+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    Kursant Awatar Tomi88
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 16V
    Od
    25 Oct 2013
    Mieszka w
    Łańcut
    ok więc zamykam temat. Kumaty elektryk od forda i tyle albo sprzedaję. Mam dość

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Miałem podobnie, z tym, że u mnie przy pełnym obciążeniu (światła, dmuchawa, grzanie szyb) spadało aż do 10V, do tego stopnia, że z powodu zbyt niskiego napięcia odłączał się ABS/ESP.
    Na szczęście bardzo tanio (150zł) udało mi się kupić oryginalny alternator Visteon z 2011r. (sprzedawca kupił kilka lat temu w ASO jako nową część) i od tej pory mam spokój.
    Przy pełnym obciążeniu minimum to 13,6V.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 26-04-2017 o 01:25

  4. #23
    Kursant Awatar Tomi88
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 16V
    Od
    25 Oct 2013
    Mieszka w
    Łańcut
    Pełne obciążenie 9,3V auto gaśnie. Jestem poirytowany sytuacją bo wydane ok 2000zł i moja w tym wina bo nie zmieniłem wcześniej znajomego mechanika. Ja rozumiem spadek bo wolne obroty, bo duży pobór ale nie do niebezpiecznych wartości poniżej których akumulator co jakiś do wymiany. Wolne ok800 obr 13,6 mam bez żadnego obciążania a jak widać u Ciebie i mój znajomy tylko, że w dieselu ma tyle z obciązeniami. Co tu dużo gadać. Koniecznie NORMALNY elektryk elektronik z Rzeszowa/okolic. Puki co jeszcze staram się niekoniecznie naprawić bo alfą i omegą nie jestem ale zdiagnozować przyczynę co by mi pół auta dalej nie wymieniali na nowe bo już była teoria zmień kable zmień cewkę zmień świece zmień pasek zmień napinacze paska zmień akumulator ( 4 razy ) zmień alternator ( 4 razy ) zmień kabelek masy i powyczyszczaj. To wyczyściło mi portfel w tysiącach i guzik pomogło

  5. #24
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Napięcie ładowania nie powinno spadać poniżej 13.5V
    MKIII ma "inteligentne" ładowanie i idealne jest jak się zawiera w przedziale 13.6-14.4V w zależności od włączonych odbiorników i stanu naładowania akumulatora, w tym inteligentnym ładowaniu oprócz regulatora napięcia pomaga PCM czy GEM (nie pamiętam który)
    Więc albo altek/regulator napięcia klęknął albo PCM/GEM, no chyba że jest problem z kabelkiem dającym wzbudzenie na altka że gdzieś się np. przełamał i za mało prądu przenosi.
    No i regulator napięcia musi być "zgrany/spasowany" pod GEM/PCM a zamienniki często nie potrafią się spasować.

    Cewka bodajże potrzebuje 10V żeby dawać iskrę, więc jak napięcie niższe to silnik jak najbardziej będzie gasł.

  6. #25
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo Mk4 2.0 v6
    Od
    01 Sep 2013
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Witam.
    Dawno nie zaglądałem na forum i mam pytanie odnośnie alternatora i akumulatora do Mk4 2.0 v6 145k. Mam dziwny dzwięk z alternatora wydaje mi się że to łożysko przez co alternator nie da rady ładować akumulatora.Pytanie pojawia się takie czy te łożysko da się wymienić czy cały alternator.Pytanie drugie jaki nowy akumulator dobrać.
    Proszę o pomoc.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Na każdym alternatorze zbyt niskie ładowanie
    By enjoypoznan in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-07-2014, 23:30
  2. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 20:05
  3. [MkII] Kontrolka ładowania świeci i słabe ładowanie.
    By besiek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 23:26
  4. [MkI] Zbyt wysokie ładowanie
    By yorx in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 20:39
  5. [MkIII] Alternator, błąd P0622, słabe ładowanie
    By chasm in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 21:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów