Mk3 TDCI 130km.
Witam pytanie za 100 punktów czy mały termostat powinien mieć wewnątrz małą uszczelke? wymontowany stary posiadał ową uszczelke, po zakupie nowego nie posiada takiej. Po pojechaniu do sklepu Forda zacząłem dmuchać w każdy z trzech termostatów które mieli na regałach. Okazało sie że trzy termostaty które posiadali na miejscu przepuszczają powietrze tak jak mój nowy, więc zacząłem je rozbierać żaden z nich nie posiadał uszczelki w tym jeden oryginał. Czy to normalne? Czy mały termostat na zimnym silniku nie powinien być w 99% szczelny? (pisze 99proc. ponieważ idzie w nim kanał techniczny)
U mnie wymienione obydwa termostaty (sprawdzone przed montażem) czujnik (również sprawdzony, metodą kubek z woda. Na blacie 90*) sprawdzona pompa wody (rozebrana zero luzow, łopaty cale) I TERAZ HIT PODCZAS JAZDY NA BLACIE MAX 70* jak i na analogowym tak i na cyfrowym. A chłodnica gorąca(czyli w układzie 88* min. bo duży się otworzył) chłodnica do połowy zasloniona, Doroty z grila również, także nie ma opcji żeby wiało na czujnik albo na głowice.
JEST KTOS MADRY W TYM TEMACIE? BO JA JUŻ NIE...