+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Jacek87
    Gość

    [MkIII]Problem z blokadą Navi DENSO i zmieniarką

    Witam,
    Mam Mondeo MKIII z Nawigacją z dotykowym ekranem. W bagażniku jest zmieniarka CD na 6 płyt. Oryginalna zmieniarka fordowska wyprodukowana przez Alpine. Niestety sztuka, z którą kupiłem auto była uszkodzona mechanicznie (rozwalona, niekompletna). Kupiłem używaną zmieniarkę z identycznym numerem modelu i pojawił się problem. Teraz na wyświetlaczu Navi, kiedy wybiorę opcje CD pojawia się komunikat "CD DJ error" Do zmieniarki dochodzi napięcie, mogę wysunąć i wsunąć magazynek, nawet słychać, że cośtam czyta. Sprzedawca zarzeka się, że jest ona w 100% sprawna i u niego działała. Nie wiem, czy jest możliwość, żeby Navi nie skomunikowała się ze zmieniarką, czy po prostu ta zmieniarka jest walnięta? Sprawa jest dość pilna, bo nie wiem, czy zwracać sprzęt. Wolałbym nie, bo w sumie to zależy mi, żeby to działało. Jeśli ktoś wie, czy możliwe jest jakieś skomunikowanie tych urządzeń, to bardzo proszę o rady!
    Pozdrawiam,
    Jacek

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    spróbuj wejść w tryb serwisowy w Denso:

    - przytryzmaj klawisz MENu przez 10 sekund, wpisz kod 842520 i zatwierdź Enterem

    - poszukaj w opcjach - cuś tam było odnośnie zmieniarki - bodajże jej włączenie w systemie i chyba coś jeszcze ale nie pamiętam





    PS.: witam Łodziaka
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  4. #3
    Jacek87
    Gość
    Witaj Oktan I w ogóle witam wszystkich forumowiczów.

    Skorzystałem z Twojej rady co do trybu serwisowego, ale oczywiście musiałem coś skopać. Aktualnie nawigacja nie włącza się wcale, podczas jazdy włącza się biały ekran i żąda włożenia jakiejś płyty... Oj chyba czeka mnie wizyta w ASO. Co do tych ustawień zmieniarki to było tam wszystko przy CDDJ zaznaczone, także powinna działać, ale tak nie jest... Teraz jednak mam lepszy problem, żeby to wszytko uruchomić z powrotem.




    mały edit był - początkujący jesteś, więc na razie tak - Oktan

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    ASO sobie odpuść bo zedrą z ciebie

    masz czas jakoś w sobotę wieczorem ?? jakiś spot by się zrobiło i pokombinowało z twoim sprzętem (aha mam płytę z softem aby ożywić Denso)
    jakby co to zadryndaj do mnie jutro ok. 17.30 - to pogadamy +48606439197
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  6. #5
    Jacek87
    Gość
    Ok, będę dzwonił na pewno. Czas znajdę w sobotę. Dzięki za pomoc

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    no i wyszła kicha

    niestety system nie chciał przyjąć płyty z update'm - płyta jest OK bo u mnie system ją odczytał

    u Jacka87 nawet nie możliwości wpisania kod PIN
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar WojtasS
    Imię
    Wojtek
    Model
    Peugeot 508
    Silnik
    HDI
    Od
    12 Aug 2005
    Mieszka w
    Chrzanów
    hmmmm a spróbujcie zresetować DENSO poprzez odpięcie aku.... albo zasilania i wtedy spróbujcie... tylko się upewnijcie czy jest PIN...
    Niech Gra Muzyka i GAZ Do DECHY! ]:->
    Peugeot 508/ASTRA K 1.4 T/

  9. #8
    Jacek87
    Gość
    PIN jest, nadal nad tym działam, ale postępy są marne. Jak wyjdzie coś nowego to dam znać. Jutro po pracy zabieram się za to od nowa. Będzie świeżo nagrana płytka z udatem, może taką prędzej łyknie DVD...

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar WojtasS
    Imię
    Wojtek
    Model
    Peugeot 508
    Silnik
    HDI
    Od
    12 Aug 2005
    Mieszka w
    Chrzanów
    Cytat Zamieszczone przez Jacek87
    PIN jest, nadal nad tym działam, ale postępy są marne. Jak wyjdzie coś nowego to dam znać. Jutro po pracy zabieram się za to od nowa. Będzie świeżo nagrana płytka z udatem, może taką prędzej łyknie DVD...

    i jak idą prace z ożywianiem DENSO?
    Niech Gra Muzyka i GAZ Do DECHY! ]:->
    Peugeot 508/ASTRA K 1.4 T/

  11. #10
    Jacek87
    Gość
    Denso ożyło .

    Bardzo istotną okazała się kwestia stanu płyt DVD, oraz jakości ich nagrania.
    Moje DVD nie czyta płyt, które mają jakieś skazy (porysowane, ubrudzone).
    Musiałem nagrać kilka nośników z aktualizacją Denso. Ostatecznie DVD zaczęło czytać płytę nagraną wolniej na nośniku SONY. Na inne nawet nie chciało patrzeć .

    Fakt, że DVD Oktana czytało płyty, których moje nie chciało każe przypuszczać, że moje DVD jest po prostu zabrudzone, czy coś w tym stylu. Inna sprawa, że mam trochę starszą stację DVD, niż Oktan.

    Dalej nie rozwiązana pozostaje kwestia zmieniarki CD, która nadal nie komunikuje się z Denso. Komunikat CDDJ error wyświetlany jest nieustanie po wejściu w opcje CD. Dostałem od Oktana instrukcje, jak sprawdzić zmieniarkę, ale dotyczy to tylko sprawdzenia jej pod kątem elektrycznym, co raczej mi nie pomoże, bo do zmieniarki dochodzi napięcie, mogę operować magazynkiem, słychać, że czyta płyty, ale nie komunikuje się z Denso.

    Prawdopodobnie będę musiał zwrócić tą zmieniarkę - a szkoda, bo kupiłem ją w dobrej cenie i jest w bardzo ładnym stanie wizualnym. No chyba, że dojdę do tego, dlaczego Denso "jej nie chce".

    Taka mała rada dla tych, co chcą się pobawić trybem serwisowym Denso: NIE WYBIERAJ OPCJI AKTUALIZACJI, BO BĘDZIESZ MIAŁ WESOŁO.

    Jeszcze chciałbym podziękować Oktanowi za pomoc techniczną i wielokrotne konsultacje telefoniczne.

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar WojtasS
    Imię
    Wojtek
    Model
    Peugeot 508
    Silnik
    HDI
    Od
    12 Aug 2005
    Mieszka w
    Chrzanów
    no ponoć update trzeba nagrywać jak najwolniejszą prędkością.... ja do swojego chyba ze 4 płyty zużyłem

    Najważniejsze że ożyło...a co do zmieniarki chyba będziesz musiał zakupić inną
    Niech Gra Muzyka i GAZ Do DECHY! ]:->
    Peugeot 508/ASTRA K 1.4 T/

  13. #12
    Zielony listek Awatar hercin
    Model
    Kombi 2011
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo IV
    Od
    28 Jan 2009
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Cytat Zamieszczone przez WojtasS
    no ponoć update trzeba nagrywać jak najwolniejszą prędkością.... ja do swojego chyba ze 4 płyty zużyłem
    Tak jest płyte nagrywać jak najwolniej i na markowej płycie DVD, nie zaszkodzi nagrywanie z bitsettingiem aby czytnik myślał ze ma wsadzona oryginalną tłoczoną płyte.

    To tak na przyszłość

  14. #13
    Jacek87
    Gość
    Zmieniarka i instalacja samochodu sprawdzona w ASO...
    Wynik - zmieniarka uszkodzona, instalacja sprawna. Zalecenia - zamontować sprawną zmieniarkę.

    No cóż, naciąłem się na kupnie przez Allegro, dobrze, że przez aukcję, nie poza. Mam jakąś szansę na zwrot kasy.

    Jeszcze ciekawostka, że wg Microcata zmieniarka w moim aucie powinna mieć inny nr, niż ta w rzeczywistości tam zamontowana, podobno to się zdarza, że co innego jest w aucia, a co innego w katalogu, ale dla pewności polecili szukać zmieniarki o tym nr, który podaje katalog.

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Piotrek
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCI 130KM GHIA 2003 lift
    Od
    18 Jun 2009
    Mieszka w
    Ełk
    Jacek87 podaj jak możesz nr katalogowy - model zmieniarki - szukam takiej do swojej navi.

  16. #15
    Zielony listek
    Model
    MKIII, MKIV
    Silnik
    2.0 PB, 2.0 TDCI
    Od
    06 Mar 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    miałem ostatnio błąd CDDJ i oczywiście brak odtwarzania ze zmieniarki. Przy okazji znikneły tylne przeciwmgielne. Nie wiem na ile to jest powiązane ale po przeczyszczeniu białej kostki trzypinowej zmieniarka bangla, błąd zniknął. W menu zmieniłem vin check ale nie wiem czy to ta zmiana czy kosta pomogła. Po ponownym uruchomieniu też działa bez problemu więc chyba to nie jest ustawienie vin check.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Navi Denso brak radia i cd
    By songoku in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-10-2017, 15:52
  2. Uszkodzona Navi Denso w MKIII
    By Malyvip in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 22:06
  3. [MkII] Problem ze zmieniarką
    By sebo010 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-10-2013, 10:35
  4. problem z ekranem dotykowym Navi DENSO MK III
    By agata in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 01:53
  5. Navi Denso [ST220]
    By kogutu in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 11:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów