+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 19 1234511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 372
  1. #1
    Kursant
    Opis
    mondeo MKII, MKIII
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    PL

    Mondeo MKIII LPG - opinie po 30 tys km i więcej

    Proszę o opinie na temat sprawowania się MKIII z instalacją LPG. O wypowiedzi proszę osoby, które przejechały przynajmniej 30 tys km na LPG (im więcej tym lepiej). Takie opinie były by dużo bardziej miarodajne niż teoretyczne gdybania. Proszę o opisy problemów lub potwierdzenie ich braku, z podaniem przebiegu na LPG, rodzaju silnika i zastosowanej instalacji LPG. Dotychczas w poszukiwaniu takiej wiedzy nie natknąłem się na opisy osób, z dużymi przebiegami na LPG. Większość opisów dotyczy albo małych przebiegów albo teoretycznych rozważań za i przeciw.

    PZDR

    Kokpit

    MKIII 2.0 noPb (+ może LPG)
    MKII 1.8 noPb + LPG


    Edycja tematu
    Netoper

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Opis
    mondeo MKII, MKIII
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    PL
    Widzę, że po paru dniach brak jakichkolwiek odpowiedzi, zastanawiam się czy mondki MKIII na LPG w ogóle dojeżdżają do przebiegów powyżej 30kkm.
    Odezwijcie się ludzie, informacje na ten temat były by bardzo przydatne na przyszłość (nie tylko dla mnie) przed podjęciem decyzji o tym czy instalować LPG.
    Ja osobiście rozważam taką instalkę do silnika 2.0 duratec HE. Ale się jeszcze waham, czy nie zabiję tym silnika, jak długo pociągnie. Opinie z praktyki są zawsze bardziej użyteczne niż teoretyczne.
    PZDR
    Kokpit

    MKIII 2.0 noPb + LPG
    MKII 1.8 noPb + LPG

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kokpit
    informacje na ten temat były by bardzo przydatne na przyszłość (nie tylko dla mnie)
    Jak instalka dobrze dobrana i zamontowana to nie ma problemów, natomiast jak gazownik coś sknoci czy źle dysze będą dobrane to będziesz narzekał.
    Było trochę tematów o tym parę stron wstecz i najsłabszym ogniwem jest właśnie gazownik.
    Jak będzie prawidłowy dobór: instalki, parownika i wtrysków, oraz prawidłowy montaż to nic się z silnikiem nie będzie działo.
    A jak np za słaby parownik czy złe wtryski i średnice dysz, to możesz zawory wypalić czy uszczelkę pod głowicą
    Kwetstia jeszcze montażu dysz, mają być jak najbliżej wtrysków benzynowych.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    +LPG
    Od
    16 Sep 2005
    Mieszka w
    Tomaszow Mazowiecki
    jakbys dobrze poszukal to znalazlbys moja opinie po 30kkm - zakladac udobrego gazownika sprawdzac luz zaworowy lac i cieszyc sie ze 100km kosztuje 18 zl

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 PB + LPG
    Od
    08 Sep 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    tak jak porzednicy
    dobry gazownik to podstawa
    ja mam 70000 km bez regulowania zaworów!
    wszystko gra i buczy aż miło

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Dacia Logan
    Silnik
    Diesel z LPG
    Od
    01 May 2007
    Mieszka w
    Kraków
    lukpiecz co i gdzie zakładałeś???

    Wolna jazda jest niebezpieczna bo człowiek zasypia za kierownicą

  8. #7
    Klubowicz Awatar basil
    Model
    Fiesta w kopłakach
    Silnik
    Diesel
    Od
    05 Oct 2006
    Mieszka w
    Jelcz-Laskowice
    Cytat Zamieszczone przez kokpit
    zastanawiam się czy mondki MKIII na LPG w ogóle dojeżdżają do przebiegów powyżej 30kkm.

    Dojeżdżają - spoko loko
    ponad 40 tys najechane na gazie .
    Instalacja Elpi gaz , wtryski I-Plus .
    Problemy były na początku z lampką "check engine" po wymianie 2x wtrysków na wydajniejsze problem ustapił
    ( podejrzewam że instalka była zakładana przy zepsutych dodatkowych dolotach - bo w innym 2.5 V6 i wtryskami z 1 montażu lampka się nie paliła)
    Obluzował się jakieś 4 tys km temu zawór tankowania gazu - i po tankowaniu się ulatniało do czasu kiedy z rurki do zbiornika nie uleciał gass
    Zatankowali mi złe paliwo - efekt - auto nie jechało na gazie , po oczyszczeniu instalki z mazutu i innych wynalazków znów jeździ jak poprzednio.
    Należę do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek w V6
    MOC zaś jest wszystkim, powoduje że ludzie którzy nigdy nie widzieli tego co ja, widzą nawet to czego ja nie widziałem

  9. #8
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Mój ojciec w swoim aucie (Mk III 1.8 125 kucy) zrobił na gazie (STAG 200) około 70kkm. Do tej pory siadła mu raz listwa wtryskowa (kupiłem zestaw naprawczy za ok 150-200 zł, nie pamiętam dobrze w tej chwili. Podmiana była bardzo prosta). Raz wysiadł mu czujnik ciśnienia gazu - efektem tego było przełączanie na benzynę. Pozostałe koszty to raz na jakiś czas filtr gazu i płyn do lubryfikacji. Poza tym ok, instalka zwróciła się bardzo szybko i nie sprawia problemów
    Mariusz , tel - 694-765-650

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar mcmac
    Imię
    maciek
    Model
    Fusion
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    mondeo 4d 2,5lpg 2013
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    Tarnów (KT)
    50 tys,BRC,wymiana świec,kabli,filtry,na poczatku "check"-kwestia regulacji

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    Mondeo Kombi MKIII 2,0 TDCi
    Od
    14 Aug 2007
    Mieszka w
    Słupsk
    Do tej pory najechane 35kkm, na początku "drobne" [gazownika to bym ] problemy z reguacją, ale, po wymianie przewodów, świec, i cewki, zapomnialem o problemach. Auto śmiga aż milo, no a przy tankowaniu, wrażenia super.[/list]
    Było:
    Srebrne Mondeo Kombi Trend 2001r.
    1.8 Benzyna + Gaz BRC Sequent 24
    Jest:
    Srebrne Mondeo Kombi 2,0 TDCi 2006r.
    I JEST PIĘKNIE

  12. #11
    Kursant
    Opis
    ford mondeo
    Od
    03 Jun 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    ja mam staga300 na poczatu same problemy.po wymienie swiec przewodow i regulacji zero problemów.Nawet lampka czek nie swieci .Mam najechane 40kkm .

  13. #12
    rustin
    Gość
    Ile zrobilisciedo tej pory kilometrów na gazie w mk3?Bo jak byłem dzisiaj się dowiedzieć u gazownika ile instalacja kosztuje do mk3 to powiedział że tego się nie gazuje bo głowica czy coś jest z tworzyw lekkich czy jakoś tak,powiedziałem że na forum dużo ma te silniki zagazowane i są zadowolenie.To powiedział żebym dowiedział się ile km zrobili bo jak nie dużo to będzie ok ale na lpg te silniki po 60tys km padają.Ze ogólnie te silniki wytrzymują na samej benzynie ok 200-250tys km maks na pb,że nie są tak wytrzymałe jak w mk1,mk2.

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    A co tyle silnikow juz zagazowal z MKIII i popadaly po 60kkm? na bezynie 200-250kkm ? jakas paranoja.

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Daniel, pisz ile masz na podtlenku przelatane i czy zadowolony jesteś
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    W 2.0 świeża instalka 5kkm, w 1,8 kumpla 90kkm i nie ma problemów przeglądy co 10kkm. Moja instalka Stag 4, Magic Jet pojedyncze,butla w kolo 45 do zatankowania, reduktor Scorpion Mini( niektórzy mówią ze mały to tego silnika ale daje rade do odcięcia wiec na razie nic nie będę kombinował). Nie miałem żadnych problemów z check-iem. W obecnych warunkach przełącza się po około 1-2km, czasami po przełączeniu bujnie obrotami ale myślę ze te kwestia dostrojenia mapy. Spalanie we wroc średnie 12/100, przy dużych mrozach było 14/100. Trasa 9/100. Wg. mnie jeżeli instalka dobrze założona, mapa dobrze zestrojona to będzie jeździć. Escoortem zrobiłem 120kkm na gazie i mondeo mam zamiar zrobić tyle samo albo i więcej.

    Z ciekawostek to mam tzw. plastikowa miedz.

  17. #16
    Kursant
    Opis
    ford mondeo
    Od
    03 Jun 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Ja kupiłem swojego mondeo jak miał 175tys iodrazu załozyłem instalacje gazowa staga 300 .Teraz mam przelatane 216tys i wiekszych problemow nie było .Poczatki były trudne lamka czek paliła po wymianie kabli i swiec zero problemow .Przy normalnej jezdzie w trasie pali 10 l no a wmiescie 13 .jedyne co musiałem zrobic to wypieprzyc te nieszczesne klapki w kolektorze dolotowym .Na forum to fajnie to opisali .Tak ze nastepne tez bedzie mondeo tyle ze st220 i tez go zagazuje

  18. #17
    rustin
    Gość
    jakoś mało osób się wypowiedziało,tak mało jest zagazowanych mk3 ? czy może nie wytrzymały takiego przebiegu na lpg? dziwne.

  19. #18
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    rustin nie każdemu chce się pisać o tym, że zagazował i jeździ i jeździ i jeździ....
    u mnie gdzieś około 40 tyś na gazie i muszę hamulc wymienić, bo to wina lpg

  20. #19
    rustin
    Gość
    a niby dlaczego? po to jest forum.

  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    a niby dlaczego?
    Z lenistwa?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkIII] LPG do Mondeo MKIII 2.0 PB potrzebne opinie
    By Kvojt in forum LPG
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 25-01-2015, 19:36
  2. Mondeo MKIII - proszę o opinie
    By Pasi88 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 13:26
  3. mondeo mkIII 2.0 Pb proszę o opinie
    By czarnem in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 14:49
  4. Zakup Mondeo MKIII 2.2TDCI - prośba o opinie
    By dabooth in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 16:47
  5. [MkIII]mondeo kombi TDDI-90km, proszę o ocenę i opinie.
    By resort25 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-08-2011, 21:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów