+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 85
  1. #1

    [MkIII]migaj±ce ¶wiat³a i pod¶wietlenie auta

    Witam

    Od niedawna zauwa¿y³em, ¿e po rozgrzaniu silnika, kiedy stabilizuj± sie obroty zaczynaja migac ¶wiat³a i ca³e pod¶wietlenie wewn±trz samochodu. Po minimalnym dodaniu gazu wszystko jest ok. Problem pojawia siê tylko na biegu ja³owym. Mam tez wra¿enie ze silnik nie chodzi wtedy równo i s± odczuwalne drobne wachniêcia. Wydaje mi sie ¿e miganie jest silniejsze kiedy temperatura na zewn±trz jest niska (0C lub ni¿ej). By³em u elektryka, który zmierzy³ napiecie na akumulatorze i wysz³o ok 13.5, a w momencie gdy np. w³acza sie dmuchawa spada nawet do 12.8. Zasugerowa³ regeneracjê alternatora. Czy jest jeszcze cos co moglbym sprawdziæ zanim zdecyduje sie na alternator? I drugie pytanie czy kwota 470 PLN za taka operacje jest OK czy za wysoka?

    pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrêtów Awatar MarekPrint
    Imiê
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:By³o MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    £ód¼/£owicz
    pierwsze co trzeba sprawdziæ , to po³±czania mas , zacisk masowy akumulatora , przy nim min 2 kable , dalej id± do : 1 do silnika, 2 do karoserii pod obudow± akumulatora , po wyjêciu lampy od kierownika masz dwa po³±czania , pod drug± lamp± nastêpne i przy zbiorniku wyrównawczym ch³odnicy masz nastêpny , mo¿esz ew grubszym kablem po³±czyæ klemê masy akumulatora po³±czyæ z obudow± alternatora ( mi to pomog³o)

    jak to nie pomo¿e alternator do wyjêcia i wymiana regulatora napiêcia koszt chyba mniejszy od 470 z³

    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...tor+napi%EAcia

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A zwróci³e¶ jakie s± obroty ja³owe? mo¿e za niskie i te¿ bêdzie taki objaw.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  5. #4
    Zielony listek
    Imiê
    adam
    Opis
    MK3 tdci combi 2006
    Od
    16 Nov 2009
    Mieszka w
    sochaczew
    Czytaj±c w±tek nasunê³o mi siê pytanko: Czy za obroty na biegu ja³owym odpowiada jaka¶ (nie wiem jak to nazwaæ ) jednostka zewnêtrzna?

  6. #5
    A to nie czasem komputer ustawia obroty? Gdzie¶ czyta³em ¿e tak i jesli nawali to jest problem
    U mnie jest 750 rpm na ja³owym.

  7. #6
    Poch³aniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    mam ten sam problem, altek regenerowany 4 czy 5 miechów temu, sam regulator jest do kupienia - koszt ko³o 200 pln
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechaæ i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel ju¿ wykona³ robotê, to v-ka zaczyna pracowaæ!

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Pawel2910
    Imiê
    Pawe³
    Opis
    Mondeo Mk3 FL Tdci 130 ps
    Od
    13 Aug 2009
    Mieszka w
    Sokó³ka
    Ja równie¿ tak mam ¿e obroty czasami spadaj± do 750 i troszeczkê dr¿y, gdy by³o zimniej to po odpaleniu auta trochê pod¶wietlenie wnêtrza miga³o. Mo¿e altek u mnie ju¿ mówi papa ?

  9. #8
    Poch³aniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    u mnie po mierniku wysz³o jak odpalê 14,5 czyli ok, ale jak zaczyna mrygaæ jest 15,6-8
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechaæ i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel ju¿ wykona³ robotê, to v-ka zaczyna pracowaæ!

  10. #9
    Pogromca zakrêtów Awatar Krzychu32
    Imiê
    Krzysiek
    Model
    Lancia Kappa
    Silnik
    2.0 VIS 155KM
    Opis
    PB+LPG
    Od
    19 Feb 2008
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez mjakubczyk
    ale jak zaczyna mrygaæ jest 15,6-8
    mia³em tak samo ,wymieni³em regulator i szczotki i ³adowanie mam OK ,ale to miganie ¶wiate³ zosta³o

  11. #10
    to widze ze mryganie nie jest spowodowane zbyt s³abym ³adowaniem, podjade w tygodniu do innego elektryka i zobaczymy co stwierdzi
    w serwisie ponad 200 pln za sam± diagnoze i jak powiedzia³ pan z którym rozmawia³em - to dopiero pocz±tek :-)
    wymiana alternatora 1000 - 1500 pln (ciekawe sk±d taki rozrzut)

    Dodano po 4 min.:

    a jakie w ogóle powinny byæ obroty na ja³owym?

  12. #11
    Pogromca zakrêtów Awatar MarekPrint
    Imiê
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:By³o MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    £ód¼/£owicz
    jeszcze jeden test zrobiæ , podmieniæ akumulator lub na testy z nim jak siê zachowuje pod obci±¿eniem,
    altek nie ³aduje na niskich obrotach , pobór pr±du jest i skacze akumulator.

  13. #12
    a jaszcze jest taka sprawa ¿e ten pomiar (13.5) by³ robiony przy w³±czonych ¶wiat³ach mijania, nie mogê ich wy³±czyæ bo wcze¶niej autem je¼dzi³ starszy pan i jaki¶ magik przerobi³ mu tak ¿eby nawet w pozycji 0 by³y w³±czone :-)) zastanawiam siê czy nie daæ tego do odkrêcenia bo przecie¿ zanim odpalê ¶wiat³a ju¿ ci±gn± pr±d z akumulatora


    i jeszcze jedno pytanko wydaje mi siê ¿e nie grzeje lewa po³owa przedniej szyby, czy to jest rzecz do zrobienia?

  14. #13
    Pogromca zakrêtów Awatar MarekPrint
    Imiê
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:By³o MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    £ód¼/£owicz
    jeden przeka¼nik za³±cza szybê , po nim s± dwa bezpieczniki po jednym na ka¿d± stronê szyby (bezpieczniki w komorze silnika) trzeba je sprawdziæ , jak dobre to po³±czenie z³±czka na dole szyby pod plastykami ( tymi co wyjmujesz do filtra kabinowego )

    bezpieczniki F11 i F13

    http://fordwiki.co.uk/index.php/Fuse...ormation_-_Mk3

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Mondeo MKIII sedan
    Od
    18 Feb 2006
    Mieszka w
    Zabrze-¦l±skie
    Przerabia³em mruganie pod¶wietlenia przez rok.
    Najbardziej zauwa¿a³em to na wy¶wietlaczu CB radia - bo du¿y .
    U mnie pomog³a wymiana alternatora.
    Mia³em zalany alternator rop±, która ciek³a z filtra paliwa.
    Przez rok przerobi³em prawie wszystko - masy w ca³ym samochodzie, przeka¿niki, bezpieczniki, pobór pr±du itd. itp.
    Na koniec zaczê³o dymiæ z altka, wiêc zakupi³em u¿ywkê, wymieni³em i prawie rok jest OK.
    Dok³adnie to nie wiem czy wina le¿y w przepalonych uzwojeniach alternatora, czy mo¿e w reglulatorze napiêcia a mo¿e wystarczy wymiana szczotek i ³o¿ysk.
    Jednak mrygaj±ce pod¶wietlenie i inne objawy ukierunkowa³ bym na alternator.
    "Rzeczy niemo¿liwe za³atwiam od rêki. Na cuda trzeba trochê poczekaæ"

  16. #15
    Pogromca zakrêtów Awatar Krzychu32
    Imiê
    Krzysiek
    Model
    Lancia Kappa
    Silnik
    2.0 VIS 155KM
    Opis
    PB+LPG
    Od
    19 Feb 2008
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez KOKOT
    Jednak mrygaj±ce pod¶wietlenie i inne objawy ukierunkowa³ bym na alternator.
    W moim przypadku w³a¶nie tak siê ukierunkowa³em ,tylko teraz wychodzi na to ¿e bêdê musia³ zmieniæ altka ,bo skoro wymieni³em regulator i szczotki i mruganie na wolnych jest ,a co gorsza jak auto wkrêcê na wy¿sze obroty to wtedy zaczyna równie¿ mrugaæ podczas jazdy i wtedy auto zaczyna lekko poszarpywaæ ,wtedy muszê go zgasiæ ,a ¿eby sytuacja siê nie powtórzy³a to przy rozpêdzaniu nie przekraczaæ powiedzmy 3 tys obr. to jest OK ,¶wiat³a migaj± tylko na wolnych a podczas jazdy nic siê nie dzieje.
    Szczerze powiem ¿e moja usterka jest trochê dziwna i mnie bardzo zastanawia.

  17. #16
    jadê w czwartek do innego elektryka magika, zobaczymy od czego zacznie diagnoze i jakie rozwi±zanie wymy¶li; ale widzê ¿e pewnie alternator do wymiany
    kurcze mam dopiero 50 tys przejechane i ju¿ takie niespodzianki :-(

  18. #17
    Pogromca zakrêtów Awatar Krzychu32
    Imiê
    Krzysiek
    Model
    Lancia Kappa
    Silnik
    2.0 VIS 155KM
    Opis
    PB+LPG
    Od
    19 Feb 2008
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    kurcze mam dopiero 50 tys przejechane i ju¿ takie niespodzianki :-(
    Wiesz mój te¿ nie ma nalatane wiele a problemy z altkiem s± ,mo¿e to jaka¶ wada ich

  19. #18
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo ST200
    Od
    06 Jul 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Czytalem na zagranicznym forum o silnikach V6 do mondeo i cougara i poobno za pulsowanie swiatel i elektryki jest odpowiedzialny kabel + od akumulatora do regulatora napiecia ktory ma zbyt duza rezystancje i dlatego na wolnych elektryka pulsuje. Ja mam to samo, wystarczy ze tylko torche nacisne gaz i juz przestaje pulsowac. ALe ja tego nie bede robil bo mi nie przeszkadza

  20. #19
    ehh a mnie to wpienia na maksa i bêdê dr±¿y³ a¿ przestanie migac jak lampki na choince :-)

  21. #20
    Pogromca zakrêtów Awatar Krzychu32
    Imiê
    Krzysiek
    Model
    Lancia Kappa
    Silnik
    2.0 VIS 155KM
    Opis
    PB+LPG
    Od
    19 Feb 2008
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez RavenMOH
    Ja mam to samo, wystarczy ze tylko torche nacisne gaz i juz przestaje pulsowac. ALe ja tego nie bede robil bo mi nie przeszkadza
    Wszystko siê zgadza ,mi to pulsowanie te¿ nie przeszkadza i u mnie równie¿ znika przy dodaniu gazu ,ale ja mam jeszcze jedn± usterkê
    Cytat Zamieszczone przez Krzychu32
    a co gorsza jak auto wkrêcê na wy¿sze obroty to wtedy zaczyna równie¿ mrugaæ podczas jazdy i wtedy auto zaczyna lekko poszarpywaæ
    i w³a¶nie to mnie wnerwia

Podobne w±tki

  1. [MkI] ¦wiat³a pozycyjne i pod¶wietlenie tablicy
    By Tomii17 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-11-2012, 02:24
  2. [MkII] Uszkodzony czujnik pod klap± i migaj±ce ¶wiat³a
    By Lukasy77 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 17:16
  3. [MkIII] Migaj±ce zegary i ¶wiat³a w TDDI
    By galgan29 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 09-08-2012, 12:05
  4. [MkIII] migaj±ce wy¶wietlacze i ¶wiat³a
    By askew in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-12-2010, 14:04
  5. [MkII] Pad³y tylnie ¶wiat³a i pod¶wietlenie deski.
    By Pioterchuck in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-01-2009, 17:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów