+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Sztokholm

    ukl.kierowniczy - cd.

    Ostatnio zadalem pytanie na temat ukl.kierowniczego. Po odpaleniu auta na poczatku mialem takie dziwne leciutkie chrobotanie jak krecilem kierownica, ktore zanikalo po kilkunastu sekundach od odpalenia silnika.

    Po waszych odpowiedziach sprawdzilem plyn wspomagania. No, czerwony to on byl moze kiedys. Teraz bardziej przypomina przepalony olej, na ktorym ktos usmazyl 100kg frytek
    Sprawdzilem poziom i szczerze mowiac w zbiorniczku wyrownawczym nie moge nic odczytac. Tak jakby bylo plynu za malo. Jak stoje na postoju i lekko skrece kierownice to slychac leciutkie syczenie, ktore znika po wyprostowaniu kierownicy. Tak jakby jakas pompa cos zasysala i nie wiem czy to normalne.

    - Czy zanim pojade wymienic plyn wspomagania, moge na probe dolac swiezy plyn do starego zeby sie przekonac czy nie bylo tego cholerstwa za malo i czy objawy znikna?
    - Czy mozna mieszac zuzyty plyn wspomagania z nowym?
    - Czy jezeli jest plynu za malo to znaczy, ze wycieka, czy po prostu sie zuzywa?

    Dzieki z gory za porady
    Buding;
    MKIII Trend benz. 2.0 16V kombi, 2001

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    waldemarz
    Gość
    Mozesz dolac nowego , ale z tego co piszesz to poprostu slyszysz syczenie bo pompa pracuje ale chyba z tego powodu ze jest kiepski plyn i jest moze go za malo to nie ma sily i dlatego tak syczy. Plynu powinno byc zawsze do znaku max. Jesli ci go ubylo to mozesz miec gdzies wyciek ale nie musi, patrzac na twoj rocznik autka to moge podejzewac wyciek,musialbys poprostu zobaczyc przy przewodach i na maglownicy czy masz sucho czy poprostu jest mokro, najpierw ja na twoim miejscu napewno bym go zmienil bo szkoda pompy, a plyn powininen miec kolor malinowy, a nie czarnej mazi.

  4. #3
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Dolej tylko do uzupełnienia stanu i jak najszybciej wymień. Jest wielce prawdopodobne że będziesz musiał tą operację powtórzyć ze 2 razy, co jakiś czas. Chodzi o to że po zalaniu nowego płynu do układu, on sie przemiesza ze starym co w efekcie da po krótkim czasie płyn koloru szarego. Kolejna wymiana powinna rozwiązać problem. Ja u siebie, musiałem wymienić 3 razy, zanim miałem malinę.
    wypisuję się z tego kraju...

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Sztokholm
    powiedzmy, ze nie jestem super znawca i plynu od wspomagania nigdy nie zmienialem . Czy jest to prosta czynnosc polegajaca na wykreceniu srubki, spuszczeniu plynu i zalaniu nowym, czy lepiej zwrocic sie z tym do mechanika ( odpowietrzanie itp.)?
    Ile plynu wchodzi (mniej wiecej) do ukladu wspomagania?
    Buding;
    MKIII Trend benz. 2.0 16V kombi, 2001

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    jesli masz warunki (najlepiej garażyk z kanałkiem ), to spokojnie zrobisz to sam. Odpowietrza sie samo, poprzez pokręcenie kierownicą. Płynu wchodzi nieco ponad litr. Było na forum dość dużo o zmianie płynu, poszukaj na forum.
    wypisuję się z tego kraju...

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Sztokholm
    ok, wielkie dzieki za podpowiedzi !!!!!
    Buding;
    MKIII Trend benz. 2.0 16V kombi, 2001

  8. #7
    waldemarz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Buding
    powiedzmy, ze nie jestem super znawca i plynu od wspomagania nigdy nie zmienialem . Czy jest to prosta czynnosc polegajaca na wykreceniu srubki, spuszczeniu plynu i zalaniu nowym, czy lepiej zwrocic sie z tym do mechanika ( odpowietrzanie itp.)?
    Ile plynu wchodzi (mniej wiecej) do ukladu wspomagania?
    Ale nie polega to na odkreceniu jakiejs srubki tylko zdjeciu jednego przewodu, poszukaj na forum tam byl doklady opis jak to zrobic. Koledzy jesli Buding tego nigdy nie robil to nie jest to takie proste zrobic, bo nie wiedzac jak dokladnie to uczynic mozna sobie bardzo szybko zatrzec pompe. Wiec ja na twoim miejscu skorzystalbym choc raz z pomocy mechanika i popatrzyl jak to sie robi, jesli nigdy tego nie robiles. :metal

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Sztokholm
    najpierw sprobuje dolac i zobaczyc czy to cos zmienia.
    Buding;
    MKIII Trend benz. 2.0 16V kombi, 2001

  10. #9
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez waldemarz
    Cytat Zamieszczone przez Buding
    powiedzmy, ze nie jestem super znawca i plynu od wspomagania nigdy nie zmienialem . Czy jest to prosta czynnosc polegajaca na wykreceniu srubki, spuszczeniu plynu i zalaniu nowym, czy lepiej zwrocic sie z tym do mechanika ( odpowietrzanie itp.)?
    Ile plynu wchodzi (mniej wiecej) do ukladu wspomagania?
    Ale nie polega to na odkreceniu jakiejs srubki tylko zdjeciu jednego przewodu, poszukaj na forum tam byl doklady opis jak to zrobic. Koledzy jesli Buding tego nigdy nie robil to nie jest to takie proste zrobic, bo nie wiedzac jak dokladnie to uczynic mozna sobie bardzo szybko zatrzec pompe. Wiec ja na twoim miejscu skorzystalbym choc raz z pomocy mechanika i popatrzyl jak to sie robi, jesli nigdy tego nie robiles. :metal
    Częściowo się zgadzam, tyle że - jesli ktos chce/może zrobić coś sam, to po to jest to forum żeby się dowiedzieć jak to zrobić. W poprzednim poście poradziłem koledze żeby POSZUKAŁ na forum, bo było dużo o tym.
    wypisuję się z tego kraju...

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Sztokholm
    i tak zrobilem. Poszukalem i znalazlem

    Rzeczywiscie cala procedura jest dosc dobrze opisana i operacja nie wydaje sie skomplikowana. Troche mnie tylko wystraszyly posty mowiace o tym, ze pompy nie wolno odpalac na sucho bo mozna zatrzec.

    Sprobuje zlac plyn poprzez zdjecie wezyka i niech sobie zleci tyle ile chce. Nie bede krecil pompa zeby wszystko wyplula. Doleje i zobacze jak poszlo.
    Jak trzeba bedzie to powtorze operacje po jakis dwoch tygodniach.

    Oczywiscie wielkie dzieki za podpowiedzi
    Buding;
    MKIII Trend benz. 2.0 16V kombi, 2001

  12. #11
    Kursant Awatar Bunio
    Imię
    Bogdan
    Model
    GHIA
    Silnik
    kombi
    Opis
    Ford Mondeo GHIA mk 3 kombi 2.5 PB+LPG
    Od
    14 Oct 2009
    Mieszka w
    Działdowo
    A czy ktoś orientuje się w temacie maglownicy ,tj. czy od diesla do benzyny jest ta sama maglownica stosowana ?
    " tylko Lorda stać na Forda "


Podobne wątki

  1. [MkIII] Układ kierowniczy
    By madzia_1989 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-07-2010, 12:42
  2. [MkIII] ukad kierowniczy
    By miras500 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-11-2009, 14:48
  3. [MkI] drązek kierowniczy
    By Coster12 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2009, 21:31
  4. [MkIII] uklad kierowniczy
    By cortes in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-05-2007, 22:21
  5. [MkIII] Układ kierowniczy?
    By artur2 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-04-2007, 10:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów