+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 89

Wątek: Kamera cofania

  1. #1
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź

    [MkIII]Kamera cofania

    Czy ktoś z kolegów ma wrzuconą kamerę cofania w swoim mondeo? Możecie polecić jakieś konkretne modele? Jak to w ogóle się sprawuje? Ponieważ od czasu do czasu będę podczepiał do auta lawete a nie zawsze będę miał kogoś do pomocy nie chciałbym wjechać w nią więc wymyśliłem że zamontuje kamerę cofania. Już od jakiegoś czasu przymierzałem się do zakupu wyświetlacza LCD będę miał teraz większą motywację do zrobienia tego
    Mariusz , tel - 694-765-650

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar hefi
    Model
    MKI
    Silnik
    1,8 pb + lpg automat
    Od
    12 Oct 2008
    Mieszka w
    Mragowo
    ja mialem ale w vectrze, latwy montaz (3 przewody) jak dla mnie zbedny ale fajny bajerek, mialem pod zderzakiem
    najtansze na allegr sa x2 drozsze niz ebay (reversing camera)
    jak zalozysz do mdo to i ja sprobuje

    Ha
    mulec jest dla tchorzy


  4. #3
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Jak się zdecyduję to przeprowadzę odpowiednią fotorelację i umieszcze na forum, ale najpierw ktoś musi mnie utwierdzić w przekonaniu że warto. Oby tylko fundusze starczyły bo ostatnio mam mnóstwo wydatków...
    Mariusz , tel - 694-765-650

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar radeq
    Opis
    mk1
    Od
    18 Jan 2006
    Mieszka w
    warszawa, warszawa, warszawa... cwks legia...
    raz jezdzilem autem podobnym do mondeo wyposazonym w to cos i uwazam, ze przy podstawowych umiejetnosciach patrzenia w lusterka i bez problemow z karkiem nie warto... ot, taki bajerek, coby w ekranie cos zobaczyc... jestem zdania, ze im wiecej "wspomagaczy" tym wiekszym "inwalida" staje sie kierowca...


    KOMBI 1.8 PB, 94r, CZERWONY

  6. #5
    ja juz u siebie montuje kamerke chyba z pol roku co do mondeo mk3 to uwazam to za bardzo przydatny element w samochodzie ... niestety mialem kilka sytuacji gdzie czujniki powariowaly i skonczylo sie na tym ze a to uderzylem albo przytarlem zderzakiem (niestety ale widocznosc do tylu jest beznadziejna w HB jak i pewnie w sedanie rowniez)

  7. #6
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Cytat Zamieszczone przez wojo
    ja juz u siebie montuje kamerke chyba z pol roku co do mondeo mk3 to uwazam to za bardzo przydatny element w samochodzie ... niestety mialem kilka sytuacji gdzie czujniki powariowaly i skonczylo sie na tym ze a to uderzylem albo przytarlem zderzakiem (niestety ale widocznosc do tylu jest beznadziejna w HB jak i pewnie w sedanie rowniez)
    Również w kombi... słupek jest bardzo szeroki więc widoczność kiepska, w porównaniu do Mk 1 i 2 konstruktorzy niestety nie pomyśleli o widoczności... Też zdarzyło mi się przywalić w słupek i obawiam się żeby teraz ta sytuacja nie powtarzała się z lawetą
    Mariusz , tel - 694-765-650

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    18 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź
    ja miałem w poprzednim aucie tj a3 kamerke z czujnikami. Generalnie bajer fajny, ale raczej zbędny. Raz to widoczność w nocy jest beznadziajna, nic nie widzać, dobrze że czujniki były to chociaż odległość pokazywało. A dwa to to, że kamerka przekłamuje odległości tj, widzisz obiekt dalej niż jest w rzeczywistości.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar hefi
    Model
    MKI
    Silnik
    1,8 pb + lpg automat
    Od
    12 Oct 2008
    Mieszka w
    Mragowo
    kamerka miala diody do poswietlenia?

    Ha
    mulec jest dla tchorzy


  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    18 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Nie. Rzekomo miała jakąś tam opcje "nightvision"... Z resztą co by tam dioda pomogła, chyba cały reflektor by musiała mieć, żeby to dobrze świeciło. Wg mnie to kamerka nie wiele Ci pomoże przy podpinaiu lawety

  11. #10
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
    Od
    01 Aug 2010
    Mieszka w
    wawa
    Odgrzebię temat. Czy ktoś zamontował w MDO kamerkę cofania? Po przesiadce z małego Civica mam problem z parkowaniem. MDO kombi jest jednak sporym autem. Pomimo czujników parkowania które posiadam zastanawiam się także nad montażem kamery cofania. Wydaje mi się że w pewnych sytuacjach nie będzie to tylko bajer, a całkiem przydatne urządzenie. Możecie pochwalić się takim wynalazkiem ?

  12. #11
    Kursant Awatar Mareklubin59
    Imię
    Marek
    Opis
    Ford Mondeo MK 3 sedan
    Od
    02 Oct 2013
    Mieszka w
    Lubin
    Cytat Zamieszczone przez macyy Zobacz posta
    Nie. Rzekomo miała jakąś tam opcje "nightvision"... Z resztą co by tam dioda pomogła, chyba cały reflektor by musiała mieć, żeby to dobrze świeciło. Wg mnie to kamerka nie wiele Ci pomoże przy podpinaiu lawety
    Bzdury kolego opowiadasz ja miałem kamerkę w ramce rejestracyjnej w Lagunie i jak cofałem do przyczepki to na 1 cm,a w nocy nie wiem jak mogłeś nie widzieć jak świecą ci lampy wstecznego i do tego masz właśnie "nightvision" po to on jest abyś właśnie widział.Teraz mam mondka w sedanie i zakładam też kamerkę ale dedykowaną w miejsce oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Więc ze swojego doświadczenia mogę stwierdzić że jak się nauczysz i przyzwyczaisz to lepsza opcja niż czujniki.Czujnik tak blisko cię nie doprowadzi a kamerkę ustawiasz tak aby na ostatniej linii jeśli cię wyświetlają takie widzieć główkę haka i gwarantuje że podjedziesz do samego zaczepu.

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Ja mam i kamerę z diodami IR i czujnik parkowania, oba systemy fajnie się uzupełniają

    ---------- Post added at 12:37 ---------- Previous post was at 12:36 ----------

    Mam porównanie kamerki z diodami i bez, ta z diodami ma ładniejszy obraz w nocy, na tej bez IR obraz mocno szumiał.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  14. #13
    Kursant Awatar Mareklubin59
    Imię
    Marek
    Opis
    Ford Mondeo MK 3 sedan
    Od
    02 Oct 2013
    Mieszka w
    Lubin
    Cytat Zamieszczone przez steell Zobacz posta
    Ja mam i kamerę z diodami IR i czujnik parkowania, oba systemy fajnie się uzupełniają

    ---------- Post added at 12:37 ---------- Previous post was at 12:36 ----------

    Mam porównanie kamerki z diodami i bez, ta z diodami ma ładniejszy obraz w nocy, na tej bez IR obraz mocno szumiał.
    I tu na pewno masz rację,ja w tej ramce miałem z diodami,bez tych diód nie testowałem to może faktycznie żle widać.
    Teraz zastanawiam się nad taką kamerką :
    http://allegro.pl/show_item.php?item=4034588931 do mondka ciekawe czy ją ktoś ma

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar jareckimondeo
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCI,Alfa 156 144KM
    Od
    03 May 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Mareklubin59 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez steell Zobacz posta
    Ja mam i kamerę z diodami IR i czujnik parkowania, oba systemy fajnie się uzupełniają

    ---------- Post added at 12:37 ---------- Previous post was at 12:36 ----------

    Mam porównanie kamerki z diodami i bez, ta z diodami ma ładniejszy obraz w nocy, na tej bez IR obraz mocno szumiał.
    I tu na pewno masz rację,ja w tej ramce miałem z diodami,bez tych diód nie testowałem to może faktycznie żle widać.
    Teraz zastanawiam się nad taką kamerką :
    http://allegro.pl/show_item.php?item=4034588931 do mondka ciekawe czy ją ktoś ma
    ja mam taką u siebie http://allegro.pl/dynavin-kamera-cof...099366945.html
    i to jest kamera na wzór lampki do podświetlenia tablicy czyli wyciągasz lampkę i wkładasz kamerę a tą którą pokazałeś może nie pasować ponieważ masz inne wymiary i inny kształt.

  16. #15
    Kursant Awatar Mareklubin59
    Imię
    Marek
    Opis
    Ford Mondeo MK 3 sedan
    Od
    02 Oct 2013
    Mieszka w
    Lubin

    kamera

    Cytat Zamieszczone przez jareckimondeo Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Mareklubin59 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez steell Zobacz posta
    Ja mam i kamerę z diodami IR i czujnik parkowania, oba systemy fajnie się uzupełniają

    ---------- Post added at 12:37 ---------- Previous post was at 12:36 ----------

    Mam porównanie kamerki z diodami i bez, ta z diodami ma ładniejszy obraz w nocy, na tej bez IR obraz mocno szumiał.
    I tu na pewno masz rację,ja w tej ramce miałem z diodami,bez tych diód nie testowałem to może faktycznie żle widać.
    Teraz zastanawiam się nad taką kamerką :
    http://allegro.pl/show_item.php?item=4034588931 do mondka ciekawe czy ją ktoś ma
    ja mam taką u siebie http://allegro.pl/dynavin-kamera-cof...099366945.html
    i to jest kamera na wzór lampki do podświetlenia tablicy czyli wyciągasz lampkę i wkładasz kamerę a tą którą pokazałeś może nie pasować ponieważ masz inne wymiary i inny kształt.
    Hmm i teraz się zastanawiam nad tamtą bo już ją zamówiłem czy będzie pasować bo widzę że trochę inaczej wygląda.

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar jareckimondeo
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCI,Alfa 156 144KM
    Od
    03 May 2013
    Mieszka w
    Katowice
    inaczej inaczej wygląda więc możesz mieć problem z montażem

  18. #17
    Kursant Awatar Mareklubin59
    Imię
    Marek
    Opis
    Ford Mondeo MK 3 sedan
    Od
    02 Oct 2013
    Mieszka w
    Lubin
    Cytat Zamieszczone przez jareckimondeo Zobacz posta
    inaczej inaczej wygląda więc możesz mieć problem z montażem
    Zobaczymy,przyjdzie na dniach to sprawdzę jak będzie nie taka to zwrot i kupię tą co ty zamówiłeś. Niby jest dedykowana do 3-ki.

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar jareckimondeo
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCI,Alfa 156 144KM
    Od
    03 May 2013
    Mieszka w
    Katowice
    daj znać bo aż jestem ciekawy czy będzie pasowała czy faktycznie będziesz musiał przerobić lub odesłać

  20. #19
    Kursant Awatar Mareklubin59
    Imię
    Marek
    Opis
    Ford Mondeo MK 3 sedan
    Od
    02 Oct 2013
    Mieszka w
    Lubin
    Cytat Zamieszczone przez jareckimondeo Zobacz posta
    daj znać bo aż jestem ciekawy czy będzie pasowała czy faktycznie będziesz musiał przerobić lub odesłać
    sam jestem ciekawy teraz jak widzę różnicę,jak dojdzie i sprawdzę to napiszę.

  21. #20
    Niedzielny kierowca Awatar jareckimondeo
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCI,Alfa 156 144KM
    Od
    03 May 2013
    Mieszka w
    Katowice
    i jak otrzymałeś kamerę została już zamontowana ?

Podobne wątki

  1. Kamera cofania mondeo mk4
    By Paczas in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 22-05-2019, 16:19
  2. [MkIII] Nie włączają się światła cofania i czujniki cofania
    By YatzeK in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-10-2013, 12:17
  3. [MkIII] Kamera cofania KOMBI
    By 789987 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 13:27
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-11-2012, 12:32
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 00:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów