+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    26 Aug 2017
    Mieszka w
    Łask

    Nierówna praca zaraz po uruchomieniu

    Witam, od niedawna jestem posiadaczem mondeo z 2008r, 2.0 TDCI 140KM. Mam mały problem z samochodem i nie wiem co to moze byc, objaw jest taki że po uruchomieniu samochodu np po nocy kiedy silnik juz ostygł bardzo dziwnie pracuje, tak nierówno i jak sie doda mu gazu to jakby miał zaraz zgasnąć (oczywiscie nie gasnie), problem ustaje jak sie go potrzyma na wyzszych obrotach przez kilka sekund albo przejedzie 100m. I drugi i zarazem ostatni problem to gdy sie jedzie samochodem niezaleznie od temperatury silnika i utrzymuje się pedał gazu tak zeby samochod utrzymywał prędkosc a nie przyspieszał to tak jakby się silnik dławił i przerywa. Wystarczy dodac gazu odrobine mocniej i problem znika. Co to może byc ? Moze to byc ktorys z wtryskiwaczy ? Bo gdy kupowalem samochod to zauwazylem jakby jeden sie lekko pocił. Jeśli jest taka szansa to od razu wymieniłbym świece. Pytanie czy ciezko jest samemu taki wtryskiwacz wymienic ? I jesli podejrzewacie że to moze byc to, poprosiłbym o jakiegos linka jaki bedzie dobry. A jesli nie to proszę o pomoc w ustaleniu problemu. Kabla niestety nie mam zeby samochod podpiąć.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar conrado1988
    Imię
    Konrad
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 100 KM
    Od
    25 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Miałem kiedyś dość zbliżone problemy, ale nie w dieselu a w benzynie. Winna okazała się pompa paliwowa, która nie wyrabiała i podawała za niskie ciśnienie. Może tu jest problem? Wartałoby sprawdzić ciśnienie w układzie paliwowym.

  4. #3
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    26 Aug 2017
    Mieszka w
    Łask
    jest moze ktos z wojewodztwa łódzkiego albo lubelskiego i ma mozliwosc podpiąć się kompem ?

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez m4rioo Zobacz posta
    objaw jest taki że po uruchomieniu samochodu np po nocy kiedy silnik juz ostygł bardzo dziwnie pracuje, tak nierówno i jak sie doda mu gazu to jakby miał zaraz zgasnąć (oczywiscie nie gasnie), problem ustaje jak sie go potrzyma na wyzszych obrotach przez kilka sekund albo przejedzie 100m.
    Posprawdzaj/pomierz świeczki żarowe, i nie wiem jak jest miejscem w MKIV żeby wstawić przewód przezroczysty przed pompę wtryskową żeby zerknąć czy się nie zapowietrza układ paliwowy.

    Cytat Zamieszczone przez m4rioo Zobacz posta
    Bo gdy kupowalem samochod to zauwazylem jakby jeden sie lekko pocił.
    Może wystarczy dokręcić przewód paliwowy albo samego wtryskiwacza.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez m4rioo Zobacz posta
    jest moze ktos z wojewodztwa łódzkiego albo lubelskiego i ma mozliwosc podpiąć się kompem ?
    Pw

  7. #6
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    26 Aug 2017
    Mieszka w
    Łask
    rozmawialem dzisiaj z fachowcem od wtryskow, po opisaniu objawów stwierdził ze mała szansa na to aby była to wina wtrysków, obstawia zawór EGR, jade do niego w sobote na dokładną diagnoze i dam znac

  8. #7
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    26 Aug 2017
    Mieszka w
    Łask
    bylem u mechanika, osłuchał silnik, cos tam podotykał i stwierdził ze to nie wtryski ani EGR, wg niego jest krzywy korbowód o_O. Czy to mozliwe ? Kuzyn jak wymieniał mi swiecie stwierdził ze jedna jest mokra bo wtrysk źle podaje, a drugi sie poci. Jak myslicie, zostac przy wtryskach czy pruć pół silnika zeby wymienic korbowód ? Koszt regeneracji 4 wtrysków 1500zł, koszt korbowodu i jego wymiany porównywalny więc nie wiem co robic

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Na początek zmierz kompresje a potem zrób próbe przelewową. Obstawiam na zużyte koncówki wtrysków. Ale pierw kompresja potem próba przelewowa i zobaczymy co dalej

  10. #9
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    26 Aug 2017
    Mieszka w
    Łask
    Cytat Zamieszczone przez kgorka Zobacz posta
    Na początek zmierz kompresje a potem zrób próbe przelewową. Obstawiam na zużyte koncówki wtrysków. Ale pierw kompresja potem próba przelewowa i zobaczymy co dalej
    wtryski wymienione, dalej to samo

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] W zimne dni zaraz po uruchomieniu silnika odgłos bulgotania
    By steell in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 13:04
  2. [TDCi MKIII] Nierówna praca
    By lopez25 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 21:39
  3. [TDCi MKIII] Glosna praca rozrzadu, zaraz po uruchomieniu ford mondeo mk3 tdci
    By marcinmax1969 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 18:23
  4. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-06-2011, 00:59
  5. Nierówna praca TD
    By tomus_p in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-09-2005, 13:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów