi gaz się zwróci
    Nic tu nie napisałeś że chodzi o 2 różne auta, ale teraz już rozumiem. Trochę mnie to poirytowało bo najwięcej negatywnych przeliczeń widzą Ci co nigdy na gazie nie jeździli, ja rozumiem, taki argument: "Nie chcę gazu bo jest ryzyko wcześniejszego zużycia silnika" albo "robię po 5 tys km rocznie" jak moja żona Hondą Civic która pali 6-7 l. ALe jak ktoś mówi że się nie opłaci bo; blebleble rano zimą przejade 2 km na PB, bo przegląd kosztuje więcej o 62 zł ble ble ble i takie tam pie..... A to że tankuje na stacji o 150 zł taniej na miesiąc to już nie widzi, a skoro tankuje to znaczy że na tym gazie "coś" przejechał.

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

Podobne wątki

  1. [MkIII] LPG do Mondeo MKIII 2.0 PB potrzebne opinie
    By Kvojt in forum LPG
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 25-01-2015, 18:36
  2. Mondeo MKIII - proszę o opinie
    By Pasi88 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 12:26
  3. mondeo mkIII 2.0 Pb proszę o opinie
    By czarnem in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 13:49
  4. Zakup Mondeo MKIII 2.2TDCI - prośba o opinie
    By dabooth in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 15:47
  5. [MkIII]mondeo kombi TDDI-90km, proszę o ocenę i opinie.
    By resort25 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-08-2011, 20:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów