+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Imię
    Lucjan
    Opis
    MK// 2.5 V6 Kombi
    Od
    27 Apr 2008
    Mieszka w
    Jasło

    [Duratec]Wibracje z silnika

    Problem polega na tym że drga mi silnik i przenosi to na całe auto, odczuwalne jest to przy 850obr i przy około 1500obr tylko w tych zakresach przenosi największe wibracje. Obroty jałowe mam stabilne nieraz coś mu odwali i podniesie na 850obr i się tego trzyma, jak zgaszę auto i ponownie zapale to i tak zostaje na tych obrotach dzieje się to często, ale jak tego niema to normalne jałowe i drgania nieodczuwalne, jak delikatnie przygazuję na 850obr to drgania występuję, później przy około 1500obr jest jeszcze odczuwalne wyżej już nie jest odczuwalne. Co to może być już nie mam pomysłu, sam się głowie i napisałem temacik o tym bo nie wiem już gdzie tego szukać. Myślę nad przepatrzeniem rozrządu ale trochę roboty jest
    Uniden 520xl, President Ml145, Ford ET40 6,5" 16" , Vshare

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Ja bym zaczął od sprawdzenia poduszki silnika tej przy skrzyni
    Mariusz , tel - 694-765-650

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Imię
    Lucjan
    Opis
    MK// 2.5 V6 Kombi
    Od
    27 Apr 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Poduszka nie jest w najlepszym stanie ale żeby takie drgania przenosiło na auto? to jest odczuwalne na postoju. Teraz co mi chodzi po głowie to że łańcuch może być luźny i cały chodzi i wpada w wibracje ale to tylko moje domysły, mysle tak bo jak zapalam zimny silnik to przez moment coś zgrzytnie, klepnie i cisza a nawet prze chwile jakby dwie szklanki stukały delikatnie i jak jest silnik ciepły juz tego nie słychać, tylko te drgania w dwóch zakresach obrotów.
    Uniden 520xl, President Ml145, Ford ET40 6,5" 16" , Vshare

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Grzesio
    Imię
    Grzegorz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    Duratec
    Opis
    Mondeo II Dwatysiącepięćsetcmsześciennych
    Od
    01 Jul 2008
    Mieszka w
    Lwówek Śląski łac. Leopolis
    Łańcuch nie wywoła ci drgań silnika. Zacznij od poduszek tak jak pisze maniek. To są przecież jedyne punkty z którymi silnik i karoseria mają styk. Ja daje 100% że to będzie poducha.
    Jednostki wysokoprężne sprawdzają się jedynie w pojazdach ciężarowych,
    dużych maszynach rolniczych, traktorach, generatorach prądu i lokomotywach!!!

    http://imageshack.us/a/img96/6343/jijz.jpg

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Imię
    Lucjan
    Opis
    MK// 2.5 V6 Kombi
    Od
    27 Apr 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Ok zacznę od tego, mam drugą poduche w dobrym stanie.
    Uniden 520xl, President Ml145, Ford ET40 6,5" 16" , Vshare

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A może jest to wypadanie zapłonu na jednym garnku?

    Dobrze by było żebyś drugą fałkę miał pod ręką, podnosisz maskę, gwałtownie dajesz gazu i odpuszczasz, no i obserwujesz jak mocno buja się Twój silnik i poglądowy. To też da jakieś info o stanie poduszki.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Imię
    Lucjan
    Opis
    MK// 2.5 V6 Kombi
    Od
    27 Apr 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Znajomy też ma identyczne autko jak ja ale długo pracuje i nie wiem kiedy by znalazł czas, ale jego to dosłownie silnik cichutko pracuje bez jakichkolwiek drgań czy czego, jakby nie było paska to bym nie wiedział że silnik chodzi, a mu mnie już słychać że jednak ten silnik pracuje, spróbuje tą metodą przygazowania jak silnik się wychyla. Powiem tak, jeździłem mondeo TD ale drgania z obrotów jałowych TD są mniejsze niż mnie w czasie tego rezonansu. Wypadanie zapłonu niema jak sprawdzić chociaż ma te odchyły że trzyma 850obr i wtedy akurat drga, kiedyś mocno drgało autko ale to końcówka wydechu obijała się o zderzak zrobiłem to, ale to już pozostało, dodam że autko nie strzela na gazie.
    Uniden 520xl, President Ml145, Ford ET40 6,5" 16" , Vshare

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    U mnie najbardziej odczuwalne drżenie auta jest w okolicach 1800-2000 obr.
    Czy luźny pasek wielorowkowy/klinowy może być przyczyną drgania silnika?
    W sumie pomyślałem, że od strony pasażera te wibracje są bardziej odczuwalne.
    Mój pasek ma jeszcze logo Motocrafta a auto od początku mojej kadencji przejechało ponad 60 000 km w 3 lata. Na liczniku 122 000km.
    Ostatnio jak jechałem na autostradzie około 120-130 km/h przy załączonej klimatyzacji czułem wyskoki auta do przodu, jakby chwilowy wzrost mocy i teraz jak połączyłem te fakty to czy może to być powodem?

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez aqaz Zobacz posta
    Czy luźny pasek wielorowkowy/klinowy może być przyczyną drgania silnika?
    Rzuć okiem na niego czy się trzęsie, czy napinacz nie faluje. Jak równo chodzi, to go zdejmij, odpal silnik, i zobacz czy wibracje przeszły.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Nie widzę wibracji paska.

    Na skanerze OBD2 nie mam info o wypadających zapłonach ale jeszcze zastanawiam się czy to może być przyczyną...
    Świece mają 35000 a przewody mam jeszcze oryginalne 123000? Od 63000 km mam LPG.
    Czyżby przewody były padnięte?

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez aqaz Zobacz posta
    Czyżby przewody były padnięte?
    Przy 120tyś mogą być już wyeksploatowane, ale tego to nie ma jak sprawdzić oprócz podmianki na nowe...

    A inna sprawa, jak auto na LPG to najpierw reset zrób bo może kuchenka nie do końca dobrze wyregulowana i namieszała PCM-owi.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Mam ELM i kasowałem błędy. LPG (BRC, Sequent 24)jest podłączone do kompa i mapy reguluje w oparciu o dane ze sterownika silnika.
    Na noPB i na LPG to samo.
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 03-08-2015 o 13:00

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez aqaz Zobacz posta
    Mam ELM i kasowałem błędy. LPG (BRC, Sequent 24)jest podłączone do kompa i mapy reguluje w oparciu o dane ze sterownika silnika.
    Na noPB i na LPG to samo.
    Tylko że jak np choćby wtryskiwacz kuleje, albo są spadki na reduktorze to komp silnika będzie się rozkładał przez kuchenkę, więc po to robi się reset żeby wyczyścić PCM z potencjalnie rozjechanych map, potem jeździ się chociaż jeden dzień na benie żeby się mapy zebrały (w tym czasie obserwuje się czy silnik odzyskał kulturę pracy i czy nie pojawiają się błędy) jak wszystko OK to przeskakuje się na LPG, i jak po przejściu na lpg zaczynają się problemy to znaczy że trzeba wyregulować kuchenkę, bo to że sterownik kuchenki niby sam sobie układa mapy na podstawie map z PCM-a to nie znaczy że są one poprawne.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    W piątek wymieniałem sondę lambda i akumulator odłączałem ale fakt, że na LPG się po kilku minutach przełączył.

  16. #15
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Sprawdziłem w ciemnościach i są przebicia między przewodami a dolotem. Wyraźnie to
    widać przy podgazowaniu.

    Czyli czas na wymianę. Jaką firmę polecacie?

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    W piątek wymieniłem poduszkę skrzyni na oryginalną i wibracje są niemal nie odczuwalne.

Podobne wątki

  1. [Zetec] Lekkie wibracje na pedale gazu jak by wibracje od silnika
    By Mondek00r in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 18:07
  2. [Duratec]Mk3 2.0 silnik wpadł w dziwne wibracje
    By sebekmatti in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 20:29
  3. [Zetec]Wibracje silnika
    By misiekWRC in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 21:26
  4. [Duratec]wibracje po zalaczeniu klimy.....
    By larry188 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2009, 15:06
  5. wibracje silnika
    By tordal in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-04-2006, 22:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów