+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    fona
    Gość

    [MkIII]Czy zakładać gaz do Mondeo 1,8 benzyna 125 KM

    Witam jestem posiadaczem Mondeo 1,8 benzyna 125 KM z przebiegiem 180 tyś niewiem czy można zakłądać gaz do tego silnika jeśli tak to jaki dokładnie z producentami najlepiej i symobolami.

    Byłem w serwisie Forda i kategorycznie mi odradzono mówiąc, że są to bardzo nie zawodne silniki ale na beznyznie. Po założeniu gazu z racji wyższej temp spalania wypalają się gniazda zaworowe po około 50 tyś km wczesnie zapala sie kontrolka silnika potem powoli zaczynają byc luzy na zaworach aż do momentu kiedy trzba wszytsko regenerowac razem z głowicą.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2

    Gaz do mondeo

    Ja generalnie odradzam gaz, jezeli tylko taka opcja wchodzi w gre. Jakis czas temu jezdzilem Vectra i przerobilem ja na gaz (1.8 benzyna). Po 60 tys km, mimo regularnego servisowania auta (co 10 tys pelny przeglad a filtry czesciej), musialem zrobic remont silnika za 3500pln. Na gazie niestety silniki duzo szybciej sie niszcza. Bylo faktycznie troche taniej przy tankowaniu, ale jak sobie dolicze koszt remontu to wydaje mi sie to nieoplacalne. Wybor nalezy do ciebie oczywiscie, ale mi byloby szkoda auta.
    Pozdrawiam, Marioszczecin, Ford Mondeo MkIV '07 2.0 TDCI Titanium X

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Bzdura totalna, zakładaj śmiało, przy dzisiejszym stanie zaawansowania sterowników LPG są bez inwazyjne dla silnika, jak oczywiście montaż nie jest skopany, ale jak poczytasz forum to się dowiesz jak to ma wyglądać, mieliśmy kiedyś fieste w rodzinie 1.3 silnik na gazie 2 generacji, wtedy kosztowała chyba z 4 tys. fieścina u nas jeździła 7 lat na gazie, teraz nowy właściciel dalej jeździ z tego co mi wiadomo i nic się nie dzieje dosłownie, tak więc jak montaż jest poprawnie wykonany to nic się silnikowi nie stanie.
    W MkIII rzędowych przed instalacją LPG sprawdź luzy zaworowe.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Bajek
    Imię
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Z tego co widzę, to zagazowanych MDO jeździ sporo i tylko nieznaczna część narzeka. I to nie na sam fakt gazu a na sposób w jaki go założono.
    Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
    Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

  6. #5
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Śmiało zakładaj, nic złego się nie dzieje
    Mariusz , tel - 694-765-650

  7. #6
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Gazuj, ja też gazuję
    wypisuję się z tego kraju...

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Darek
    Silnik
    1,6 TDCi 115 KM 256 Nm
    Od
    14 Nov 2005
    Mieszka w
    Świdnica
    a ile rocznie robisz kilometrow?Dla mnie to jest kryterium do zakladania LPG .Ja robię w porywach 10 tys dlatego popylam tylko na pb
    pzdr

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mk III 1.8 / 110 LPG
    Od
    20 Jul 2009
    Mieszka w
    Pyrlandia
    Z tego co wiem, silnik 2.0 to "rozdęty" 1.8, ale być może sie mylę... W każdym razie ja zaraz po kupnie auta zkuchenkowałem auto (nowe słowo ). Od czerwa zrobiłem 18 tys km i .... Miałem przegląd Pali 10,5 na setkę (mieszane miasto + codziennie autostrada - kilka kilometrów, ale do oporu). Genralnie polecam

    Instalacja to BRC Sequent 24.

    Powtarzam się, ale w rodzinie to n-te auto z gazem i:
    - nie wybuchło
    - nie smierdzi
    - nie upaliło się
    - nie generuje nic poza oszczędnoścniami

    Odradam gaz do aut, które się kończą... Szkoda wydawać kasę na coś co się I TAK skończy za kilka km ... - wystarczająco złośliwie?

    I ostatnia rzecz - nie oszczędzaj na instalacji - czy to będzie 2 tys pln czy 3 tys. pln i tak ci się szybko zwróci - a jakość i gwarancja robia swoje

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    +LPG
    Od
    16 Sep 2005
    Mieszka w
    Tomaszow Mazowiecki

    Re: Gaz do mondeo

    Cytat Zamieszczone przez marioszczecin
    Ja generalnie odradzam gaz, jezeli tylko taka opcja wchodzi w gre. Jakis czas temu jezdzilem Vectra i przerobilem ja na gaz (1.8 benzyna). Po 60 tys km, mimo regularnego servisowania auta (co 10 tys pelny przeglad a filtry czesciej), musialem zrobic remont silnika za 3500pln. Na gazie niestety silniki duzo szybciej sie niszcza. Bylo faktycznie troche taniej przy tankowaniu, ale jak sobie dolicze koszt remontu to wydaje mi sie to nieoplacalne. Wybor nalezy do ciebie oczywiscie, ale mi byloby szkoda auta.
    w pracy oprocz mk4 jezdze jeszcze vectra 1,8 z 2000 roku ktora przejechala juz na gazie 150kkm bez dotykania silnika - w sumie auto ma 280kkm nalotu

  11. #10
    Zielony listek Awatar PawelKrakus
    Imię
    Paweł
    Model
    S60
    Silnik
    benzynowy
    Opis
    Stridsörn
    Od
    20 Jul 2009
    Mieszka w
    Kraków
    zakladac dbac i jezdzic Jezdze na gazie od pol roku (7000 km). W miescie spala mi maks: 14 l., zazwyczaj jest to wynik na poziomie 13-13.5 l., ostatnio przy spokojnej jezdzie spalil mi 12 l., a na trasie mozna zejsc nawet do 8 l., a 9 l. to norma
    Jesli ktos narzeka na gaz to zazwyczaj jest to wina warsztatu i montazu albo tego, ze ktos sam zaniedbal instalacje w trakcie uzytkowania. Czasem pozostaje kwestia zrodla pochodzenia zakupionego samochodu, tego ile tak na prawde ma przejechanych kilometrow, etc...
    Moj sasiad fiatem marea zrobil juz ponad 240 tys km i dalej jezdzi
    A jak nie gaz to zawsze pozostaje mozliwosc kupienia dieselka Tylko z uzywanymi jest jak na loterii pozdrawiam

  12. #11
    Kursant
    Opis
    MONDEO MKIV 2.2 TDCi
    Od
    11 Feb 2009
    Mieszka w
    TYCHY

    Re: [MkIII]Czy zakładać gaz do Mondeo 1,8 benzyna 125 KM

    Ja mam gaz LANDIRENZO OMEGAS i śmiga elegancko do tego wcisnął mi gazownik lubryfikację nie wiem po co ale niech już będzie i szczerze to wole LPG od ON

  13. #12
    Zielony listek Awatar PawelKrakus
    Imię
    Paweł
    Model
    S60
    Silnik
    benzynowy
    Opis
    Stridsörn
    Od
    20 Jul 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Z lubryfikacja laczy sie prosta zasada: lepiej miec niz nie miec i potem plakac Wszystko czas pokaze! A w eksploatacji nie jest znowu taka droga, 500 ml wystarcza na 9000-10000 km, a kosztuje 32,50

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Lubryfikacja ro zbędny dodatek który tylko podnosi koszta, nic poza tym.

  15. #14
    Zielony listek Awatar PawelKrakus
    Imię
    Paweł
    Model
    S60
    Silnik
    benzynowy
    Opis
    Stridsörn
    Od
    20 Jul 2009
    Mieszka w
    Kraków
    jakos specjalnie wysoko tych kosztow nie podnosi. Pewnie najlepiej byloby przeprowadzic jakis tescik dwa nowe fordki i do obu zamontowac gaz tyle tylko, ze do jednego bez lubryfikacji, przejechac nimi przykladowo 100 tys km i rozebrac silniki na czesci pierwsze. Wtedy mozna wydac prawdziwa ocene

  16. #15
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    no,ale juz byl tu watek o lubryfikacji ,analizujac techniczny aspekt tego urzadzenia oraz jego dzialanie to moim zdaniem zostalo udowodnione ,ze nic nie daje.Przy tej ilosci oleju,temperaturze to.........chyba jedyne co robi to smaruje portfele ludzi,kotzy to montuja i potem sprzedaja lubryfikanty.
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  17. #16
    Kursant Awatar korba27
    Imię
    Maciek
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    mk2 V6 STAG 300+
    Od
    01 May 2009
    Mieszka w
    łódź
    Stary zakładaj lpg ,im wwcześnieij tym szybciej kaska sie zwraca .Mówi do ciebie stary gaziarz ok.500 000 na gzie na początku były problemy ale teraz STAG 300 PLUS [grzane wtryski] lata lepiej niż bena .

  18. #17
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez marioszczecin
    Po 60 tys km, mimo regularnego servisowania auta (co 10 tys pelny przeglad a filtry czesciej), musialem zrobic remont silnika za 3500pln.
    za 3500 kupisz dwa zdrowe silniki po co remontowac stary?

    zakladaj gaz spokojnie, ja swoim zrobilem juz 40 000 na gazie i problemow nie mam. wazne zeby dobrze zalozony byl a i nie mam lubryfikacji. czysta sekwencja zero problemow

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    Panowie....
    MK3 to zupelnie inna bajka niz MKI/II zety czy tez Vki


    w MK3 trzeba uwazacz na zaworki,kontrola ,kontrola i jeszcze raz kontrola !!!

    no i podstawa pozadnie zalozona instalka oraz BARDZO dobra kalibracja i bedzie ok aczkolwiek w tych silniczkach trzeba triszke bardziej pamietac o instalce
    Adam +48603-78-75-73



  20. #19
    Zielony listek Awatar PawelKrakus
    Imię
    Paweł
    Model
    S60
    Silnik
    benzynowy
    Opis
    Stridsörn
    Od
    20 Jul 2009
    Mieszka w
    Kraków
    na pewno w mkIII 1.8 odpadnie ci problem z przeplywomierzem powietrza, do tego instalacja ktora zalozysz bedzie w pelni automatyczna i bezobslugowa. I to co wszyscy powtarzaja, dobrze zalozona instalacja, najlepiej w sprawdzonym warsztacie. A potem pozostaje smigac, dbac i cieszyc sie z oszczednosci

  21. #20
    Kursant Awatar janek11
    Opis
    mkIII 1.8 16V 125hp (only benzine :)
    Od
    27 Jul 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Mnie serwis odradził założenie gazu - tłumacząc że spowoduje to więcej szkód niż korzyści - czyli po czasie wpakuję więcej pieniędzy w remont silnika niż zaoszczędze na gazie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 23:50
  2. [MkIII] JBL GTO 502 mkII warto zakładać?
    By lukaswer1983 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-10-2010, 11:18
  3. [MkII] Zakładać czy zostawić Wolfy ?
    By Exodos in forum Tuning
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 14-12-2009, 12:26
  4. [MkII] Spryskiwacze reflektorów - zakładać czy nie zakładać
    By Andrzej10 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 09:54
  5. [MkI] koektor metalowy zakładać czy nie ? ? ?
    By axl54 in forum LPG
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 24-09-2007, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów