+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 81 do 91 z 91
  1. #81
    Kursant Awatar kali7511
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    16 Sep 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Ale ja potrzebuję zdjęcia Instalacji LPG w ST22o, a nie w 2,5v6. Są zupełnie inne kolektory dolotowe ... I chodzi mi jeszcze o długość wężyków.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #82
    Cytat Zamieszczone przez kali7511
    Ale ja potrzebuję zdjęcia Instalacji LPG w ST22o, a nie w 2,5v6. Są zupełnie inne kolektory dolotowe ... I chodzi mi jeszcze o długość wężyków.
    dobrze kolego kombinujesz: w instalacjach sekwencyjnych przy 6 cylindrach (2 listwy) bardzo istotna jest dlugosc wężyka od parownika do listwy, im krótszy wezyk tym lepsza reakcja na gaz ale równiez skuteczniejsza reakcja kompa gazowego na zmiany mieszanki. Zauważ, że przy istalacjach lepsiejszych typu PRINS jednym z najwazniejszych warunków wlasciwego montazu jest równa i okreslona (mała) odleglosc od parownika do wtryskiwacza. W mondziaku (rowniez moim) ciezko jest to zrealizować - pod maską jest po prostu ciasno- i tez mam problem z obrotami jałowymi. Planuje w najblizszym czasie zmienic weze na krótsze, dam znac czy pomoglo.
    --
    Pozdrawiam
    Umiar
    ST220 '04
    CKMK

  4. #83
    Kursant Awatar kali7511
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    16 Sep 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    No troszkę czasu minęło. Przez ten czas zmieniłem długość wężyków od wtrysków gazu do dysz i zostało zmienione miejsce wkręcenia dysz. Wkręcone są teraz w ten "blok" pomiędzy kolektorem dolotowym a głowicą, czyli znajdują się bliżej cylindrów. Ta zmiana zaowocowała tym, że przae miesiąc (ok. 1000km) auto zgasło po wysprzęgleniu "tylko" 4 razy, ale nadal prawie po każdym wysprzęgleniu falował w zakresie 500obr. Ostatnio po radzie kolegi, który prześledził ten temat zmieniona została kolejność wtrysku gazu na cylindry (było 1,2,3|4,5,6-jest 1,5,3|4,2,6). Ta modyfikacja trochę poprawiła to, że rzadziej faluje no i nadal nie gaśnie ..... Uważam, że pozostaje jeszcze kwestia regulacji, ale będzie to bardzo trudne.

  5. #84
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Cytat Zamieszczone przez kali7511
    zmieniona została kolejność wtrysku gazu na cylindry (było 1,2,3|4,5,6-jest 1,5,3|4,2,6)

    A skąd akurat taka kolejność?
    Skoro masz wątpliwości co do dobrego przyporządkowania wtrysków gazowych do benzynowych, to może warto to dokładnie sprawdzić?
    Dobra, zmiana!

  6. #85
    Kursant Awatar kali7511
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    16 Sep 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Ten kolega, który mi to doradził konsultował yo z inżynierami z BRC, bo on też nie mógł poradzić sobie ze swoim ST-kiem, mimo, że sam instaluje LPG. Ta modyfikacja tak dokładniej polegała na zamianie przewodów sczytujących z wtrysków benzynowych - 2 z 5 i zamianie wtyczek do wtrysków też 2 z 5. Może kolega się tu jeszcze pojawi, to wyjaśni to dokładniej. U niego to podobno zdało egzamin. No i w poprzednim poście zapomniałem dodać, że już po pierwszym etapie modyfikacji przestał pojawiać się "check" silnika.

  7. #86
    Niedzielny kierowca
    Model
    audi
    Silnik
    2.0 TFSI
    Opis
    a4 allroad
    Od
    04 Dec 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Masz zdjecie instalacji u mnie, co prawda nie 3.0, ale v6
    A4 allroad 2.0 tfsi, VW cross polo 1.2 TSI
    ---------------------------------------------------

  8. #87
    Kursant Awatar kali7511
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    16 Sep 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    No jednak wydaje mi się, że 3,0 różni się od 2,5 ... Ale dzięki.

  9. #88
    Zielony listek Awatar dembu19
    Opis
    ST220
    Od
    01 Mar 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    udało się usunąć usterkę ??

  10. #89
    Kursant Awatar kali7511
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    16 Sep 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    W sumie nie całkowicie. Obroty nadal falują, ale nie za każdym wysprzęgleniem, a co najważniejsze auto już nie gaśnie ...

  11. #90
    Kursant
    Opis
    Mondeo 1.8 110 KM
    Od
    08 Mar 2012
    Mieszka w
    Pruszków
    Cytat Zamieszczone przez kr--is Zobacz posta
    Miałem podobny problem, w sobote zająłem się tym i znalazłem uszkodzone kolanko od wężyka podciśnienia pod przepustnicą, wyglądało jak zapadnięte od podciśnienia które zrobiło sobie dziurę w gumie. Zwróć uwagę u siebie czy nie słychać syczenia po wyłączeniu silnika od strony kierowcy, puki co założyłem kawałek węża ogrodowego bo część dopiero będzie za tydzień i jak narazie pomogło
    a mozesz wrzucic fotke tego węzyka szukalem u siebie i nic takiego nie znalazlem a mam podobny problem.

  12. #91
    Niedzielny kierowca Awatar Morda
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Sedan 2007r TitX
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Krzywaczka k/ Krakowa
    Ale kolego odgrzales kotleta... ostatni post prawie 2 lata temu, a kolega, ktorego cytujesz nie logowal sie na forum od pazdziernika zaszlego roku.
    "Jeśli oszczędność pieniędzy jest twoim priorytetem, lepiej unikać jakichkolwiek kontaktów z 2.5T"

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] Obroty biegu jałowego
    By mb1234 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-02-2012, 08:39
  2. [TDCi MKIII] 130PS problem z obrotami na biegu jałowym
    By maniekmondeo02 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-07-2011, 23:07
  3. [TD MkI] Obroty biegu jałowego problem z wyregulowaniem
    By diquan in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 19:37
  4. [MkI] Problem z obrotami biegu jałowego MK1 DOHC 1.6 16V
    By kolec in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 18:13
  5. Obroty biegu jałowego
    By marcin195 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-12-2007, 21:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów