+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 59 z 62 PierwszyPierwszy ... 9495556575859606162 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,161 do 1,180 z 1237
  1. #1161
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI 03r. Lift
    Od
    06 Jan 2017
    Mieszka w
    Szczecin

    Mały termostat

    Mk3 TDCI 130km.
    Witam pytanie za 100 punktów czy mały termostat powinien mieć wewnątrz małą uszczelke? wymontowany stary posiadał ową uszczelke, po zakupie nowego nie posiada takiej. Po pojechaniu do sklepu Forda zacząłem dmuchać w każdy z trzech termostatów które mieli na regałach. Okazało sie że trzy termostaty które posiadali na miejscu przepuszczają powietrze tak jak mój nowy, więc zacząłem je rozbierać żaden z nich nie posiadał uszczelki w tym jeden oryginał. Czy to normalne? Czy mały termostat na zimnym silniku nie powinien być w 99% szczelny? (pisze 99proc. ponieważ idzie w nim kanał techniczny)
    U mnie wymienione obydwa termostaty (sprawdzone przed montażem) czujnik (również sprawdzony, metodą kubek z woda. Na blacie 90*) sprawdzona pompa wody (rozebrana zero luzow, łopaty cale) I TERAZ HIT PODCZAS JAZDY NA BLACIE MAX 70* jak i na analogowym tak i na cyfrowym. A chłodnica gorąca(czyli w układzie 88* min. bo duży się otworzył) chłodnica do połowy zasloniona, Doroty z grila również, także nie ma opcji żeby wiało na czujnik albo na głowice.
    JEST KTOS MADRY W TYM TEMACIE? BO JA JUŻ NIE...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #1162
    Mistrz pobocza Awatar Pomian
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII '06
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    grafitowe kombi - dla rodziny i dla frajdy
    Od
    12 Jul 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Nowe małe termostaty puszczają fabrycznie.
    Jak zrobisz nim pierwszy cykl, to się domknie.

    Sprawdź we wrzątku.

    (wymiziane na mądrymfonie)

  4. #1163
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI 03r. Lift
    Od
    06 Jan 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Po dwóch tyg codziennego eksploatowania auta i wymianie wszystkiego co się da i braku poprawy temp. Powrocilem do małego termostatu... Dalej przepuszcza więc pierwszy cykl mu nic nie dał . Po dmuchnieciu jest przepływ powietrza... Więc dopasowalem do niego uszczelke stożkowa, po dmuchnieciu termostat nie przepuszcza, jest ok. Lecz suma sumaru nic to nie pomogło temperatura na liczniku nie przekracza 70* nawet po przejechaniu 90 km
    Ostatnio edytowane przez xxxblackpumaxxx ; 06-01-2017 o 17:50

  5. #1164
    Kursant Awatar Sloniu
    Imię
    Paweł
    Model
    2,0 tdci
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mk3 2.0 tdci mombi
    Od
    23 Mar 2010
    Mieszka w
    Kabina ciężarówki na terenie UE Lub Katowice
    Dziś przerobilismy termostaty że szwagrem...bo temp leżała na "dnie" mały miałem założony zamiennik..zmieniałem na oryginał..lekko puszczają oba po dmuchnieciu...ale zamiennik po wyjęciu i sprawdzeniu otwierał się przy takiej temperaturze w garnuszku w jakiej kąpie się niemowlęta...po założeniu oryginału nie ma szału ale czego wymagać od diesla z 10litrami płynu w układzie przy -16c ale już nie leci po zwolnieniu "na ryj"....
    Btw wymiana małego termostatu w tdci bez zdejmowania kolektora ssącego jest jak najbardziej wykonalna i jak się ma małą grzechotkę to wcale nie jest trudne.....

    zapodane z lenovofona za pomocą Tapatalka

  6. #1165
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI 03r. Lift
    Od
    06 Jan 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    No u mnie jest trochę inna sytuacja bo przy zerowej temperaturze 70* mi nie przekracza... Także brak pomysłów

  7. #1166
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Temat termostatów niestety ale od lat wałkowany i nie do ogarnięcia,w jednych Mondeuszach po wymianie na ori jest oki,a w innych nie,ja zaliczam się do tej drugiej grupy.Próbowałem chyba wszystkich możliwych rozwiązań,kilkukrotne odpowietrzanie,sztuczka z,,nitem,, zagięcie węża,podmiana czujnika w głowicy.. i nic..w dalszym ciągu nie trzyma temperatury.Plusem jest to że w aucie mam ciepło więc odpuściłem temat,mam jeszcze drugi samochód ze stajni vw 97r.,a powiem Wam że grzeje o niebo lepiej od forda i nie ma problemu z wahaniem wskaźnika temp.
    Moje stare termostaty przełożyliśmy do innego mondeo(jest jeszcze jedno w rodzinie) w tym wskazówka nie podnosiła się nawet po przejechaniu 15-20km,tutaj wymiana okazała się strzałem w 10kę,wskazówka trzyma pion i brak falowania.
    Wniosek taki-ciepło w aucie..nic nie ruszać.

  8. #1167
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Chyba faktycznie coś w tym jest - albo układ pomiarowy w tych autach jest "do bani",albo te silniki faktycznie ciężko się dogrzewają.
    Akurat mam "na warsztacie" kolegi stare Audi A4 1,6PB (95r) i przy -9°C wystarczyła przejażdżka 3km w mieście aby wskazówka powędrowała w"pion" (a na wskaźniku to 90°C).....
    Chociaż jeżeli chodzi o ogrzewanie w aucie to to nie odbiegało od Mondeo - tu też już nieźle daje chociaż wskazówka "leży".......
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  9. #1168
    Pochłaniacz prostych Awatar jerzu
    Imię
    Dariusz
    Model
    Ford Focus MK3 `17
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Ursynów
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Audi A4 1,6PB (95r)
    Porównanie benzyniaka do diesla to trochę nie na miejscu jest.
    Dariusz "jerzu" Niemczyński Ford Focus 1.5 TDCi 95KM `17

  10. #1169
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Może nie na miejscu,ale jednak nawet diesle Audi VW dogrzewają się szybciej - nieprawdaż?
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  11. #1170
    Niedzielny kierowca Awatar michal198
    Model
    Citroen C5 x7 2012r
    Silnik
    2.0 HDI 140KM
    Opis
    był Mondeo mk3 TDDI 115/143KM HEKO
    Od
    24 Aug 2012
    Mieszka w
    Austria
    Dorzucę dzisiejsze moje spostrzeżenia jakby ktoś chciał sobie porównać.
    W nocy ok -20 samochód pod chmurką stał, rano było -11 jak odjeżdżałem, wskazówka ruszyła się po 2km jazdy miejskiej bardzo delikatnej plus 5minut skrobania szyb na parkingu (nawiew wyłączony) a pion osiągnąłem po 14km też bardzo delikatnej jeździe 60-80 km/h.
    Ale żeby nie było różowo dodam że pion osiąga i trzyma mi tylko na pierwszym biegu dmuchawy(klima manual ciepło na max ustawione cały czas), jak włączę drugi i trzeci niestety opada ale nie niżej niż do drugiej kreski.
    Wiec tak to wygląda z całym nowym układem

  12. #1171
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    jednak nawet diesle Audi VW dogrzewają się szybciej - nieprawdaż?
    tak na szybko zlokalizowałem, pojemność układu chłodzenia w 1.9 TDI tak jakby jest mniejsza w sumie wychodzi nieco ponad 2l. Ale np AutoData twierdzi już, że pojemnosć to ledwie 6l, a w MK3 no to mamy 10,1-10,3l. Jednak troszkę więcej.
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  13. #1172
    Mistrz pobocza Awatar Pomian
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII '06
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    grafitowe kombi - dla rodziny i dla frajdy
    Od
    12 Jul 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Dziś zrobiłem prosty test.

    Sytuacja:
    -8 stopni na zewnątrz.
    Jadę do pracy dość dynamicznie, temperatura się podnosi, już jest na polu roboczym.
    Wjeżdżam w korek.
    Wskazówka zaczyna lecieć w dół...
    Tendencja się utrzymuje.


    Teraz test:
    Wyłączyłem klimatronika (full OFF).


    Wyniki:
    Po minucie temperatura zaczęła rosnąć i doszła w tym korku do pionu w krótkim czasie.


    Test ciąg dalszy:
    (Dalej w korku.)
    Włączyłem klimatronika (AUTO, 21 stopni).
    Po minucie wskazówka zaczęła opadać.
    Wyłączyłem więc i znowu rośnie.


    Próbowałem jeszcze porównać wpływ OFF i ON z obiegiem wewnętrznym, ale nie starczyło korka, a na innych obrotach i obciążeniu silnika to nie to samo.

    W drodze powrotnej będę testował OFF / ON z obiegiem wewn. od samego początku.


    Wniosek: grzanie budy jest priorytetowe i zabiera silnikowi za dużo ciepła.

    Pytania:
    - czy też tak macie (niektórzy piszą czasem o nawiewach)
    - czy orientujecie się jak jest sterowane pobieranie świeżego powietrza? Chodzi mi o to czy świeże powietrze jest albo nie czy też może być mieszane w różnym stopniu. Jeśli może być mieszane, to może ten mieszacz jest uszkodzony...

  14. #1173
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    Pisałem kilka postów lub stron wcześniej.
    Powietrze zasysane przez wentylator dmuchawy, wystudza nagrzewnicę, przez którą musie one przejść, żeby podgrzać auto.
    Przy wyłączonej dmuchawie silnik nagrzewa się szybciej, bo nic go nie wystudza.

  15. #1174
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Ciekaw spostrzeżenia, poczytałem kilka tematów na temat wymiany termostatów w naszych mondowozach w związku z tym mam kilka własnych przemyśleń (to tylko moje domysły - nie zagłębiałem się zbytnio w wymianę termostatów) podejrzewam, że te falowania temperatury występują po wymianach termostatów a w szczególności dużego, ale do brzegu: moje podejrzenia padają na niewłaściwe zamontowanie termostatu. Wiem zaraz będą krzyki, że jak można niewłaściwe zamontować termostat bo to takie oczywiste, a jednak moim zdaniem można. Wielu zapyta się dlaczego i powie, że bzdury wypisuję ale proszę zwrócić uwagę na oryginalny termostat
    termostat oryginał.jpg
    a szczególnie na tę część termostatu zaznaczoną strzałką. A teraz na obudowę termostatu:
    obudowa termostatu1.jpg
    czy zwracaliście uwagę na położenie tego elementu termostatu w obudowie w trakcie montażu? Mogę się mylić i zapewne tak jest bo na dobrą sprawę zaznaczony element może być na dole obudowy (w przeciwnym wypadku jakiemu celu służyłby ten element i w większości zamienników go nie ma). Tego nie wiem i muszę sprawdzić organoleptycznie bo mam jeszcze nie wymieniony - a na zewnątrz trochę ciemno i zimno.

  16. #1175
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    wymieniając duży termostat na oryginał nie ma możliwości założyć go odwrotnie ponieważ jest w nim wypustka od wewnętrznej strony która pasuje tylko w to miejsce które zaznaczyłeś na drugim zdjęciu w obudowie termostatu..
    termostat_mondeo_mk3_transit_tddi_tdci_1096283_ford_sklep.jpg
    zaznaczone na tej fotce..
    Ostatnio edytowane przez Sebollo69 ; 12-01-2017 o 10:42

  17. #1176
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    31 Mar 2015
    Mieszka w
    Stasiówka
    Cytat Zamieszczone przez michal198 Zobacz posta
    Dorzucę dzisiejsze moje spostrzeżenia jakby ktoś chciał sobie porównać.
    W nocy ok -20 samochód pod chmurką stał, rano było -11 jak odjeżdżałem, wskazówka ruszyła się po 2km jazdy miejskiej bardzo delikatnej plus 5minut skrobania szyb na parkingu (nawiew wyłączony) a pion osiągnąłem po 14km też bardzo delikatnej jeździe 60-80 km/h.
    Ale żeby nie było różowo dodam że pion osiąga i trzyma mi tylko na pierwszym biegu dmuchawy(klima manual ciepło na max ustawione cały czas), jak włączę drugi i trzeci niestety opada ale nie niżej niż do drugiej kreski.
    Wiec tak to wygląda z całym nowym układem
    Ja mam to samo , przy włączonym nadmuchu na 2/3 jak przejadę 50km to nawet do 1 kreski nie dobije, ale w samochodziku szybko dosyć się robi ciepło.
    A jak go juz nagrzeje do pionu, to np przy dojeżdżaniu do świateł, wskazówka automatycznie od razu spada.

  18. #1177
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez MefixD Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez michal198 Zobacz posta
    Dorzucę dzisiejsze moje spostrzeżenia jakby ktoś chciał sobie porównać.
    W nocy ok -20 samochód pod chmurką stał, rano było -11 jak odjeżdżałem, wskazówka ruszyła się po 2km jazdy miejskiej bardzo delikatnej plus 5minut skrobania szyb na parkingu (nawiew wyłączony) a pion osiągnąłem po 14km też bardzo delikatnej jeździe 60-80 km/h.
    Ale żeby nie było różowo dodam że pion osiąga i trzyma mi tylko na pierwszym biegu dmuchawy(klima manual ciepło na max ustawione cały czas), jak włączę drugi i trzeci niestety opada ale nie niżej niż do drugiej kreski.
    Wiec tak to wygląda z całym nowym układem
    Ja mam to samo , przy włączonym nadmuchu na 2/3 jak przejadę 50km to nawet do 1 kreski nie dobije, ale w samochodziku szybko dosyć się robi ciepło.
    A jak go juz nagrzeje do pionu, to np przy dojeżdżaniu do świateł, wskazówka automatycznie od razu spada.
    No to wywal (zmień) olejowy.....bo po 50km to nawet mając klimatronik na AUTO ustawione na 23st C wskazówka musi mieć pion a w aucie ciepełko.....i żadnych spadków.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  19. #1178
    Kursant Awatar Sloniu
    Imię
    Paweł
    Model
    2,0 tdci
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mk3 2.0 tdci mombi
    Od
    23 Mar 2010
    Mieszka w
    Kabina ciężarówki na terenie UE Lub Katowice


    No i wymiana termostatów zaradziła na skaczącą wskazówkę

    zapodane z lenovofona za pomocą Tapatalka

  20. #1179
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Brawo Ty
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  21. #1180
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    To napisz jakie termostaty wlozyles. Widze, ze masz lift. Moze tam inczej jest rozwiazany uklad chlodzenia.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Wymiana świec w podgrzewaczu PTC MKIII TDCi [foto]
    By picio_18 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 10-04-2020, 13:36
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 05:37
  3. [TDCi MKIII] brak mocy po wymianie termostatów
    By chicken24 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 08:22
  4. [TDCi MKIII] Co mogło paść oprócz termostatów?
    By E-tnic in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-12-2009, 14:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów