+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 81 do 89 z 89

Wątek: Kamera cofania

  1. #81
    Zielony listek Awatar jamesbond
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 2.0 TDCi HB 2006
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Tylko za pośrednictwem odpowiedniego adaptera.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #82
    Kursant
    Model
    MK3 Kombi
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    16 Nov 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam Wszystkich,

    Zakupiłem i zamontowałem do Mondeo Mk3 kombi zestaw ekran w lusterku (4,3') i kamera w ramce (+ moduł bezprzewodowy) zakupiony na portalu aukcyjnym.

    Ramkę miałem taką jak była pokazana wcześniej, w związku z tym nie udało mi się mimo kombinacji z blaszkami i adapterami wykorzystać fabrycznych otworów mocujących ramkę, zmuszony byłem użyć profi blachowkrętów (otwory polecam zabezpieczyć farbą).

    Minusem kamery na górze ramki jest to, że jest ona blisko przycisku otwierającego tylną klapę.

    Z podłączeniem najdłużej zajęło mi zamocowanie tablicy j/w oraz przeprowadzenie kabla przez tylną klapę i pod podsufitką.

    Najlepiej jeśli chodzi o kabel zdjąć tapicerkę klapy, odkręcić 4 śruby koło silniczka wycieraczki i kabel puścić do środka pod listwą z emblematem. Próbowalem kombinować z kablem idącym przez lampkę oświetlenia, jednak bardzo trudno jest tam przeprowadzić dużą wtyczkę złącza video. Moduł bezprzewodowy z tyłu mam przymocowany "rytytką" do wzmocnienia wewnątrz klapy.

    Dalej kabel zasilania puściłem wzdłuż fabrycznej wiązki, przechodząc przez gumowy łącznik klapa - karoseria i po lewym słupku do złączki. Tam połączenie pod zasilanie światła cofania (duża szara wtyczka, kabel koloru morski z czarnym), a masa na oczko kawałek dalej do karoserii (pod listwą podokienną wewnątrz bagażnika).

    Jeśli chodzi o przód - ekran jest wbudowany w lusterko nakładane na ori lusterko. Moduł bezprzewodowy i złączki kabla video ukryłem głębiej pod podsufitką (trzeba odkręcić daszek przeciwsłoneczny i tapicerkę słupka). Kable zasilające do modułu przeprowadziłem dalej lewym słupkiem, dalej przez otwór w desce pod słupkiem i byłem w okolicy wewnętrznej skrzynki bezpieczników.

    Dostęp do samej skrzynki jest niełatwy, więc zdecydowałem wpiąć się w wiązkę idącą wzdłuż lewego progu. Trzeba odsunąć uszczelkę drzwi i zdjąć listwę na progu.

    Tam plus podłączyłem do cienkiego przewodu koloru zielonego trawiastego (nie morskiego) z cienkim czarnym stanowiącym zasilanie idące na tył do lampy cofania (okazało się że po drodze, na tylnym lewym słupku jest złączka gdzie gruby zielony morski z czarnym, zmienia się w cienki zielony trawiasty z czarnym). Masa na oczko przykręcone w okolicy progu.

    Zestaw działa, jest aktywowany przez włączenie biegu wstecznego. Po ok. 1 sek, w lusterku pojawia się obraz z kamery. Ze wględu na to że i kamera, i ekran i moduł bezprzewodowy, podłączone są do światła cofania, nie pobierają prądu poza tym kiedy są używane.

    Obraz jest jakości wystarczającej w dzień i w oświetlonym garażu. Mimo 4 diód IR, obraz w nocy pozostawia wiele do życzenia, jednak "coś tam widać".
    Rozważam montaż dodatkowego światła cofania pod zderzakiem.

    Mogę wrzucić fotki dla zainteresowanych.
    Ostatnio edytowane przez Doominik ; 01-06-2017 o 17:21

  4. #83
    Kursant Awatar zygiboos
    Model
    MKIII ST
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    R O L F
    Od
    21 Sep 2016
    Mieszka w
    w domu
    Mój montaż kamerki (może się komuś przyda).

    Kamerka kupiona na Alliexpress za 40 zł:
    https://www.aliexpress.com/item/Fact...708.0.0.5UMXFh

    Po zdjęciu wszystkich plastików i nakładki nad rejestracją instalacja była banalna. Musiałem jednak przedłużyć kabelki od kamerki (długie auto). Wygląda jakby fabryczna




    Ostatnio edytowane przez zygiboos ; 04-06-2017 o 23:17

    Mój temat: "Rolf" ST220 3.0 V6

  5. #84
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI
    Od
    07 Oct 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Witam.

    Panowie, szukam kamery cofania która będzie pasować bez rzeźby do Mondeo Kombi 2004r. Najlepiej w miejsce jednej z lampek oświetlenia tablicy rejestracyjnej.
    http://allegro.pl/kamera-cofania-for...784361824.html <-- Tutaj sprzedający twierdzi, że ten zamiennik lampki pasuje proszę ja Was do:
    GALAXY MK2 (2000-2006)
    GALAXY MK3 (OD 2006)
    MONDEO MK2 (1996-2000)
    MONDEO MK3 (2000-2007)
    MONDEO MK4 (OD 2007)
    FIESTA MK6 (OD 2002) - kamera w miejsce uchwytu klapy
    FUSION (OD 2002)
    FOCUS MK1 (1998-2004)
    FOCUS CABRIO (OD 2006)
    C-MAX
    S-MAX
    TRANSIT
    TRANSIT CONNECT
    KUGA
    Zapomnieli dodać, że do ciągnika rolniczego też jak znalazł...nie możliwe, że wszystkie powyższe modele mają tą samą lampkę.
    Moim zdaniem do MK3 na pewno nie pasuje choć mogę się mylić, stąd moje pytanie.
    Ta:http://allegro.pl/kamera-cofania-for...784360910.html wygląda trochę lepiej, przynajmniej ma otwory na śrubki którymi montuje się ramkę oświetlenia do blendy, nie tak jak ta poprzednia na tzw. wcisk. Niestety, kamerka ta, nie posiada diod doświetlających w ciemności. Ma też całkowicie inne wymiary niż poprzednia, moim zdaniem bardziej zbliżone do oryginału.
    No i najbardziej przyzwoita z wyglądu i funkcjonalnośći jest ta:http://www.ebay.pl/itm/Custom-Fit-Fo...0AAOSwA29Y3jNu ale cena plus przesyłka trochę powala z nóg. Jej wymiary są takie same jak poprzedniej no i ma otwory na śrubki, wygląda, że faktycznie będzie pasować do Mondeo. Teraz pokaże Wam moją lampkę, jest to nowy zamiennik, nie oryginał, ale otwory na śrubki pasują idealnie. Czy ktoś może montował jakaś kamerkę i jest w stanie pomóc ?
    Ostatnio edytowane przez Snajper ; 28-06-2017 o 15:33

  6. #85
    Pieszy Awatar czarna ghia
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo mkIII 04r. 2.0 TDCI 130 km czarna Ghia
    Od
    28 Jun 2017
    Mieszka w
    Pionki
    czy kamera cofania będzie współgrać z tym radiem wyświetlaczem który posiadam?
    najprawdopodobniej jest to nawigacja desno

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19243901_1171733826263943_1105012275_o.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	109.6 KB
ID:	7798

  7. #86
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI
    Od
    07 Oct 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Nie, dopiero po zakupie odpowiednich adapterów i przeróbce. Co masz a pstryczek przy czujniku temp. wewnętrznej ?

  8. #87
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI
    Od
    07 Oct 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Dobra, panowie znalazłem kamery które rozmiarowo pasują do Mondeo MK3, tak przynajmniej wygląda na pierwszy rzut oka i wymiary podane przez sprzedawcę. Powiedzcie mi proszę, czym się różni NTSC od PAL i kamera w systemie PAL spełni swoją rolę czy lepiej szukać NTSC ?

  9. #88
    Zbanowany
    Imię
    Marek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Ford Mondeo III 2.0 DI 16V
    Od
    16 Oct 2012
    Mieszka w
    Marki
    A gdzie montujecie ekran? Na kokpicie czy na lusterku wstecznym?
    Ostatnio edytowane przez klakier ; 02-07-2017 o 12:41

  10. #89
    Kursant Awatar zygiboos
    Model
    MKIII ST
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    R O L F
    Od
    21 Sep 2016
    Mieszka w
    w domu
    Cytat Zamieszczone przez Snajper Zobacz posta
    czym się różni NTSC od PAL i kamera w systemie PAL spełni swoją rolę czy lepiej szukać NTSC ?
    W Europie mamy standard PAL (25 klatek) NTSC to Amerykański system, spotykany w jeszcze paru krajach (29.9 klatek). Brak synchronizacji między tymi standardami oraz inne miejsce w zakresie częstotliwości gdzie zakodowany jest kolor może sprawić spore kłopoty jak źle dobierzesz ekran. Łatwiej Ci będzie znaleźć akcesoria pod PAL w Polsce, więc bierz wszystko PAL.

    Mój temat: "Rolf" ST220 3.0 V6

Podobne wątki

  1. Kamera cofania mondeo mk4
    By Paczas in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 22-05-2019, 16:19
  2. [MkIII] Nie włączają się światła cofania i czujniki cofania
    By YatzeK in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-10-2013, 12:17
  3. [MkIII] Kamera cofania KOMBI
    By 789987 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 13:27
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-11-2012, 12:32
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 00:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów