+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin

    Ustawienie rozrządu 2.0 ZETEC

    Czy jest taka możliwość, żeby źle zamontować rozdząd np. przeskok o 1 ząbek, lub mniej ? Czy po czymś takim silnik w zasadzie nie ma prawa działać, czy będzie się to objawiało tylko spadkiem mocy ? Czy da się źle zamontować rozrząd, ale na tyle dobrze, żeby samochód cały czas jeździł ?

    Szukam ostatnio przyczyny spadku momentu obrotowego w samochodzie. Wyeliminowałem narazie podmiane silnika. Na 100% jest to 2.0 ZETEC. Sprzęgło nówka. Paliwo OK. Skrzynia też od 2.0 ZETEC. A brakuje mi blisko 25 Nm. Olej - 10W40 mobil. Wydech nowy. Świece, kable WN, przepływka, lambda - wszystko OK. Spręzanie na silniku OK (14, na wszystkich równo). Jedyne czego nie sprawdzałem to ustawienie rozrządu i paska osprzetu. Czy któreś z urządzeń typu pompa wspomagania, alternator, pompa wody - może stawiać taki opór paskowi że zmniejsza się moment silnika ?

    No i chodzi mi po głowie EGR. Czy możliwe że zawór zablokował się w jednym położeniu i podaje cały czas spaliny w obieg ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Opis
    ford transit , ford mondeo II
    Od
    28 Jul 2005
    Mieszka w
    RKR - Krosno/Bratkówka
    Przestawienie paska o jeden ząbek to odległość ok. 5-7 mm na pasku. Na kole zębatym to zmiana kąta o kilka st. Wydaje się ,że silnik ma prawo pracować ale efekt będzie taki jak przy przestawionym zaplonie.
    Może to być przyczyną niedomagań. Czy bez wnikania w rozrząd nie da się tego sprawdzić?
    Zdzich, MK II 1,8 TD, 1999 Kombi, bardzo czerwony i długaśny

  4. #3
    waldemarz
    Gość
    Witaj Straits
    Najpierw niech dokladnie sprawdza ci ustawienie rozrzadu a dopiero potem szukaj dalszej przyczyny jak z rozrzadem bedizie OK.

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    oK. a jak sprawdzić ustawienie rozrzadu ? Co konketnie mają sprawdzać ? Bo będę stał nad nimi jak będą robić... juz kompletnie nie mam pomysłu dlaczego autko nie jeździ jak powinno...

  6. #5
    waldemarz
    Gość
    Poprostu jak sa fachowcami to chyba sami powinni wiedziec jak sie ustawia rozrzad.

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    02 Jul 2017
    Mieszka w
    RZESZÓW
    mam pytanie dot ustawienia rozrządu w mk3 1,8 16v 125km.
    chodzi mi jak ustawiać znaki na wałkach rozrządu?
    muszę rozebrać całą głowicę, da rade to później ustawić beż żadnych blokad itp?
    jakby ktoś miał jakiś schemat to będę wdzięczny

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    02 Jul 2017
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Juz po temacie. Gdzies wyczytałem ze znaki sa na kołach zębatych i szukałem jak glupi, a są od drugiej strony.

  9. #8
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Pierwsze słyszę żeby były znaki, cały rozrząd który jest na łańcuchu składa się na blokadach.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    02 Jul 2017
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Cytat Zamieszczone przez Paolo Zobacz posta
    Pierwsze słyszę żeby były znaki, cały rozrząd który jest na łańcuchu składa się na blokadach.
    nie mam blokad, a pisząc o znakach chodziło mi własnie o miejsca na tą blokadę.
    Bardzo zdziwiło mnie, że na kole pasowym od wału korbowego nie ma żadnego frezu, jak się przykręci tak będzie :/
    Podpowie ktoś jak ustawić wał korbowy bez tych blokad?
    Ostatnio edytowane przez Gaceekk ; 04-05-2018 o 18:50

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    02 Jul 2017
    Mieszka w
    RZESZÓW
    mam już blokadę do korby w duratec he ,39mm długość i czpień 5mm
    do ustawienia dołu ma być gmp czyli przeciwwaga opiera się o blokadę, czy mam cofnąć o 45 stopni od gmp?

  12. #11
    Kursant
    Model
    Focus
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Olejoholik
    Od
    14 Apr 2017
    Mieszka w
    Leszcz
    Rozrząd składasz przy ustawieniu gmp pierwszego tłoka (trzpień oparty o przeciwwagę wału), zablokowanych wałkach (liniał opierający się o głowicę).

    Przykręcasz ślizgi i napinacz (zablokowany), zakłądasz łańcuch, luzujesz delikatnie koła zębate wałków, zwalniasz napinacz, dokręcasz koła zębate. W tym momencie rozrząd masz ustawiony na tzw zero.

    Montujesz obudowę rozrządu, blokujesz koło zamachowe albo wsadzasz kogoś za fajerę niech wbije 5bieg i ciśnie hamulec, zakładasz na wał koło pasowe, ustalasz je za pomocą małej śrubki wkręcanej w pokrywę rozrządu, przykręcasz delikatnie śrubę wału, wykręcasz śrubkę ustalającą i dokręcasz śrubę kołą pasowego do końca tyle ile potrzeba 100Nm i 90'.
    Ostatnio edytowane przez RRc ; 08-05-2018 o 11:12

  13. #12
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    16 Jun 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam, podepnę się do tematu. Czy gwint śruby koła pasowego w silniku 1,8 duratec jest prawy czy lewy ?

Podobne wątki

  1. [ST220] Ustawienie rozrządu...
    By _NeroN_ in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-09-2014, 18:20
  2. [TDCi MKIII] Ustawienie rozrządu
    By kgorka in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-05-2014, 15:51
  3. BMW 118D - ustawienie rozrządu
    By Blady214 in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-12-2012, 16:16
  4. [MkI] Ustawienie rozrządu
    By LeoComp in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-05-2008, 18:35
  5. Ustawienie rozrządu w mondeo 2.0 16V 93 !!! help!!!
    By sawik110 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 16-08-2006, 23:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów