+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 114
  1. #41
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk3 2,0 TDCI 2003 lift
    Od
    02 Oct 2009
    Mieszka w
    Wrocław

    Naprawa podgrzewania fotela kierowcy.

    Witam.
    Niedawno ponownie padło mi podgrzewanie fotela kierowcy. O ile poprzednio naprawa była prosta bo przepalił się przewód od maty oparcia ( dało się naprawić bez wyciągania fotela ) tak tym razem walczyłem z mata siedziska.
    Poniżej skąpa fotorelacja.

    1. Nurkujemy pod fotel i szukamy białej podwójnej złączki od maty oparcia:


    następnie rozpinamy ją i mierzymy rezystancję od strony maty fotela.
    Prawidłowo powinno być około R= 1,2 Ohm. Jeśli brak jest ciągłości to szukamy uszkodzenia idąc po kablu aż do maty oparcia.

    2. Jeśli mata oparcia jest OK to znaczy, że padło nam siedzisko.
    Odkręcamy plastykowe osłony na płozach fotela ( od strony tylnego pasażera ) kryją się pod nimi 4 śruby od fotela, które wykręcamy. Odkręcamy jeszcze dwie śruby z przodu ( łącznie 6 śrub) i nasz fotel jest wolny. Pozostało nam jeszcze rozłączyć wtyczkę pod fotelem ( od przodu ) . Wykręcamy śrubkę mocującą i rozłączamy złączkę.

    Teraz trzeba odkręcić 4 śruby mocujące siedzisko, odczepić mocowania kabli:

    oraz odczepić złączkę z której musimy uwolnić zieloną i niebieską wtyczkę:


    3. Teraz spokojnie wyciągamy siedzisko i rozbebeszamy pokrowiec (delikatnie tak aby dało się go potem założyć :

    4. W moim przypadku uszkodzenie pokazało się po odizolowaniu wiązki przewodów :


    Proponuję wymianę całych przewodów od maty do regulatora gdyż izolacja jest już tak stwardniała, że niebawem pewnie znów pęknie:


    Przewody trzeba starannie zlutować następnie zabezpieczyć koszulkami termokurczliwymi i przykleić do maty jakimś elastycznym klejem ( żadne super gluty ani poxipole gdyż są za twarde) może być klej polimerowy.

    Teraz trzeba powtórzyć wyżej wymienione czynności w odwrotnej kolejności i cieszyć się gotowanymi jajkami )

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Panowie, a taka rzecz. Mam rozkodowany VIN i napisane w nim, że jakoby "bez reg. temp. siedz. kierowcy/pasażera" a tymczasem w centralnej konsoli mam przyciski (z diodami), które sugerują, że może mi podgrzewać nabiał. Ba nie tylko mnie ale i mojemu kompanowi na siedzeniu pasażera. Wciskanie tych guzików nic nie daje bo domyślam się, że jak na dworze jest -10 to bym wyraźnie odczuł przyjemne ciepło w kroku?
    Czy muszę się gimnastykować i sprawdzać prąd na wtyczkach? Gdzie w MKIII znajduje się jakiś moduł sterujący podgrzewaniem foteli?

    Pozdr
    Daniel

  4. #43
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez da_niel
    Gdzie w MKIII znajduje się jakiś moduł sterujący podgrzewaniem foteli?
    w fotelu. jeśli kupowałeś od handlarza to mógł wstawić sam przycisk. przycisk bez reszty instalacji działa po podpięciu do kostki, która jest w każdym aucie

  5. #44
    Czyli muszę sprawdzić na początek czy jest prąd na kostce pod fotelem, tak? jeśli jest to szukać dalej? rezystancję maty itp?

  6. #45
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    wpisz w profilu rocznik auta będzie łatwiej doradzać bo były 2 wersje podgrzewanych siedzeń zależne od rocznika

  7. #46
    Kursant
    Opis
    mk3 2004 TDCi Ghia 130KM
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Rybnik
    Mam wielką prośbę jak wymontować z fotela kółko te małe do regulacji lędźwi te mniejsze i te do regulacji pleców te większe bo chce ściągnąć obicie skóry.

  8. #47
    Kursant
    Imię
    marcin
    Opis
    mondeo mk3 2,0 tdci
    Od
    31 Mar 2012
    Mieszka w
    poddebice
    witam pozwole dołsaczyc sie do tematu czy isnieje możliwosc montazu podgrzewanych siedzen jezeli ich teraz nie mam w aucie jezeli tak to poprosze o podpowiedz jak to zrobic

  9. #48
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Model
    MONDEO
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    08 Nov 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Panowie odgrzebie troszke temat, poniewaz mam ochote zalozyc maty grzewcze w swoje fotele mam kilka pytan

    Zastanawiam sie na tego typu matami:
    http://allegro.pl/mata-grzewcza-grze...678786988.html

    Chcialbym jednak uruchamiac je ori przyciskami.
    Czy przyciski do grzania foteli sprzed FL (moj MDO jest 2001) maja mozliwosc sterowania moca ?
    te maty z aukcji maja dwa poziomy grzania a jak to jest z przyciskami forda sprzed liftu ?
    Wiem ze te poliftowe maja kilka stopni ale mnie interesuja te sprzed FL

    Kolejne pytanie to czy te przyciski da sie wlozyc w konsole w to miejsce gdzie jest w konsoli puleczka ??
    Gdzies na forum wyczytalem ze jak w orginale nie bylo przyciskow to ta konsola ma ciut mniejsze to miejsce z poleczka i nie da sie tam wcisnac przyciskow (teraz nie moge tego watku znalezc i nie jestem tego pewien czy dobrze pamietam). Moze ktos pomoc ?

    Kolejne moje pytanie to to czy w aucie powinna byc jakakolwiek instalacja (nawet jak auto wyszlo bez grzanych tylkow) ??

    dzieki za podpowiedzi

  10. #49
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Dragi Zobacz posta
    Czy przyciski do grzania foteli sprzed FL (moj MDO jest 2001) maja mozliwosc sterowania moca ?
    Nie - tylko On/Off
    Cytat Zamieszczone przez Dragi Zobacz posta
    te maty z aukcji maja dwa poziomy grzania a jak to jest z przyciskami forda sprzed liftu
    nie beda wspolpracoway ani z przed ani z poliftowymi

    Ja bym po prostu wstawil te przyciski co są w komplecie w boczne plastiki fotela


    Cytat Zamieszczone przez Dragi Zobacz posta
    czy w aucie powinna byc jakakolwiek instalacja
    na 90% nie bedzie - bedziesz musial dorobic

  11. #50
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Model
    MONDEO
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    08 Nov 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    a co zaproponujesz zeby zyc ori przyciskow ?
    chcialbym aby wygladalo jak z orginalu a nie jakies wstawiane.

    Poza tym zastanawiam sie czy te przyciski wejda w moja konsole czy nie bede musial jej zmieniac na taka co juz miala przyciski

  12. #51
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Dragi Zobacz posta
    a co zaproponujesz zeby zyc ori przyciskow
    Bys musial podlaczyc zamiast tych przyciskow od mat - ake bediesz mial wtedy tylko jeden wybrany poziom grzania

    Cytat Zamieszczone przez Dragi Zobacz posta
    czy te przyciski wejda w moja konsole
    A tego to nie wiem bo mam poliftowe fotele z poliftowym wlacznikiem w przedliftowej konsoli i trzeba bylo chwile porzezbic zeby to umocowac

  13. #52
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Model
    MONDEO
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    08 Nov 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    rozumiem ale moze jakas mate zaproponowalbys aby podlaczyc pod przyciski przed FL, takie ktore maja jeden poziom grzania.

    Jakbys mogl to napisz jakich mat szukac z jakim poziomem grzania ?
    niektore na allegro maja 17W a inne maja az 36W na ktore zwrocic uwage ?
    obie maja niby termostat ustawiony na okolo 70 stopni C

    Czym one sie roznia nie chcialbym aby okazalo sie po miesiacu uzytkowania ze mata sie spalila bo byla jakas trefna (wole kupic drozsza a pewniejsza).
    Polecisz cos?

    moze znacie jakis sklep gdzie moge kupic takie maty ? (nie allegro)
    lub jakies konkretne maty stosowaliscie i ktore sa warte zakupu ?
    Ostatnio edytowane przez Dragi ; 16-10-2012 o 23:40

  14. #53
    Kursant Awatar GumaMK3
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Mondeo Mk3 ST220
    Od
    27 Nov 2011
    Mieszka w
    Kamień Pomorski
    Witam! Zakladam podgrzewanie foteli do mojego mondeo mk3 2001r.. Mam włacznik (świeci po włączeniu), instalkę mam ori. Problem polega na tym, że nie mam prądu pod fotelem (kabel do fotela dochodzi) czy potrzebny jest jeszcze jakiś przekaźnik? Bezpiecznik mam. Pomocy.
    Chociaż w domu głód i nędza sześć cylindrów mnie napędza...

  15. #54
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Jak masz kompletną instalacje to wystarczy bezpiecznik F83 15A

    zasilanie idzie z pinu 14 wtyczki c500 do wlacznikow (2 kable zielono czarny i zielono zółty) i z wlacznikow tymi samymi kolorami kabli na fotele

  16. #55
    Kursant Awatar GumaMK3
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Mondeo Mk3 ST220
    Od
    27 Nov 2011
    Mieszka w
    Kamień Pomorski
    Działa wszystko ok
    Chociaż w domu głód i nędza sześć cylindrów mnie napędza...

  17. #56
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    03 Dec 2012
    Mieszka w
    Świecie

    podgrzewane fotele - tapicer + elektryk

    Witam serdecznie,
    jestem nowy na tym forum, od 3 dni jestem szczęśliwym posiadaczem Mondeo MK3 z 2001 roku 2.0 benz./gaz wersja GHIA. Jednym z moich problemów jest niedziałające podgrzewanie fotela kierowcy (fotele w skórze). A w związku z tym że jestem typem człowieka który nie lubi jak coś nie działa, albo jest jakoś dziwnie zmodyfikowane chciałbym to naprawić. Niestety nie mam w obecnej porze roku warunków aby się tym zająć. Auto zostawiłem u jednego elektryka i stwierdził że kabelki były przerwane, ale jak je połączył i włączył podgrzewanie to coś się zaczęło smażyć i je rozłączył, tzn. przywrócił do stanu sprzed naprawy. A powiedział że tapicerki nie rozbierze bo się boi że nie złoży. Czytając Wasze wszelkie porady i instrukcje stwierdziłem że nie jestem w stanie tego posprawdzać samodzielnie. Napięcia, opory i inne rzeczy nic mi nie mówią, a dodatkowo nie mam do tego przyrządów. Czy możecie ewentualnie polecić kogoś w województwie kujawsko-pomorskim, kto rozwiązałby mój problem. Namiary na dobrego tapicera znającego się trochę na elektryce, albo może elektryka znającego się trochę na tapicerstwie? A może elektryka i tapicera którzy współpracują ze sobą? Serwisant z serwisu Forda w Bydgoszczy jakoś mało przyjemny i życzliwy przez telefon. Dodatkowo dowiedziałem się, że na dzień dobry sprawdzenie i wymiana 1 maty to min. 500zł.
    Czy w oparciu też powinno być grzanie?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi i pewnie niedługo pojawią się nowe zapytania, bo mój Mondziak ma trochę elementów do odświeżenia. Pozdrawiam

  18. #57
    Mistrz pobocza
    Imię
    Tomek
    Model
    Fokus Kombi
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Opis
    Mondeo na jakiś czas musiałem odstawić
    Od
    09 May 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    a elektryk wie "co" albo chociaż "gdzie" się zaczęło smażyć?

    proponuję obejrzeć te 2 wątki
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...na-monta%C5%BC
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...teli-2001-2003

    chyba zbytnio nie powinno być różnicy w budowie a że skórka - to raczej nic nie szkodzi
    w taką pogodę zawsze można wykręcić fotel i zabrać go do domu

  19. #58
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    03 Dec 2012
    Mieszka w
    Świecie
    Dzięki za odpowiedź,
    To jest taki elektryk że byłem u niego pierwszy i ostatni raz - nie do końca wie co, powiedział że "coś" się zaczęło smażyć i stwierdziłem że dalsza dyskusja nie ma sensu. Odkręcałem w weekend fotel, bo naprawiałem mechanizm podnoszenia fotela i widziałem te przerwane kabelki, oba koloru zielonego. Postaram się zrobić fotkę, ponieważ mam do naprawy jeszcze jeden mechanizm pod tym fotelem. Jaki przyrząd ma kupić do pomiaru tej rezystancji?

  20. #59
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI 115KM
    Od
    01 Mar 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Jeżeli nie posiadasz to musisz kupić uniwersalny miernik- multimetr np. taki
    http://allegro.pl/uniwersalny-mierni...825857439.html
    wtedy będziesz mógł samodzielnie pomierzyć rezystancję, napięcie czy też natężenie prądu.
    W wątku są opisane wartości pomiarów. Zatem miernik w dłoń i do dzieła. Powodzenia

  21. #60
    Kursant
    Imię
    MAREK
    Opis
    BMW E39 523
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    DZIERŻONIÓW
    Czytając temat poszedłem do samochodu sprawdzić czy mam zamontowane maty. Niestety jest jedna mata ale tylko na fotelu pasożyta. Wystarczy teraz tylko włącznik i bezpiecznik by mata zadziała ?

Podobne wątki

  1. [MkI] Podgrzewane fotele MKI
    By uma in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-03-2012, 18:28
  2. [MkIII] podgrzewane fotele
    By lisek in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 20:23
  3. [MkII] Podgrzewane fotele?
    By Netoper in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-05-2007, 19:24
  4. Podgrzewane fotele
    By fordziak76 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-10-2006, 17:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów