+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 141
  1. #21
    Cytat Zamieszczone przez eng
    Chyba na każdej normalnej hamowni robi się albo te oba pomiary albo tylko na silniku.
    Zasadniczo hamownia rolkowa na której pewnie byłeś mierzy właśnie moc na kołach, a potem dodaje do tego straty mocy, które potrafi zmierzyć/oszacować z dość dużą dokładnością. Żeby zmierzyć wyłącznie moc na silniku musiałbyś wymontować go z auta...

    Cytat Zamieszczone przez eng
    Nikt chyba na kołach takich pomiarów nie robi bo po co?
    W sumie taki pomiar jest bardziej sensowny jeśli chcesz znać możliwości auta, bo jeździsz przecież na kołach, a nie na wale napędowym...

    Cytat Zamieszczone przez eng
    Zmartwiłem sie tym wynikiem bo już sam nie wiem co myśleć
    Moim zdaniem to nie jest dobry pomiar, nie chodzi nawet o tą moc, ale o przebieg momentu. Wygląda albo na pomiar na kołach albo na źle skalibrowaną hamownie.

    Dodano po 17 min.:

    Cytat Zamieszczone przez lyssy
    Wykres momentu kształt ma OK - nawet bardzo OK, bo nie spada tak pod koniec obrotomierza jak np. u mnie - tylko nieco za niski jest...
    Dziwnie szybko spada u Ciebie moment... Może jednak ta przepływka się nie wyrabia? U mnie nawet jeszcze z przepustnicą 55 mm moment był praktycznie płaski niemal do 7K rpm, jak jest teraz nie wiem, bo najpierw muszę doprowadzić ten silnik do ładu...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Zielony listek Awatar Schem
    Opis
    jeep zj
    Od
    08 May 2009
    Mieszka w
    Kraków
    eng - ja mieszkam w Łagiewnikach, więc rzut beretem od Skawiny.
    Prawdopodobnie będę w niedzielę na obiadku u teściów, czyli na Azorach, więc wtedy rondo Kraka, Makro, Ikea mam pod nosem...
    Generalnie zawsze mam blisko obwodnicy, Skawiny, starej drogi na Oświęcim, od strony Chrzanowa - wszystko mi jedno.
    Pasowało by tylko mieć kawałek prostej, żebyś mógł otworzyć przepustnicę na chwilę.
    No i ja muszę gdzieś auto zostawić.

    Dzwoń w sobotę, to się dogadamy.

    Ale ja też sądzę, że coś gościu miał problemy z obsługą tej hamowni...

  4. #23
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Fiat Panda
    Od
    21 Nov 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    Dziś się dowiem czy będę się hamował w sobotę. Schem jakbym mógł Cię prosić o numer telefonu na PW? Jeżeli na kolejnej hamowni w sobote wyjdzie to samo to napewno chciałbym sprawdzić to IMRC. Mi pasuje w niedzielę np pod IKEA tam jest duży parking łatwo się znaleźć. Trzebaby się jedynie dogadać co do godziny. Aha i pisało przed wjazdem Hamownia Podwoziowa.

    Link do stronki:

    http://www.chiptuning.katowice.pl/index.html

    kameleon230 nie martw się nic się nie dzieje

  5. #24
    Cytat Zamieszczone przez eng
    Link do stronki:
    http://www.chiptuning.katowice.pl/ch..._hamownia.html

    Na dole jest link do przykładowego wykresu, gdzie podane są straty mocy, a u Ciebie tego nie ma...

  6. #25
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    1. Zacznę od tego, że patrząc po wykresie, to nie pasuje mi brak wykresu strat (po nim tez mozna sporo zobaczyć)
    Wyniki jakie sa moim zdaniem są przekłamane.
    Brak jest też informacji wg jakiej normy był pomiar przeliczany

    Przebiegi mocy i momentu sa OK (i swiadczą o działaniu IRMC) jedynie wykres momentu troszke szybko zaczyna spadać - u mnie jest jednak dłużej na wysokim poziomie, chociaz i tak, tak samo jak u Ciebie, maximum jest przed otwarciem dolotów.

    Tutaj u Ciebie moznaby wnioskować że za mało wachy jest podawane powyżej 5krpm.

    2. samym wynikiem bym się za bardzo nie przejmował i sprawdził auto na hamowni, na której juz inni sie hamowali - byłoby porównanie bardziej wiarygodne.

    3. Moim zdaniem powinieneś pojechać na porządną hamownie i następnym krokiem powinno być zrobienie programu, bo bez tego nie ma co kryć, że zbyt duzo już nie ma gdzie uzbierać - no chyba, że .....

    .... wruuuum ... pssst pssssssstttt
    Kwatery na lato w Gdansku

  7. #26
    Cytat Zamieszczone przez MAG
    Przebiegi mocy i momentu sa OK (i swiadczą o działaniu IRMC) jedynie wykres momentu troszke szybko zaczyna spadać - u mnie jest jednak dłużej na wysokim poziomie, chociaz i tak, tak samo jak u Ciebie, maximum jest przed otwarciem dolotów.
    To by pasowało do pomiaru na kołach, bo straty mocy bardzo wzrastają na wysokich obrotach...

  8. #27
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Fiat Panda
    Od
    21 Nov 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    Cytat Zamieszczone przez MAG

    Tutaj u Ciebie moznaby wnioskować że za mało wachy jest podawane powyżej 5krpm.


    3. Moim zdaniem powinieneś pojechać na porządną hamownie i następnym krokiem powinno być zrobienie programu, bo bez tego nie ma co kryć, że zbyt duzo już nie ma gdzie uzbierać - no chyba, że .....

    .... wruuuum ... pssst pssssssstttt

    wruuu ....pssst czyli co? Co może być przyczyną podawania małej ilości wachy hehe?

    No wykresu straty mocy nie mam. Dostałem tylko to. Co to może oznaczac?

  9. #28
    Cytat Zamieszczone przez eng
    wruuu ....pssst czyli co? Co może być przyczyną podawania małej ilości wachy hehe?
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...wtopic&t=68923

  10. #29
    Niedzielny kierowca
    Model
    audi
    Silnik
    2.0 TFSI
    Opis
    a4 allroad
    Od
    04 Dec 2007
    Mieszka w
    Kraków
    No cos malo tego wyszlo, zwlaszcza Nm, moze rzeczywiscie jest to moc na kolach? Moze gosc wprowadzil zle dane? np przelozenie glowne dla ST220 (taka nazwe auta masz na wydruku)...Jak bys byl w Krakowie to mozna sie sprobowac z moim czy Boro autem, oba po programie z ST200 i moca ok 166KM.

    Ps. Z jakimi v-kami sie scigales na zlocie?
    A4 allroad 2.0 tfsi, VW cross polo 1.2 TSI
    ---------------------------------------------------

  11. #30
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Fiat Panda
    Od
    21 Nov 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    Właśnie nie wiem czemu wpisane jest Mondeo ST ja mu nic nie mówiłem co by to bylo ST220. No wlaśnie umawiam się na niedziele z Schemem i chcemy sie spotkac w Krakowie pod Ikeą. Może też wpadniecie?

    Mierzyłem się ze zwykłymi (bez mdyfikacji) v-kami. Jeśli chodzi z kim to pamiętam, że byl to np Greku i Basil no i Kleber ale on ma (miał) silnik 2.0. Były jeszcze dwie V-ki MK3 ale nie pamiętam ników uzytkowników.


    Rijndael ale zobacz przecież nie jesteśmy prekursorami w tych modyfikacjach i koledzy z zagranicy już to robili. Czyżby problemy z przepustnicami dotyczyły tylko nas a u nich wszystko jest ok? Gdyby tak było z tą większa przepustnicą to inni też by mieli taki problem. Sam już nie wiem.


    Ps. nie uważacie, że na tym przykładowym wykresie z Hondy Acord
    http://www.chiptuning.katowice.pl/moc_jpg/accord.jpg

    nie jest czasem za mało momentu jak na 180 koni mechanicznych?

  12. #31
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Cytat Zamieszczone przez eng
    Cytat Zamieszczone przez MAG
    ...
    3. Moim zdaniem powinieneś pojechać na porządną hamownie i następnym krokiem powinno być zrobienie programu, bo bez tego nie ma co kryć, że zbyt duzo już nie ma gdzie uzbierać - no chyba, że .....

    .... wruuuum ... pssst pssssssstttt

    wruuu ....pssst czyli co? ......
    turbo

    Programik na koniec twoich modów żeby to dobrze zgrać ze sobą, albo grzebiesz dalej ale kolejnym stopniem jest już turbo, albo ewentualnie kompresor
    Kwatery na lato w Gdansku

  13. #32
    Cytat Zamieszczone przez eng
    Ps. nie uważacie, że na tym przykładowym wykresie z Hondy Acord
    http://www.chiptuning.katowice.pl/moc_jpg/accord.jpg
    nie jest czasem za mało momentu jak na 180 koni mechanicznych?
    Jak już pisałem to jest w zasadzie tylko inny sposób przedstawienia tych samych danych, mając wykres momentu w skali obrotów można narysować wykres mocy i na odwrót. Co do tego konkretnego wykresu, to momentu nie jest może dużo, ale jest dostępny na wysokich obrotach i stąd bierze się ta moc.

  14. #33
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Fiat Panda
    Od
    21 Nov 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    No tak ale kto taki programik pisze kto go wgrywa i ile to kosztuje. Bo z tego co wiem chiptuning silnika 2.5 v6 to cienka sprawa i nie za bardzo jest gdzie to zrobić. Schem, Korton555 dajcie znać czy niedziela odpowiada no i o której godzinie pod tą Ikeą? Korton555 gdzie wgrywali Ci program od ST200 jak to wyglądało i ile kosztowało? Czy prócz tego programu robiłeś jakieś dodatkowe modyfikacje w silniku?

  15. #34
    Zielony listek Awatar Schem
    Opis
    jeep zj
    Od
    08 May 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Pod Ikeą może być, ale co do godziny, to właśnie dlatego chciałem, żebyś dzwonił w sobotę... bo na razie po prostu nie wiem, co i jak...

    Mój numer poszedł smsem
    Dzwoniłem do Ciebie, a Ty nie masz mojego numeru...

  16. #35
    Cytat Zamieszczone przez eng
    Korton555 gdzie wgrywali Ci program od ST200 jak to wyglądało i ile kosztowało?
    Jedyne co ma sens w przypadku zmodyfikowanego silnika to indywidualne strojenie po zakończeniu wszystkich planowanych modyfikacji mechanicznych...

  17. #36
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Cytat Zamieszczone przez eng
    No tak ale kto taki programik pisze kto go wgrywa i ile to kosztuje. Bo z tego co wiem chiptuning silnika 2.5 v6 to cienka sprawa i nie za bardzo jest gdzie to zrobić. Schem, Korton555 dajcie znać czy niedziela odpowiada no i o której godzinie pod tą Ikeą? Korton555 gdzie wgrywali Ci program od ST200 jak to wyglądało i ile kosztowało? Czy prócz tego programu robiłeś jakieś dodatkowe modyfikacje w silniku?
    Z tego co pamietam, to Korton miał w V-techu - podobnie zreszta jak chyba wszystcy, którzy robili u nas programik w v-ce

    Z cenami to zagadaj z Heko - on ma układy w V-Techu i załątwiał dobre oferty dla forumowiczy - szczególnie dużo chłopaków z FCP się u nich "czipowało"

    Dodano po 8 min.:

    Cytat Zamieszczone przez Rijndael
    Cytat Zamieszczone przez eng
    Korton555 gdzie wgrywali Ci program od ST200 jak to wyglądało i ile kosztowało?
    Jedyne co ma sens w przypadku zmodyfikowanego silnika to indywidualne strojenie po zakończeniu wszystkich planowanych modyfikacji mechanicznych...
    Dokładnie - dlatego pisałem wczesniej o programie na koniec przeróbek
    Kwatery na lato w Gdansku

  18. #37
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Fiat Panda
    Od
    21 Nov 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    No, ale czy to możliwe, że bez programu wszystkie moje przeróbki wpłyneły na pogorszenie osiągów....

  19. #38
    Cytat Zamieszczone przez eng
    No, ale czy to możliwe, że bez programu wszystkie moje przeróbki wpłyneły na pogorszenie osiągów....
    Na 99% nie.

  20. #39
    Niedzielny kierowca
    Model
    audi
    Silnik
    2.0 TFSI
    Opis
    a4 allroad
    Od
    04 Dec 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Z przerobek mechanicznych mialem tylko zmodyfikowana przepustnice na thin-blade czy jak tam. Program wgrany od ST200. Przepustnice kupilem z angli, wiec hamowanie i program kosztowal 1000zl. Ale mozna taniej, Boro mial praktycznie za free Wydaje mi sie, ze do twoich przerobek ma sens wgranie programu z ST200, w koncu do swojej v-ki wlozyles troche czesci wlasnie z ST. Co do niedzieli postaram sie wpasc (nie obiecuje, bo jak to w niedziele nie wiem czy nie wypadnie jakas wycieczka) i jesli tylko godzina bedzie odpowiednia.
    A4 allroad 2.0 tfsi, VW cross polo 1.2 TSI
    ---------------------------------------------------

  21. #40
    Zielony listek Awatar Schem
    Opis
    jeep zj
    Od
    08 May 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Chłopaki... nie macie programów z ST200, bo nie macie wtryskiwaczy z ST200, nie macie TPSa z ST200, przepustnicy i paru jeszcze innych rzeczy.
    Macie co najwyżej przerobiony swój program na podobieństwo ST200...

Podobne wątki

  1. [Duratec]Moj wynik z hamowni i co nie tak
    By Korton555 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 01-05-2010, 12:37
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-02-2007, 23:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów