+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 56 z 62 PierwszyPierwszy ... 646525354555657585960 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,101 do 1,120 z 1237
  1. #1101
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Czarek nic nie rozumiesz i z całym szacunkiem nie masz pojęcia o układzie chłodzenia w TDCi.

    Przez ten trójnik pompa tłoczy płyn z małego układu za zamknięty termostat.
    Więc nawet po wywaleniu kupy kasy na ori oba termostaty właściciel auta dziwi się dlaczego od razu po odpaleniu duży uklad robi się ciepły.

    Sam u siebie wymieniłem w Mk3 oba termostaty bo uznałem że są niesprawne. Bo niby dlaczego chłodnica robi się ciepła wraz z silnikiem??

    Po wymianie było tak samo, a stare termostaty okazały się sprawne.
    Dopiero przytkanie tego króćca sprawiło że mały uklad był małym i silnik szybciej się nagrzewał oraz trzymał temp.

    Uwierz że sam byś miał tutaj zagwozdkę

    Wysłane Mobilnie
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #1102
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez ARTi Zobacz posta
    Po wymianie było tak samo, a stare termostaty okazały się sprawne.
    Dopiero przytkanie tego króćca sprawiło że mały uklad był małym i silnik szybciej się nagrzewał oraz trzymał temp.
    u mnie nit/dławik nic nie zmienił..w sumie to już się pogodziłem że wskazówka nie będzie w pionie,chyba jedyna opcja jaka pozostała to podmienić czujnik w głowicy z innego Mondziaka trzymającego temp. na próbę

  4. #1103
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Jeśli ogrzewanie działa oraz przy szybszej jeździe wskazowka jest pionowo to olałbym temat.
    Temperatura głowicy to dziwne umiejscowienie czujnika co za tym idzie dziwne wskazania.

    Wysłane Mobilnie
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  5. #1104
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo Hatchback 2.0 TDCI 130km
    Od
    21 Oct 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Temat ciągnie się i ciągnie i właściwie nie wiem po co?
    Silnik się nie dogrzewa - termostat duży.
    Wahania temperatury - mały.
    a ja mam taką sytuację:
    a) niezależnie od pory roku (temperatura)
    b) przy wymienionych obu termostatach (oryginały)
    c) temperatura silnika przy zjeździe z autostrady (średnio 140km/h) do normalnego ruchu/prędkości lekko spada do tzw. pozycji "za pięć dwunasta"
    d) w zimie przy minusowych temperaturach jest to także widoczne w jeździe w pofałdowanym terenie, gdzie przy wrzuceniu wyższego biegu (jazda z górki) i spadku obrotów poniżej 2tys, od razu spada temperatura - po czym po chwili redukacja do niższego biegu i temp wraca do prawidłowej pozycji

    jakieś pomysły?

  6. #1105
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez ARTi Zobacz posta
    Jeśli ogrzewanie działa oraz przy szybszej jeździe wskazowka jest pionowo to olałbym temat.
    no właśnie nie jest w pionie wcale,testowane na odcinku 600km,pion był w poprzednią zimę,aha no i jeszcze kiedy go odpowietrzałem trzymając silnik na obrotach około 3000tyś. przez kilka minut
    jak już pisałem stawiam na trefny czujnik temperatury silnika,jednak nie zdziwię się jak po wymianie na oryginał nad będzie nadal za pięć dwunasta..[COLOR="Silver"]

    ---------- Post added at 15:18 ---------- Previous post was at 15:09 ----------

    Cytat Zamieszczone przez k.sz. Zobacz posta
    a ja mam taką sytuację:
    a) niezależnie od pory roku (temperatura)
    b) przy wymienionych obu termostatach (oryginały)
    c) temperatura silnika przy zjeździe z autostrady (średnio 140km/h) do normalnego ruchu/prędkości lekko spada do tzw. pozycji "za pięć dwunasta"
    d) w zimie przy minusowych temperaturach jest to także widoczne w jeździe w pofałdowanym terenie, gdzie przy wrzuceniu wyższego biegu (jazda z górki) i spadku obrotów poniżej 2tys, od razu spada temperatura - po czym po chwili redukacja do niższego biegu i temp wraca do prawidłowej pozycji

    jakieś pomysły?
    jest jeden..jeździć i nie ruszać g...a póki nie śmierdzi
    Ostatnio edytowane przez Sebollo69 ; 14-11-2016 o 16:17

  7. #1106
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 150KM
    Od
    04 Apr 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Witam, również i u mnie wystąpiły problemy z nagrzewaniem fordzika w okresie zimowym. Przy temp. rzędu 0-4'C silnik osiąga swą optymalną temp. po ponad 10km. Dodatkowo skoczyło mi spalanie z 6,7 na 8,4l.
    Rozumiem, że TDCI bardzo długo nagrzewa się, ale, że aż tak? Jak jest z tym u Was?
    Czytam, że po wymianie obydwu termostatów u niektorych użytkowników wskazówka pnie się do góry już po 2km. U mnie niestety tak nei jest.
    Zauważyłem, że wentylatory na chłodnicy pracują prawdopodobnie na drugim biegu. Dlaczego prawdopodobnie? Otóż hałasują już od samego porannego rozruchu mondka i nie jest to cicha praca, bo zagłuszają pracę silnika.
    Żeby tego było mało, po nocnym postoju, podczas porannego odpalania obroty silnika skaczą 750-1000rpm i przez 1km potrafi mi mocno szarpać podczas przyśpieszania. Objaw ten znika, po wspomnianym 1kilometrze i spokój na resztę dnia. Mówię z góry, że to nie wina EGRa, bo on odłączony ze wzgledu na uszkodzenie

    Natrafiłem na pewną wypowiedź, która sugeruje uszkodzenie czujnika/wtyczki na dużym termostacie i może dawać wadliwy sygnał do kompa, który reguluję parametry wtrysku paliwa. Mogłoby to się pokryć z falującymi obrotami i szarpaniem na zimnym silniku.
    W zeszłym tygodniu wymieniłem pompę wody na SKF, ponieważ stara lała od strony wałka-łożysko miało spory luz. Przy okazji mały termostaty złożyłem na nowej uszczelce. Wydawał się on cały.
    Powoli brakuje mi sił, a raczej gotówki na kolejne części. Od zakupu wymieniłem wszystkie 4 filtry, tarcze+klocki przód tył,całe oświetlenie, opony zima i lato, felgi, czyściłem egr, rurkę powrotu spalin i dolot, sprawdziłem szczelność doładowania, poprawiłem a raczej zmieniłem przewód zasilania paliwem po filtrze(oringi na szybkozlączkach lały i przepuszcały lewe powietrze), dołożyłem pompkę z zaworkiem zwrotnym, bo paliwko uciekało do pompy... no i pompa wody...
    Nie mam pojęcia, co jeszcze mnie zaskoczy

    Wracając do meritum, czy jakiekolwiek dane z forscana pomogą mi we wskazaniu nieprawidłowości pracy wentylatorów, oraz długiego nagrzewania się i porannego szarpania?

    Pozdrawiam!

  8. #1107
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    Jezeli zalacza ci sie wentylator, zaraz przy odpaleniu auta, to masz albo czujnik uszkodzony, albo odlaczony. Komputer wykrywa brak czujnika i zalacz wentylator na drugim biegu.
    Teraz nie pamietam ile czunikow ma tdci. W mk2 2.0 ben (podaje dla przykladu) sa na pewno dwa, jeden na deske, a drugi do kompa.

  9. #1108
    Pochłaniacz prostych Awatar jerzu
    Imię
    Dariusz
    Model
    Ford Focus MK3 `17
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Ursynów
    W tdci/tddi jest jeden czujnik - w głowicy.
    Dariusz "jerzu" Niemczyński Ford Focus 1.5 TDCi 95KM `17

  10. #1109
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez ARTi Zobacz posta
    Czarek nic nie rozumiesz i z całym szacunkiem nie masz pojęcia o układzie chłodzenia w TDCi.

    Przez ten trójnik pompa tłoczy płyn z małego układu za zamknięty termostat
    Hmm - być może....mam tddi i tu trójnik jest połączony ze zbiorniczkiem wyrównawczym- górny króciec.
    Może "nie mam pojęcia",ale gdy silnik przestał mi się dogrzewać (wskazówka "leżała") - wymieniłem duży termostat,a gdy np przejechałem powiedzmy 30-50km trasy i wjechałem do miasta,i temperatura zaczęła spadać (falowanie) a po wyjeździe znowu warastała - wymieniłem "olejowy"

    I nie mam problemów......

    Więc albo "problemy" wynikają z nieprawidłowych obserwacji (szukanie dziury w całym),albo w TDCI jest coś inaczej,albo wypowiedzi respondentów są niepełne......

    Jak dla mnie tu"filozofii" nie ma...wiedzę posiadam ze szkoły (zawód wyuczony) i praktyki - ponad 20 lat pracowałem w zawodzie i spotkałem się z wieloma "anomaliami" nielogicznymi z teorią......ale być może w przypadkach TDCI właśnie takie występują?

    ---------- Post added at 23:48 ---------- Previous post was at 23:34 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Marko03 Zobacz posta
    Przy temp. rzędu 0-4'C silnik osiąga swą optymalną temp. po ponad 10km.
    A co chciałbyś? - po dwóch??? - bez
    Cytat Zamieszczone przez Marko03 Zobacz posta
    u niektorych użytkowników wskazówka pnie się do góry już po 2km
    Chyba przy +30°C.......
    Cytat Zamieszczone przez Marko03 Zobacz posta
    Zauważyłem, że wentylatory na chłodnicy pracują prawdopodobnie na drugim biegu. Dlaczego prawdopodobnie? Otóż hałasują już od samego porannego rozruchu mondka i nie jest to cicha praca, bo zagłuszają pracę silnika.
    Żeby tego było mało, po nocnym postoju, podczas porannego odpalania obroty silnika skaczą 750-1000rpm i przez 1km potrafi mi mocno szarpać podczas przyśpieszania.
    Cytat Zamieszczone przez Marko03 Zobacz posta
    czy jakiekolwiek dane z forscana pomogą mi we wskazaniu nieprawidłowośc
    Pewnie tak - bo akurat to naturalne nie jest......
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  11. #1110
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Jak dla mnie tu"filozofii" nie ma...wiedzę posiadam ze szkoły (zawód wyuczony) i praktyki - ponad 20 lat pracowałem w zawodzie i spotkałem się z wieloma "anomaliami" nielogicznymi z teorią......ale być może w przypadkach TDCI właśnie takie występują?.
    Też mi się tak wydaje. To może mieć związek z odpowiednim odpowietrzeniem układu. Tymbardziej ze Paolo ma wiedzę jak poprawnie go odpowietrzyć i podobno problem znika.
    Nie wiem, może robi się gdzieś bańka powietrza która zakłóca mały obieg i przez ten trójnik ciecz jest tloczona do dużego ukladu.

    Ekspertem też nie jestem, ale żeby zarówno na starych jak i nowych oryginalnych termostatach chlodnica nagrzewała się wraz z silnikiem - no nie jest to normalne.

    Wysłane Mobilnie
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  12. #1111
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    16 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    O co chodzi z tym spechalnym odpowietrzeaniem? Ja u siebie wymienialem dwa termostaty i pompe w jednym czasie, zalałem uklad, odkreciłem srobe na pompie i tyle. Wszysyko pieknie działalo az do dnia wypadku.

  13. #1112
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Ja tam nie wiem

    Paolo sprzedaje patent.

    Wysłane Mobilnie
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  14. #1113
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Panowie ja dziś rano zrobiłem test. Temp. na dworze +4 stopnie. Odpalam zimne auto... i jadę do pracy na teście zegarów. Ciepłe powietrze z kratek zaczyna lecieć po przejechaniu około 1.8 km. Po przekroczeniu 2km temp na zegarach zaczyna lekko się podnosić ponad 40 stopnie....Po przejechaniu 3km mam dopiero 50 stopni. Do pracy przejechałem łącznie 4.5km i temp doszła maks do 53 stopni :/ Czy to normalne?

  15. #1114
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez kamilesp Zobacz posta
    Do pracy przejechałem łącznie 4.5km i temp doszła maks do 53 stopni :/ Czy to normalne?
    Sądzę że tak - pojechałbyś drugie tyle i byłoby 80°....
    Problem jest wtedy gdy przejedziesz np.20 km i w aucie masz "mróz" a wskazówka "leży" lub ledwie drgnie,albo gdy po tym dystansie jest jakieś zwolnienie i pomimo,że wcześniej był pion - temp. spada.

    Robienie testów na tak krótkich dystansach jest bez sensu.

    Termostaty mogą być szczelne,ale otwierać się zbyt wcześnie i to też może być niezauważone w pewnych warunkach drogowych i pogodowych.
    Ostatnio edytowane przez CzarekJ ; 18-11-2016 o 11:52
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  16. #1115
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Problem w tym, że przy temp chłodziwa 60-70 stopni oba węże za termostatami są lekko ciepłe. Tego nie rozumiem. Dodam, że oba termostaty nowe. Duży Vernet a mały jakiś zamiennik.

  17. #1116
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez kamilesp Zobacz posta
    Problem w tym, że przy temp chłodziwa 60-70 stopni oba węże za termostatami są lekko ciepłe
    A chłodnica?......
    Pewnie nie.....i OK.
    Nie wiem o co lotto i jak tam u Was jest.......
    Pokręciłem się akurat po mieście - jakieś z 10 km z kilkoma "pitstopami"
    Nie wiem jaką temperaturę osiągnąłem - na wskaźniku ledwo kreseczka chociaż w aucie miałem ciepełko.
    Pomacałem wąż górny - ciepły - może 40° z groszem(50-55 już parzy);
    Górę chłodnicy - podobnie.

    Ale - już za połową chłodnicy - zimno.
    Chłodnica klimy - lodowata.

    Wlazłem w kanał,osłony "won" i wsadziłem łapkę by pomacać chłodnicę (od góry - zapomnij)......zimna jak lód.

    Wężyk trójnik na termostacie - zbiorniczek wyrównawczy......przy termostacie i do połowy długości - jakieś ciepło czuć,ale od połowy i do zbiorniczka.....lodowaty.

    Przepraszam,ale mnie ponosi.....przestańcie "bajać" o jakimś przepuszczaniu małego obiegu do dużego przy sprawnych termostatach......

    To nie istnieje......no może nieco przez zaworek w dużym,ale nie jest to tak duży przepływ aby miało to wpływ na działanie układu.
    Ostatnio edytowane przez CzarekJ ; 18-11-2016 o 16:45
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  18. #1117
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Kolego nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź. Piszesz, że po 10 km miejskiej jazdy wskazówka ledwo drgnęła... oraz, że węże za termostatem były lekko ciepłe. To ma być prawidłowe działanie ?

  19. #1118
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    Chcecie szybko nagrzac furke, to wylaczcie dmuchawe. Wskazowka szybko poleci do gory.
    TDCI tak maja. Powietrze idzie przez nagrzewnice, ktora chyba ja schladza.

  20. #1119
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez kamilesp Zobacz posta
    Kolego nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź. Piszesz, że po 10 km miejskiej jazdy wskazówka ledwo drgnęła... oraz, że węże za termostatem były lekko ciepłe. To ma być prawidłowe działanie ?
    Jak najbardziej.Co w tym nieprawidłowego?Temperatura emituje nie tylko przez ciecz......A obudowa termostatu?.....nie przekaże swej temperatury na węże?A jak człowiek odbiera temperaturę i jaką?Ciepła woda z kranu to 50-55°C- dacie radę umyć w niej łapki?Panowie.Rozgrzejcie silniki w swych bolidach do momentu załączenia się wentylatorów i dotknijcie czegokolwiek w komorze silnika....Gwarantuję,że się potrxymacire dłgo
    Ostatnio edytowane przez CzarekJ ; 19-11-2016 o 10:39
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  21. #1120
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Ja dziś miałem do zrobienia małą trasę... Jakieś 70km w jedną stronę. Jechałem cały czas na teście zegarów. Po koło 10 km miałem już ponad 70 stopni... ale maks temp doszła do 83 stopni i tyle się utrzymywała całą drogą. Jak hamowałem silnikiem to spadała lekko ... tak powiedzmy do 77-79... i potem znowu wskakiwała do około 83 stopni. Coś mi się tu nie podoba....

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Wymiana świec w podgrzewaczu PTC MKIII TDCi [foto]
    By picio_18 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 10-04-2020, 13:36
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 05:37
  3. [TDCi MKIII] brak mocy po wymianie termostatów
    By chicken24 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 08:22
  4. [TDCi MKIII] Co mogło paść oprócz termostatów?
    By E-tnic in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-12-2009, 14:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów