+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MkIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    Kombi
    Od
    09 Jun 2023
    Mieszka w
    Kraśnik

    Exclamation Tempomat Mondeo 2012 kombi

    Byc może temat już był ale nie udało mi się znaleźć.

    Witam kupiłem Mondeo 1.6 EcoBoost 2012r i mam problem z tempomatem. Otóż w ogóle nie mogę go uruchomić, po wciśnięciu na kierownicy przycisku, na komputerze pojawia się ikona z napisem "tempomat" ale auto zwalnia cały czas tak jakby tempomat się nie włączył, gdy wcisnę przycisk "set -" albo "set +" znika z komputera pokladowego ikona i napis "tempomat" tak jakby to go wyłączało, mam wrażenie że nie reaguje na przyciski set+ i set - poza tym że po ich wciśnięciu znika ikona tempomatu na wyświetlaczu tak jak napisałem wyżej. Mogę tak jechać długo z niby włączonym tempomatem i tak jakby w ogóle nie był włączony. Dokładnie ta sama historia z przyciskiem ogranicznika prędkości (zaraz pod tempomatem) wcisnę go i na wyświetlaczu pokazuje się napis ogranicznik prędkości i przycisk set+ i set- wyłącza to z wyświetlacza. Może ktoś miał podobnie?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    prawdopodobnie temat identyczny jak w przedliftach,czyli jak coś nie gra z poziomu kierownicy to zimne luty do przelutowania...czasami na chwile pomaga pukniecie kilka razy w kierownicę i auto przez jakiś czas jedzie normalnie
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MkIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    Kombi
    Od
    09 Jun 2023
    Mieszka w
    Kraśnik
    Właśnie czytałem że walenie w kierownice niektórym pomaga, dodam jeszcze co zapomniałem napisać wcześniej że jak nacisnę przycisk od tempomatu to wyświetla się za każdym razem "tempomat standby" zawsze w takim trybie.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Tu by się przydało podpiąć pod dedykowanego kompa, wtedy można zrobić test przycisków.
    Chyba żeby Forscan miał tę opcję ( dawno nie używałem to nie pamiętam) i można we własnym zakresie, z tym że trza jeszcze mieć ELM-a
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    Ty to dobrze obsługujesz? Jedziesz powyżej 30 naciskasz on. I ustawiasz prędkość. Jak tego nie robisz to masz standby.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-02-2021, 10:57
  2. Mondeo Mk4 Kombi 2012 r., Sochaczew
    By banan8 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-09-2016, 14:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów