+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar GTomek
    Opis
    MK3 TDCI 130KM KOMBI
    Od
    02 Sep 2007
    Mieszka w
    Warszawa WF.....

    [MkIII]Naprawa schowka na okulary

    W związku z tematem który kilka razy przewinął się przez forum na temat niezamykania się schowka na okulary (który to miał tak samo przyjemność i u mnie nie za każdym razem się zamykać) postanowiłem podać receptę na tą bolączkę którą sam zastosowałem w swoim i działa tak jak trzeba.

    Otóż przyczyną są boczne ścianki w ramce schowka w którym ona siedzi.
    Zapewne zapytacie czemu??? Tak jak to miało miejsce u mnie na jednej ściance jest blokada na wzór litery Y w momencie gdy chcemy otworzyć schowek naciskamy go blokada przestawia się i otwiera nam się. Gdy chcemy zamknąć ona nie do końca styka się z prowadnicą na kieszeni schowka i nie wraca na swoją pozycję a powinna w momencie naciśnięcia powinna przeskoczyć w pozycję blokującą schowek.
    Dlaczego ścianki ??? Jak to miało miejsce u mnie plastikowe boczki po prostu odkształciły się i odchyliły na zewnątrz w stosunku do kieszeni co powodowało że zapadka która powinna pracować na całej powierzchni szyny która znajduje się na kieszeni niestety stykała się tylko na 1\4 co powodowało że szyna i zapadka stykały się tylko rogami i szyna nie mogła ustawić zapadki w pozycje zamkniętą.

    W moim przypadku przyszła na pomoc opalarka elektryczna.

    RECEPTA

    - Demontujemy cały schowek razem z ramką
    - Po demontażu wyjmujemy kieszeń schowka (uwaga na sprężynkę znajdującą się na jednym z zawiasów)
    - Po wyjęciu kieszeni bierzemy grubą rękawice ( ja użyłem kuchennej )
    i ściskamy boczki ramki ku siebie jak najbardziej przymierzając wcześniej kieszeń żeby za ciasno nie chodziła
    - Bierzemy opalarkę i grzejemy boczki u samej podstawy trzymając je cały czas (uwaga żeby za długo nie grzać i nie stopić plastiku )
    - Po podgrzaniu trzymamy dopóki plastik nie dojdzie do temperatury pokojowej
    - Po wszystkim składamy kieszeń tak jak była poprzednio i możemy cieszyć się sprawnym schowkiem

    UWAGA Nie polecam stosować drutu do ściągania boczków gdyż drut nam się szybciej nagrzeje niż plastik i może potopić boczki a znowu gumka recepturka lub pochodne nie wytrzymają temperatury i po prostu pękną.
    Sprawdzone na sobie

    Powodzenia
    BYŁO: MK3 TDDI 115KM 2001 HB BLUE THUNDER (kasacja)
    JEST: MK3 TDCI 130KM 2005 KOMBI SILVER ARROW

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Witam.
    Czy w przypadku kiedy u mnie objaw nie zamykania się występuje tylko kiedy w kabinie jest nagrzane słońcem kwalifikuje się do opisanej "naprawy" czy też szukać innej przyczyny?
    Kiedy tylko kabina "ostygnie" zaczyna działać i zamyka się normalnie.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MK3 ' 2001 hatchback
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    skrzynia ATX
    Od
    29 Mar 2015
    Mieszka w
    Skarżysko-Kam
    Naprawiałem go już wcześniej metodą opisaną przez GTomek'a, ale po ostatnich upałach problem powrócił.

    Mam nowy patent na naprawę niezamykania się schowka.

    Zauważyłem, że "oski" schowka mają z czoła małe otworki. Wkręciłem w nie śrubki z kołnierzem stosowane do przykręcania boków w obudowie komputera PC. Nic nie gwintowałem, nie rozwiercałem, po prostu je tam wkręciłem do wyczuwalnego oporu i już. Teraz wszystko działa jak należy i mam nadzieję, że wytrzyma aż do emerytury, mojej lub mondka

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    2001 r sedan
    Od
    11 Oct 2017
    Mieszka w
    Kraczewice Rządowe

    Naprawa schowka na okulary

    Witam, mam problem ze schowkiem na okulary. Chodzi o to, że schowek mi się nie zamyka ponieważ nie ma w nim elementu który za to odpowiada. Po prawej stronie w obudowie schowka jest zębatka a po lewej u mnie nie ma nic. Tam powinien być element odpowiadający za zamykanie i otwieranie schowka. Czy mógłby mi ktoś przesłać zdjęcie jak wygląda ten element zamykający schowek a wtedy może byłbym w stanie taki element odtworzyć bez konieczności kupna nowego schowka gdyż prawdopodobnie jest to drobnostka a nie mam nikogo znajomego z mondeo w którym mogłbym podejrzeć ten element.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-11-2020, 17:15
  2. [MkIII] [MKIII] Naprawa zepsutego zamka schowka pasażera
    By sokoleokoo2 in forum HOWTOs
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2015, 09:25
  3. naprawa schowka mondeo mk2
    By rajman in forum HOWTOs
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-03-2012, 20:51
  4. [MkII] Naprawa zaczepow schowka
    By Jlmarzec in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 02:32
  5. [MkIII] Sprężynka schowka na okulary
    By Zawika in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2007, 08:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów