+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 62 PierwszyPierwszy 1234561252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1237
  1. #21
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Mondeo MK3 1,8 2004
    Od
    07 Oct 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez bbbb
    Ja przy wymianie małego termostatu nie rozbierałem całego silnika.
    całego nie rozebrałem, tylko kolektor dolotowy, ściągałem go ze względu na czyszczenie, a po za tym zrobiłem sobie lepszy dostęp dp termostatu...
    MONDEO MK3 KOMBI 1.8 DURATEC 125KM

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Opis
    2001 Mk3 2,5 V6 kombi
    Od
    12 Dec 2009
    Mieszka w
    Elverum
    Moje mondeo poprzedniej zimy nagrzewalo sie bez problemow. Teraz przy temperaturach ponizej 0st. przez 30 km jakie mam do pracy wskazowka temperatury silnika ledwo oderwie sie od minimum. Myslalem, ze czeka mnie wymiana terostatu/termostatow... Ale kilka dni temu kiedy na zewnatrz bylo -3, mondeo pokazal, po wlaczeniu silnika +7 stopni. Silnik nagrzal sie po niecalych 2 km!
    Mowiac szczeze to sie nie bardzo na tym znam ale to chyba nic nie ma wspolnego z termostatami. Te pracuja tylko na zasadzie mechanicznej i ich praca nie powinna miec zwiazku z czujnikiem temperatury zewnetrznej...
    Od tamtego czasu mam tak caly czas. Termometr zawyza regularnie temperature zewnetrzna o kilka stopni. Jesli pokazuje temperature dodatnia, silnik nagrzewa sie szybko, jesli ujemna - wolno...
    Czy ktos sie kiedys spotkal z czyms takim???

    PS Cieple powietrze w kabinie zawsze dosc szybko leci bo TDCi ma dodatkowa nagrzewnice, mniej wiecej pod nogami kierowcy.

  4. #23
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez tomasito
    bo TDCi ma dodatkowa nagrzewnice
    Tak się składa że nie każde ma, tyczy się to również TDDI


  5. #24
    Zielony listek
    Od
    25 Aug 2009
    Mieszka w
    Okolice Płocka
    Mam problem mianowicie gdy temp byla na + mondek rozgrzewał się normalnie ale gdy spadła temperatura do -3 po przejechaniu 15km wskazówka ledwo drgneła i dop gdy przycinołem Mondka do 4 tys na 2,3,4 biegu momentalnie temp podskoczyła na 11.55 i tu moje pytanie który termostat wymienić duży czy mały? płynu mam na minimum bo bd wymienil

  6. #25
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez Lukasz123
    przejechaniu 15km wskazówka ledwo drgneła
    Te 15 km to w korku czy jak? Co do termostatu...kwestia który uwalony może być


  7. #26
    Zielony listek
    Od
    25 Aug 2009
    Mieszka w
    Okolice Płocka
    15km w trasie przy predności ok 100km/h powietrze leci cieple po ok 2 km jak juz złapie temp to trzyma do zgaszenia

  8. #27
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    pany, a ten mały termostat to nie od oleum? chyba ta "wielka" chłodnica oleum aż tak bardzo nie wpływa na temperaturę całego silnika...
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

  9. #28
    Koledzy ja również mam problem z temp. przejechałem dzisiaj trasę Kazimierz Dolny-Tomaszów Mazowiecki i temperatura na 1\4, który to może być termostat mały czy duży?? i Czy od silnika 2.0 TDDi się nada??

  10. #29
    Kursant
    Opis
    było mkIII 2.0 tdci turnier ghia, jest foka hb 1.8 tddi 90 km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    Wałbrzych, Lubliniec, Bełchatów, Warszawa
    Ja jade na wymianke malego termostatu w sobote. Teraz na dworze -12 a silnik zimny po 30 km jazdy. W ASO nie drogo za to licza

  11. #30
    Kursant Awatar romekcz
    Imię
    Romek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo TDCi 2.0 130KM
    Od
    11 Nov 2009
    Mieszka w
    47-113 Staniszcze Wielkie
    Cytat Zamieszczone przez jarko
    Ja jade na wymianke malego termostatu w sobote. Teraz na dworze -12 a silnik zimny po 30 km jazdy. W ASO nie drogo za to licza
    Niedrogo? Zadałem pytanie o cenę wymiany małego termostatu w ASO CityCar Gliwice i jakbym dostał po twarzy i to mocno!!! 510zł . w cenę wliczono wymianę i mały termostat, który u nich kosztuje 79zł.

    Więc kupiłem termostat i udałem się do swojego miejsca zamieszkania. Samemu wymieniłem. Trwało to 45min.

  12. #31
    Kursant
    Opis
    było mkIII 2.0 tdci turnier ghia, jest foka hb 1.8 tddi 90 km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    Wałbrzych, Lubliniec, Bełchatów, Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez romekcz
    Cytat Zamieszczone przez jarko
    Ja jade na wymianke malego termostatu w sobote. Teraz na dworze -12 a silnik zimny po 30 km jazdy. W ASO nie drogo za to licza
    Niedrogo? Zadałem pytanie o cenę wymiany małego termostatu w ASO CityCar Gliwice i jakbym dostał po twarzy i to mocno!!! 510zł . w cenę wliczono wymianę i mały termostat, który u nich kosztuje 79zł.

    Więc kupiłem termostat i udałem się do swojego miejsca zamieszkania. Samemu wymieniłem. Trwało to 45min.
    ASO Ford w Piotrkowie Trybunalskim: termostat 76, wymiana 150. Tak sie dogadalem z tamtejszymi majstrami. 230 zeta nie wydaje mi sie drogo

  13. #32
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    dajcie spokuj z tymi ASO

    płacisz za marmurową posadzkę
    rewelecyjne klucze i sprzęt warsztatowy
    prace mechanika który zagląda wszędzie tylko nie do twego samochodu


    78 ZL termostacik robota niezwykle prosta
    kolektor odkręcić wymienić termostat od razu będzie widać w jaki m stanie uszczelki na kolektorze

    a reszte nie wydanych pieniędzy zainwestować w prezent dla bliskich
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  14. #33
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Przy okazji wymiany świec żarowych (wyszły wszystkie bez problemów) zdejmowałem kolektor dolotowy więc postanowiłem wymienić też termostaty bo dostęp do małego termostatu akurat miałem dobry. Gdy chciałem spuścić płyn przez zaworek przy chłodnicy bardzo się zdziwiłem bo nie ma u mnie tego zaworka, który pokazany jest na pierwszym zdjęciu. W końcu wymieniłem tylko mały bo się wkurzyłem, że nie mogę znaleźć właśnie tego zaworka i nie spuszczałem płynu. Mały wymieniłem przy napełnionym układzie chłodzenia, niewielkie ubytki płynu uzupełniłem i odpowietrzyłem układ. Jutro walczę z dużym bo mrozy znowu się zbliżają...

    duży też już wymieniony ale jedno mi nie daje spokoju bo w instrukcji jest napisane że układ chłodzenia ma ponad 10 litrów pojemności a mi weszło tylko ok 7 litrów płynu. Gdzie mogłem popełnić błąd?

  15. #34
    Niedzielny kierowca Awatar dbdrag
    Imię
    jacek
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    19 Nov 2009
    Mieszka w
    sulejów

    @

    Popełniłes błąd taki jak ja niezeszło z bloku silnika ale to nie pierwszy mój samochód i mam pewne doswiadczenie że rzadko wszystko zlatuje. Zawsze leje koncentrat i to co zostanie w układzie wymięsza się z nowym koncentratem i jest super. Leje w takiej kolejnosci 2 litry koncentratu i 1 litr wody i musze miec dobre stężenie z tym co pozostało w układzie.Z gotowym płynem jak wymięszasz to troche może byc za słaby roztwór dlatego ja używam koncentratu.

  16. #35
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    ja wlałem mieszankę w proporcjach 3 koncentrat/ 2 woda destylowana

    Przyszedł mi na myśl (niby że czasem myślę) jeszcze jeden pomysł. Panowie proszę obserwować czy jeśli jest niezaślepiony EGR to po wymianie termostatów występują objawy spadania temperatury jak się stoi w korku albo porusza niemrawo bo prawdę mówiąc temperatura zasysanego powietrza też powinna mieć wpływ na termikę silnika a wiadomo że jak EGR jest zaślepiony to na niskich obrotach nie dostaje ciepłego powietrza z wydechu. ja mam zaślepiony EGR i to zjawisko niestety występuje. Ale postaram się doprowadzić EGR do porządku i poobserwoać czy będą zmiany póki mróz jeszcze trzyma.

    poobserwowałem sobie dzisiaj zachowanie silnika (26.01) przy sprawnym EGR bo udało mi się go doprowadzić do porządku (wcześniej był zaślepiony). I problemy z nagrzewaniem silnika jak ręką odjął. w ciągu dnia jak jeździłem po mieście było na termometrze -11 -12 stopni. owszem rozgrzewał się chwilę (ok 5 km po postoju ok. 5 godzin) ale jak w końcu złapał temperaturę 82-84 stopnie to na światłach najwyżej spadała o 10 stopni a po ruszeniu szybko przekraczała 80. więc wnioskuję, że raczej egr ma wpływ na trzymanie temperatury przy niskich obrotach bo wcześniej wskazówka spadała na 60 stopni. Temperaturę obserwowałem na wskaźniku z lewej strony i dodatkowo przy każdym odpaleniu włączałem test zegarów i ustawiałem wskazanie temperatury silnika. Swoją drogą ciekawe jest to, że test pokazuje temperaturę dopiero od wartości 40 stopni w górę. wskazówka wskaźnika temperatury nie spadała do pierwszej kreski nie mówiąc nawet o zahaczeniu o 60 stopni. Mam nadzieję, że to już koniec moich kłopotów z temperaturą silnika. bez włączonego nadmuchu temperatura spadała o 2 do 5 stopni w zależności od tego jak długo stałem na światłach, o 10 stopni potrafiła spaść przy dłuższych światłach jak miałem nawiew ustawiony na 24 stopnie AUTO.

  17. #36
    Zielony listek Awatar Llukass
    Imię
    Łukasz?
    Model
    Fiat/Fiat
    Silnik
    2.0jtdm/1.6b
    Od
    12 Jan 2010
    Mieszka w
    Dopiewo?
    Witam
    Po wymianie duzego termostatu zauwazylem, ze jak wskazowka temp przekroczy 1/4 to wlaczaja sie wentylatory silnika, czy to przypadkiem nie jest zbyt szybko na studzenie silnika?
    Mechanior z jednego z warsztatow w Gdańsku powiedział ze tak powinno byc, ze to jest normalna temp pracy, ze kazde fordy tak maja. Nie chce mi sie to za bardzo wierzyć bo w focusie 1.8TDCI 100KM z 2003 mojego ojca wentylatory chlodzace silnika wlaczaja sie dopiero jak wskazowka stoi w pionie.
    Czy ktos z was kolegow mial podobny przypadek?
    Pozdrawiam

  18. #37
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    No niestety tak nie powinno być. chyba, że masz włączoną klimę ale nie wiem czy zimą też chodzą wentylatory przy klimatyzacji?

  19. #38
    Zielony listek Awatar Llukass
    Imię
    Łukasz?
    Model
    Fiat/Fiat
    Silnik
    2.0jtdm/1.6b
    Od
    12 Jan 2010
    Mieszka w
    Dopiewo?
    jeżdżę z włączoną klimą, wentylatory się chodzą też przy klimatyzacji, wyraźnie je słychać jak stoi na biegu jałowym...

  20. #39
    Kursant Awatar cziko80
    Imię
    Piotr
    Opis
    MK3 kombi, 2004r, TDCi 130KM
    Od
    05 Feb 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Cytat Zamieszczone przez picio_18
    proponuje ściągnąć kolektor dolotowy (opis jak to się robi znajdziecie w tym poście http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...%BFyje+relacja
    witam,
    Czy ktoś ma może fotki z tematu o demontażu kolektora??? Zawsze to "raźniej" gdy można podpatrzeć jak robił to wcześniej ktoś inny.

  21. #40
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez cziko80
    witam,
    Czy ktoś ma może fotki z tematu o demontażu kolektora??? Zawsze to "raźniej" gdy można podpatrzeć jak robił to wcześniej ktoś inny.
    widzę że zdjęcia wcięło ale mniejsza z tym postępując zgodnie z opisem sprawa jest banalnie prosta uwierz mi jak zobaczysz to sam się przekonasz odkręcasz śruby luzujesz opaskę przewodu gumowego i wyciągasz

    powtarzam banalnie proste bez obaw
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Wymiana świec w podgrzewaczu PTC MKIII TDCi [foto]
    By picio_18 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 10-04-2020, 13:36
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 05:37
  3. [TDCi MKIII] brak mocy po wymianie termostatów
    By chicken24 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 08:22
  4. [TDCi MKIII] Co mogło paść oprócz termostatów?
    By E-tnic in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-12-2009, 14:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów