+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 91
  1. #21
    Cytat Zamieszczone przez mkdan
    Ale blad ,ktory u mnie sie pojawial przy tej okazji P0420 (...)
    Sprawdzałeś sam katalizator (czy nie jest zapchany), a także elementy wydechu w jego okolicy (czy są szczelne)?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant Awatar kali7511
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    16 Sep 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    No to sprawa ładowania na wolnych przedstawia się u mnie tak :
    13,8 V - napięcie bez obciążenia
    13,6 V - światła mijania (ksenony)
    13,3-13,4 - światła mijania (ksenony), długie, dmuchawa na max.
    12,7-12,8 - światła mijania (ksenony), długie, ogrzewanie przedniej i tylnej szyby
    11,6-11,8 - światła mijania (ksenony), długie, dmuchawa na max., ogrzewanie przedniej i tylnej szyby
    Moglibyście się do tych danych jakoś ustosunkować?

  4. #23
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeszcze jakbyś sprawdził jakie jest napięcie przy około 1200 obrotów.
    Bo na razie na wolnych to niezbyt optymistycznie wygląda.
    Zwróciłeś może uwagę czy obroty i do ilu przysiadły przy maksymalnym obciążeniu?
    Bo alternator potrzebuje jakich minimalnych obrotów żeby prawidłowe napięcie dawać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #24
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    napiecie ładowania aku MUSI zawierać sie w przedziale miedzy 13,8 a 14,5V przy czym te 13,8 to dolna granica której nie powinno sie przekraczać, obciązenie nie ma tu nic do rzeczy
    padają szczotki moim zdaniem lub regulator do wymiany
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  6. #25
    Kursant Awatar kali7511
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    16 Sep 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Obroty przy max. obciążeniu stoją jak drut w miejscu na ok. 750, a napięcie przy ok. 1300 obr. wzrosło o ok. 0,05 na każdym z tych podanych wyżej obciążeń. A jak dodałem do największego obciążenia podanego w poprzednim poście jeszcze podgrzewanie przednich foteli, to napięcie dalej spadło do 11,4.

  7. #26
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    No to tak jak ER-u napisał, stawiałbym w pierwszej kolejności na szczotki, chyba że pasek się ślizga, ale to raczej byś czuł.

    Dodano po 1 min.:

    No i kwestia samego akumulatora, trzeba by zrobić pomiar pod obciążeniem, bo jak kończy żywot to też mogą być cyrki z napięciem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #27
    Kursant Awatar kali7511
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    16 Sep 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Akumulator jest nowy, bo 4 miechy temu stary mi padł i to w dziwnych okolicznościach. Popołudniu jeździłem autem, wszystko było ok. Wstawiłem auto do garażu, a rano nawet już nie zakręcił. Kontrolki przygasały i przy okazji komp się resetował. Kupiłem drugie ako i jak narazie działa, ale nie sprawdzałem ostatnio jego naładowania.

  9. #28
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Galopkiem zajmij się tym ładowaniem żebyś drugiego akumulatora nie załatwił.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #29
    Pochłaniacz prostych Awatar konio
    Imię
    Konrad
    Opis
    A3 2.0FSI
    Od
    02 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    No to wszystko jasne .... przy takim ładowaniu załatwisz aku moment , a i stary aku padł Ci najprawdopodobniej też przez ładowanie ... ja załatwiłem swoje aku tak samo ....
    ps. Aż zeszłem sprawdzić
    drogowe , mijania , dmuchawa , szyby + lusterka 14.1V . obroty 900 bo zimny silnik.
    Ja wykapowałem że mam małe ładowanie , jak pod górkę pedał do dechy dałem aby wyprzedzić i przy 4k obrotów było szarpnięcie .... pompa za mało papu dostała .
    Gdy napięcie na aku bez obciążenia spadnie poniżej 12,5V a gęstość ma mniej niż 1,27G/cm3 aku jest rozładowane
    Gdy napięcie na aku spadnie poniżej 8V jest martwy i może się nie dać naładować - trzeba go odsiarczyc.

  11. #30
    Kursant Awatar kali7511
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    16 Sep 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    No to wydatek niemały ... ok. 850 zł podobno ... No ale jakby to miało załatwić problem z obrotami to jest do przełknięcia ...

  12. #31
    Pochłaniacz prostych Awatar konio
    Imię
    Konrad
    Opis
    A3 2.0FSI
    Od
    02 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Nawet jak Ci z obrotami nic nie pomoże to napewno oszczędzi wydatku 450 pln na kolejne aku.
    13,8V to jest totalne mim jakie powinno być napięcie ładowania bez względu na obciążenie ...
    Ja 2 razy podchodziłem do naprawy ładowania :
    za pierwszym razem stwierdzili że alternator jest tylko mokry od oleju niby od uszczelniacza wału ....a uszczelniacz ok .wydałem 400 za montaż /demontaż i umycie .....+450 na nowe aku .
    pół roku i powtórka z rozrywki .... tylko tym razem kazałem im sprawdzić przyczynę tego zalewania olejem ( winna okazała się uszczelka pod pokrywą zaworów od ta wewnętrzna olej ściekał rogiem prosto na alternator i to on rozpylał olej ) koszt -1100 w tym regeneracja alternatora ).
    Ładowanie wzorcowe się zrobiło aż do momentu że mi silnik nie odpalił .
    Okazało się że patałachy co montowały alternator tak podłączyli przewody bez izolatora że czasem zwierało.
    Elektryk ok więc tylko 200 za usunięcie zwarcia skasował i nie naciągał na alternator .... tylko że wtedy aku dostało po dupie i ponowne 480 na aku poszło.
    suma:
    400+450+1100+200+400 = 2550 dzięki cieknącej uszczelce pokrywy zaworów.

  13. #32
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kali7511
    No to wydatek niemały ... ok. 850 zł podobno
    Chyba że za nowy altek, regeneracja znacznie mniej kosztuje
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #33
    Pochłaniacz prostych Awatar konio
    Imię
    Konrad
    Opis
    A3 2.0FSI
    Od
    02 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    Cytat Zamieszczone przez kali7511
    No to wydatek niemały ... ok. 850 zł podobno
    Chyba że za nowy altek, regeneracja znacznie mniej kosztuje
    Za regenerację zapłaci około 300 zależy co poszło a za wyjęcie i wsadzenie znając życie będzie słono. Uroki V6

  15. #34
    U mnie jest 13,2 - 13,5, alternator oryginalny i nowy, akumulator porządny i ma dwa lata. W serwisie twierdzą, że tak jest dobrze, ale mam co do tego wątpliwości. W jaki sposób regulowane jest napięcie w mk3? Bo spotkałem się z opinią, że nie ma oddzielnego regulatora napięcia tak jak w mk2. Czy ktoś z Was wie jak to wygląda? Podejrzewam, że we wszystkich mk3 V6 jest to rozwiązane podobnie.

  16. #35
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Rijndael
    U mnie jest 13,2 - 13,5
    A sprawdź innym miernikiem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #36
    Kursant Awatar kali7511
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    16 Sep 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    No ale napięcie jeszcze niższe niż u mnie bez obciążenia. A jak jest przy pełnym obciążeniu?

  18. #37
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    Cytat Zamieszczone przez Rijndael
    U mnie jest 13,2 - 13,5
    A sprawdź innym miernikiem.
    To jest odczyt ze ScanXL, postaram się to pomierzyć w najbliższych dniach. Ciekawe jednak jest to, że są tam dwa PID-y: FORD.ENGINE.VPWR (battery voltage) i FORD.ENGINE.GENVDSD (desired regulation voltage (setpoint) for charging system). Czyli tak jakby ten pierwszy pokazuje to co jest, a ten drugi to co powinno być. No i wartości obu się zgadzają. Może więc te wartości są jednak dobre?

  19. #38
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Potwierdź te napięcie ręcznie miernikiem.

    13.5 jest już za niskie żeby akumulator prawidłowo funkcjonował.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #39
    Kursant Awatar kali7511
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    16 Sep 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Ja już zwątpiłem, bo mój mechanik też mówił, że takie napięcie może być prawidłowe, a mierzył w 2.5 v6 MK3 i tam też napięcie było 13,8, ale nie wiem jak zachowywał się pod obciążeniem, bo chyba nie mierzył.

  21. #40
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    Cytat Zamieszczone przez kali7511
    Ja już zwątpiłem, bo mój mechanik też mówił, że takie napięcie może być prawidłowe, a mierzył w 2.5 v6 MK3 i tam też napięcie było 13,8, ale nie wiem jak zachowywał się pod obciążeniem, bo chyba nie mierzył.
    http://www.akumulatory.auto.pl/porady.htm
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] Obroty biegu jałowego
    By mb1234 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-02-2012, 08:39
  2. [TDCi MKIII] 130PS problem z obrotami na biegu jałowym
    By maniekmondeo02 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-07-2011, 23:07
  3. [TD MkI] Obroty biegu jałowego problem z wyregulowaniem
    By diquan in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 19:37
  4. [MkI] Problem z obrotami biegu jałowego MK1 DOHC 1.6 16V
    By kolec in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 18:13
  5. Obroty biegu jałowego
    By marcin195 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-12-2007, 21:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów