+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 46
  1. #21
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez BS
    Jak umiecie czytać to czytajcie... jest zamiennik dla 130 konnego mondka.
    tiia. ale cywilizowanych zestawów w Polsce nie dostaniesz a ściągane z wysp wychodzi w tej samej cenie albo drożej. a co z gwarancją? prędzej i taniej można złożyć z elementów fordowskich. koło zamachowe od transita etc.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    No to trzeba tak robić-tylko nie wiem czy zamach od transita podejdzie do 130... jeżeli tak to trzeba tak robić i wogóle zapomnieć o tym tragicznym wynalazku...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  4. #23
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    teraz nie mogę znaleźć ale ktoś podawał jakie podzespoły należy kupić

    a tutaj teoretycznie do silnika 2,2 tdci. wypadało by porównać z kołem zamachowycm do 2,0 130
    1x 1476856 wysprzęglik (Release Bearing Mondeo 2.2TDCi)
    1x 1463032 koło zamachowe (HD Single Flywheel Transit)
    8x 1128791 śruby (HD Flywheel Bolts)
    1x 1544677 / 1444555 sprzęgło (HD Clutch Assembly Transit)

    tutaj też 2,2
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...opic&p=1382966
    teoretycznie te koła zamachowe chodziły też w transicie 2,0

  5. #24
    Zielony listek
    Imię
    Tomasz
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDDI
    Od
    23 Apr 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Ja założyłem jednomase i jak narazie wszystko ok nic sie złego nie dzieje

  6. #25
    Kursant Awatar Shinigami
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo MK III 2.0 TDCI
    Od
    26 Mar 2012
    Mieszka w
    Przasnysz
    Chłopaki odkopie temat.
    Siada mi łożysko przy sprzęgle więc czeka mnie wymiana kompletu przy "okazji".
    Znalazłem na allegro sztywne koło "NATIONAL'A" i teraz mam pytanie czy ktoś już takie montował do TDCI 130km 6 skrzynka?

  7. #26
    Kursant Awatar damian6819
    Imię
    Damian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2x Mondeo MK3 TDCI
    Od
    25 May 2013
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Koło dwumasowe ma swoje zadanie i zamiana na "sztywne" mija się kompletnie z celem. Nie jest to wsadzone dla ozdoby tylko ma niwelować bardzo duże wibracje, drgania itp.
    TDCi - To Dla Ciebie Idioto...

    Diesel musi dymić !!!
    Vag time

  8. #27
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    16 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Pare osob zalozylo kolo sztywne i jakos nie maja wielkich wibracji

  9. #28
    Kursant Awatar damian6819
    Imię
    Damian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2x Mondeo MK3 TDCI
    Od
    25 May 2013
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    To wiadomo zależy kto jaki lubi komfort. Też myślałem o sztywnym kole, ale wybił mi to znajomy z głowy mówiąc że skrzynia, półośki i przeguby za to dostają nie miłosiernie...
    TDCi - To Dla Ciebie Idioto...

    Diesel musi dymić !!!
    Vag time

  10. #29
    Kursant Awatar Shinigami
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo MK III 2.0 TDCI
    Od
    26 Mar 2012
    Mieszka w
    Przasnysz
    Czytałem sporo o konwersji na sztywne koło ale nikt nie poparł swoich tez sprawdzeniem praktycznym.
    Grupa VW oferuje możliwość zmiany dwumasy na sztywne więc nie rozumiem jaką kosmiczną technologię wykorzystuję Ford że od sztywnego koła mogą paść skrzynia,półośki itp.?

  11. #30
    Kursant Awatar damian6819
    Imię
    Damian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2x Mondeo MK3 TDCI
    Od
    25 May 2013
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    To jest tylko teoria z mojej strony, a raczej mojego znajomego. Jeżeli mi po raz kolejny padnie masa (Tfu tfu), to zaryzykuję i wsadzę sztywne koło. Chętnie bym się dowiedział od użytkowników sztywnego po np. 40 tyś przebiegu na sztywnym kole, jak się zachowuje układ napędu
    TDCi - To Dla Ciebie Idioto...

    Diesel musi dymić !!!
    Vag time

  12. #31
    Zielony listek Awatar anjko
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDDI 90KM
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Cytat Zamieszczone przez damian6819 Zobacz posta
    Nie jest to wsadzone dla ozdoby tylko ma niwelować bardzo duże wibracje, drgania itp.
    Jakie bardzo duże wibracje? Chcesz powiedzieć że stare generacje silników miały mniejsze wibracje, niż współczesne jednostki wyposażone w układy CR. Jeśli tak to dawno większej bzdury nie słyszałem.
    Ale do rzeczy. Koła dwumasowe są jednymi z WIELU elementów które pozwalają producentom obniżać koszty produkcji współczesnych samochodów.
    Zaraz odezwą się głosy no jak to przecież dwumasy są droższe niż zestaw sprzęgła??? Są droższe ale dla użytkownika.I właśnie o to chodzi.
    Mało tego jest to mechanizm który daję możliwość dość precyzyjnie oszacować kiedy awaria nastąpi.

    Taki ford wypuszczając na rynek nasze kochane mondeo, zakłada że wyprodukuje ich x-milionów egzemplarzy.
    Podpisuje kontrakt z takim Luk-iem na dostarczenie x-milionów sztuk nieszczęsnych kółek. Luk sprzedaje to fordowi za przysłowiową ZŁOTÓWKĘ za sztukę. Wszystkim się to opłaca (oprócz użytkownika ). Ford w ten sposób obniża koszty produkcji układu przeniesienia napędu do minimum. LUK natomiast wie że będzie sprzedawał koła dwumasowe za kupę kasy przez następne 15-20 lat w całej europie a nawet i świecie. Bo chyba nie ma mondea w którym prędzej czy później dwumas nie siądzie (chyba że automat

    Moim zdaniem koła dwumasowe nie mają wcale za zadanie chronić naszych układów napędowych, tylko GENEROWAĆ ZYSKI!!!!!!
    Pamiętajcie skrzynie przeguby itp mają się psuć jak najwięcej!!!! Producenci części i warsztaty z tego żyją. Naprawdę fordowi nie zależy na tym żeby Ci paneweczki na wale nie wytłukło czy tam czegoś nie urwało i dlatego zamontowali Ci dwumas. Bo są tacy wspaniałomyślni. To jest czysty biznes.

    Jeszcze jedna sprawa. Porównywanie dwumasy do stałego koła nie ma kompletnie sensu.
    Jeśli ktoś montuje stałe koło przy przebiegu powiedzmy 220 tyś (bo miał farta i tyle mu dwumas pociągnął) i powiedzmy przy 260tyś rozleci mu się przegub czy skrzynia ,to winne jest od razu stałe koło. A jaką mamy gwarancję że nie stało by się to samo przy kole dwumasowym??????????????
    Przecież przeguby czy skrzynie się psują i to nie jest żadne nadprzyrodzone zjawisko.
    Żeby takie porównanie miało sens trzeba by postawić koło siebie dwa nowe mondki z różnymi kołami zamachowymi i testować je w podobnych warunkach ( już nie wspomnę że przez jednego kierowcę najlepeij).
    I jestem przekonany że testy wypadły by na korzyść stałego koła.
    Bo w starych dieslach gdzie silniki miały dużoooooooo większe wibracje koła zamachowe jeżdżą po 20 lat i więcej nic im się nie dzieje......
    Ostatnio edytowane przez anjko ; 21-12-2013 o 01:10
    Model Mondeo 95' 1.8 16V Ghia
    Model Mondeo 97' 1.8 16V

  13. #32
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    zanim zaczniesz siać farmazony przejedź sie autem z jednomasą.


    Ma to swoje plusy i minusy.

    Jak chcesz to zapraszam do Poznania i przewiozę Cię autem z jednomasą. No i przy niektórych obrotach występują wibracje a przy dwumasie ich nie było (bo od tego ona jest)

  14. #33
    Kursant Awatar damian6819
    Imię
    Damian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2x Mondeo MK3 TDCI
    Od
    25 May 2013
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    zanim zaczniesz siać farmazony przejedź sie autem z jednomasą.
    Miałek okazję się przejechać, główne wibracje były przy 1600-2200 obrotów, jak jest u Ciebie?

    Ile zrobiłeś przebiegu na "jednomasie" ?
    TDCi - To Dla Ciebie Idioto...

    Diesel musi dymić !!!
    Vag time

  15. #34
    Zielony listek Awatar anjko
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDDI 90KM
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    zanim zaczniesz siać farmazony przejedź sie autem z jednomasą.


    Ma to swoje plusy i minusy.

    Jak chcesz to zapraszam do Poznania i przewiozę Cię autem z jednomasą. No i przy niektórych obrotach występują wibracje a przy dwumasie ich nie było (bo od tego ona jest)
    Jeździłem nie jednym autem z jednomasą toyotą, vw, peugeotem i żadnych wibracji nie było. Za to po montażu nowej dwumasy nie raz były jakieś jaja głównie z wibracjami ale samego pedału sprzęgła.
    Z tego co piszesz wynika że większość aut z jednomasą powinna mieć jakieś wibracje? Sam siejesz farmazony.

    Taki przykład Peugeot z silnikiem 1.4hdi ma dwumasę , natomiast fiesta z tym samym silnikiem 1.4tdci już dwumasy nie posiada. Da się zrobić żeby wibracji nie było? Inny przykład focus 1.8tddi nie ma dwumasy 1.8tdci ma. Chyba silnik tddi z racji zwykłego układu wtryskowego powinien mieć większe wibracje. Więc o co chodzi???
    Ostatnio edytowane przez anjko ; 21-12-2013 o 17:26
    Model Mondeo 95' 1.8 16V Ghia
    Model Mondeo 97' 1.8 16V

  16. #35
    Kursant Awatar damian6819
    Imię
    Damian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2x Mondeo MK3 TDCI
    Od
    25 May 2013
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Suma sumarum, wychodzi na to że założenie było "Hajs się musi zgadzać" niestety dla fabryki sprzęgła...
    TDCi - To Dla Ciebie Idioto...

    Diesel musi dymić !!!
    Vag time

  17. #36
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    Cytat Zamieszczone przez anjko Zobacz posta
    Z tego co piszesz wynika że większość aut z jednomasą powinna mieć jakieś wibracje?
    Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak wyważenie układu korbowego?

    Co innego jak silnik był projektowany pod jednomas a co innego jak sami zmieniany dwumase na jednomase.
    Nie bez powodu w autach wyczynowych po odchudzeniu sprzęgła wał wyważa sie ponownie

  18. #37
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    Linkgrabber dobrze prawi, generalnie nie chodzi w tym tyle o odczuwalne przez kierowcę drgania ale te nieco większej częstotliwości, i wbrew "potocznej logice" czym nowocześniejsze silniki diesla, ogólniej mówiąc ich układy wtryskowe, tym bardziej zabójcze częstotliwości ich drgań są. W czasie przenoszenia momentu obrotowego oczywiście. Jednym z efektów ubocznych tego rozwiązania jest co prawda nabijanie kasy producentom ale czyż tego samego nie można powiedzieć o producentach akumulatorów, żarówek, dywaników...

  19. #38
    Zielony listek Awatar anjko
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDDI 90KM
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak wyważenie układu korbowego?
    Tak słyszałem. Ale co to ma do rzeczy. To co producenci teraz nie wyważają wałów bo całą robotę odwala dwumas?
    Tylko dlaczego ten sam silnik w transicie nie ma dwumasu, dlaczego focus tddi nie ma dlaczego fiesta nie ma itd.
    Przecież wszystkie te silniki w wersjach z dwumasą i bez mają taki sam układ korbowy.

    Cytat Zamieszczone przez algreen Zobacz posta
    czym nowocześniejsze silniki diesla, ogólniej mówiąc ich układy wtryskowe, tym bardziej zabójcze częstotliwości ich drgań są
    Właśnie widzisz moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie. Po co zostały wprowadzone układy CR.
    Po 1: Podniesienie osiągów i redukcja spalania
    Po 2: Emisja spalin
    Po 3: Kultura pracy silnika
    Pod pojęciem kultura pracy nie tylko kryje się hałas ale również wyrównanie pracy silnika. Układ CR daje dużo większe możliwości precyzyjnego sterowania dawkami paliwa i co najważniejsze osobno na każdym cylindrze. Wiec krótko mówiąc współczesne silniki chodzą równiej niż stare klekoty.

    Tak na marginesie ford z naszymi silnikami strzelił sobie gola związując się z firmami które są poprostu słabe. Mam tu na myśli wspomniane układy CR delphi, dwumasy luka (sachs robi dużo pożądniejsze DKZ), alternatory visteon itd. Generalnie sam szajs.
    Podsumowując te silniki o których mówimy kulture pracy mają delikatnie mówiąc tragiczną na tle konkurencji, i jest to skutkiem właśnie wsadzania kiepskiej jakości osprzętu.
    I stałe koło na pewno nie rzutuje na i tak słabą całość.
    Ostatnio edytowane przez anjko ; 22-12-2013 o 23:11
    Model Mondeo 95' 1.8 16V Ghia
    Model Mondeo 97' 1.8 16V

  20. #39
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    Cytat Zamieszczone przez anjko Zobacz posta
    Przecież wszystkie te silniki w wersjach z dwumasą i bez mają taki sam układ korbowy.
    wiem, że układ korbowy jest taki sam, przy transcie na drugim końcu wału zamiast koła pasowego z tłumieniem drgań jest sztywne koło. Czy w transicie wał jest inaczej wyważony nie wiem ale podejrzewam, że tak

    Cytat Zamieszczone przez anjko Zobacz posta
    To co producenci teraz nie wyważają wałów bo całą robotę odwala dwumas?
    Przecież zmieniając zawieszoną masę na końcu możemy popsuć to wyważenie


    Sam zmieniłem dwumasę na jednomasę i pewnie kolejny raz zrobiłbym to samo. No ale nie mówię, że auto zachowuje sie identycznie jak ze sprawną dwumasą. Te sporadycznie dochodzące dźwięki czasami są denerwujące ale niektórzy w ogóle nie zwracaja na takie coś uwagi..


    Jak jechałem tdci 130 KM to lepiej sprawował sie z jednomasem niż 2.2 no ale u mnie jest 400 Nm co pewnie piechotą nie chodzi..

  21. #40
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    09 Jul 2010
    Mieszka w
    Bytom
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez anjko Zobacz posta
    Z tego co piszesz wynika że większość aut z jednomasą powinna mieć jakieś wibracje?
    Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak wyważenie układu korbowego?
    Jesli sadzisz, ze ulegnie zmianie po zamontowaniu jednomasy to wedlug Ciebie Ford wywaza razem komplet tloki, korby, wal, dwumasa, tarcza sprzegla, docisk?

    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    Co innego jak silnik był projektowany pod jednomas a co innego jak sami zmieniany dwumase na jednomase.
    Moim zdaniem dokladnie to samo jesli mamy wywazone dane kolo zamachowe.

    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    Nie bez powodu w autach wyczynowych po odchudzeniu sprzęgła wał wyważa sie ponownie
    Oczywiscie nie zapomniales wytargac swojego walu korbowego z bloku przy wymianie sprzegla/dwumasy celem oddania do szlifierni i wywazenia go?

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] koło dwumasowe, nowe czy używane?
    By macieju in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 20:30
  2. [Duratec] zamiana dwumasy na zwykłe zamachowe/regulacja zaworów
    By stryja in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-05-2013, 23:23
  3. [MkIII] Koło dwumasowe.
    By jmaciek5 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 22:41
  4. [MkIII] koło dwumasowe
    By zibii in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-09-2007, 10:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów