+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adam
    Opis
    MKII 1,8TD
    Od
    05 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa

    [Zetec]Termostat wymiana - po tym reset kompa ?

    Witam
    Jak zrobiło się chłodno to okazało się że nie dogrzewa mi się silnik (praktycznie na górze białego pola). Przy staniu w korku temp się podnosiła ale podczas jazdy "w trasie" znowu spadała. Po konsultacji z kumplem który miał podobny problem zmieniłem termostat. Aktualnie temp jest w normie, szybko się nagrzewa a wskazówka jest na środku w pionie. Wtedy palił mi średnio ok.10,8 przy jeździe troszkę w mieście,jest też troszkę jazdy na krótkich dystansach. Liczyłem że po wymianie termostatu zacznie mi palić mniej (podobnie jak u kumpla). Ale jak na razie (patrząc na wskaźnik paliwa- podobnie jak wcześniej) to pali mi raczej więcej przy podobnej trasie i stylu jeżdżenia,cały czas jazda spokojna z lekką nogą.
    Zaczynam się zastanawiać czy po wymianie termostatu nie powinienem zrobić resetu kompa. Ewentualnie co można jeszcze innego z tym wymyśleć.
    Przeszukałem już forum koło tego ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie dlatego założyłem nowy temat.
    Teoretycznie powinien palić mniej a tak nie jest i nie wiem od czego zacząć.
    Może podjadę u siebie w Pruszkowie do gościa na kompa , który podobno się na tym zna. Ta impreza kosztuje u niego 50 zeta i może coś się dowiem. Tyle że jak poczytałem posty to potrafi być tak że komp nic nie pokaże a problem dalej występuje. Nie mam za bardzo kasy na kupowanie każdej rzeczy pokolei,dlatego szukam innego dogodnego rozwiązania.
    Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Mondków. Poza tym to mój Mondek sprawuje się ok.
    Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Po wymianie termostatu nie ma potrzeby robić resetu bo termostat nie jest widziany przez PCM-a
    Podpięcie pod elma za frikola robimy na spotach, i wtedy można sprawdzić co się z silnikiem dzieje.

    Dziś się spot szykuje
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...wtopic&t=72617
    Jak damy radę przybyć to wezmę lapka i interfejs.
    Cytat Zamieszczone przez studys
    Tyle że jak poczytałem posty to potrafi być tak że komp nic nie pokaże a problem dalej występuje.
    Kwestia tego czy dany podzespół jest monitorowany przez PCM-a, bo np właśnie termostat, kompresja, katalizator itp to tego się nie sprawdzi, jedynie na podstawie danych z monitorowanych podzespołów można coś niecoś wywnioskować o niemonitorowanych układach.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adam
    Opis
    MKII 1,8TD
    Od
    05 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Postaram się dzisiaj podjechać do Grappy. Mam nadzieje że uda Ci się podjechać bo nie chcę jechać do kogoś nieznajomego kto tylko umie podpiąć ale nie wiele z tego odczytać i zrozumieć.
    Może Mondek nie jest już pierwszej młodości i ma jakiś przebieg ale jak na razie jeszcze mnie nie zawiódł (poza rozrusznikiem a raczej jego szczotkami które się skończyły).
    Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    No to się wyrabiaj , mam podwózkę więc będę na 100%
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adam
    Opis
    MKII 1,8TD
    Od
    05 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Dzięki Netoper za podpięcie kompa i fachową konsultacje mojego Mondka.
    Postaram się zatankować go do pełna i sprawdzić dokładniej.
    A swoją drogą zobaczę czy mi się uda coś zobaczyć z tym moim układem zapłonowym albo uśmiechnę się do kogoś z forumowiczów na którymś spocie , tyle że może jak będzie cieplej bo wtedy się lepiej robi.Chyba że na początek szybka podmianka kabli WN (postaram się wcześniej spryskać je wodą).
    Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

  7. #6
    Zielony listek
    Od
    13 Jul 2008
    Mieszka w
    ParczewSiedlce
    A może jeździsz zbyt lekką nogą? ostatnio też wziąłem się za oszczędzanie....palił 13L LPG. W piątek wyskoczyłem wkurzony z pracy i przejechałem 150 km gdzie wskazówka podchodziła pod czerwone a trasa to była z prędkościami 110-140 km/h... zajechałem na stacje myśląc że zjadł jak porąbany....9L
    MDO 1.8 Zetec with LPG :-) .

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    ja swojego tez raz musialem "wychowac" bo szedl jak mul bagienny
    Kielce -Krakow z obrotami minimalnymi 4500 i gaz w podloge
    w drodze powrotnej.........szedl juz jak marzenie
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adam
    Opis
    MKII 1,8TD
    Od
    05 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Teoretycznie delikatna (jak już się jedzie ze stałą prędkością) jazda powinna się przekładać na małe spalanie ale może się mylę.
    Postaram się to sprawdzić: zatankuję dwa razy pod korek i porównam przy różnych stylach jazdy. Z ciekawości aż zobaczę.
    Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Weź tym katalizatorem się zainteresuj, no i jak będzie konkretniejszy spot to przewody od kogoś na chwilę pożycz.
    Do póki nie dojdzie się co z tym wypadaniem zapłonu, to spalanie może być zwiększone, bo silnik nie ma pełnej mocy i musisz mocniej pedał gazu wciskać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkII] Termostat wymiana - po tym reset kompa ?
    By studys in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 11:40
  2. [MkI] reset kompa
    By pele in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-06-2008, 21:43
  3. [MkI] reset kompa
    By pele in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-09-2007, 12:28
  4. [MkII] Wymiana czujnika nasłonecznienia-reset kompa
    By Robert68 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-06-2007, 20:30
  5. reset kompa
    By metik in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-07-2005, 17:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów