+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 62 PierwszyPierwszy 12345671353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1237
  1. #41
    Kursant Awatar cziko80
    Imię
    Piotr
    Opis
    MK3 kombi, 2004r, TDCi 130KM
    Od
    05 Feb 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    oki doki - dzięki za słowa otuchy

    ... a jakieś wskazówki ad czyszczenia EGR???

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Pochłaniacz prostych Awatar buko
    Imię
    Piotrek
    Opis
    mk3 2.0 TDCI
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez cziko80
    ... a jakieś wskazówki ad czyszczenia EGR???
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...rticle&sid=214

    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno

  4. #43
    Kursant Awatar cziko80
    Imię
    Piotr
    Opis
    MK3 kombi, 2004r, TDCi 130KM
    Od
    05 Feb 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    dzięki

  5. #44
    Zielony listek Awatar Llukass
    Imię
    Łukasz?
    Model
    Fiat/Fiat
    Silnik
    2.0jtdm/1.6b
    Od
    12 Jan 2010
    Mieszka w
    Dopiewo?
    witajcie koledzy
    chce napisac jak sie rozwiazala sprawa z wahaniami temp i wlaczajacymi sie przedwczesnie wentylatorami (przynajmniej wg mnie, wlaczaly sie one po osiagnieciu 1/4) mianowicie po dzisiejszej wizycie w serwisie forda (nie ASO) i po wymianie malego termostatu i sprawdzeniu wentylatorow (powinne one sie wlaczac przy wlaczonej klimie nawet w zimie) oraz podlaczeniu do kompa (nie pokazal zadnych bledow) wszystko jest jak w najlepszym porzadku.
    pozdrawiam

  6. #45
    Witam wszystkich
    Poczytałem Wasze wypowiedzi i mam pytanko.

    Przejechałem na trasie ponad 500km i mój mondziak spalił 31l czyli spalanie wyszło mi 6,20/100km.
    Następnego dnia zrobiłem na trasie 130km i wskaźnik wskazał zużycie prawie 1/4 baku (ok. 1 mm). Więc spalanie wyszło ok 9l/100km.
    A po mieście wciąga nawet 15,5l/100km

    Czy to jest wina termostatów??
    Dodam że na trasie jak stanę gdzieś na światłach to temperatura zaraz szybko spada.

  7. #46
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez zywy_pila
    Czy to jest wina termostatów??
    bardzo możliwe (niedogrzany motorek lubi szarpnąć
    choć oba zmieniałem osobiście i nadal szału nie ma
    jeżeli chodzi o miasto

    gdzieś ktoś pisał o prawidłowości i kolejności otwarcia termostatów
    ale niestety nie pamiętam kto i gdzie
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  8. #47
    Kursant
    Opis
    MKIII
    Od
    23 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    witam,
    chciałbym zapytać się w tym temacie czy można wymienic ten termostat nie demontując kolektora ?
    pozdrawiam
    Juras

  9. #48
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez Juras
    witam,
    chciałbym zapytać się w tym temacie czy można wymienic ten termostat nie demontując kolektora
    ja nie próbowałem
    wyjęcie odkręcenie kolektora jest banalnie proste
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  10. #49
    Pieszy
    Opis
    Mondeo Kombi Titanium S 2.0 TDCI 2011r
    Od
    04 Aug 2010
    Mieszka w
    Oława
    Cytat Zamieszczone przez Juras
    witam,
    chciałbym zapytać się w tym temacie czy można wymienic ten termostat nie demontując kolektora ?
    Jasne że można. Trzeba odkręcić uchwyt wężyków podciśnienia przykręcony do kolektora - taki kawałek pastiku przykręcony na dwie śrubki na klucz 10.
    Następnie odkręcasz rurę, którą idą spaliny do EGRa oraz jedną śrubkę w uchwycie tej rury z prawej strony silnika (patrząc od przodu). Dzięki temu będzie możliwość odsunięcia tej rury trochę do przodu, żeby mieć lepszy dostęp do termostatu. Następnie potrzebny będzie klucz nasadowy 10 na małej grzechotce, którym odkręca się termostat oraz szczypce lub duże kombinerki do ściągnięcia opaski zaciskowej na wężu termostatu.

    I to chyba na tyle. oczywiście skręcanie w odwrotnej kolejności

  11. #50
    Zielony listek Awatar masahuku
    Imię
    Marcin
    Opis
    mdotddi i zetec-s
    Od
    17 Aug 2010
    Mieszka w
    ur.Tychy -zam.Worcester, UK
    Cytat Zamieszczone przez Alfin
    Cytat Zamieszczone przez Juras
    witam,
    chciałbym zapytać się w tym temacie czy można wymienic ten termostat nie demontując kolektora ?
    Jasne że można. Trzeba odkręcić uchwyt wężyków podciśnienia przykręcony do kolektora - taki kawałek pastiku przykręcony na dwie śrubki na klucz 10.
    Następnie odkręcasz rurę, którą idą spaliny do EGRa oraz jedną śrubkę w uchwycie tej rury z prawej strony silnika (patrząc od przodu). Dzięki temu będzie możliwość odsunięcia tej rury trochę do przodu, żeby mieć lepszy dostęp do termostatu. Następnie potrzebny będzie klucz nasadowy 10 na małej grzechotce, którym odkręca się termostat oraz szczypce lub duże kombinerki do ściągnięcia opaski zaciskowej na wężu termostatu.

    I to chyba na tyle. oczywiście skręcanie w odwrotnej kolejności

    hahaha hihihi, to juz lepiej kolektor wyciagnac
    '...można go kupić w każdym kolorze pod warunkiem, że będzie to kolor czarny...' Henry Ford

  12. #51
    Pochłaniacz prostych Awatar Saren
    Imię
    Leszek
    Model
    Kellys Tyke 10
    Silnik
    29" 2x10 SLX
    Opis
    Modelowo 2018
    Od
    06 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Poznań
    Witam

    pozwolę się podłączyć pod temat

    Ostatnio miałem przyjemność zrobić trasę waw - wro - waw zatem jak wyjechałem z domu o 12:00 tak wróciłem około 23:45 z dwoma przerwami jedną na mc'donalds i kawę na orlenie sic !

    nom ale wracając do tematu : jak stałem w korkach temperatura cały czas na połowie, podczas trasy w ciągu dnia też trzymało połowę a temperatura na zewnątrz wynosiła około 20 - 25 stopni. Jednak jak już wracałem temperatura na zewnątrz wynosiła około 10 - 11 stopni a wskazówka na samym dole. Prędkości w przedziale 70-110 km/h

    Jak już udało mi się skoczyć na lepszą trasę i pędziłem w przedziale około 120-160 km/h to temperatura rosła jednak ani razu nie dotarła do połowy :/ postanowiłem się zatrzymać na kawę i obadać temat. Gdy otwierałem maskę nie uderzyło we mnie ciepłe powietrze co mnie dziwiło , postanowiłem sprawdzić stan płynu okazało się że zbiorniczek wyrównawczy jest zimny tak samo jak węże od chłodnicy, sprawdziłem stan płynu i jest lekko pod kreską max

    Czy to oznacza że termostat padł ? i czy w takim razie powinienem zacząć od tego małego a potem sprawdzać duży ?

    no i tak jak kolega jeden słusznie zauważył mały termostat który jest od oleju czy ma ewentualnie wpływ na takie dziwne zjawisko ?

    Pozdrawiam

  13. #52
    Zielony listek Awatar masahuku
    Imię
    Marcin
    Opis
    mdotddi i zetec-s
    Od
    17 Aug 2010
    Mieszka w
    ur.Tychy -zam.Worcester, UK
    Cytat Zamieszczone przez Saren
    Witam

    pozwolę się podłączyć pod temat

    Ostatnio miałem przyjemność zrobić trasę waw - wro - waw zatem jak wyjechałem z domu o 12:00 tak wróciłem około 23:45 z dwoma przerwami jedną na mc'donalds i kawę na orlenie sic !

    nom ale wracając do tematu : jak stałem w korkach temperatura cały czas na połowie, podczas trasy w ciągu dnia też trzymało połowę a temperatura na zewnątrz wynosiła około 20 - 25 stopni. Jednak jak już wracałem temperatura na zewnątrz wynosiła około 10 - 11 stopni a wskazówka na samym dole. Prędkości w przedziale 70-110 km/h

    Jak już udało mi się skoczyć na lepszą trasę i pędziłem w przedziale około 120-160 km/h to temperatura rosła jednak ani razu nie dotarła do połowy :/ postanowiłem się zatrzymać na kawę i obadać temat. Gdy otwierałem maskę nie uderzyło we mnie ciepłe powietrze co mnie dziwiło , postanowiłem sprawdzić stan płynu okazało się że zbiorniczek wyrównawczy jest zimny tak samo jak węże od chłodnicy, sprawdziłem stan płynu i jest lekko pod kreską max

    Czy to oznacza że termostat padł ? i czy w takim razie powinienem zacząć od tego małego a potem sprawdzać duży ?

    no i tak jak kolega jeden słusznie zauważył mały termostat który jest od oleju czy ma ewentualnie wpływ na takie dziwne zjawisko ?

    Pozdrawiam

    Hej majsterki, wie ktos??
    '...można go kupić w każdym kolorze pod warunkiem, że będzie to kolor czarny...' Henry Ford

  14. #53
    Cytat Zamieszczone przez masahuku
    Cytat Zamieszczone przez Saren
    Witam

    pozwolę się podłączyć pod temat

    Ostatnio miałem przyjemność zrobić trasę waw - wro - waw zatem jak wyjechałem z domu o 12:00 tak wróciłem około 23:45 z dwoma przerwami jedną na mc'donalds i kawę na orlenie sic !

    nom ale wracając do tematu : jak stałem w korkach temperatura cały czas na połowie, podczas trasy w ciągu dnia też trzymało połowę a temperatura na zewnątrz wynosiła około 20 - 25 stopni. Jednak jak już wracałem temperatura na zewnątrz wynosiła około 10 - 11 stopni a wskazówka na samym dole. Prędkości w przedziale 70-110 km/h

    Jak już udało mi się skoczyć na lepszą trasę i pędziłem w przedziale około 120-160 km/h to temperatura rosła jednak ani razu nie dotarła do połowy :/ postanowiłem się zatrzymać na kawę i obadać temat. Gdy otwierałem maskę nie uderzyło we mnie ciepłe powietrze co mnie dziwiło , postanowiłem sprawdzić stan płynu okazało się że zbiorniczek wyrównawczy jest zimny tak samo jak węże od chłodnicy, sprawdziłem stan płynu i jest lekko pod kreską max

    Czy to oznacza że termostat padł ? i czy w takim razie powinienem zacząć od tego małego a potem sprawdzać duży ?

    no i tak jak kolega jeden słusznie zauważył mały termostat który jest od oleju czy ma ewentualnie wpływ na takie dziwne zjawisko ?

    Pozdrawiam

    Hej majsterki, wie ktos??
    Mnie to bardziej wygląda na czujnik temperatury.
    Niemożliwe raczej żeby silnik nie nagrzał się na trasie.

  15. #54
    Pochłaniacz prostych Awatar Saren
    Imię
    Leszek
    Model
    Kellys Tyke 10
    Silnik
    29" 2x10 SLX
    Opis
    Modelowo 2018
    Od
    06 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Poznań
    Cytat Zamieszczone przez zywy_pila
    Mnie to bardziej wygląda na czujnik temperatury.
    Niemożliwe raczej żeby silnik nie nagrzał się na trasie.
    No i tutaj pojawia się problem bo jakby czujnik szwankował to płyn w układzie byłby gorący i a czujnik by mi tylko nie pokazywał poprawnego odczytu, a ja po dotknięciu węzy prowadzących do chłodnicy moglem stwierdzić że są jedynie lekko ciepłe.

  16. #55
    Zielony listek
    Imię
    Michał
    Opis
    MKIII TDDI
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostróda
    witam..i co wyszło kolego Saren?u mnie mam tą same objawy...zimny płyn w zbiorniczku..i dziwne objawy ze wskazaniami temp...

  17. #56
    Pochłaniacz prostych Awatar Saren
    Imię
    Leszek
    Model
    Kellys Tyke 10
    Silnik
    29" 2x10 SLX
    Opis
    Modelowo 2018
    Od
    06 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Poznań
    Na ten moment nic

    w weekend jak czas pozwoli zrobię test termostatu polegający na wyjęciu go i wrzuceniu do gorącej wody, jeśli po wpływem wrzącej wody się on nie otworzy to będę pewien że to jego wina


    wszystko wskazuje właśnie na termostat ale jak nie sprawdzę nie będę pewien, dam znać jakby co
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=11320&dateline=139687  8809

  18. #57
    Zielony listek Awatar tajfun
    Imię
    Konrad
    Model
    .
    Silnik
    .
    Opis
    YAMAHA TDM 850 3VD, REANAULT GRAND ESPACE IV
    Od
    26 Aug 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Witam
    Ja mam dokladnie takie same objawy z wskaznikiem i chyba tez zaczne kombinowac z wymiana termostatow ale z obydwoma. Jak wymienic to komplet. Jak to nie pomoże to chyba zostanie mi tylko

  19. #58
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo III 2,2 TDCi kombi 2005
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez meduz
    Podobnie jak poprzednicy obstawiam na wysoka sprawność silnika
    albo wydajność układu chłodzenia.

    Dodano po 8 min.:

    Cytat Zamieszczone przez daniellomasa
    ja nie próbowałem
    wyjęcie odkręcenie kolektora jest banalnie proste
    A dlaczego kolektor dolotowy ma 8 otworów ? Po 2 na cylinder? Tylko,że jakoś te skrajne pojedyńcze?
    AKuba
    Mondeo III kombi 2005 2,2 TDCi

  20. #59
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez AKuba
    A dlaczego kolektor dolotowy ma 8 otworów ? Po 2 na cylinder
    tak

    Cytat Zamieszczone przez AKuba
    Tylko,że jakoś te skrajne pojedyńcze?
    są po skosie górna z prawej strony otworu dolna z lewej i tak cztery razy
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  21. #60
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3, 2.0tdci
    Od
    21 Sep 2010
    Mieszka w
    Lubelskie
    Witam!!!
    Mam pytanie do kolegi "Saren".
    Mianowicie mam w 100% identyczny problem co Ty, a tydzień temu wymieniłem duży termostat i bez rezultatu.
    W związku z tym chciałbym zapytać czy poradziłeś sobie z tym problemem, a jak tak to w jaki sposob?
    Z góry dzięki za pomoc!!! Pozdro

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Wymiana świec w podgrzewaczu PTC MKIII TDCi [foto]
    By picio_18 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 10-04-2020, 13:36
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 05:37
  3. [TDCi MKIII] brak mocy po wymianie termostatów
    By chicken24 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 08:22
  4. [TDCi MKIII] Co mogło paść oprócz termostatów?
    By E-tnic in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-12-2009, 14:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów